Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanclub IMR Acoustics


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Nietuzinkowe doki ,jak dla mnie ,trochę z pamięci kojarzą się z Sony EX1000 -po zabawie z tulejkami.......ale nie ukrywam że miałem niemałe problemy z doborem tipsów.

Jest Tu taki Gość....który chyba zaczarował te słuchaweczki ...i jestem Mu bardzo wdzięczny !

Jak nie patrzeć .....TD rządzi!

Wreszcie odzyskałem spokój w dokanałówkach! 

Edytowane przez szugary68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=25333]chico99[/mention] dziękuję za zaproszenie do klubu i zarazem pozdrawiam wszystkich użytkowników tych doków
Miałem trochę opory...... byłem ciekaw, czy dobrze będą leżały, a tu okazało się, że leżą świetnie! 
Miałem ich nie ruszać, bo kabel zbalansowany od razu wysłałem do smoka w celu naprawy, lub ewentualnej modyfikacji. 
Wszyscy pisaliście o fatalnym stockowym przewodzie, nie mam na razie żadnego porównania, ale jakoś ciasno było w pierwszej chwili i dziwna średnica trochę chlodnawa. 
Nie wiem może z dx 90 tak grają, ale bas rewelacja! 
Jak Jimmy zrobi kabelek, to będę wiedział więcej. 
Zastanawiam się jak by się zagrały z ibasso dc01 - nie ukrywam, że trochę czaję się na niego. 
Stokowy ci przerobi,bo tak zrozumiałem?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 
A do czego Ci zawodowo pomordowane niemowlaki?
Daj pan spokój z takimi pytaniami

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Wracając do kabla przy Zenitach, ja na swój założyłem coś takiego, dużo pomógł w kwestii wygody użytkowania
US $0.36 20%OFF | 1 para na uszy, zestaw dla większości słuchawki słuchawki zestaw słuchawkowy silikonowe zaczep na ucho hak wieszak na uszy zaczep na ucho gorąca sprzedaż
https://s.click.aliexpress.com/e/jGxM0m8

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, czaps napisał:

https://imgur.com/a/19dOj97

 

takie coś znalazłem a pro po filtrów.

Coś nie bardzo chce działać ten link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojo też jest dosyć ciepły a dla mnie zagrały z nim wybitnie. Ogólnie dla mnie kwestia synergii słuchawki-odtwarzacz jest najbardziej subiektywną z i tak subiektywnej natury odbioru audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, chico99 napisał:

 

Z C10. Bas mi się rozłaził. Tylko ja czarny jestem.

Z mojo grały spoko.

Dużo filtry zmieniają ?

17 minut temu, StAc napisał:

Właśnie, kwestia filtrów. Może z niebieskimi albo różowymi bas będzie bardziej zwarty z c10.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zmieniają. Niektóre między sobą nie mają większej różnicy, ale między takimi niebieskimi a czarnymi jest spora różnica. Niebieskie mniej bassu, więcej środka, subtelniejsza góra. Takie czarne to już dużo midbassu i mniej środka, za to góra lekko też w górę.

Edytowane przez czaps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi nowe i znacznie lepsze o stockowych
Sam jestem ciekawy jakie zmiany wprowadzi ten kabelek
Koniecznie daj znać czy jest różnica, tak ktoś już polecał, ale jeszcze jedna opinia się przyda, bo mam pewne opory względem wydania 4 stów na kabel(który moim zdaniem jest ugly bitch, pytałem czy zrobi w kolorze śrubek od wlotów na Zenitach, ale odpisał że raczej nie)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Od kilku dni stałem się również posiadaczem IMR R1 Zenith. Przed kupnem zenitow nie inwestowalem w dokanałowki wiecej niz 300 zł bo uważałem że mój słuch nie jest na tyle wybredny aby uzasadnic znaczny wzrost cenowowy takich doków...,
co innego pełne wookółuszne myslałem.

Jak bardzo to było błedne założenie.
Wasze ochy i achy na forum dały mi trochę do myślenia czy moja wczesniej zalożona teza jest słuszna..., musiałem to zweryfikować.
a że @Eldamari takowe sprzedawał, to poszło szybko.

Lubię mocne gitarowe granie, gdzie bas i średnie są podbite. Czasem trochę muzyki elektronicznej, filmowej i akustycznej.

Przygodę zacząlem z czarnymi filtrami i piankami z zestawu w mniejszym rozmiarze. Komory zakrecone.
Co za monstrualny bas! Punktowy, nie zalewający pozostalych pasm. Wysokie tony wyciągniete do przodu. Niby dzwięk w formie Vki, ale srednie nie są schowane gdzies w oddali. Gitary mozna poczuć bardzo wyraznie.

Granie tych sluchawek to granie w twarz. Jesteś na pierwszym planie. Chylińska drze się jakby do Ciebie czuła tą nienawiść o ktorej śpiewa a riffy gitarowe walą prosto w morde stu% wołowiną.

Zejscie basu w muzyce elektronicznej jest niesamowite! Nie meczy swoją nachalnoscią a schodzi niesamowicie nisko i wybrzmiewa.

Pozniej zabawa z innymi tipsami. Dluga zabawa..., ostateczny powrót do pianek w mniejszym rozmiarze,
ktore to najlepiej dla mnie oddają cały charakter basu słuchawek.

Tak mnie te sluchawki pochłoneły na czarnych filtrach że nie nie mialem ochoty dalszej zabawy z filtrami.
Zrobiłem to niechlujnie i szybko wrociłem do czarnych, chociaz usmiech nie znikal mi z twarzy na pozostalych filtrach i wiem, że jeszcze przyjdzie pora na eksperymenty...
ale jeszcze nie teraz. Teraz ma być energicznie i mocarnie ;)

Dłuzszą uwagę poswiecilem jeszcze niebieskim filtrom, ktore to fajnie siedzialy mi z tipsami w kształcie choinki. Pasma wyrównane, nic nie przebija się na pierwszy plan. Po odkreceniu komór, jest wiecej powietrza. Granie jest równe, z wiekszą sceną.
Po czarnych filtrach, zdecydowanie na nich odpoczywałem i mogłem słuchać muzyki dłużej.
Dobre do rocka, bluesa, popu.

Co do wygladu dokanałówek to kwestia gustu.
Mi się podobają. Mogę tylko powiedziec, że na żywo wyglądają jeszcze lepiej. Widać, że to produkt premium, solidnie wykonany.
Seal moglby byc lepszy. Sluchawek nie muszę poprawiac, ale po wlozeniu tulejek słuchawki nie przylegaja powierzchnią do małżowiny, lekko odstając.
Czytajac recenzje bałem sie o izolację od otoczenia.
Jako, że slucham na piankach, dość głośno i ciezszą muzykę to nie mam z tym problemu. Dzwięki z otoczenia do mnie nie docierają. Przy cichych odsluchach jest gorzej, ale i tak lepiej niz przypuszczałem. Takie solidne 7/10.

Zakup uważam za bardzo udany. Choć ceny sugerowanej bym za nie nie wylozył to uważam, że sluchawki bronią się dźwiekiem i wykonaniem :)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności