Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio FH5


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.08.2018 o 23:01, gentillo napisał:

F9 Pro to nadal świetne słuchawki ale FH5 dały mi coś czego szukałem od dawna. Radości że słuchania muzyki. Bez rozpatrywania że być może coś w jakimś elemencie może zagrać lepiej. Mam to gdzieś. Tak jak 20 lat temu słuchając walkmana miałem banan na gębie. Teraz mam to znowu. Stopa sama z siebie podryguje. A gęba się uśmiecha. Właśnie zapodałem Meshuggah czyli naprawdę bardzo gęstą muzę i z jednej strony jest ściana dźwięku (prawidlowo) a z drugiej doskonale da się usłyszeć każdy instrument. Poezja.

 

Tapnięte z Notesa numer 8

 

 

 

 

@gentillo oprócz Note 8 , z czym słuchasz FH-5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gentillo napisał:

Owszem da się słuchać. Aczkolwiek ja robię mały myk. Jako że używam kabla zbalansowanego a w Note mamy wyjście na zwykłego jacka 3.5 to wykorzystuje dodatkową przejściówkę z 3.5 na 2.5 mm. Najpierw podłączam samą przejściówkę co odpala wzmacniacz w Note w trybie aux i daje zdecydowanie więcej mocy i jakości na wyjściu z telefonu. Note 8 nie byłem w stanie słuchać przy normalnym podłączeniu słuchawek do wyjścia. Przy tym małym myku, do wyjścia na spacer z psem, dają radę.

Tapnięte z Notesa numer 8
 

LOL. Nawet nie wiedziałem, że jest taka opcja jak tryb AUX. To się gdzieś wyświetla, czy można to jakoś włączyć/wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2018 o 20:00, gentillo napisał:

Zniknęło to lekkie wyostrzenie na sopranach z F9 Pro.

 

 

 

 

 

Dla mnie to F9 Pro nie mają w ogóle góry. :P

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL. Nawet nie wiedziałem, że jest taka opcja jak tryb AUX. To się gdzieś wyświetla, czy można to jakoś włączyć/wyłączyć?

No właśnie nic się nie wyświetla. W LG V30 jest ikona statusu pracy. W Note 8 jest po prostu słyszalna różnica w mocy i jakości. Bez tego prosto z gniazda jack nie jestem w stanie słuchać Note'a.

 

Tapnięte z Notesa numer 8

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gentillo napisał:

No właśnie nic się nie wyświetla. W LG V30 jest ikona statusu pracy. W Note 8 jest po prostu słyszalna różnica w mocy i jakości. Bez tego prosto z gniazda jack nie jestem w stanie słuchać Note'a.

 

Tapnięte z Notesa numer 8

 

 

 

 

 

Ta opcja musiała się w sumie pojawić od Oreo albo coś, bo zauważyłem jakiś czas temu znaczący skok w jakości dźwięku z dziurki. Zniknęła buła z midbasu, muł ze średnicy i wyrównały wysokie. Pierwszy plan się odsunął, scena zyskała na głębi, do tego cały dźwięk stał się bardziej dynamiczny i poprawiła się separacja. Powiem szczerze, że gra mi ostatnio Notes z fabrycznymi słuchawkami tak dobrze, że byłem w szoku, ale siedziałem cicho żeby nie zostać zjechanym za brednie :D Niemniej te małe pchełki zaczęły od pewnego czasy wyciągać sporo detalu i nawet pokazywać jakiś tam zalążek głębi sceny xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gentillo napisał:

Być może coś jest na rzeczy z tym oreo bo u mnie było podobnie. Tzn przed oreo nie byłem w stanie słuchać Notesa z wyjścia słuchawkowego.

Tapnięte z Notesa numer 8
 

Ja nie byłem w stanie go słuchać na stockowych słuchawkach, bo na innych, które były niezbyt czułe na źródło (Fidue A65) jeszcze szło. Jednak od momentu wprowadzenia Oreo granie mocno się poprawiło i mnie to osobiście cholernie cieszy :D Wiadomo, nadal czuć na pierwszy rzut ucha różnicę między nim a DX150, ale przesiadka z dobrego DAPa na Notesa już tak nie boli. W zasadzie w ogóle nie boli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wygodne (jedyne w których naprawdę mogę spać), izolują przeciętnie, w cenie ok. 1000zł brzmią wybitnie. Świetne, uniwersalne IEMy, na których wszystko zabrzmi dobrze.

Edytowane przez Seler666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaysów nie mam i nie słuchałem grubo ponad rok, więc ciężko o takie porównanie (słuchałem ich też z innych źródeł), ale to IMO zupełnie inne słuchawki. FH5 to na pewno IEMy z wyraźnie większą ilością basu. Q-Jaysy grały równo, miały genialną średnicę, za którą bardzo je swego czasu ceniłem. Według mnie były bardziej bezwzględne dla nagrań i potrafiły zagrać za sucho/ostro. Brzmieniem bliżej im było do Etów ER4. FH5 to na moje ucho (więc proszę brać na to poprawkę) bardzo gładko brzmiące słuchawki (tipsy bas) z dobrą holografią. Są mniej wymagające, wszystko zabrzmi dobrze lub bardzo dobrze (przynajmniej na ZX300). Klasowo to moim zdaniem podobna półka. Również sama jakość wykonania, dołączone akcesoria, sposób zapakowania są na podobnym poziomie, czyli bardzo wysokim (acz tu chyba delikatna przewaga dla Szwedów - prawdopobnie nigdy już nie będzie mi dane mieć tak cudownie opakowanych słuchawek).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Seler666 napisał:

Jaysów nie mam i nie słuchałem grubo ponad rok, więc ciężko o takie porównanie (słuchałem ich też z innych źródeł), ale to IMO zupełnie inne słuchawki. FH5 to na pewno IEMy z wyraźnie większą ilością basu. Q-Jaysy grały równo, miały genialną średnicę, za którą bardzo je swego czasu ceniłem. Według mnie były bardziej bezwzględne dla nagrań i potrafiły zagrać za sucho/ostro. Brzmieniem bliżej im było do Etów ER4. FH5 to na moje ucho (więc proszę brać na to poprawkę) bardzo gładko brzmiące słuchawki (tipsy bas) z dobrą holografią. Są mniej wymagające, wszystko zabrzmi dobrze lub bardzo dobrze (przynajmniej na ZX300). Klasowo to moim zdaniem podobna półka. Również sama jakość wykonania, dołączone akcesoria, sposób zapakowania są na podobnym poziomie, czyli bardzo wysokim (acz tu chyba delikatna przewaga dla Szwedów - prawdopobnie nigdy już nie będzie mi dane mieć tak cudownie opakowanych słuchawek).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A dałbyś radę porównać je, do jakichś pełnowymiarowych sluchafonów?! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, neonlight napisał:

Dla mnie ma duży, bo mniej więcej wiem, na co się nastawić ?.

 

Niestety, nie znam żadnej dużej słuchawki tak grającej, więc nie pomogę. Pytać @maciux :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. Słuchawki grają tak jak @maciux i @Seler666 o nich napisali, czyli szczegółowe i rozdzielcze słuchawki, oczywiście jak na tą półkę cenową i 2-3 krotnie wyższą. Grają wygładzonym dźwiękiem, przez co nie są bezwzględne dla nagrań. Właśnie co do wygładzonego dźwięku to ma to swoje plusy i wady, a tylko od nas upodobań będzie zależało czy nam się to spodoba, czy nie. Dla mnie one nie mają pazura na wysokiej średnicy oraz wygaru na basie, ale to dla mnie, gdyż ja lubię ostrą prezentację dźwięku, w stylu CA FIBAE3 czy Etymoticów, a takie Andromendy mimo że są ostrzejsze i szybsze od FH5 są dla mnie za już zaokrąglone i zawalone. Natomiast bardzo fajnie mi się słuchało na FH5 utworów, które opierają się na bębnach, gdyż faktura bębnów była naturalna, pod tym aspektem dla mnie przetwornik dynamiczny jest lepszy od armaturowego czy elektrostatycznego.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, własnie z andromedami porównania najbardziej mnie interesują bo je posiadam a fh5 mam nadzieję na tygodniu przyjdą :P W andro średnica i rozdzielczość są cudne, podoba mi się też detaliczność i że są jasne ale nie rażąco. 

 

Bez offtopu, czy długo się FH5 wygrzewają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności