Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe do 500zł (lub odtwarzacz do 500zł)


hafn

Pytanie

Dzień dobry

Obecnie mój biedny zestaw składa się z odtwarzacza Benjie S5 oraz słuchawek Snab Overtone EP-101M i KZ ZST. Dość długo wydawał mi się wystarczający, ale nadszedł czas na wymianę i tu pojawia się moje główne pytanie: dysponując kwotą ok. 500zł lepiej kupić najpierw słuchawki czy odtwarzacz? W obecnym zestawie nie pasuje mi kilka rzeczy: 

1. W Snabach męczy mnie odpowiednie włożenie słuchawki do ucha, muszę się trochę namęczyć, żeby dobrze "trzymały". Jak już się uda to grają całkiem przyjemnie, ale wydają się nieco zamulone i ciemne i z niezbyt szeroką sceną.

2. KZ ZST używam rzadziej, ale podoba mi się w nich scena i lekkość w porównaniu ze Snabami, ale mają słabą górę - nie wiem jak to dokładnie określić, ale mam wrażenie jakbym słuchał MP3 z bitratem 128 kbit 

Przez kilka ostatnich dni czytałem forum i inne źródła i zainteresowałem się tym:

a) Shanling M1 - właściwie jedyny odtwarzacz jaki w tej chwili biorę pod uwagę

b) RHA MA750

c) Aune E1 - jeśli mi się uda zwiększyć budżet, to podobno gra świetnie z Shanlingiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie wiem jaka muzyka i jaka sygnatura Cię interesuje, więc wymienię kilka więcej do 500 zł (i nieco ponad), którymi mógłbyś się zainteresować (od najtańszych)

- Fidue A65

- Final Audio E3000/E3000C

- FiiO F5

- TFZ Exclusive King

- SoudMagic E80

- 1More Triple Driver

- FiiO FH1

- Whizzer A15 Pro

- RHA MA750i

- Mee Audio Pinnacle P1

- FiiO F9

- Aune E1

- FiiO F9 Pro

 

Gdybyś chciał ściągać zza granicy:

- iBasso IT01 (109 USD)

- thinksound ms02 (99 USD)

- Simgot EN700 Bass (99 USD)

- Alpha & Delta D6 (95 USD)

- Accutone Gemini HD (129 USD)

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@hafn Shanling M1 to dobry wybór, ewentualnie M0 w trochę niższej cenie tylko to nowość więc jeszcze do końca nie wiadomo czego się po nim spodziewać. Co do słuchawek to ja np. outdoor'owo używam właśnie M1 z KZ ZSR, które są fajnym upgradem ZST i bardzo lubię ten zestaw. Z MA750 kiedyś słuchałem M1, ale dla mnie było to zdecydowanie za mało dociążone brzmienie. 

 

Ja bym na Twoim miejscu wziął na początek odtwarzacz np. M1 i jakieś tańsze słuchawki żeby zmieścić się w budżecie, a kiedyś dokupił lepsze, bo moim zdaniem słuchawki za 500zł z Benjie S5 skrzydeł nie rozwiną i nie zagrają na miarę swoich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za odpowiedzi panowie. @LuQi Przekonałeś mnie, żeby najpierw kupić odtwarzacz. Wydaje mi się, że Snaby mogą z nim sporo zyskać, bo przydałoby im się "odchudzenie" i rozjaśnienie. Czy cena 500zł za nowego Shanlinga jest ok? Czy warto szukać za granicą?

Edytowane przez hafn
Pomyłka, wysłałem niepełną wiadomość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak nie Snaby to kupując używany M1 jeszcze zostanie na przyzwoite chińskie doki 

Na bazarku jest M1 :)

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, hafn napisał:

Dziękuję za odpowiedzi panowie. @LuQi Przekonałeś mnie, żeby najpierw kupić odtwarzacz. Wydaje mi się, że Snaby mogą z nim sporo zyskać, bo przydałoby im się "odchudzenie" i rozjaśnienie. Czy cena 500zł za nowego Shanlinga jest ok? Czy warto szukać za granicą?

 

Za granicą obecnie raczej nie znajdziesz dużo taniej niż 500zł, może 20-30zł, ale za tyle nie warto się w to bawić. Napisz do użytkownika bigmaras (na Allegro: Audioheaven) w temacie M1, na pewno zaproponuje Ci atrakcyjną ofertę na Shanlinga. No chyba, że będziesz szukał używki. Jeżeli dla Ciebie Snaby potrzebują odchudzenia to M1 będzie jak najbardziej dobrym wyborem. A jeśli będziesz chciał je zmienić to tak jak koledzy wyżej napisali, M1 zagra naprawdę fajnie z jakimiś niedrogimi chińskimi dokami na początek. Choćby KZ ciągle zasypuje rynek nowymi modelami doków, które w swojej cenie są naprawdę niezłym wyborem.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, LuQi napisał:

Za granicą obecnie raczej nie znajdziesz dużo taniej niż 500zł, może 20-30zł, ale za tyle nie warto się w to bawić.

 

M1 trzyma cenę. Też kiedyś polowałem na niego.

Po nowy to tylko do Marka, zawsze coś opuści:)

Używka to najlepiej i najpewniej u nas w komisie.

@Jaro54 pisał, że namierzył używki M1:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, chico99 napisał:

 

M1 trzyma cenę. Też kiedyś polowałem na niego.

Po nowy to tylko do Marka, zawsze coś opuści:)

Używka to najlepiej i najpewniej u nas w komisie.

@Jaro54 pisał, że namierzył używki M1:)

Nie namierzyl tylko ma swojego na sprzedaż :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności