Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanclub IMR Acoustics


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Hah, postaram się. Chociaż mam nadzieję że taki kabelek więcej niż 400 zł nie kosztuje, bo wątpię że dostanę więcej. Ale jeśli mają zagrać JESZCZE lepiej... nie wiem czy jestem na to gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, już tylko 10.:D

Zagra na bank lepiej. Powinno wystarczyć. Jak będziesz zamawiać to powiedz Jakubowi, że do R1 ma być hybryda.

W R1 i w zenithach gniazda w kopułce są inaczej zorientowane. Smoku już będzie wiedział co i jak, trochę już zrobił hybryd do imr-ów.

Zdradzę tajemnicę, jest już wersja MKIII hybrydy. Całość w czarnej silikonowej termokurczce. Zalety to większa wytrzymałość i kabel lepiej się układa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, chico99 napisał:

 

Masz kabelek do R1 na pełnym srebrze?

 

Nie wiem czy na pełnym, ale to srebro oryginalnie sprzedawane przez Boba z IMR dedykowane do R1. Na hedfaju chwalili, ale na hedfaju nie słuchali pewnie hybrydy Jimmiego, więc co oni o życiu wiedzą? :D

Nie miałem okazji porównać osobiście.

 

Edit: taki o, nie mogę znaleźć parametrów niestety, wycofali go ze sprzedaży.

 

Screenshot_20190617-100910.png

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Najner napisał:

 

Nie wiem czy na pełnym, ale to srebro oryginalnie sprzedawane przez Boba z IMR dedykowane do R1. Na hedfaju chwalili, ale na hedfaju nie słuchali pewnie hybrydy Jimmiego, więc co oni o życiu wiedzą? :D

Nie miałem okazji porównać osobiście.

 

Pewnie nie słuchali hybrydy @Jimmi Dragon a ... :) Sami nie wiedzą co stracili.

Może @Vaiet się odezwie w temacie. Chyba miał te dedykowane od Boba. Ciekawe czy to pełne srebro czy też hybryda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPC. Z grubsza nie robi rewolucji w dźwięku. Zachowuje sygnaturę, ale oczyszcza średnicę, rozjaśnia górę, poprawia dynamikę. To są drobne zmiany, ale zauważalne od razu. Takie IMR R1 w wersji 110% z o wiele lepszą ergonomią. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vaiet napisał:

SPC. Z grubsza nie robi rewolucji w dźwięku. Zachowuje sygnaturę, ale oczyszcza średnicę, rozjaśnia górę, poprawia dynamikę. To są drobne zmiany, ale zauważalne od razu. Takie IMR R1 w wersji 110% z o wiele lepszą ergonomią. :)

 

Razem z tym od Smoka, to wersja IMR R 200%.:D Z gorszą ergonomią.

@Vaiet jak to wyliczyłeś, że 110% ... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, chico99 napisał:

 

@tommir Ty zdrajco ...:P Proszę mi się w tej chwili wytłumaczyć! Chyba, że masz R2 zamówione ...

 

Cóż, powodów pewnie kilka było ;) Trochę drażniła mnie góra w mocniejszych utworach, talerze miały takie lekko metaliczne brzmienie. Brakowało iskry jaką mam w Andro. No tylko tam nie ma tego dołu... Stąd też przez chwilę pojawiła się myśl czy nie zamienić na FH7 albo coś jeszcze innego ze stajni Alo. Słuchawek mam sporo i lak naprawdę nie mam czasu ich wszystkich słuchać. R2 nie zamawiałem, poczekam na wrażenia, może wtedy coś z second handu ;) Trochę też postanowiłem zmienić alokację środków, modyfikuję audio w samochodzie. Tego fabrycznego producent powinien się wstydzić i chyba jeszcze ze trzy pokolenia po nim. Bo to jest naprawdę smutna sprawa

Powiem Ci tak na marginesie, że jakoś mnie te wszystkie doki zmanierowały. Chyba za dużo ich słuchałem i teraz nie podoba mi się tak brzmienie Fostexów i Hifimanów jak kiedyś...  ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, jak ja kiedyś byłem antydokowy (nie żebym wtedy był fanem czy znawcą wokółusznych, co to to nie), tak teraz nie widzę potrzeby posiadania dużych słuchawek. Jakoś się przyzwyczaiłem, że mam coś w uchu, małe to zazwyczaj a często gra niesamowicie.

Ps. Massive Attack na Zenitach. 🤤 

Co do kabla, raczej najpierw wleci Alien+, chciałbym ogarnąć Ety ER4XR do odsłuchu z nim tak bardzo. Dopiero później się napiszę do Jimmiego. Ale hajpujcie dalej to pewnie pójdzie jednocześnie i to i to, a ja będę, jak już mówiłem, jadł żwir.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie typy słuchawek maja swoje zastosowanie.

 

Byłem anty dokowy tak teraz fh5 w drodze do pracy każdego dnia dają to czego potrzebowałem.

 

Byłem anty do zamkniętych cóż dobre iemy nadał nie dają takiej sceny swobody i naturalności.

 

Byłem za wysoko ohmowymi tak dziś nisko ohmowe też maja swoją działkę.

 

A co do tanich R1 pozbawili ich cechy unikalnej teraz to tylko zwykłe iemy jak każde inne. Szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.06.2019 o 15:06, Najner napisał:

IMR wypuści budżetową wersję R1 opartą na tym samym przetworniku, ale najwidoczniej bez regulacji zamknięty/otwarty.

 

Wygląda na to, że budżetowe R1R będą kosztowały 100 funtów. Jeżeli to prawda i faktycznie użyty będzie ten sam przetwornik co w R1, to wg mnie będzie hicior w kategorii cena/jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Najner napisał:

Wygląda na to, że budżetowe R1R będą kosztowały 100 funtów. Jeżeli to prawda i faktycznie użyty będzie ten sam przetwornik co w R1, to wg mnie będzie hicior w kategorii cena/jakość.

 

Przetwornik ten sam, ale być może inaczej zestrojony. Już Zenithy grają inaczej niż R1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One tam lekko wentylowane są z tego co widzę, ale pewnie będzie im bliżej do charakteru zamkniętych Zenithów. O ile używa tych samych przetworników, jak Najner napisał. No ale za 100 funciaków to chyba je sobie "strzelę", pójdą do komisu w razie co.

Edyta: Chico wyjaśnił sprawę przetworników zanim zdążyłem wysłać post 🤗

Edytowane przez StAc
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chico99 napisał:

 

Przetwornik ten sam, ale być może inaczej zestrojony. Już Zenithy grają inaczej niż R1.

Jasna sprawa. Ciekawe czy będą wymienne filtry, bo jeżeli nie i Bob zestroi je na załóżmy filtr czarny, który wg mnie ma trochę za dużo dołu w R1, to osobiście bym tego nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chico99 napisał:

Wątpie. Będą raczej bez filtrów. Imo zestrojenie będzie wypadkową trzech filtrów z R1.

Z punktu widzenia producenta tak by było prawdopodobnie najrozsądniej. Boję się, że w takim razie byłyby zestrojone właśnie na wzór sygnatury z czarnym filtrem.

 

3 minuty temu, Loke13 napisał:

Też tak myślę. Zenithy wtedy nie miały by racji bytu

Jesteś w stanie porównać IT04 do Zenithów? Dużo dobrego słyszałem o tych pierwszych, ciekaw jestem jak się mają do IMR,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Najner ja bym wybrał jednak R1. Ze względu na niespotykaną reprodukcję basu i dociążenie przekazu. Choć w it04 też jest bdb.

Średnica podobnie. Bliższa i chyba odrobinę lepiej klei się z sopranami, w it04. Holografia, wydaje się lepsza w it04, ze względu na dużo lepiej rozciągniętą górę.

Mój ulubiony to, pewnie się zdziwisz, ale czarny. Podbija bas ale też pokazuje go ze wszystkimi smaczkami.

Co nie znaczy, że nie wkręcam innych ... Filtrów.:D

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności