Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanclub IMR Acoustics


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Najner napisał:

Sabre fajnie z Zenithami grają, trzymają za mordę ten dół ;) Ja używam R1 z Hiby R6, ale z ES100 też jest wporzo. 

 

To chyba niewiele mówi... ja mam V30 i Sabaj DA3, oba na Sabre a grają inaczej, zwłaszcza na basie. Do obu będę Zenithy podpinał i sprawdzę co lepiej zagra, pewnie Sabaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na zmianę doków i tak czytam o Waszych zachwytach nad IMR R1.

Zastanawia mnie zestawienie z dx-90, bo mocowo raczej da radę, skoro jest spoko z telefonem? 

Szkoda, że zainteresowałem się nimi dopiero teraz, gdzie w zeszłym roku była niezła na nie promka, a i ich niebanalny wygląd mnie zaintrygował. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

@szugary68 Zenith grają swietnie prosto z telefonu, wiec mocy potrzebują raczej mało. Ja słucham na poziomach 60/80% gdzie ta ostatnia wartość to już jest bardzo głośno. Także mocą się nie zamartwiaj bardziej o synergie. Myśle, ze im bardziej neutralny tym lepszy.

 

Sama głośność to tylko jedna kwestia. Po podaniu im większej mocy pojawia się wyraźny skok w dynamice oraz kontroli basu i góry. Różnice są IMHO wyraźne, ale nie dla każdego tak musi być. IMR-y grają z telefonów, ale by błyszczeć potrzebują czegoś więcej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @Palpatine. IMR napędza mi Shanling M0, na High Gainie jest bardzo ok, jednak po bezpośrednim porównaniu z FiiO Q5, mam ochotę nigdy ich do niego nie podłączać. Shanling jest może bardzo muzykalny i przyjemny, ale przy Q5 jest aż za ciepły, co nie znaczy że zły sam w sobie. W Q5 Lepsza szczegółowość, nareszcie otwiera się im ogromna scena itp. wszystko na +. Z innymi neutralnymi źródłami/DACami nie sprawdzałem, ale to co usłyszałem było świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

true Zenithy po balansie na moim Shanlingu M5s zaskakują mnie czasami, w ogóle nie mogę ostatnio zmienić niebieskich filtrów jakoś najbardziej podchodzą, zwiększają szczegółowość i do tego zmniejszają ten bass który czasami np. na miedzianych jest zbyt 'przytłaczający' przy niektórych nagraniach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd przyznać, ale jak do tej pory słuchałem dłużej tylko różowych, ale z tego co widzę niebieskie też mogą być super. Co do Zenithów to według mnie bardzo ale to bardzo uniwersalne słuchawki. Ciary zarówno przy Davisie, Radiohead czy Malignancy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Palp miał na myśli te złote (w opisie filtrów IMR je nazywa jako pomarańcz). Stałem się również fanem złotych - wydają mi się najbardziej wyrównane (choć nie mają tej lekkości, zwiewności i nawilżenia niebieskich i dynamiki czarnych). Pomijam aspekt wizualny, gdzie kolor ładnie się zgrywa z kręciołkiem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka polaryzacja? w sensie po podłączeniu zrobi mi się magnes? w sumie mam https://www.aliexpress.com/item/32860039849.html - wystarczy końcówki podmienić z mmcx na 2pin

Edytowane przez czaps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, czaps napisał:

Jaka polaryzacja? w sensie po podłączeniu zrobi mi się magnes? w sumie mam https://www.aliexpress.com/item/32860039849.html - wystarczy końcówki podmienić z mmx na 2pin

 

Musisz kabel włożyć odwrotnie, co jest utrudnione, gdy ma on prowadnice uformowane na stałe. Sam wtyk recessed jest też dość wąski, co przeszkadza z niektórymi kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Methuselah napisał:

 

Musisz kabel włożyć odwrotnie, co jest utrudnione, gdy ma on prowadnice uformowane na stałe. Sam wtyk recessed jest też dość wąski, co przeszkadza z niektórymi kablami.

nic nie rozumiem 😮 czyli taka podmiana końcówek z mmcx na 2pin w przypadku posiadania takiego kabla nic nie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności