Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanclub IMR Acoustics


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, czaps napisał:

nic nie rozumiem 😮 czyli taka podmiana końcówek z mmcx na 2pin w przypadku posiadania takiego kabla nic nie da?

 

Możesz sam uformować na nowo prowadnice (podgrzanie suszarką i odpowiednie wygięcie), gdy już wstawisz złącze 2-pinowe zamiast MMCX. Ewentualnie będzie trzeba lekko zeszlifować osłony z tworzywa sztucznego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi
Mam R1 Zenith, słucham na stokowym kablu, bo słyszałem o odwróconej polaryzacji, ale czytałem też na head-fi że ten problem został rozwiązany i można wpisać dowolny kabel, nie wiem jaką jest sytuacja rzeczywista i nie chcę Experymentować. Może ktoś jest lepiej poinformowany,jeśli tak proszę o info.


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Link do kabla hybrydy do R1 Zenith-pisałeś że dobrze się sprawdza.

 

Moja hybryda, którą polecam to produkt @Jimmi Dragon a. I sprawdza się, ooo jak bardzo.:D

Mam ten kabelek Yinyoo 8 core ale nie podłączałem, bo mam w wersji 0,75.

Ale darowałbym sobie, to nie ta liga ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić Spiralki. Używam aktualnie Final E do Zenithów i jestem zadowolony. Dużo się różnią M Dotsy od M Final?
Ja na Zenith przetestowałam spiral dot, spinfit 145 i symbio w. Spiralki zostały

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 
Moja hybryda, którą polecam to produkt [mention=17830]Jimmi Dragon [/mention]a. I sprawdza się, ooo jak bardzo.
Mam ten kabelek Yinyoo 8 core ale nie podłączałem, bo mam w wersji 0,75.
Ale darowałbym sobie, to nie ta liga ...
Hi
Możesz podać pełną nazwę tej hybrydy?
A tymczasem rozumiem że sugerujesz aby pozostać przy stokowym kablu który jest lepszej jakości niż kabel Yinyoo?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wfmsiekierka napisał:

Możesz podać pełną nazwę tej hybrydy?
A tymczasem rozumiem że sugerujesz aby pozostać przy stokowym kablu który jest lepszej jakości niż kabel Yinyoo?

 

Jak będziesz zamawiał u @Jimmi Dragon a to powiedz, że potrzebujesz hybrydę miedzi i srebra do IMR R1 Zenith. On już będzie wiedział bo takie robił.

Teraz jest, u Kuby, dużo nowości w temacie ergonomii. Profilowane odcinki zauszne, wersje black edition, full black edition., to samo tylko purple edition.

Testuję teraz pozłacaną miedź w wersji half black edition.:)

 

Tak, zdecydowanie stokowy w tym zestawieniu wygrywa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

IMR R1Z - niebieskie filtry, zamknięta kanały i JVC Spiral Dot - idealny balans. Dół utemperowany ale wciąż pokazuje pazurki gdy trzeba, szczególnie subbas, średnica lekko się schowała w końcu nie jest na pierwszym planie i doszło troszkę iskierek na gorze. 

to mój zestaw od tygodnia i jest mniam!

 

tymczasem może mi ktoś wytłumaczyć z tą polaryzacją o co dokładnie chodzi i czy na pewno tak się dzieje, bo faktycznie na HF pisali, ale w pierwszych wersjach, w finalnych podobno ten problem został zażegnany, bo chodzi o zamianę kanałów lewego i prawego, że było/jest na odwrót? czy ktokolwiek testował na jakimś zamiennym kabelku bez podmiany i mu działało lub nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mój zestaw od tygodnia i jest mniam!
 
tymczasem może mi ktoś wytłumaczyć z tą polaryzacją o co dokładnie chodzi i czy na pewno tak się dzieje, bo faktycznie na HF pisali, ale w pierwszych wersjach, w finalnych podobno ten problem został zażegnany, bo chodzi o zamianę kanałów lewego i prawego, że było/jest na odwrót? czy ktokolwiek testował na jakimś zamiennym kabelku bez podmiany i mu działało lub nie?
Ja tam mam inne kable i wolę nie ryzykować (nie znam się na tym, jeszcze coś się spieprzy) Ale ktoś powyżej dał kontakt do J... Dragon, ja już napisałem

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 
Jak będziesz zamawiał u [mention=17830]Jimmi Dragon [/mention]a to powiedz, że potrzebujesz hybrydę miedzi i srebra do IMR R1 Zenith. On już będzie wiedział bo takie robił.
Teraz jest, u Kuby, dużo nowości w temacie ergonomii. Profilowane odcinki zauszne, wersje black edition, full black edition., to samo tylko purple edition.
Testuję teraz pozłacaną miedź w wersji half black edition.
 
Tak, zdecydowanie stokowy w tym zestawieniu wygrywa.
Testuję teraz pozłacaną miedź w wersji half black edition.

I jak lepiej wypada względem posrebrzanej? Przy zenitach oczywiście

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Ja tam mam inne kable i wolę nie ryzykować (nie znam się na tym, jeszcze coś się spieprzy)

Nie da się popsuć słuchawek ani kabla jeżeli podepnie się je bez fazy, po prostu dźwięk bedzie odczuwalnie gorszy, od razu na pierwszy rzut ucha wiadomo, że coś jest nie tak ;) Jak ktoś chce, to tutaj sobie można przetestować https://www.audiocheck.net/audiotests_polaritycheck.php

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, StAc napisał:

Bardziej mi chodziło o rozmiar :)

Od lewej Spiralki, Final Audio, Sony, Spinfity.

Ja mam kanał M i zarówno spiralki jak i Final Audio siedzą mi w uchu bardzo dobrze. Te pierwsze dają nieco jaśniejszy przelać z większą sceną, te drugie delikatnie ocieplają i temperują górę.

 

IMG_20190715_181606.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Najner napisał:

Od lewej Spiralki, Final Audio, Sony, Spinfity.

Ja mam kanał M i zarówno spiralki jak i Final Audio siedzą mi w uchu bardzo dobrze. Te pierwsze dają nieco jaśniejszy przelać z większą sceną, te drugie delikatnie ocieplają i temperują górę.

 

IMG_20190715_181606.jpg

Dziękuję Ci bardzo! Cóż za punktualność :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawy z filtrami ciąg dalszy. Pomarańczowe siedzą, wykręcać ich nie chcę i chyba już tak zostanie. Niebieskie świetne, ale pomarańczowe to ten sam poziom, z mniej iskrzącą górą (dla mnie). Już 3 godzinę ich słucham. Jakież one przyjemne, ale i angażujące!

Przepraszam za post pod postem, ale mimo tej godziny nie mogłem się powstrzymać przed podzieleniem się wrażeniami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Co szanowne grono powie o tym kablu?

US $35.60 68%OFF | Yinyoo 7N czystego srebra kabel 2.5/3.5/4.4mm zrównoważony kabel ze złączem MMCX/2pin złącze dla LZ a4 A5 Sony KZ ZS10 AS10 BA10 ZST C16
https://s.click.aliexpress.com/e/cKS121G4



Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Dobra cena jest na niego teraz. Obawiam się jednak że hybryda od FAW, czy Jimmiego będzie lepsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności