Skocz do zawartości

Wymiana zestawu odsłuchowego do muzyki


Piotr_Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do rozbudowy/wymiany zestawu do odsłuchu muzyki. Aktualnie odsłuch muzyki realizuję z komputera, poprzez kartę dźwiękową Asus Xonar DX1 oraz zestaw głośników PC Edifier r1280t. Planuję w ramach zastąpienia k. dźwiękowej zakupić przetwornik typu DAC/AMP (chodzi o uniknięcie przynajmniej jak na razie dodatkowego wzmacniacza - kwestia budżetu) model: SMSL Q5 Pro. I tutaj pojawiła się pewna wątpliwość, ponieważ DAC posiada wtyczki dla kabli do głośników stereo, natomiast nie posiada wyjścia bezpośrednio dla głośników PC tj. 2x chinch lub mini jack - chinch. A zatem plan jest taki: Podłączyć głośniki do DAC/AMP poprzez konwerter sygnału tzn. do konwertera kablem koaksjalnym, od konwertera kablami 2x chinch do głośników.
Związku z tym, że nie jestem obyty w sprzęcie odsłuchowym i nie mam możliwości sprawdzenia, zwracam się z pytaniem: Czy to rozwiązanie połączenia DAC/AM - głośniki PC zadziała ?

Pozdrawiam.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to za bardzo sensu, bo w ten sposób podłączyłbyś kolumny aktywne (czyli takie które mają swój wzmacniacz wbudowany) z dodatkowym wzmacniaczem zewnętrznym. Może się to źle skończyć dla głośników ;). Zamiast tego musiałbyś albo:

 

1. Zamiast tego SMSL pójść w jakiś DAC z wyjściem liniowym i pozostać przy kolumnach aktywnych,

2. Wziąć SMSL i jednocześnie zmienić kolumny na pasywne żeby nie robić bi-ampingu

 

Osobiście inaczej za bardzo tego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie największy skok i tak da wymiana głośników.

Więc ja bym nie zaczynał od DACa, bo efekt będzie prawie żaden na 1280.

Jeśli zaś się upierasz, to Audioquest Dragonfly albo GeekOut. Będzie w miarę tanio i naprawdę sensownie dźwiękowo.

 

Ale na Twoim miejscu poszukałbym monitorów aktywnych używanych, które nie wyjdą wiele drożej od SMSLa i po RCA zagrają miodzio nawet z tej karty co masz.

Taniej można Edifier r1600TIII, które dla mnie grają o wiele lepiej od 1280. Opcji mnóstwo, ale trzeba wiedzieć czego się chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do słuchawek mam parę modeli na uwadze. Wszystkie są w bardzo zbliżonym zakresie cenowym. Z komentarzy też nic nie wynika bo wygląda na to, że wszystkie fajnie gadają :-) . Mianowicie chodzi o modele:

AKG K612 pro
AKG K702

Beyerdynamic DT 770 pro
Beyerdynamic DT 880 pro
Beyerdynamic DT 990 pro

Które z tych będą miały najbardziej uniwersalny charakter lub zbliżone charakterystyką do gatunku muzycznego w którym na co dzień siedzę - death metal ? I jak to jest z impedancją - duży zakres od 32 aż do 2500 ohm Jak impedancja wpływa na charakter grania słuchawek ? Od jakiego progu będzie już niezbędny wzmacniacz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności