Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanclub IMR Acoustics


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, tommir napisał:

Wpinałem, mam mk1. Na razie ciężko mi się jeszcze wypowiedzieć nt tego połączenia, a przynajmniej porównania z synergią innych doków, kałaszka mam od przedwczoraj ;) dotarł z Joybuya. W zasadzie podłączałem do niego tylko AKG i tak na szybko wydaje mi się, że IMR lepiej się z nim dogaduje.

 

Mam też mk1. Jutro spróbuję. Kałaszek jasno gra więc na czarnych filtrach z IMRami powinien się dogadać. Teraz dopiero pomyślałem o takiej parce. Mam już balans od JD,  a kałaszek ma, w odróżnieniu od pionka, zbalansowną dziurkę.:) Scena tylko dość przeciętna w AK70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. Bob'a potrzeba im około 50h, żeby się otworzyć, natomiast około 100'ki - żeby uzyskać ich finalny charakter. 

U mnie również runda przebiega głównie pomiędzy czarną, niebieską i różową tulejką, przy czym te dwie pierwsze dają mi najwięcej radości.

 

Czarną - ubóstwiam za bas i dynamikę.

Niebieska - po prostu oddycha. Daje ulgę jak guma orbit.

Różowa - faktycznie trzyma balans, jest bezpieczna. Szybko mi się przez to nudzi, ale jednocześnie nie "męczy" :-)

Edytowane przez Eldamari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Mogę powiedzieć, że filtry robią naprawdę dobrą robotę, zmieniają brzmienie jak zostały opisane. najbardziej podeszły mi chyba różowe i może miedziane. Jedyne czego mi brakuje to możliwości podbicia góry. Wiem, że to nie chińskie doki ;) ale czasem po prostu mam ochotę na więcej góry. Zobaczę zresztą jak będą brzmiały po tych 50-100h gania, na razie mają może z 10. Nie słuchałem jeszcze po balansie, przetestuję dzisiaj. Scena w połączeniu z AK70 dla mnie jest wystarczająca.

14 godzin temu, chico99 napisał:

 

Mam też mk1. Jutro spróbuję. Kałaszek jasno gra więc na czarnych filtrach z IMRami powinien się dogadać. Teraz dopiero pomyślałem o takiej parce. Mam już balans od JD,  a kałaszek ma, w odróżnieniu od pionka, zbalansowną dziurkę.:) Scena tylko dość przeciętna w AK70.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tommir napisał:

No więc tak. Mogę powiedzieć, że filtry robią naprawdę dobrą robotę, zmieniają brzmienie jak zostały opisane. najbardziej podeszły mi chyba różowe i może miedziane. Jedyne czego mi brakuje to możliwości podbicia góry. Wiem, że to nie chińskie doki ;) ale czasem po prostu mam ochotę na więcej góry. Zobaczę zresztą jak będą brzmiały po tych 50-100h gania, na razie mają może z 10. Nie słuchałem jeszcze po balansie, przetestuję dzisiaj. Scena w połączeniu z AK70 dla mnie jest wystarczająca.

 

Po balansie mam wrażenie, że się trochę otwierają i jest lepsza separacja instrumentów. Na zagranicznym forum coś wspominali też o lepszej budowie tego kabelka. Mi miedziana tuleja podeszła ze spiralkami, pozostałe z piankami od flares.

 

Z ciekawości posłuchałem ich zamiennie z bowersami P7W - mają sporo wspólnych cech. Taka brytyjska szkoła grania - gęsto, dynamicznie i w punkt 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tommir napisał:

No więc tak. Mogę powiedzieć, że filtry robią naprawdę dobrą robotę, zmieniają brzmienie jak zostały opisane. najbardziej podeszły mi chyba różowe i może miedziane. Jedyne czego mi brakuje to możliwości podbicia góry. Wiem, że to nie chińskie doki ;) ale czasem po prostu mam ochotę na więcej góry. Zobaczę zresztą jak będą brzmiały po tych 50-100h gania, na razie mają może z 10. Nie słuchałem jeszcze po balansie, przetestuję dzisiaj. Scena w połączeniu z AK70 dla mnie jest wystarczająca.

 

 

Słuchałem dziś po balansie z AK70. Jest bardzo ok. Nie ma tej potęgi i dynamiki oraz takiego dociążenia jak w dx158 ale góra i separacja wydaje się lepsza. Scena daje radę ale tylko po balansie. Ogólnie udane połączenie. Miałem kałaszka sprzedawać ale chyba jeszcze zostanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę słuchania ewoluują chyba zarówno słuchawki jak i mój słuch/humor.

Różowe, jednorożcowe dingsy, które wydawały mi się początkowo bezpieczne i nudne - teraz siedzą i nie chcą się przewietrzyć :-)

 

Macie jakieś nowe doniesienia odnośnie odtwarzaczy/kostek Dac z którymi grają lepiej, gorzej? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie słuchałem z Hiby i Ak70, z jednym i drugim się zgrywają, oddając przy tym charakter odtwarzacza. Do Xduoo nie podłączałem, dzisiaj z ciekawości spróbuję z Questyle.

Z takich ogólnych wrażeń jeszcze to bardzo bliskie i ładne, wręcz świetne wokale. Dobra scena, holografia. Gają naprawdę przestrzennie, po przełączenie na moje ulubione chyba K3003 jakby cały dźwięk zamknął się w mojej głowie, a przecież przed chwilą był, poza nią ;) Do AKG brakuje im jednak trochę techniczności, w skomplikowanych, szybkich numerach jednak trochę się wszystko zlewa, choć nadal jest na niezłym poziomie. Dla mnie nie są bardzo uniwersalne i nie wszystko brzmi na jednakowym poziomie. Lżejszy rock jak np. Dire Straits brzmi wręcz zjawiskowo, chyba żadne z przesłuchanych doków im nie dorównują. Ale metal, zwłaszcza bardziej ekstremalny lepiej wypada z AKG czy choćby nawet FLC.

To czego mi brakuje to większej iskry w wysokich.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, chico99 napisał:

Na różowych sprawdzałeś?

 

Sprawdzałem, różowych teraz nie wykręcam ;) Mimo wszystko czasem trochę brakuje. Choć zaznaczę, że nie jest to jakiś brak dyskwalifikujący. Tak sobie myślę, że może różne chińskie wynalazki wypaczyły trochę mój gust ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tommir napisał:

Tak sobie myślę, że może różne chińskie wynalazki wypaczyły trochę mój gust ;)

 

Przyzwyczaiłeś się do tzw. darcia mordy, czy tam prucia ryja ... :D

Będę musiał bezpośrednio porównać różowe imr-y, z flc8s. Możesz mieć trochę racji.

 

27 minut temu, tommir napisał:

Dobra scena, holografia. Gają naprawdę przestrzennie, po przełączenie na moje ulubione chyba K3003 jakby cały dźwięk zamknął się w mojej głowie, a przecież przed chwilą był, poza nią ;)

Bo tu masz więcej niż trochę. Po imr-ach muszę akomodować uszy do innych doków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huOpHT3RuuxFUn9HAqqg

 

IMR R2 Aten

 

SPECIFICATION:

  • Bespoke 15mm driver featuring uprated Neodymium motors with beryllium composite diaphragm + high resolution Piezo ceramic driver
  • 5 acoustic audio nozzles + 5 acoustic dampers
  • 2 Pin detachable cable (3.5mm and 2.5mm balanced)
  • Impedance: 32 Ohm
  • Sensitivity: 106 +/- 3DB
  • Frequency response: 10 - 50000Hz
  • 24ct Gold plated 3.5mm Jack
  • 1.4M length OFC cable
  • Hard Case
  • 6.5mm Adapter
  • Huge selection of ear tips for the perfect fit

 

ech nikt nie chce kupić ode mnie słuchawek i nie mam, a chętnie bym przyjął Ateny, tym bardziej, że to wygląda na takie same obudowy jak Zenithy i można by z nich zrobić zamknięte też. Tylko 300 sztuk wypuszcza w świat.

Edytowane przez czaps
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huOpHT3RuuxFUn9HAqqg

 

IMR R2 Aten

 

SPECIFICATION:

  • Bespoke 15mm driver featuring uprated Neodymium motors with beryllium composite diaphragm + high resolution Piezo ceramic driver
  • 5 acoustic audio nozzles + 5 acoustic dampers
  • 2 Pin detachable cable (3.5mm and 2.5mm balanced)
  • Impedance: 32 Ohm
  • Sensitivity: 106 +/- 3DB
  • Frequency response: 10 - 50000Hz
  • 24ct Gold plated 3.5mm Jack
  • 1.4M length OFC cable
  • Hard Case
  • 6.5mm Adapter
  • Huge selection of ear tips for the perfect fit
 
ech nikt nie chce kupić ode mnie słuchawek i nie mam, a chętnie bym przyjął Ateny, tym bardziej, że to wygląda na takie same obudowy jak Zenithy i można by z nich zrobić zamknięte też. Tylko 300 sztuk wypuszcza w świat.

Na instagramie info, że 100 sztuk poszło w dwie godziny. Pewnie jutro już nie będzie. Ale w ciemno kupić kiedy nie wiem czy będzie różnica w stosunku do R1?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównam i dam znać 😉

Za *10 tygodni powinny dotrzeć.

 

Nowy driver, nowy system filtrów, lepszy kabelek, otwarta obudowa przy podobno takiej samej izolacji... Pomacam, to się wypowiem :-)

Edytowane przez Eldamari
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bólem serca muszę odpuścić, bo niestety budżet mi się nie zepnie, a są ważniejsze rzeczy do kupienia, na dodatek pod platformę testową, żebym mógł sobie pozwolić na zachcianki... A wyglądają cudnie i aż żal w sercu ściska, że się nie uda...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czaps napisał:

Póki się nie porówna nikt się nie dowie ;) a ilość sprzedanych sztuk w godzinę o czymś świadczy!

To prawda, ale może świadczyć o różnych rzeczach, również ciekawości, chęci posiadania dobra luksusowego, w końcu tylko 300 sztuk itp. Co nie znaczy, że to nie będą świetne doki, bo R1 to doki świetne są :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem 160 już poszło...

Godzinę temu, Najner napisał:

O gustach się nie dyskutuje, ale wg mnie IMR robi najładniejsze doki na rynku. Nie noszę zegarków, łańcuszków, kolczyków, pasków kalwina klajna ani butów ze skóry kóz argentyńskich, ale te R2 mógłbym mieć tylko ze względu na ich wygląd. Cudo.

Coś w tym jest co piszesz... ;) R1 prezentują się mniej okazale, ale i tak mi się podobają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2019 o 08:51, tommir napisał:

Sprawdzałem, różowych teraz nie wykręcam ;) Mimo wszystko czasem trochę brakuje. Choć zaznaczę, że nie jest to jakiś brak dyskwalifikujący.

 

Tak sobie myślę ... , brakuje Ci odrobiny srebra w torze. Spróbuj z hybrydą.

Z moją smoczą hybrydą jest przeuroczo. :D

Słucham właśnie "Macalla" - Clannad, no cóż muzyka jest jak narkotyk. Trzeba spróbować jednego i ... drugiego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, chico99 napisał:

 

Tak sobie myślę ... , brakuje Ci odrobiny srebra w torze. Spróbuj z hybrydą.

Z moją smoczą hybrydą jest przeuroczo. :D

Słucham właśnie "Macalla" - Clannad, no cóż muzyka jest jak narkotyk. Trzeba spróbować jednego i ... drugiego.

Wiesz, możesz mieć rację. A raczej masz, bo miałeś okazję to sprawdzić. Chyba czeka mnie kablowa inwestycja.

Odnośnie tego przyrównania, komentarz zachowam dla siebie  ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, chico99 napisał:

 

Tak sobie myślę ... , brakuje Ci odrobiny srebra w torze. Spróbuj z hybrydą.

Z moją smoczą hybrydą jest przeuroczo. :D

Słucham właśnie "Macalla" - Clannad, no cóż muzyka jest jak narkotyk. Trzeba spróbować jednego i ... drugiego.

No i hybryda zamówiona :D Czekam z niecierpliwością.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności