Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanclub IMR Acoustics


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

@all999 tylko w Polsce każdego dnia sprzedawanych / wymienianych są setki baz danych mailowych. Handlują tym głównie firmy z branż telekomunikacyjnych i ehandlu. Nawet z banków potrafią wyciekać takie listy a już nie wspomnę o pomyłkach gdzie Pani z marektingu pomyliło się DW z UDW. Bazy też są wykradane i to nagminnie każdego dnia. Wbij się na cebule i odpal pierwszą lepszą giełdę w darknecie to za głowę się złapiesz ile i skąd takich baz tam ląduje. Nie zdziwiłbym się gdyby chłop odchodząc z firmy z perspektywą zakładania swojej skopiował taką bazę. Na jego miejscu bym się nawet chwili nie zastanawiał bez względu czy miał zgodę czy nie. Na prawdę chyba bym się nie obrażał jeżeli bym dostał takiego maila o nowym projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigmaras Jasne, tu chodzi o kontekst i szerszy obraz tego co stało się z Trinity Audio oraz jaką rolę odgrywał tam naprawdę Bob. To był tylko epizod, który dotknął mnie bezpośrednio, bo na szczęście na pewnym etapie anulowałem swoje zamówienie, ale wielu zostało bez kasy i sprzętu.

 

Dobra, koniec pitolenia, mam nadzieję, że faktycznie tym razem mu się udało i zrobił świetne iemy default_smile.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może powtórzę w skrócie:

 

Bob to krętacz

 

Bob potrafi zrobić świetne słuchawki

 

nie kupujemy u Boba, a u bigmarasa, czyli lipy nie będzie

 

 

a wracając do słuchawek...

 

bardzo ciekawa konstrukcja, a wyglądają jak produkt z epoki steampunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mykupyku napisał:

 

bardzo ciekawa konstrukcja, a wyglądają jak produkt z epoki steampunku

Moja żona powiedziała, że są obrzydliwe, że są paskudne i nawet nie chciała o nich posłuchać... Widać jasno, że się nie zna na dobrym designie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O designie mozna dyskutowac ale poziom wykonania na zdjeciach producenta prezentuje sie mizernie. Te metalowe pokretla maja nierownosci na swoich powierzchniach, paskudne szczeliny w miejscach laczen i nawet widac skazy na lakierowaniu. Jakbym nie wiedzial co to, to bym obstawial ze to jakies chinole za 30-50 dolarow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Spawn napisał:

O designie mozna dyskutowac ale poziom wykonania na zdjeciach producenta prezentuje sie mizernie. Te metalowe pokretla maja nierownosci na swoich powierzchniach, paskudne szczeliny w miejscach laczen i nawet widac skazy na lakierowaniu. Jakbym nie wiedzial co to, to bym obstawial ze to jakies chinole za 30-50 dolarow.

Takie ze skazami są sprzedawane jako B-Stocki za dużo mniejsze pieniądze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Inszy napisał:

Tak duże metalowe wtyki nie przeszkadzają?

 

Przeszkadzają, brak wyraźnie zaokrąglonych obudów też. Nie są to najbardziej wygodne słuchawki z jakich można korzystać. Izolacja o dziwo dobra, nawet, gdy tył jest otwarty.

 

Największym zaskoczeniem było jednak to, że całkiem łatwo je napędzić.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę powiedzieć tyle, że w weekend podzielę się pierwszymi spostrzeżeniami. Wiem jednak z dobrego źródła, że brzmieniowo jest naprawdę nieźle, ale nie nakręcajmy hajpu... Jeszcze :D

 

No chyba, że masz inne zdanie @Methuselah i kręcimy na ostro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vaiet napisał:

A ja mogę powiedzieć tyle, że w weekend podzielę się pierwszymi spostrzeżeniami. Wiem jednak z dobrego źródła, że brzmieniowo jest naprawdę nieźle, ale nie nakręcajmy hajpu... Jeszcze :D

 

No chyba, że masz inne zdanie @Methuselah i kręcimy na ostro :D

 

Grają świetnie, ale głównie dla fanów cieplejszego i gładkiego brzmienia - na każdych filtrach jest solidna podstawa basowa. Scena do tego wielka, fajna "trójwymiarowa" prezentacja, niezła faktura i spor mikrodetali. Bałem się ostrości w sopranie, a jest neutralny, przejrzysty i nieagresywny.

 

Szkoda tylko, ze nie mogę ich nazwać wygodnymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodne nie są jakoś przesadnie, ale dla mnie nie ma tragedii. Na razie grają, niech sobie chwilę pooddychają, ale na czarnych filtrach i stockowych tipsach... Jest taki banan na twarzy, że... Hehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach to one za ładne nie są, ale na żywo zyskują.

 

I kolejna taka myśl... Chyba lepszego basu nie słyszałem :D Bez kitu, jest OGROMNA moc, a jednocześnie dynamika, szybkość i faktura. I to w pierdupnikach, które mi się mieszczą w uszach. Żeby było zabawniej, naprawdę dobre wokale, baaardzo fajna góra w idealnych dla mnie proporcjach ilości, ze świetnym rozciągnięciem i umiejscowieniem w całej tonalności słuchawek, a do tego cudownie dociążona średnica z dokładnie taką ilością mięcha, jak lubię. Bez zamuły, bez dziwacznego falowania w paśmie. Naprawdę kawał świetnego strojenia, TOTL w ciul.

 

 

Pewnie dostanę warna, ale wspominałem już, że scena jest po prostu do***ana w c**j? :D 

 

Idę zmienić tytuł użyszkodnik, bo mnie IMRy wypaczyły ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, nie zauważyłem, że tutaj temat o moich nowych ulubionych słuchawkach ;)

Szkoda, że nie wiedziałem, że @bigmaras sprzedaje je u nas...

 

Zgadzam się z @Vaiet - bas jest nieziemski. Bije na głowę Merliny i ASG-2.5 zarówno jakością, mocą, a ilość można sobie fajnie wysterować filtrami. Zaś w połączeniu z JVC Spiral Dot i Arrowem to subbasowa petarda, czyli dokładnie to, czego szukałem (dla mnie basowy endgame).

Ja jestem mega wrażliwy na wysokie, więc na większości filtrów było ich dla mnie trochę za dużo (choć jakość naprawdę świetna), więc korzystam z filtru orange (łatwo pomylić, który to orange, a który copper) i jest w sam raz - absolutnie nie brakuje błysku i detali. Średnica bardzo przyjemna i przejrzysta, choć troszkę wycofana w porównaniu do wspomnianych wyżej słuchawek.

 

Wygoda nie jest zła, jak dobierze się odpowiednie tipsy i kabel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bez kitu, promka lepsza, niż ta z AudioQuestami. R1 w cenie połowy ceny z detalu to totalne niszczyciele. Jak ktoś jest wrażliwy na bas i woli cienką jak sik pająka prezentację Audeo czy Etyszy, to może tą pozycję pominąć, ale jak ktoś lubi potężny, wielki, dynamiczny bas bez zamuły i z super kontrolą, idealne średnie z nieprzesadnie podkreślonymi wokalami, gładką i piękną górę oraz scenę tak wielką, że można się w niej zgubić, to polecam. Polecam, bo nawet w swojej zwyczajowej cenie odnoszę wrażenie, że R1-ki dźwiękiem atakują jeszcze wyższą półkę :)

 

Także kto nie frajer, niech na hasełko R1DEAL atakuje AudioHeaven zanim się rozejdą w cenie niższej, niż czasem pokazują się B-Stocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki @bigmaras testowałem R1 ładnych parę tygodni

 

bardzo solidna konstrukcja, wygodna i łatwo złapałem fit na firmowych tipsach (średnie ucho)

preferuje niebieskie filtry - największa przestrzeń i trochę lżejszy bas - no właśnie, bas to najmocniejsza strona R1, subbas i midbass są potężne, mięsiste, szybkie, świetnej jakości, na niebieskich wciąż jest potężny, ale nie wchodzi na średnicę i nie dudni nic

 

na basowych filtrach dla mnie było za dużo basu, ale to kwestia gustu, ucha

 

średnica spoko, bardzo dobry poziom, ale nie czaruje

 

góra - na niebieskich nie jest zgaszona, można ją filtrami regulować

 

ogólnie to wysoki poziom grania, przestrzeń, rozdzielczość i separacja bardzo dobre, szybkość i bas super - nie jest to poziom Andromedy, która bardziej uwodzi i czaruje, choć takiego basu nie ma - R1 przypominają mi t5p2, ale z lepszym basem - precyzyjna niemiecka maszyna, trochę bezduszna, trochę doskonała

 

przy promce 50% warto je sprawdzić, bo może to być end game dla niektórych, jak wstrzeli się w gust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawuje się system "otwierania i zamykania" R1-nek? Czy pokrętło wnosi coś do brzmienia? Biję się z myślami bo promo kusi oj kusi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności