Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanclub IMR Acoustics


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Dość świeża brytyjska marka z hukiem wbija się na rynek IMR Acoustics

 

Pierwszy produkt IMR R1

Hybryda: przetwornik ceramiczny + 13mm berylowy przetwornik dynamiczny

Oczywiście wymienne filterki do modyfikacji brzmienia + możliwość regulacji na kopułce

 

Cena oficjalna w PL: 2499

 

Dla forumowiczów do połowy czerwca przygotowana jest specjalna oferta.

 

SPECIFICATION:

  • 13mm driver featuring Neodymium motors with beryllium diaphragm + Ceramic driver
  • IMR Open and close porting system
  • 5 Audio filters
  • 2 Pin detachable cable
  • Impedance: 32 Ohm
  • Sensitivity: 108 +/- 3DB
  • Frequency response: 14 - 40000Hz
  • 24ct Gold plated 3.5mm Jack
  • 1.4M length OFC cable
  • Hard Case
  • 6.5mm Adapter
  • Huge selection of ear tips for the perfect fit

 

FILTER SOUNDS:

  • Black - Maximum attack with powerful impactful bass, rich mids and controlled highs
  • Pink - Slightly decreased bass from the black filter with the same mids and highs
  • Copper - Maximum bass, lush mids and slightly recessed highs
  • Orange - Balanced bass and mids with rolled off highs
  • Blue - Beautifully balanced across the range, natural and airy sound with perfect mid and sub bass

 

Wt0RWuv.jpg

 

pEzMFVL.jpg

 

 

Edytowane przez bigmaras
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawością śledziłem wszelkie doniesienia na ich temat i bardzo, bardzo pozytywne opinie na ich temat wzbudziły moją ciekawość. Cóż... Nie mogę się doczekać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, all999 napisał:

Ja tylko wspomnę, że firmę założył Bob, wcześniej odpowiedzialny za produkty Trinity Audio.

Yup. Odszedł z Trinity i wszystko się w tamtej firmie posypało. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, all999 napisał:
4 minuty temu, Vaiet napisał:
Yup. Odszedł z Trinity i wszystko się w tamtej firmie posypało. emoji14.png

Podejrzewam, że odszedł bo zaczęło się sypać dużo wcześniej. W każdym razie smród się za nim nadal ciągnie.

Wiem, trochę czytałem na ten temat. Nie zmienia to faktu, że póki trzymał wszystko za jaja, to Trinity działało bardzo dobrze. Może nie idealnie, ale niewiele można było zarzucić Bobowi. Także nie ma co skazywać Boba na potępienie. Czas osądzi, a póki co cieszmy się, że kolejna fajna zabawka znajdzie się w naszym zasięgu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam raczej odniosłem wrażenie, że Bob to mega wkręcona osoba. Zrobił sprzęt jaki chciał. Ceramika zamiast armatur, beryl bo preferuje ten materiał. spoko projekt, a kolejne mają być za jakiś czas.

 

Swoją drogą to japońska firma Radius ma podobny system dynamik+ceramika.

 

@bigmaras to jeszcze doki z pięcioma przetwornikami dynamicznymi w ofercie by się przydały :P 

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Methuselah napisał:

Ja tam raczej odniosłem wrażenie, że Bob to mega wkręcona osoba. Zrobił sprzęt jaki chciał. Ceramika zamiast armatur, beryl bo preferuje ten materiał. spoko projekt, a kolejne mają być za jakiś czas.

 

Swoją drogą to japońska firma Radius ma podobny system dynamik+ceramika.

 

@bigmaras to jeszcze doki z pięcioma przetwornikami dynamicznymi w ofercie by się przydały :P 

Widziałem z trzema, ale z pięcioma jeszcze nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Vaiet napisał:

Widziałem z trzema, ale z pięcioma jeszcze nie ;)

 

To rzuciłem tak dla żartu ze względu na sporą liczbę ciekawych wynalazków - FLC, LZ, IMR.

 

Ale jest model z 5DD na stronę - LEAR BAMDAS5 ;) Póki co w sprzedaży na Tajwanie, ale gdy dopięte zostaną sprawy patentowe będzie globalnie dostępny. Usłyszałem już, że mi się spodobają, bo będą grać nawet z lepszych smartfonów, ale nie wierzę w to :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Methuselah napisał:

Ja tam raczej odniosłem wrażenie, że Bob to mega wkręcona osoba. Zrobił sprzęt jaki chciał. Ceramika zamiast armatur, beryl bo preferuje ten materiał. spoko projekt, a kolejne mają być za jakiś czas.

 

Swoją drogą to japońska firma Radius ma podobny system dynamik+ceramika.

 

@bigmaras to jeszcze doki z pięcioma przetwornikami dynamicznymi w ofercie by się przydały :P 

Tylko w jakim celu, chyba tylko marketingowym? Imo dobrze zestrojony i dobrej klasy pojedynczy przetwornik jest lepszy brzmieniowo niż kilka przeciętnych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Perul napisał:

Tylko w jakim celu, chyba tylko marketingowym? Imo dobrze zestrojony i dobrej klasy pojedynczy przetwornik jest lepszy brzmieniowo niż kilka przeciętnych.

 

Jedną opcją wydaje się chęć uzyskania fajnego "efektu 3D", ale jak to może być osiągnięte przy małym wylocie tulejki w dokanałówkach, to nie mam pojęcia. W Azji robią różne rzeczy. Wkrótce zaprezentowane będą doki ze srebrnymi obudowami i cewkami, przy który IE800S to cenowo "entry-level". Po co? Bo można ;)  Ale o ten model z 5DD zapytam. ciekawe co napiszą :) Jak nie będą wymagały elektrowni do działania, to może przetestuję w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Methuselah napisał:

 

Jedną opcją wydaje się chęć uzyskania fajnego "efektu 3D", ale jak to może być osiągnięte przy małym wylocie tulejki w dokanałówkach, to nie mam pojęcia. W Azji robią różne rzeczy. Wkrótce zaprezentowane będą doki ze srebrnymi obudowami i cewkami, przy który IE800S to cenowo "entry-level". Po co? Bo można ;)  Ale o ten model z 5DD zapytam. ciekawe co napiszą :) Jak nie będą wymagały elektrowni do działania, to może przetestuję w przyszłości.

 

To może A91 - 4x armatura 1x dynamik ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bigmaras napisał:

 

To może A91 - 4x armatura 1x dynamik ;)

 

Znana kombinacja :P KZ ma to za kilkadziesiąt dolców :) No może odrobinę gorzej grają niż A91, ale za to ile par KZ można kupić w tej cenie :P

 

Teraz nowy cykl wrzucam i będzie więcej recenzji, to jak się obrobię nieco z tym co mam (sierpień), to rzucę okiem na te droższe Fidue, ale te A85 Virgo nieco bardziej mnie zaciekawiły. Po A65 poczytałem o Fidue.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Methuselah napisał:

 

Znana kombinacja :P KZ ma to za kilkadziesiąt dolców :) No może odrobinę gorzej grają niż A91, ale za to ile par KZ można kupić w tej cenie :P

 

Teraz nowy cykl wrzucam i będzie więcej recenzji, to jak się obrobię nieco z tym co mam (sierpień), to rzucę okiem na te droższe Fidue, ale te A85 Virgo nieco bardziej mnie zaciekawiły.

Za kilka dni będzie można poczytać o A85 ;)

 

A co do KZ... Ja tego słuchać nie mogłem. Po ZS5 niesmak pozostał zbyt wielki. A91 to klasowe brzmienie. Mój osobisty ideał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Vaiet napisał:

Za kilka dni będzie można poczytać o A85 ;)

 

A co do KZ... Ja tego słuchać nie mogłem. Po ZS5 niesmak pozostał zbyt wielki. A91 to klasowe brzmienie. Mój osobisty ideał.

 

Ciekawią mnie mega. Poczytam. Poważnie takie dobre Sirius?

 

Z KZ kto co lubi.Sprawdziłem ofertę. Wszystkie wydały się "bezdusznymi" słuchawkami (no, może poza ATE, ale to pewnie się po prostu pomylili przy tworzeniu i tak już zostało) i nawet specjalnie nie zwracam uwagi na kolejne produkty, ale rozumiem doskonale dlaczego dużej grupie użytkowników się podobają.

 

BTW. Ale offtop. Sorry :) 

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy dodatkowy driver oznacza problem ze zwrotnica i zestrojeniem tego. Slyszalem iemy z 1, 2, 3, 4, 5 i 8 driverami i niewiele z nich sie trzyma kupy. Jedyna rzeczywista przewaga multiarmatur to granie w glab planami ale prawie zawsze sie tam co rozmywa i czuc pewna utrate koherentnosci. Osobiscie uwazam ze 1 dobry driver jest lepszy.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Spawn napisał:

Kazdy dodatkowy driver oznacza problem ze zwrotnica i zestrojeniem tego. Slyszalem iemy z 1, 2, 3, 4, 5 i 8 driverami i niewiele z nich sie trzyma kupy. Jedyna rzeczywista przewaga multiarmatur to granie w glab planami ale prawie zawsze sie tam co rozmywa i czuc pewna utrate koherentnosci. Osobiscie uwazam ze 1 dobry driver jest lepszy.

 

Zdaję sobie sprawę doskonale, ale to jest fun, aby tego posłuchać. 5DD czy 20BA na słuchawkę, znajdą się ludzie, którzy kupią to za samą liczbę przetworników :) 

 

Sam IMR Acoutics R1 jest przykładem modelu, w którym zamiast wielu BA postawiono na jeden dobry przetwornik i ceramikę.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii pana Boba z Trinity...

 

wielokrotnie okłamywał ludzi, którzy zamawiali w Trinity (że już robią, że zaraz wysyłka, że problemy z dostawcami, że ktoś mu zachorował itd.), a na koniec "odszedł" z firmy, która utonęła razem z masą zamówień

 

Bob zapomniał dodać, że jego żona była właścicielem... a od niej nie odszedł, chyba, bo...

 

założyli kolejną :)

 

 

natomiast odnośnie słuchawek, to Bob jest uzdolnionym konstruktorem i ponoć te grają świetnie, niektórzy stawiają je na jednej półce z dużo droższym hi endem

 

miałem kilka jego produktów z Trinity i grały dobrze

 

ostatnio słuchawki R1 sprzedawał też massdrop

 

w sumie to bigmaras bierze na siebie ryzyko gwarancji itd., więc audifile mogą kupować :)

 

 

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mykupyku napisał:

w kwestii pana Boba z Trinity...

 

wielokrotnie okłamywał ludzi, którzy zamawiali w Trinity (że już robią, że zaraz wysyłka, że problemy z dostawcami, że ktoś mu zachorował itd.), a na koniec "odszedł" z firmy, która utonęła razem z masą zamówień

 

Bob zapomniał dodać, że jego żona była właścicielem... a od niej nie odszedł, chyba, bo...

 

założyli kolejną :)

 

 

natomiast odnośnie słuchawek, to Bob jest uzdolnionym konstruktorem i ponoć te grają świetnie, niektórzy stawiają je na jednej półce z dużo droższym hi endem

 

miałem kilka jego produktów z Trinity i grały dobrze

 

ostatnio słuchawki R1 sprzedawał też massdrop

 

w sumie to bigmaras bierze na siebie ryzyko gearancji itd., więc audifile mogą kupować :)

 

 

Informacje odnośnie tego, co się działo w Trinity były najróżniejsze. Ja, dopóki Bob siedział za sterami, miałem z nimi same dobre i bardzo pozytywne doświadczenia. Od kiedy ich sztab zaczął się powiększać, zaczęło się robić dziwnie, aż w końcu faktycznie sypnęło się tam konkretnie.

 

Dla mnie fakt, że współpracują z Massdropem to już jakiś sygnał, że w pewnym stopniu na tym tworze Boba można polegać. Nie przypominam sobie, przynajmniej nie z dwóch ostatnich lat, żeby MD współpracowało z kimś/czymś, co dałoby ciała po całej linii i zawinęło się nagle z rynku. Wiadomo, rynek audio obecnie jest niezwykle dynamiczny, ciągle pojawia się coś nowego. Tym niemniej jestem pełen dobrej wiary, a obserwując rozwój IMR odnoszę wrażenie, że będzie spoko :)

 

Także zamiast patrzeć w przeszłość, patrzmy w przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w przypadku tego modelu jest sens w ogóle debatować o przeszłości innej marki i problemach z dostępnością czy produkcją gdyż od przyszłego tygodnia R1 będą na miejscu w większej ilości zatem nie będzie to jakaś wirtualna sprzedaż czy preorder ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując u Marka oczywiście nie mamy się czego obawiać.

Tylko na zakończenie historii Boba wspomnę jedno zdarzenie, na podstawie którego wyrobiłem sobie ostatecznie zdanie na temat kolesia.

Zaraz po rozpoczęciu działalności IMR, dostałem maila z zapowiedzią nowego produktu. Chwilę później rozpętała się burza m.in. na head-fi, bo przecież nikt nie zapisywał się do newslettera IMR, a maile dostali wszyscy na liście Trinity Audio. Bob wtedy tłumaczył się grubo, że on był tylko konstruktorem w TA i nie miał nic wspólnego z władzami firmy. Tłumaczył, że część klientów TA prosiła go o kontakt w sprawie nowego projektu, stąd maile.

Tak czy inaczej facet plątał się w zeznaniach I wychodzi na to, że albo:

1. Był właścicielem Trinity Audio i miał prawo do listy mailowej, choć twierdził, że był tylko pionkiem i ofiarą.

2. "Pożyczył" bazę danych od Trinity Audio.

Tak czy inaczej kręcił I działał na granicy prawa. Ja swoje wnioski wyciągnąłem.


To, że jego produkty Trinity były conajmniej niezłe, to fakt, sam te produkty tu propagowałem. Natomiast co do jego nowości, okaże się jak kilka osób na forum dorwie je i będziemy mieli wrażenia z pierwszej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja owijał w bawełnę nie będę, bo reputację na forum mam całkiem niezłą. A przynajmniej tak mi się wydaje. Zysku z tego miał żadnego nie będę, że posłodzę w swojej opinii, Marek przez to też kokosów nie zarobi, że sprzeda może dzięki temu kilka sztuk xD Dobry produkt sam się obroni. Póki co nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu, ani oceniać książki po wydawcy ;D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności