Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio FH5


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Mesiah1989 napisał:

Warto bawić się w te customy? Kwota nie jest zabójcza o ile będzie to pełnia szczęścia;-) Ciekawe czy ktoś w Olsztynie zrobi mi wycisk uszu.

Jeżeli zamierzasz z tymi słuchawkami spędzić więcej czasu to raczej warto. Nic tak nie leży w uchu jak custom. Ano i kwestia czy jesteś w stanie takie pieniądze wydać dla frajdy, nie zrozum wyrzucić w błoto oczywiście ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, komtraja napisał:

 

W ciemno, kable za prawie 500,00 no nie wiem ...

Nie lepiej zamówić u JD, wiesz wtedy za co płacisz i na bank taniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja jestem ciekaw czy ktoś korzystał z oryginalnych FiiO zbalansowanych pod FH5? Nie mylić z tymi czarnymi. Chodzi mi o dedykowane.

https://www.fiio.com/productinfo/39900.html

 

Co jest w nich złego? Szukacie rozwiązań w innych miejscach, a dlaczego nie u producenta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Superata napisał:

Ja jestem ciekaw czy ktoś korzystał z oryginalnych FiiO zbalansowanych pod FH5? Nie mylić z tymi czarnymi. Chodzi mi o dedykowane.

https://www.fiio.com/productinfo/39900.html

 

Co jest w nich złego? Szukacie rozwiązań w innych miejscach, a dlaczego nie u producenta? 

Życzą sobie za ten kabel $68, a nie wiadomo nawet jaki jest stopień czystości miedzi użytej w przewodach. Konkurencyjne oferty są tańsze i z podstawowych parametrów wynika, że lepsze jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie wiem, czy lepsze ja ze stockowego jestem bardzo zadowolony. Wystarczyłby mi identyczny tylko 2,5 zbalansowany. 

Ten się kompletnie nie sprawdził: 

https://pl.aliexpress.com/item/Top-Quality-2-5mm-Balanced-Silver-With-Copper-Mixed-Earphone-Upgrade-Cable-MMCX-Cable-For-Shure/32803158909.html

Kabel ADL Furutech jeszcze miałem okazję i tez nie było zaciekawie. 

Nie potrzebuję kabla wykutego w czeluściach bukaki przez karły w czerwonych czapeczkach. Chcę takiego jak stockowy :) w ostateczności zmienię końcówkę sam i kupie przelotkę na 3,5 

 

FiiO na Amazonie niecałe 39Euro 

Spezifikationen:
Kabellänge: 1,2 m (3.9ft);
Kabelmaterial: 6 N versilberte OCC
96-Core

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Superata napisał:

Nie wiem, czy lepsze ja ze stockowego jestem bardzo zadowolony. Wystarczyłby mi identyczny tylko 2,5 zbalansowany. 

Ten się kompletnie nie sprawdził: 

https://pl.aliexpress.com/item/Top-Quality-2-5mm-Balanced-Silver-With-Copper-Mixed-Earphone-Upgrade-Cable-MMCX-Cable-For-Shure/32803158909.html

Kabel ADL Furutech jeszcze miałem okazję i tez nie było zaciekawie. 

Nie potrzebuję kabla wykutego w czeluściach bukaki przez karły w czerwonych czapeczkach. Chcę takiego jak stockowy :) w ostateczności zmienię końcówkę sam i kupie przelotkę na 3,5 

Ja kupiłem taki:

https://pl.aliexpress.com/item/Yinyoo-7N-Czystego-Srebra-Kabel-2-5-3-5-4-4mm-Wywa-one-Kabel-Z-MMCX/32859420843.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3c025c0fHuNTYZ

Ale dopiero go wysłali, więc muszę czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Superata napisał:

FiiO na Amazonie niecałe 39Euro 

Spezifikationen:
Kabellänge: 1,2 m (3.9ft);
Kabelmaterial: 6 N versilberte OCC
96-Core

A możesz dać link do tego kabla na Amazon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2018 o 15:50, Corvin74 napisał:

Właśnie zastanawiam się nad zamówienim go. Jak będziesz go miał, daj opis czy jest ok. Muszę jakiś kable BAL kupić FH5.

 

Jest OK. Sorry za zwłokę.

W skrócie:

- fizycznie: 100% ta sama budowa złącz, inny kabelek, nie "leje" się tak, jak wersja B, jest lżejszy, wygodniejszy, nie czuć na uszach obciążenia, i dla mnie minus: z wyglądu jest bardzo jasny (biało jasno srebrny), odcina się na tle ciemnych ubrań i mojej ciemnej karnacji :)

- dźwiękowo: ciężko porównać, bo mam wersję BAL 2.5mm, a Cowon poszedł w kąt po jednym dniu, bo dojechał wm1a, ale pamiętam, że czułem więcej przestrzeńi (to chyba wyłącznie zaleta BAL) i chyba więcej szczegółów (autosugestia?), na sony jest kolosalna różnica między wyjściami SE i BAL, więc nie odważę się oceniać;

- sumarycznie: to dobry zakup, ale czy wymieniałbym wersję B na C przy 3.5mm to nie wiem, raczej nie - dźwiękowo różnica raczej nie powaliła, wykonanie obu jest bardzo dobre, C jest dużo wygodniejszy, jednak kupując BAL pokusiłbym się jednak znowu o dołożenie 100zł.

 

Jeśli potrzebujesz zdjęć, mogę zrobić, aczkolwiek w sieci jest ich sporo.

 

Miłego :)

 

Edit:

1.

OK, przeczytałem zaległe posty i widzę, że kwestia kabelka jest aktywna, a więc tak:

Ja kupiłem Fiio 2.5C tu:

https://www.aliexpress.com/item/FiiO-LC-2-5C-3-5C-4-4C-Hand-Woven-MMCX-Balanced-earphone-replacement-cable-for/32912985473.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4b2e4c4dxSnrGg

wyszło 245 złociszy. Dodanie 70zł do ceny z amazona jest warte wg mnie za C BAL, a paczka dojechała po 2tyg (Wawa, aliexp std shipp), też bez tragedii.

 

Kupiłem też:

https://www.aliexpress.com/item/AK-OFHC-24-AWG-6N-High-Purity-Copper-Cable-2-5-3-5-4-4mm-Balanced/32931298823.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4b2e4c4dxSnrGg

natywnie do wm1a i to jest dobry kabel, nawet bardzo dobry i aktualnie wyłącznie jego używam (wygoda i dźwiękowo nic do dodania). Jednak normalna cena $99 to przesada, ale dzięki koledze z forum za 230zł to już dobry interes :)

 

Do Fiio 2.5C na 4.4mm mam przejściówkę, też bardzo dobra, bardzo dobrze wykonana, nie czuję wpływu na dźwięk:

https://www.aliexpress.com/item/Astrotec-Brand-New-Gold-plated-Brass-2-5mm-4-Pole-Female-to-3-5-mm-3/32860629855.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4b2e4c4dxSnrGg

 

2.

Co do tipsów, kupiłem na amazonie (DE) takie oto (Air2):

https://www.amazon.de/gp/product/B00THKPOBO/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

i to jest coś jak oliwki Shure'a, mi bardzo pasują i tylko tych używam: w moich uszach lekko uspokajają górę, trochę tłumią "sybilizację" i podkreślają bass (a ja jestem basshead niestety :( ). Na Cowon R jest cudownie z FH5, na wm1a trochę mało (czasami) basów, a góra i przestrzeń wybitnie (tzn bez zmian, co akurat zawsze robią inne pianki).

 

3.

FH5 bardzo mi pasują, jednak czasem potrafią się pogubić w szybszych kawałkach i czasem na wm1a brakuje mi basu (tak... wiem :lol:). Zostały by ze mną, ale obiecałem Córeczce, więc szukam sobie innych, szybszych i pasujących do sony. Cały czas uważam, to za wyśmienity zakup i chylę ukłony w kierunku kolegi z MP3Store Wawa za zwrócenie mojej uwagi na nie. Nie mam dużych doświadczeń, ze sprzętem ale FH5 jak dla mnie pogoniły wszystkie moje dotychczasowe, w tym ostatnio namiętnie (znowu, po latach) używane Westone UM3x (czyli podobne do dzisiejszych UM Pro 30) - mniej konieczności EQ, więcej szczegółów (!!!), przestrzeni, basu, lepsza lokalizacja, cena niższa.

Edytowane przez dar00
Dodanie odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2018 o 11:42, userfrom napisał:

Ja też go kupiłem. Testuję go od kilku dni. Wykonanie kabla bardzo dobre. Jest zdecydowanie przyjemniejszy w użytkowaniu niż oryginał. Jeśli chodzi o dźwięk to po balansie z DX120 jest to krok do przodu. Źródła pozorne są większe, przestrzeń się poprawia, średnica jest bliższa i bas potężniejszy. Za to wysokie pozostały bez zmian i czasami ten potężny bas za bardzo wchodzi na pozostałe pasma. Na oryginalnych tipsach silikonowych "vocal" i balanced" bas jest za duży i po prostu szybko męczy. Za to przy oryginalnym kablu fajnie mi się słuchało z tipsami vocal. Na szczęście miałem alternatywę z FLC8s tipsy Spiral Dot i tulejką 400 i pianki Comply okrągłe TS400. Ze spiralkami jest już bardzo dobrze. Pasmo jest wyrównane i bas już tak nie wychodzi przed szereg. Wysokie są wyraźne i w większości słuchanych utworów są wystarczające, jednak po kablu ze srebra spodziewałem się trochę jaśniejszej góry. W każdym razie DX120 gra stylem analogowym, więc pewnie słuchawki wyciskają z niego co się da. Do gustu bardziej mi jednak przypadły pianki comply okrągłe. Góra jest tak samo dobra jak na spiralkach, bas jest trzymany w ryzach, ale poprawia się przestrzeń i jest lepsza izolacja. Takie zestawienie mogę porównać ze słuchaniem porządnego gramofonu. Czysty - piękny analogowy dźwięk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że będziesz zadowolony z tego połączenia. Ale jak zawsze, można lepiej.

Ale spokojnie, M7 dużo pokaże na FH5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2018 o 09:27, tomanio1 napisał:

Ja też go kupiłem. Testuję go od kilku dni. Wykonanie kabla bardzo dobre. Jest zdecydowanie przyjemniejszy w użytkowaniu niż oryginał. Jeśli chodzi o dźwięk to po balansie z DX120 jest to krok do przodu. Źródła pozorne są większe, przestrzeń się poprawia, średnica jest bliższa i bas potężniejszy. Za to wysokie pozostały bez zmian i czasami ten potężny bas za bardzo wchodzi na pozostałe pasma. Na oryginalnych tipsach silikonowych "vocal" i balanced" bas jest za duży i po prostu szybko męczy. Za to przy oryginalnym kablu fajnie mi się słuchało z tipsami vocal. Na szczęście miałem alternatywę z FLC8s tipsy Spiral Dot i tulejką 400 i pianki Comply okrągłe TS400. Ze spiralkami jest już bardzo dobrze. Pasmo jest wyrównane i bas już tak nie wychodzi przed szereg. Wysokie są wyraźne i w większości słuchanych utworów są wystarczające, jednak po kablu ze srebra spodziewałem się trochę jaśniejszej góry. W każdym razie DX120 gra stylem analogowym, więc pewnie słuchawki wyciskają z niego co się da. Do gustu bardziej mi jednak przypadły pianki comply okrągłe. Góra jest tak samo dobra jak na spiralkach, bas jest trzymany w ryzach, ale poprawia się przestrzeń i jest lepsza izolacja. Takie zestawienie mogę porównać ze słuchaniem porządnego gramofonu. Czysty - piękny analogowy dźwięk.

 

Kabel wczoraj przyszedł. Na Fiio X5.3 i FH5 z tipsami balanced jest teraz więcej wysokich tonów, tam gdzie ich brakowało na stokowym kablu, ale nie ma sybilizacji ani wyostrzenia. Średnica jest bardziej klarowna - brzmi bardziej angażująco, bas ma nieco lepszą fakturę  chociaż nie zauważyłem, żeby było go więcej. Całościowo jest lepsza separacja i więcej powietrza. Natomiast to co ewidentnie rzuca się w uszy, to głębokość sceny i holografia. I robi to niemal szokująco dobrze, słychać ładnie oddzielone poszczególne plany, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej śledzić grę wybranego instrumentu - słuchawki dzięki temu wchodzą jakby półkę wyżej niż na stockowym kablu. W kwestii wygody nie mam zastrzeżeń - kabelek jest lekki, ładny i elastyczny, jedynie brakuje mi tych odcinków zausznych, które są w stokowym. Ogólnie bardzo udany zakup.

edit: mam wersję balanced 2.5mm

Edytowane przez userfrom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, userfrom napisał:

 

Kabel wczoraj przyszedł. Na Fiio X5.3 i FH5 z tipsami balanced jest teraz więcej wysokich tonów, tam gdzie ich brakowało na stokowym kablu, ale nie ma sybilizacji ani wyostrzenia. Średnica jest bardziej klarowna - brzmi bardziej angażująco, bas ma nieco lepszą fakturę  chociaż nie zauważyłem, żeby było go więcej. Całościowo jest lepsza separacja i więcej powietrza. Natomiast to co ewidentnie rzuca się w uszy, to głębokość sceny i holografia. I robi to niemal szokująco dobrze, słychać ładnie oddzielone poszczególne plany, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej śledzić grę wybranego instrumentu - słuchawki dzięki temu wchodzą jakby półkę wyżej niż na stockowym kablu. W kwestii wygody nie mam zastrzeżeń - kabelek jest lekki, ładny i elastyczny, jedynie brakuje mi tych odcinków zausznych, które są w stokowym. Ogólnie bardzo udany zakup.

OK ale jaką wersję kupiłeś, zwykły jack 3.5mm czy balans? Co do zakładania za uszy to byś powiedział że ujdzie czy jest raczej lipa? Mi w stockowym zausznice nie podchodzą zbytnio... W kablu od Custom Art powiedziałbym jest wszystko co mi potrzeba odnośnie wygody ale nie zabrzmi on już tak dobrze...

Edytowane przez rayfe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rayfe napisał:

OK ale jaką wersję kupiłeś, zwykły jack 3.5mm czy balans? Co do zakładania za uszy to byś powiedział że ujdzie czy jest raczej lipa? Mi w stockowym zausznice nie podchodzą zbytnio... W kablu od Custom Art powiedziałbym jest wszystko co mi potrzeba odnośnie wygody ale nie zabrzmi on już tak dobrze...

Wersja 2.5mm. Mnie w stockowym kablu właśnie te zausznice bardzo pasują, ale ten nowy też jest ok. Jest ten suwaczek na kablach, który pomaga usztywnić je za uszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, userfrom napisał:

Wersja 2.5mm. Mnie w stockowym kablu właśnie te zausznice bardzo pasują, ale ten nowy też jest ok. Jest ten suwaczek na kablach, który pomaga usztywnić je za uszami.

OK, to na pewno między zwykłym a balansem jest spora różnica także porównanie Yinyoo balans vs fiio zwykły nie rozwiało moich wątpliwości :( Zostaje kupno "na czuja" ewentualnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rayfe napisał:

OK, to na pewno między zwykłym a balansem jest spora różnica także porównanie Yinyoo balans vs fiio zwykły nie rozwiało moich wątpliwości :( Zostaje kupno "na czuja" ewentualnie...

A jeszcze jedno: ten kabelek ma plugi mmcx proste, w odróżnieniu od stokowego, który ma wtyczki L-shaped.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy FH5 są aż tak upierdliwe w aplikacji i duże ryzyko nie złapania seala ? Widzę że po komisie lata ten sam egzemplarz i co tydzień zmienia właściciela 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wiatrak napisał:

Czy FH5 są aż tak upierdliwe w aplikacji i duże ryzyko nie złapania seala ? Widzę że po komisie lata ten sam egzemplarz i co tydzień zmienia właściciela 😄

Nie wiem, dla mnie są spoko ale ja używam crystal tips, pianki. Jestem zadowolony ale kabel dla mnie nie jest zbyt wygodny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wiatrak napisał:

Czy FH5 są aż tak upierdliwe w aplikacji i duże ryzyko nie złapania seala ? Widzę że po komisie lata ten sam egzemplarz i co tydzień zmienia właściciela 😄

One nie są upierdliwe, po prostu mają krótką tulejkę, przez co niektórzy nie mogą złapać seala na standardowych tipsach. A że buda jest spora, to nie da się ich dopchnąć głębiej, więc pozostają jakieś niestockowe gumki, albo Custom fit-y od Piotrka. ;)

 

Mimo wszystko uważam, że warto powalczyć, bo dźwiękowo jest na prawdę konkret, w sumie żałuję, że je zwróciłem. ;)

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek nabyłem swoje FH5 w gdańskim MP3store i zrobiły na mnie gigantyczne wrażenie, szczególnie po dopasowaniu tipsów. Brzmienie pokrywa się z opiniami z forów i recenzjami.

Jako iż w piątek i sobotę nie miałem zbytnio czasu na słuchanie, dzisiaj na spokojne do nich usiadłem (tu zaczyna się problem), w prawej słuchawce usłyszałem jakieś brzęczenie (jak kamyczek uderzający o metal). Wydaje mi się, że to coś jest w okolicach tulejki, tylko nie wiem czy jest to jakieś nadłamane mocowanie w środku, czy źle przymocowana jakaś struktura w środku. Słuchawki pograły maksymalnie z 5-6h, więc są praktycznie nowe. Czy spotkał się ktoś z takim problemem w tych słuchawkach. Trochę jestem zdziwiony, że przy takich dobrych standardach jakie ma Fiio coś takiego ma miejsce. Chyba czeka mnie reklamacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za dokami, ale narobiliście mi smaka. Gdybym nie obił w środę nadkola to pewnie bym już spróbował 😂 

Jakie są alternatywy dla FH5 ? Zbliżona klasa dźwięku i sygnatura tylko lekko tańsze i z mniejszym ryzykiem niedopasowania z powodu budowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności