Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanclub IMR Acoustics


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, tommir napisał:

Na liczniku mają kilkanaście godzin. Nie mogę się do nich przekonać, próbowałem wszystkich tipsów i pianek jakie posiadam Niestety, nie osiągnąłem pożądanego efektu. Bas mógłbym zaakceptować, nie we wszystkich gatunkach potrzeba go wiele, choć do elektroniki raczej się nie nadadzą. Masz rację, że góra jest b. dobrze rozciągnięta, ale niestety bardzo mnie kłuje i to  mi najbardziej przeszkadza. Może to sprawa anatomiczna, nie wiem.

Spróbuj je pogrzać jeszcze trochę. U mnie na początku też były dziwne. Teraz są gładkie niczym ich obudowa.  Tipsy też warto jeszcze pozmieniać, niestety nie pasują im wg. mnie ani SpiralDoty, ani SpinFity, zarówo jeśli chodzi o dół jak i całościowy balans. Najlepiej się sprawdzają FINAL E i Sony Hybrid (chociaż  tu kołnierze trzeba sparzyć we wrzącej wodzie, bo będą się prawdopodobnie ześlizgiwały) 

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Faktycznie ten bas w IMR R1 jest bardzo dobry (najlepszy jaki słyszałem). Ale nie tylko basem człowiek żyje. Uzmysławiam sobie, że jestem jednak treble-headem, zdecydowanie mogę się poświęcić dla wysokich tonów kosztem basu. Jak pokazuje moja historia, to mam dużą na nie tolerancję. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2019 o 09:19, requal napisał:

Najlepiej się sprawdzają FINAL E i Sony Hybrid (chociaż  tu kołnierze trzeba sparzyć we wrzącej wodzie, bo będą się prawdopodobnie ześlizgiwały) 

 

Możesz rozwinąć? Szukam alternatywy do spiralek. Podstawowy wymóg to wymiary L-ek. Muszą być duże. Takie jak w SpiralDot lub większe.

Wszystkie tipsy typu L, za wyjątkiem spiralek, są dla mnie zdecydowanie za małe. Przydałby się rozmiar XL.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chico99 napisał:

 

Możesz rozwinąć? Szukam alternatywy do spiralek. Podstawowy wymóg to wymiary L-ek. Muszą być duże. Takie jak w SpiralDot lub większe.

Wszystkie tipsy typu L, za wyjątkiem spiralek, są dla mnie zdecydowanie za małe. Przydałby się rozmiar XL.

 

Pasowałyby "Final E", są już dostępne w PL. Dość grube i raczej większe niż SD (ale to porównam w domu na wszelki wypadek) i nie mają tendencji do suwania się w uchu. 

 

Final seria edge style - earpiece type E
Został wyprzedany w naszym sklepie internetowym.
Już dostępne na MP3store.pl i Audeos.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, requal napisał:

Pasowałyby "Final E", są już dostępne w PL. Dość grube i raczej większe niż SD (ale to porównam w domu na wszelki wypadek) i nie mają tendencji do suwania się w uchu. 

 

Final seria edge style - earpiece type E
Został wyprzedany w naszym sklepie internetowym.
Już dostępne na MP3store.pl i Audeos.

 

 

Porównaj, jak możesz. Też używasz L-ek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale na przemian z M. Z tego jak to odczuwam po aplikacji, to Final E , te największe są dla mnie trochę za duże, a to rzadkość.  Sprawdzę jednak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chico99 napisał:

To dla mnie powinny być w sam raz.

U mnie z kolei, SD L-ki są czasami za małe. Szczególnie w prawym uchu.

Hehe, coś te prawe ucha jakieś wadliwe. Ja mam wrażenie, że mam inaczej ukierunkowany kanał i muszę się nagrzebać nim złapię seal. No albo weź sobie SpinFit CP240 - L. Tylko to specyficzne tipsy, z jednymi słuchawkami grają wybitnie, z innymi w ogóle. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, chico99 napisał:

SpinFit CP240 - L testowałem, za małe. ;)

Masz jakiegoś linka na Final E?

Chyba się jeszcze sklepy nie ogarnęły z wrzuceniem do oferty, bo szukałem przed chwilą i nie ma jeszcze. 

8 minut temu, chico99 napisał:

SpinFit CP240 - L testowałem, za małe. ;)

Masz jakiegoś linka na Final E?

A tutaj wyprzedane: https://www.fonnex.pl/product-page/earpiece-type-e

Aha no i pytanie, czy będą mieli wszystkie rozmiary w ofercie. Tego nie wiem. 

Generalnie mają 5 wielkości tipsów silikonowych (rozmiary XS, S, M, L, XL)..

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, requal napisał:

Chyba się jeszcze sklepy nie ogarnęły z wrzuceniem do oferty, bo szukałem przed chwilą i nie ma jeszcze. 

A tutaj wyprzedane: https://www.fonnex.pl/product-page/earpiece-type-e

Aha no i pytanie, czy będą mieli wszystkie rozmiary w ofercie. Tego nie wiem. 

Generalnie mają 5 wielkości tipsów silikonowych (rozmiary XS, S, M, L, XL)..

 

Tak, mają być wszystkie. Będą Black i Clear z tego co zrozumiałem. Te drugie nieco inaczej "grają".

 

1 godzinę temu, chico99 napisał:

SpinFit CP240 - L testowałem, za małe. ;)

Masz jakiegoś linka na Final E?

 

Warto byś spróbował Acoustune AET07a. Powinny się spodobać. L-ki są naprawdę duże. Jakość fotki słaba, ale nie chce mi się poprawiać.

 

acoustune.jpg

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Methuselah napisał:

 

Tak, mają być wszystkie. Będą Black i Clear z tego co zrozumiałem. Te drugie nieco inaczej "grają".

Świetnie, bo do tej pory jedyną drogą do ich nabycia był zakup całego setu słuchawkowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, requal napisał:

Świetnie, bo do tej pory jedyną drogą do ich nabycia był zakup całego setu słuchawkowego. 

 

Nope, dostępne w brytyjskim HiFiHeadphones czy MTMT Audio (https://www.mtmtaudio.com/collections/final-audio) z Hangkongu. Teraz po prostu pojawią się u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Methuselah napisał:

 

Nope, dostępne w brytyjskim HiFiHeadphones czy MTMT Audio (https://www.mtmtaudio.com/collections/final-audio) z Hangkongu. Teraz po prostu pojawią się u nas.

Ok. Zapomniałem dodać, że w PL. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Moja kolejna smocza hybryda w wersji MKII.:D

 

No muszę się pochwalić. Dość długi odsłuch na stokowym balansie spowodował pojawienie się pewnych wątpliwości.

Ale nie, to dalej jedne z najlepszych doków jakie słyszałem. Stokowe kable, mimo, że z pozoru i wyglądu całkiem ok,

nadają się tylko do śmieci. Customowy balans zmienia na lepsze każdy aspekt tych słuchawek.

Jednym słowem wszystko jest citius-altius-fortius.👍

Teraz o wersji MKII. Kto ma wersję MKI to uspokajam, muzycznie wszystko to samo. Zmiany dotyczą ergonomii. Inne wtyki i

dołożenie termokurczek, na odcinku wokół usznym, spowodowało poprawę osadzenia kopułek w uszach. Lepszy seal.

Przynajmniej ja, w wersji MKI, podczas odsłuchu, musiałem co kilkanaście minut poprawiać ułożenie kopułek w uszach.

Usztywnienie kabelka, zlikwidowało ten problem.

 

 

ok_2.jpg

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, chico99 napisał:

Moja kolejna smocza hybryda w wersji MKII.:D

 

No muszę się pochwalić. Dość długi odsłuch na stokowym balansie spowodował pojawienie się pewnych wątpliwości.

Ale nie, to dalej jedne z najlepszych doków jakie słyszałem. Stokowe kable, mimo, że z pozoru i wyglądu całkiem ok,

nadają się tylko do śmieci. Customowy balans zmienia na lepsze każdy aspekt tych słuchawek.

Jednym słowem wszystko jest citius-altius-fortius.👍

Teraz o wersji MKII. Kto ma wersję MKI to uspokajam, muzycznie wszystko to samo. Zmiany dotyczą ergonomii. Inne wtyki i

dołożenie termokurczek, na odcinku wokół usznym, spowodowało poprawę osadzenia kopułek w uszach. Lepszy seal.

Przynajmniej ja, w wersji MKI, podczas odsłuchu, musiałem co kilkanaście minut poprawiać ułożenie kopułek w uszach.

Usztywnienie kabelka, zlikwidowało ten problem.

Chico, mam identyczne przemyślenia odnośnie różnic do stocka. Te słuchawki ożyły u mnie na nowo - piszę to po tygodniowym odsłuchu. Rzeczywiście, nie chodzi tutaj o zmienioną sygnaturę, a jej duży rozwój w każdą stronę. Ponowne miłe zaskoczenie... aż szkoda że Bob ukrywa ich potencjał 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dopisuję się do klubu z IMR R1 Zenith od szanownego kolegi tommira. Po paru dniach użytkowania mogę śmiało stwierdzić, że aktualnie to mój TOTL (za jakiś czas chce sprawdzić ER4XR, ale spodziewam się, że będą się zasysały, jak wszystkie zamknięte IEMy u mnie). 

Bas jest monumentalny. Fizyczny, odczuwalny a przy tym dokładny i nie wylewający się na inne pasma. Dźwięk jest ładnie dociążony, nigdy bułowaty, zamulony. Średnica mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła. Łagodna, naturalna, pełna szczegółów, choć pewnie nie są to najbardziej bogate w detale słuchawki. Świetnie brzmią damskie wokale i łagodnieszy śpiew np. Thoma Yorka z Radiohead. W elektronice mamy sporo niuansów, wyraźne warstwy dźwięku, sampli, instrumenty znowu są pełne i świetnie umiejscowione. Wysokie wydają się łagodne w porównaniu z takimi Alpha & Delta D6, nie sypią sybilantami, chyba wolałbym bardziej bezpośrednie podanie góry, ale jeśli się nad tym zastanowić, to nawet to pasuje do ich funowego, nie wymagającego charakteru z mega efektem wow. Scena jest przepastna. Ogromną. Mówię o niej w wersji słuchawek open, gdyż takie brzmienie najbardziej mi pasuje (właśnie głównie scenicznie) oraz ze względów ergonomicznych jest to moje preferowane ustawienie (brak zasysania, driver flexa). Jeszcze nie słuchałem na nich jazzu, ale myślę że to świetne uniwersalne, muzykalne słuchawki z gargantuicznym, epickim basem. Może później dodam zdjęcia jakieś, na razie mam trochę czasu do wyjścia, idę ich posłuchać. Czysta przyjemność. 

(Odsłuchy na różowym filtrze, vent open, tipsy Final E i stockowy kabel, wiem wiem, nie bijcie, hybryda wleci z lepszym grajkiem)

Edytowane przez StAc
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, StAc napisał:

Dopisuję się do klubu z IMR R1 Zenith od szanownego kolegi tommira. Po paru dniach użytkowania mogę śmiało stwierdzić, że aktualnie to mój TOTL (za jakiś czas chce sprawdzić ER4XR, ale spodziewam się, że będą się zasysały, jak wszystkie zamknięte IEMy u mnie). 

Bas jest monumentalny. Fizyczny, odczuwalny a przy tym dokładny i nie wylewający się na inne pasma. Dźwięk jest ładnie dociążony, nigdy bułowaty, zamulony. Średnica mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła. Łagodna, naturalna, pełna szczegółów, choć pewnie nie są to najbardziej bogate w detale słuchawki. Świetnie brzmią damskie wokale i łagodnieszy śpiew np. Thoma Yorka z Radiohead. W elektronice mamy sporo niuansów, wyraźne warstwy dźwięku, sampli, instrumenty znowu są pełne i świetnie umiejscowione. Wysokie wydają się łagodne w porównaniu z takimi Alpha & Delta D6, nie sypią sybilantami, chyba wolałbym bardziej bezpośrednie podanie góry, ale jeśli się nad tym zastanowić, to nawet to pasuje do ich funowego, nie wymagającego charakteru z mega efektem wow. Scena jest przepastna. Ogromną. Mówię o niej w wersji słuchawek open, gdyż takie brzmienie najbardziej mi pasuje (właśnie głównie scenicznie) oraz ze względów ergonomicznych jest to moje preferowane ustawienie (brak zasysania, driver flexa). Jeszcze nie słuchałem na nich jazzu, ale myślę że to świetne uniwersalne, muzykalne słuchawki z gargantuicznym, epickim basem. Może później dodam zdjęcia jakieś, na razie mam trochę czasu do wyjścia, idę ich posłuchać. Czysta przyjemność. 

(Odsłuchy na różowym filtrze, vent open, tipsy Final E i stockowy kabel, wiem wiem, nie bijcie, hybryda wleci z lepszym grajkiem)

 

@tommir Ty zdrajco ...:P Proszę mi się w tej chwili wytłumaczyć! Chyba, że masz R2 zamówione ...

@StAc witaj w klubie. Sprzedaj co tam masz w najlepszym stanie, nerkę, wątrobę może, i zamawiaj hybrydę u @Jimmi Dragon a. Wtedy zobaczysz co te doki potrafią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności