Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio FH5


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Dawno mnie nie było :) stoję przed dylematem. Jakieś doki by się przydały. Z tego co czytam to udały im się te słuchawki. Tylko teraz zastanawiam się czy nie lepszym wyborem okazały by się sprawdzine przez wielu flc8?

Zależy mi na solidnej podstawie basowej, szczegółowości, dużej rozdzielczości i efekcie 3d coś co można było doświadczyć w takich np shockwave iii. Te podobały mi się tyle tylko że w pl dystrybucji ich nie dostanę. 

Może coś skrobniecie, jakieś porównanie małe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Flc8s mam od pół roku, FH5 właśnie kupiłem, dziś odebrałem. Za kilka dni, po odsłuchach, się wypowiem.
U mnie źródłami są pionek i dx150, a u Ciebie?
Za grajka będzie robił axon 7, na tyle przyzwoicie gra że nie mam ochoty nosić dodatkowej cegły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2018 o 14:49, chico99 napisał:

 

Flc8s mam od pół roku, FH5 właśnie kupiłem, dziś odebrałem. Za kilka dni, po odsłuchach, się wypowiem.

U mnie źródłami są pionek i dx150, a u Ciebie?

Wnioskuję po temacie na giełdzie, że porównania nie będzie :( Szkoda, liczylem na Twoją opinię. W recenzji sprzed dwóch postów FH5 jest stawiane bardzo blisko FLC8S w moim ulubionym ustawieniu (Red,stock,Gold). Będę musiał skoczyć do mp3store i przekonać się samemu, spróbuję wtedy porównać FH5 do FLC8S i jeszcze do Massdrop Plus jak się uda czasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę, trudno, przekonam się na własne ucho ;) FLC uwielbiam, mam z nimi jedynie 2 małe problemy, a mianowicie dużo niższa dynamika przy mniejszej głośności oraz spore mikrofonowanie kabla. Jeżeli FH5 będą grały co najmniej na tym samym poziomie eliminując powyższe błędy, to będzie dla mnie strzał w dychę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem sobie fiio fh5. Niestety nie jestem w stanie dobrze ich założyć. Chyba za płytko wchodzą. Mam dość duże i głębokie kanały słuchowe. Słuchawki trafiły przez to na sprzedaż. Może je wycofać i ratować się jakimiś tipsami? Doradzicie coś? W tej chwili nie mam praktycznie w ogóle basu. Dociskanie słuchawek niewiele zmienia. Myślałem nad zakupem biflange. Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mesiah1989 napisał:

Te słuchawki mają zadatki na świetne granie. Chciałby za wszelką cenę je ogarnąć. Chyba zamówię te biflange. Nie jest to jakiś ogromny koszt.

One maja krotka tulejke ze jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wegiel21 napisał:

One maja krotka tulejke ze jest problem?

Mają krótką tulejkę, dzięki czemu są wygodne, bo nie podrażniają wnętrza kanału. Ewentualne niedopasowanie można wyregulować sobie tipsami o większej średnicy lub biflangami, triflangami, albo innymi tipsami o większej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mesiah1989 napisał:

Zmiana średnicy na większą nic nie wnosi. W moim przypadku potrzebna jest zapewne większa długość. Nie wiem w którym iść kierunku

Spróbuj znaleźć biflangi ze średnicą otworu wylotowego na tyle dużą, żeby była zbliżona do oryginalnych tipsów. Węższa średnica otworu wylotowego może powodować zwiększoną słyszalność tonów niskich, co w przypadku tych słuchawek może nie być korzystne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie muszę zmierzyć tipsy "vocal" z zestawu i porównać. Ktoś się orientuje jaką średnicę mają SpinFit CP240 Biflange? Przy wejściu bodaj 4mm. Czy one w ogóle pasują do fh5?

Sorry za głupie pytania ale jestem póki co zielony w temacie.

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze tak zacytuje samego siebie :D

 

"Minusem dla wielu osób może być wielkość i kształt które są w zasadzie identyczne jak w KZ ZST przy których część osób narzekało na komfort, a do tego są jeszcze sporo cięższe. Połączenie krótkiej i grubej tulejki z dużym rozmiarem kopułek sprawia że osoby z mniejszymi uszami będą mieć problem ze złapaniem poprawnego seala."

 

https://www.audionervosa.pl/2018/10/fiio-fh5-recenzja-gruby-kaliber.html?m=1

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, neonlight napisał:

Custom Ear Tips, tylko ta cena, ale może warto ;).

Może warto zapytać, czy CA ma jakąś promocję na 11.11.

24 minuty temu, Mesiah1989 napisał:

W sumie obudowy tych słuchawek pasują mi bdb. Ogolnie są wygodne. Ich waga w ogóle nie przeszkadza. Jedynie tulejki mogłyby być dłuższa w moim przypadku.

Może wypróbuj takie:

https://pl.aliexpress.com/item/6-pcs-Original-Replacement-Headphone-Two-Layer-Silicone-In-Ear-Earphone-Earbuds-Headset-Eartips-Earplug-Ear/32700128989.html?spm=a2g17.10010108.1000014.12.597536e21l6Ij5&pvid=c18e6fa1-dffc-47c7-8983-d11b4649c405&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.119092.0&scm-url=1007.13338.119092.0&scm_id=1007.13338.119092.0

 

albo takie:

https://pl.aliexpress.com/item/5-Pairs-10pcs-Original-Replacement-Headphone-Two-Layer-Silicone-In-Ear-Earphone-Earbuds-Headset-Eartips-Earplug/32552830443.html?spm=a2g17.10010108.1000014.3.597536e21l6Ij5&pvid=c18e6fa1-dffc-47c7-8983-d11b4649c405&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.119092.0&scm-url=1007.13338.119092.0&scm_id=1007.13338.119092.0

 

te drugie jakby ci nie pasowały to możesz spróbować zmodyfikować odcinając kawałek tulejki od dołu, albo skracając ten większy kołnierz. Cena niewielka.

Edytowane przez userfrom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności