Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanclub IMR Acoustics


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Tajniakos napisał:

A jak sprawuje się system "otwierania i zamykania" R1-nek? Czy pokrętło wnosi coś do brzmienia? Biję się z myślami bo promo kusi oj kusi!

 

Tak, pozycja zamknięta - bas jest twardszy, bardziej zbity i mocniej uderza. Pozycja otwarta - mniej zbity, łagodniejsze uderzenie, obszerniejszy (nieco subwooferowy). IMHO otwarty pasuje świetnie do niebieskich, za zamknięty do czarny, ale można eksperymentować. Możesz też kombinować z pośrednim przysłonięciem i dopasować "objętość" dołu pod preferencje. Niskie tony jakościowo zawsze wymiatają w R1.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale łechczecie z tymi opisami brzmieni, prowadzę już "Biblijną Walkę" ze swoim zdrowym rozsądkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale łechczecie z tymi opisami brzmieni, prowadzę już "Biblijną Walkę" ze swoim zdrowym rozsądkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tajniakos napisał:

Dzięki za odpowiedź, ale łechczecie z tymi opisami brzmieni, prowadzę już "Biblijną Walkę" ze swoim zdrowym rozsądkiem.

Zdrowy rozsądek tutaj nie ma zastosowania. W gruncie rzeczy ten ceramiczny przetwornik naprawdę robi robotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdyby ktoś szukał zamiany kabla fabrycznego na coś lepszego, to mogę powiedzieć, że odrobina sreberka dobrze robi R1 :) Na miedzi robiło się, mimo zastosowania niebieskich filtrów, odrobinę zbyt gęsto i traciła dynamika, choć kabel 8 żył od Smoka. Za to Smocza hybryda, choć nie młoda, zrobiła im naprawdę dobrze i jestem ogromnie zadowolony z efektu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam w klubie.

The R1 is built tough, and looks tough, like Jason Statham in IEM form. Just a brilliant masculine design through and through. I feel like chugging a beer, devouring red meat and wrestling a bear after coming in contact with the R1.

Cytat z recki oddaje bardzo ich charakter.

 

 

zbliżenie_3.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.07.2018 o 12:37, Tajniakos napisał:

Dzięki za odpowiedź, ale łechczecie z tymi opisami brzmieni, prowadzę już "Biblijną Walkę" ze swoim zdrowym rozsądkiem.

R1 i zdrowy rozsądek to dwa wzajemnie się wykluczające pojęcia :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Klub IMR już żyje, tak więc Zenithy niech będą ich kolejnym filarem. 

Zaliczyłem wejście smoka, ale mam nadzieję , że owoce mojego wątpliwego triumfu nasycą rzetelną słodyczą ten temat.

 

Paczuszka dotarła. Zestaw pełen, nietknięty, wyposażenie po poprawce (V2) - z dwoma kabelkami. Pierwsze spojrzenie wprawia w osłupienie - wykonanie surowe, ale wcale nie odbiegające  ergonomią od najlepszych mi danych pomacać. Zaryzykuje stwierdzenie, że w cale ponad przeciętność (w najlepszym znaczeniu tego słowa). Dziwolągi... dla mnie to już obietnica czegoś interesującego. Nasycony organoleptyką, zapuściłem na szybko znaną nutkę,

 

Dzwiękowo... Pierwsze wrażenia... ach, tutaj kropka na dzisiaj. "Jutro" wszystko zmienia i trudno potem naprostować swoje opinię. Początek, kosztował mnie z 2h przekładania z jednej opcji na drugą - z niebieskiej tulei z jednym tipsem na drugą, miedzianą, z inną zatyczką. Ile opcji, tyle dźwięków - kunszt inżynierów. Przewertowania kres. Ostatecznie uzyskałem coś. Coś, co nie daje mi spokoju. Czy ja na pewno kupiłem je w "tej" cenie? - rachunek potwierdza, a żona nie zemdlała...

 

Z przyjemnością dołączam do klubu :-)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja w Zenitah póki co pink wybrałem, ale nie mogę do końca tipsów dopasować by był w 100% komfort, więc ciężko tak na tip top ocenić. Ale to bardzo dobrze słuchawki są, też ta cena mnie przeraża, czy to aby na pewno nie sen? 

 

A co Ty

29 minut temu, Eldamari napisał:

wyposażenie po poprawce (V2) - 

 

o co tam chodzi z tym V2? że co?

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieli kłopot początkowo z fazowaniem, co poprawili - do tego dołożyli kabel po balansie. Właściwie poprawnym byłoby stwierdzenie, że dopiero v2 jest punktem wyjściowym (pierwsza poprawna wersja). Z tipsami też miałem kłopot, dlatego szybko przerzuciłem się na inne - i żonglowałem spinfitami, spiralkami, mandarines, comply, piankami audiofilkami od Flares'a itd. i z tymi graczami miałem znacznie lepsze efekty.

 

Jak na razie, tulejki podzieliłem na 2'ie nudne/poprawne, 1'na przesadzona/prze-ciężka i 2'ie cholernie ciekawe. O kolorach potem, żeby nie sugerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, czaps napisał:

o co tam chodzi z tym V2? że co?

V2 to dwa kabelki.

2 minuty temu, Adamesq napisał:

Czy te sluchawki nadawaly by sie do codziennego użytkowania w transporcie miejskim? Chodzi mi glownie o ergonomie i izolacje dzwiekowa od otoczenia. 

Jak najbardziej.

 

 

10 godzin temu, Eldamari napisał:

Z przyjemnością dołączam do klubu 🙂

 

10 godzin temu, czaps napisał:

no ja w Zenitah póki co pink wybrałem, ale nie mogę do końca tipsów dopasować by był w 100% komfort, więc ciężko tak na tip top ocenić. Ale to bardzo dobrze słuchawki są, też ta cena mnie przeraża, czy to aby na pewno nie sen?

Rozumiem, że zadowoleni?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że mnie zaskoczyły.

Ranek - niepewność - uruchomienie - ... cholera dalej gra czadowo!

 

Kolejne słuchawki na miarę fana transformersów - jednak pierwsze, które zrobiły na mnie tak potwornie dobre pierwsze wrażenie.

Bardzo mocne, impaktowe zejście z lekką wibrą, czyteny i uwydatniony wokal, wystarczająco ładnie iskrząca góra bez sybilantów. Świetna dynamika.

Można/trzeba z nimi kombinować i jest duża szansa, że każdy znajdzie charakter nuty, bliższy swoim gustom.

 

Ja 'dopiero' po 2h zanalazłem coś czego nie mogę zdjąć z uszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2018 o 15:39, Vaiet napisał:

Gdyby ktoś szukał zamiany kabla fabrycznego na coś lepszego, to mogę powiedzieć, że odrobina sreberka dobrze robi R1 :) Na miedzi robiło się, mimo zastosowania niebieskich filtrów, odrobinę zbyt gęsto i traciła dynamika, choć kabel 8 żył od Smoka. Za to Smocza hybryda, choć nie młoda, zrobiła im naprawdę dobrze i jestem ogromnie zadowolony z efektu :D

 

Zgadza się, potwierdzam.

Moja hybryda świeżutka, jeszcze ciepła.

 

ok.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chico99 napisał:

 

Rozumiem, że zadowoleni?:D

 

 

to nie takie proste jednoznacznie odpowiedzieć, po w trójce którą teraz mam Mee Audio Pinnacle P1 oraz Dunu Falcon-C, to szczerze IMR wygrywają. P1 są dla mnie osobiście zbyt ugładzone i za grzeczne, Falcony tam też jest mocny sub-bass, bardzo mocna góra, ale nie są tak uniwersalne, za to IMR moc prawie na każdej linii, ogromna szczegółowość, niestety jak już wcześniej pisałem to dalej mam problem z dopasowaniem ich do ucha tak by komfortowo leżały aby usłyszeć ich pełnie mocy. Jedna wada którą zauważyłem w trakcie spaceru, jak odkręciłem lekko klapkę z tyłu, to uderzała ona o słuchawki "rylała" się tak, a te uderzenia są słyszalne i trochę wkurzające, zjawisko to występuję przy lekko odkręconej "klapce".

Edytowane przez czaps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory odkręcałem lub zakręcałem ile fabryka pozwoliła. Sprawdzę później, czy też mam ten efekt.

 

Podzielam odczucie, że mają "moc prawie na każdej linii". To jest coś bliskiego charakterystyki "W" ?

 

Chico, jak IMR zgrywa się z Dx150-8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czaps napisał:

 

 

to nie takie proste jednoznacznie odpowiedzieć, po w trójce którą teraz mam Mee Audio Pinnacle P1 oraz Dunu Falcon-C, to szczerze IMR wygrywają. P1 są dla mnie osobiście zbyt ugładzone i za grzeczne, Falcony tam też jest mocny sub-bass, bardzo mocna góra, ale nie są tak uniwersalne, za to IMR moc prawie na każdej linii, ogromna szczegółowość, niestety jak już wcześniej pisałem to dalej mam problem z dopasowaniem ich do ucha tak by komfortowo leżały aby usłyszeć ich pełnie mocy. Jedna wada którą zauważyłem w trakcie spaceru, jak odkręciłem lekko klapkę z tyłu, to uderzała ona o słuchawki "rylała" się tak, a te uderzenia są słyszalne i trochę wkurzające, zjawisko to występuję przy lekko odkręconej "klapce".

Na razie na spiralkach uzyskałem najlepszy seal i trzymanie w uchu, jednak i tak podczas zakładania muszę się nagimnastykować. Popróbuję jeszcze wieczorem z piankami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, tommir napisał:

Na razie na spiralkach uzyskałem najlepszy seal i trzymanie w uchu, jednak i tak podczas zakładania muszę się nagimnastykować. Popróbuję jeszcze wieczorem z piankami.

Mi też spiralki najlepiej, pianki szczerze mówiąc słabo. Ale ja już tak mam z piankami.

 

3 godziny temu, czaps napisał:

to nie takie proste jednoznacznie odpowiedzieć, po w trójce którą teraz mam Mee Audio Pinnacle P1 oraz Dunu Falcon-C, to szczerze IMR wygrywają. P1 są dla mnie osobiście zbyt ugładzone i za grzeczne, Falcony tam też jest mocny sub-bass, bardzo mocna góra, ale nie są tak uniwersalne, za to IMR moc prawie na każdej linii, ogromna szczegółowość, niestety jak już wcześniej pisałem to dalej mam problem z dopasowaniem ich do ucha tak by komfortowo leżały aby usłyszeć ich pełnie mocy. Jedna wada którą zauważyłem w trakcie spaceru, jak odkręciłem lekko klapkę z tyłu, to uderzała ona o słuchawki "rylała" się tak, a te uderzenia są słyszalne i trochę wkurzające, zjawisko to występuję przy lekko odkręconej "klapce".

Poradzisz sobie. Spiralki może rozwiążą problem. Najlepiej numer większe.

2 godziny temu, Eldamari napisał:

Chico, jak IMR zgrywa się z Dx150-8?

 

Zajefajnie. Pracuję nad doborem filtrów.

Do dx158 jak na razie różowy się sprawdza. Ale jeszcze testuję. Mam właściwy kabelek dopiero od dwóch dni.

Do pionka czarny i ekstremalnie - miedziany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam te zachwyty 😛 a miał ktoś okazje zestawić z Campfire Audio Vega lub Atlas? Osobiście żadnych nie słuchałem ale po opisach mogę wnioskować, że to jest to czego szukam/chciałbym ale cena trochę zabija ;/

W tej chwili mam Aune E1 i iBasso IT01s i większość opinii jest taka, że technicznie IT01s > E1 no ale właśnie ja mam więcej fun'u ze słuchania E1, które są przyjemniejsze w odbiorze, lepiej odnajdują się w muzyce rozrywkowej (pop i pochodne) i nie ma tam "nadęcia melomana" - jest fun i zabawa.

Zastanawiam się czy IMR'y ze swoim subbas/bas'em sa lepszym rozwinięciem fun'u i mogą być progressem w stosunku do E1 i kierować się w stronę Vegi czy Atlas'a czy raczej nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze odstają to raczej pewne, wszakże to inna półka cenowa i gdyby tak nie było to byłoby dopiero dziwne. ;)
No właśnie, głównie o tą radość chodzi. Bo it01s przed wygrzaniem łoiły basen aż miło ale i góra była trochę krzykliwa. Po wygrzaniu góra się trochę uspokoiła ale i bada stracił na impakcie z przed wygrzania. Nie ze go nie ma bo jest i to sporo w porównaniu do innych słuchawek ale na początku było mocniejszy bardziej zaakcentowany, zbliżony do E1 a po uspokoił się. No i właśnie na tym polu e1 rządzą. Dlatego chcą iść trochę dalej/wyżej chciałbym jednak podążyć w takim charakterze jak e1 i pytanie czy IMR są tymi, które mogą mi to dać.
Czy właśnie powyżej powiedzmy tego 1k Pln idziemy już w technicznie, ambitne granie (które dla innych może być również rozrywkowe) ale dla popu i pochodnych nie ma co inwestować bo dla niektórych ta muzyka nie jest ambitna (ot potocznie zwana łupanką w porównaniu do takiej Diany Krall, Dire Straits czy klasyki Bach, Mozart itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, disaster3 napisał:

To ze odstają to raczej pewne, wszakże to inna półka cenowa i gdyby tak nie było to byłoby dopiero dziwne. ;)

Różnie to bywa. Nie jest to regułą.

 

10 minut temu, disaster3 napisał:

Czy właśnie powyżej powiedzmy tego 1k Pln idziemy już w technicznie, ambitne granie (które dla innych może być również rozrywkowe) ale dla popu i pochodnych nie ma co inwestować bo dla niektórych ta muzyka nie jest ambitna (ot potocznie zwana łupanką w porównaniu do takiej Diany Krall, Dire Straits czy klasyki Bach, Mozart itp.)

Filtry robią robotę. W wypadku tych doków akurat rzetelną. Zagrają tak jak będziesz chciał. I są jeszcze komory O/Z.

Edytowane przez chico99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, chico99 napisał:

Różnie to bywa. Nie jest to regułą.

 

Filtry robią robotę. W wypadku tych doków akurat rzetelną. Zagrają tak jak będziesz chciał. I są jeszcze komory O/Z.

Jeszcze nie miałem czasu na zmianę filtrów, ale miło słyszeć, że robią robotę. Cały czas mam w pamięci i mnie to męczy ;) zmianę filtrów w K3003i. Spodziewałem się naprawdę niezłego efektu, tymczasem po zmianie na filtr basowy całe pasmo zalane było basem i nie dało się tego słuchać. Tak mnie to zniesmaczyło, że drugiego filierka  już nie sprawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpinałem, mam mk1. Na razie ciężko mi się jeszcze wypowiedzieć nt tego połączenia, a przynajmniej porównania z synergią innych doków, kałaszka mam od przedwczoraj ;) dotarł z Joybuya. W zasadzie podłączałem do niego tylko AKG i tak na szybko wydaje mi się, że IMR lepiej się z nim dogaduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności