Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio FH5


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Zamówiłem fh3 btr5 i lc2.5C. jutro odbieram paczkę

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

witam. Mam takie pytanie , czy warto podpiać btr5 pod telefon kablem USB? Odczuje lepsza jakość tidala. Czy jakość odczuje na plikach FLAC o wyższej czestotliwpsci. Jaki to musi być kabel? Coś od fiio czy inny.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
5 godzin temu, Luk@s napisał:

Powiedzcie mi, FH5 uwielbiam, ale powoli kusi mnie coś "wyżej". Chciałbym poczuć konkretną różnicę. Kocham tą prezentację sceny ale chciałbym szerzej i głębiej, natomiast mogłaby być mniejsza V. FH7? FA9? Czy celować w Andromedy?

Andro mają mniejszą scenę od FH5, EE są lepsze pod tym względem od obu modeli, ale to nie ten budżet. :(

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze FH5 to nie Vka tylko granie na planie W. Po drugie FH7 to klasyczna Vka, Andromedy deklasują FH5 pod względem sceny ale to tez jest lekka Vka. Lekko podbity midbas, średnica lekko cofnięta ale kremowa delikatnie ocieplona, dużo wysokich, które budują mocna szeroka scenę, wysoką. Z dobrym zrodlem można doświadczyć wrecz sceny 3D. Są jeszcze różne rewizje Andro - moje doświadczenia są oparte o wersje 2, która charakteryzowała się najszersza scena ze wszystkich wydanych modeli. Niemniej jednak jeśli Vka Ci nie odpowiada to ani Andro ani FH7 ani Valkyrie. Musisz szukac gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Luk@s napisał:

Powiedzcie mi, FH5 uwielbiam, ale powoli kusi mnie coś "wyżej". Chciałbym poczuć konkretną różnicę. Kocham tą prezentację sceny ale chciałbym szerzej i głębiej, natomiast mogłaby być mniejsza V. FH7? FA9? Czy celować w Andromedy?

 

Jak Ci sie podobał bas w FH5 to po przejściu na andromedy będziesz chciał walnąć samobója.Nie bierz andromed jak lubisz bas z dynamika bo zostaniesz zabity... zawodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, deftones9 napisał:

 

Jak Ci sie podobał bas w FH5 to po przejściu na andromedy będziesz chciał walnąć samobója.Nie bierz andromed jak lubisz bas z dynamika bo zostaniesz zabity... zawodem

Ze zródłem poniżej 1ohm na wyjściu nie powinno być tak źle. Ale faktycznie FH5 w porównaniu do Andromed maja „przewalony” bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

 Andromedy deklasują FH5 pod względem sceny..

..dużo wysokich, które budują mocna szeroka scenę, wysoką. Z dobrym zrodlem można doświadczyć wrecz sceny 3D. 

Jak odsluchiwałem różne doki na AVS, to oprócz wyróżniającymi się pod tym względem FH5/FH7, EE i Noble Khan, wszystkie miały małą scenę, łącznie z Andromeda'mi, tylko w/w grały wyraźnie poza głową i bardzo otwarcie. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolejny przykład jak pobieżny odsłuch plus niedobrane randomowe źródło może być niemiarodajne i mylące. przykładowo EE Phantom, Nemesis i Vantage porównując bezpośrednio z Andromedami nie miały czego szukać pod względem sceny. Co innego Valkyrie

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Palpatine napisał:

Po pierwsze FH5 to nie Vka tylko granie na planie W. Po drugie FH7 to klasyczna Vka, Andromedy deklasują FH5 pod względem sceny ale to tez jest lekka Vka. Lekko podbity midbas, średnica lekko cofnięta ale kremowa delikatnie ocieplona, dużo wysokich, które budują mocna szeroka scenę, wysoką. Z dobrym zrodlem można doświadczyć wrecz sceny 3D. Są jeszcze różne rewizje Andro - moje doświadczenia są oparte o wersje 2, która charakteryzowała się najszersza scena ze wszystkich wydanych modeli. Niemniej jednak jeśli Vka Ci nie odpowiada to ani Andro ani FH7 ani Valkyrie. Musisz szukac gdzie indziej.

Chodzi o to, że obecnie taka moja "referencja" (chociaż mogłoby być trochę więcej basu) to HD650 i jak zamiennie z nimi słucham FH5, to słyszę podbite wysokie tony (coś podobnie jak w DT990 Pro), ale to nie zmienia faktu, że FH5 to rewelacyjne doki, więc jak będzie trochę spokojniejsza ta góra, to już będzie super.

Jakbyś porównał FH7 z FH5?

2 godziny temu, deftones9 napisał:

 

Jak Ci sie podobał bas w FH5 to po przejściu na andromedy będziesz chciał walnąć samobója.Nie bierz andromed jak lubisz bas z dynamika bo zostaniesz zabity... zawodem

Bas w FH5 to majstersztyk, ale jakoś słucham też HD650, które są skromne pod tym względem, ale jak naprawdę trzeba to zamruczą.

 

Czemu nikt nie mówi nic o FA9? Nie słuchaliście czy nie warte uwagi?

 

Tak sobie myślę, może w dokach nigdy nie osiągnę dużo lepszej sceny i mogę też rozważyć jakiś konkretny upgrade dla HD650 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz spokojniejszej góry niż FH5 to nie patrz ani na FH7 ani na Andromedy. Co więcej ja nie znam doków z większym rollofem góry bo to nie moje preferencje. Tutaj muszą pomóc inni uzytkownicy o podobnych do Twoich preferencji dźwiękowych.

Co do HD650 to są słuchawki o bardzo umiarkowanie rozbudowanej scenie, wiec jeszcze wiele jest do odkrycia zarówno w iem jak i naglownych. Co więcej mamy tutaj tez ciekawy punkt odniesienia. HD650 to jedne z ciemniejszych znanych mi słuchawek, ja osobiście nie znam podobnych doków jeśli chodzi o brzmienie, może EE Nemesis? 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Luk@s napisał:

Chodzi o to, że obecnie taka moja "referencja" (chociaż mogłoby być trochę więcej basu) to HD650 i jak zamiennie z nimi słucham FH5, to słyszę podbite wysokie tony (coś podobnie jak w DT990 Pro), ale to nie zmienia faktu, że FH5 to rewelacyjne doki, więc jak będzie trochę spokojniejsza ta góra, to już będzie super.

Jakbyś porównał FH7 z FH5?

Bas w FH5 to majstersztyk, ale jakoś słucham też HD650, które są skromne pod tym względem, ale jak naprawdę trzeba to zamruczą.

 

Czemu nikt nie mówi nic o FA9? Nie słuchaliście czy nie warte uwagi?

 

Tak sobie myślę, może w dokach nigdy nie osiągnę dużo lepszej sceny i mogę też rozważyć jakiś konkretny upgrade dla HD650 :) 

 

Słuchaj no.

ISN H40

Bierz je a będziesz w niebie.Są chyba w komisie.Cena o połowe mniejsza od fh5.Ja mam od miesiąca i zarówno fh5 i fh7 zostały zaorane, spuszczone do dołu i posypane wapnem.Mówie poważnie.Nie sprzedam ich nigdy

 

masz mega spokojną góre, bardzo dobrą scene i kapitalny bas.

Edytowane przez deftones9
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PalpatineMoże jestem wrażliwy na górę, ale nigdy nie rozumiałem czemu HD650 są ciemne, dla mnie są neutralne, ani wycofane ani podbite w tej kwestii.

FH7 jeśli chociaż są ciut neutralniejsze od FH5 to już fajnie.

Co do sceny HD650, miałem Fidelio X2, DT 990 Pro, AKG K600 i K712 (przez chwilę) I chyba żadne mnie tak nie urzekły jak Sennheisery. Może nie jest zbyt szeroką, ale kocham tą głębokość, tak jak w FH5. To chyba pokazuje jak wszyscy różnie odbieramy dźwięk.

 

@deftones9 Poczytam co to :)

 

Ponawiam zapytanie, czemu nikt nic o FA9?

 

Edytowane przez Luk@s
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Luk@s napisał:

@PalpatineMoże jestem wrażliwy na górę, ale nigdy nie rozumiałem czemu HD650 są ciemne, dla mnie są neutralne

Bo punkt odniesienia jest istotny. Dla mnie HD650 są ciemne a za neutralne prędzej uznaje HD600.

Jesli dla Ciebie HD650 są neutralne to FA9 będą niesluchalne 😉

 

1 godzinę temu, Luk@s napisał:

czemu nikt nic o FA9?

Edytowane przez Palpatine
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem przed zakupem FH5 i FH7 jedne po drugich. FH5 były dla mnie zbyt "duszne" scena w głąb, ale mało na boki. Poza tym stłumione wysokie. No i według mnie FH7 dużo bardziej szczegółowe (może to zasługa większej ilości wysokich tonów). W siódemkach więcej przestrzeni pomiędzy instrumentami.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jako posiadacz zarówno FH5 oraz FH7 - mam wrażenie, że siódemki są o wiele jaśniejsze. Próbowałem kilku zbalansowanych kabli FiiO, ale dopiero ALO Audio Litz był w stanie fajnie je skontrolować (jak na moje ucho). FH5 w porównaniu ma zdecydowanie bardziej neutralne strojenie (oczywiście z podbitym basem). Poza tam, tak jak koledzy wyżej piszą - FH7 zauważalnie lepsze technicznie (łatwiej to zauważyć przy dobrym źródle).

Może spróbować coś z tych "linsoulowych" chińczyków, jeśli się nie boisz importować? Myślę tu np. o ThieAudio Clairvoyance (cenowo pomiędzy FH7, a Andromedami).

Na początku przyszłego tygodnia będę przesłuchiwał Kinera Nanna, ponieważ zamierzam u siebie zastąpić obydwa modele FiiO czymś bardziej zrelaksowanym (do pracy m.in.) - mogę wziąć ze sobą FH5 dla porównania i dać znać jak się mają jedne do drugich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No i w końcu wybrałem się do katowickiego MP3Store (tutaj wielkie podziękowania dla @discodroidza rewelacyjną obsługę) - zacząłem od FH7, były Kinera Nanna, Andromedy (gdzie bałem się, że z nimi wyjdę, w końcu w każdej recenzji są za wzór brane), jeszcze Mammoth, Holocene i na koniec Kinera, którego modelu nie zapamiętałem.

Kinery ciekawe, ale nie do końca dla mnie.

Campfire mnie zawiodły, liczyłem na wow w Andromedach, a nie było, bardzo dobre słuchawki, ale zbyt łagodne w ogólnym brzmieniu.

Tym sposobem zakupiłem FH7, co za scena, jeszcze strojenie filtrami i tipsami, nie mogę się zdecydować jeszcze :)

Myślę, że każdy kto ma FH5 powinien je traktować jako "następny level".

Bas z armatury nie jest natomiast dla każdego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No i w końcu wybrałem się do katowickiego MP3Store (tutaj wielkie podziękowania dla [mention=82486]discodroid[/mention]za rewelacyjną obsługę) - zacząłem od FH7, były Kinera Nanna, Andromedy (gdzie bałem się, że z nimi wyjdę, w końcu w każdej recenzji są za wzór brane), jeszcze Mammoth, Holocene i na koniec Kinera, którego modelu nie zapamiętałem.
Kinery ciekawe, ale nie do końca dla mnie.
Campfire mnie zawiodły, liczyłem na wow w Andromedach, a nie było, bardzo dobre słuchawki, ale zbyt łagodne w ogólnym brzmieniu.
Tym sposobem zakupiłem FH7, co za scena, jeszcze strojenie filtrami i tipsami, nie mogę się zdecydować jeszcze
Myślę, że każdy kto ma FH5 powinien je traktować jako "następny level".
Bas z armatury nie jest natomiast dla każdego.
Z czym odsluchiwałeś fh7?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=43506]luksand1981[/mention]
Qudelix 5K, a czemu pytasz?
Zastanawiam się właśnie nad fh5s, fh7 razem z qudelix 5k lub btr5. Na początku myślałem nad dokami true wireless jak Sony mx4, b&w pi7, itp. Nie wiem co kupić.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FH5s nie słuchałem, jako, że mam również FH5 i chciałem upgrade, więc celowałem wyżej. Mam Sony WF1000XM3, świetne jako TWS, ale nie ta liga brzmienia co FH5, więc idą na Olx. Jak naprawdę ma fajnie grać, to wybierz sobie dobre IEM i jeśli ma być TWS dokup UTWS1/3/5
A co lepiej pod fh7, qudelix czy btr5?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Luk@s napisał:

Niestety mam tylko Qudelixa, nie pamiętam już w sumie czemu, ale wydawał mi się ciekawszy :)

Ja mam fh3 , miałem qudlatego i do fh7 - jeśli szkoła grania jest do fh3 podobna - a zapewne jest - brałbym jego.

Albowiem jest on równy i niepodbarwiony a seria fh potrzebuje równych playerow do napędu, jak najmniej podbarwionych, bo sama w sobie jest bardzo barwna w cholerę.

Mi najlepiej gra fh3 w balansie z kablem Satin audio theia 8x z xdp300r. Naprawdę, synergia jest królową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności