Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio FH5


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, przetestowałem trochę tipsów, w tym CP145, Symbio, bi-flangi i triple-flangi od Pinnacle P1 i na dłuższą metę żadne nie dają rady.

W miarę ok są stockowe tipsy Balanced, ale najlepsze okazały się pianki i teraz taka kwestia... nie przepadam za piankami, ale chyba będę musiał zmienić podejście i zastanawiam się w jakie pianki pójść, Dekoni, Comply, Inairs, czy może jeszcze coś innego? Fajnie gdyby były w miarę trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Mihu83 napisał:

Dobra, przetestowałem trochę tipsów, w tym CP145, Symbio, bi-flangi i triple-flangi od Pinnacle P1 i na dłuższą metę żadne nie dają rady.

W miarę ok są stockowe tipsy Balanced, ale najlepsze okazały się pianki i teraz taka kwestia... nie przepadam za piankami, ale chyba będę musiał zmienić podejście i zastanawiam się w jakie pianki pójść, Dekoni, Comply, Inairs, czy może jeszcze coś innego? Fajnie gdyby były w miarę trwałe.

Ja bym poszedł w InAirsy. Wygodne, nawet nie trzeba ich bardzo gnieść, wystarczy włożyć jak zwykłego tipsa i przytrzymać chwilę. Nie zmieniają brzmienia jak np. Comply, które lubią robić bułę. Producent daje miesiąc gwarancji, ale przy używaniu słuchawek kilka razy w tygodniu czas po którym będzie zauważalna degradacja dźwięku wydłuża się. Z FH7 robiły robotę, chociaż tam bi flangi były chyba najbardziej dla mnie odpowiednie. Deikoni nie znam. Fajne są też te od Campfire. Marshmallow czy jakoś tak, ale w Polsce ich osobno raczej nie sprzedają, trzeba np. z UK ściągać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przetestowałem trochę tipsów, w tym CP145, Symbio, bi-flangi i triple-flangi od Pinnacle P1 i na dłuższą metę żadne nie dają rady.
W miarę ok są stockowe tipsy Balanced, ale najlepsze okazały się pianki i teraz taka kwestia... nie przepadam za piankami, ale chyba będę musiał zmienić podejście i zastanawiam się w jakie pianki pójść, Dekoni, Comply, Inairs, czy może jeszcze coś innego? Fajnie gdyby były w miarę trwałe.
Sony hybrids ale wypełnione pianka.
Niestety musisz kupić cały komplet rozmiarowi.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony hybrids ale wypełnione pianka.
Niestety musisz kupić cały komplet rozmiarowi.

- Tapatalk

Mam Symbio Hybrid i nie bardzo się sprawdzają.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Ja bym wybierał pomiędzy InAirs i Crystalline. Minimalne różnice brzmieniowe mogą być, ale żadne z nich nie zmieniają sygnatury jak Comply.
Ok, a w które InAirs celować, Air 1?

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, KiiT napisał:

nie nazwałbym ich trwałymi.  Comply wytrzymują u mnie 2-3 razy dłużej.

Możliwe, ale sam muszę wypróbować, w sumie zamówiłem InAirs, Crystalline i CA Marshmallows... teraz trzeba sprawdzić, które najlepiej przypasują.

Sony Hybrid odpuściłem, bo to jak szukanie wiatru w polu, silikonowo-piankowych nigdzie nie idzie wyłapać, chyba że na amazon.jp, a nie chce mi się bawić w sprowadzanie.

W dniu 15.02.2020 o 04:10, StAc napisał:

Fajne są też te od Campfire. Marshmallow czy jakoś tak, ale w Polsce ich osobno raczej nie sprzedają, trzeba np. z UK ściągać.

Są w mp3store, w rozmiarze S i M, zestaw niebiesko-czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że fh5 potrzebują sporej oliwki, a przy sztywnym silikonie to nadal nie daje pełnej szczelności.

Ja wykorzystuje fabryczne L bas, ale sony hybrids są lepsze i już mam za dużo basu.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukałbym też hybryd (silikon wypełniony pianką), są na allegro - sporo osób sobie chwali jak trafi z rozmiarem - to jest ich największy minus (mała toleracja na niedopasowanie wielkości wzg. kanału)
Mam Symbio Hybrid(silikon+pianka) i u mnie się nie sprawdzają.
W moim przypadku, najlepiej wypadają pianki z zestawu, ale dzisiaj przyjechały CA Marshmallows i wypadają jeszcze lepiej.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kochani mam pytanko. Ja słucham na FH5 na miedzi od Jimmiego oraz SpinFit CP240 (tylko z nimi łapię seala). Generalnie FH5 to dla mnie niebiańskie trąby, dźwięk bliski ideałowi.
Szukam teraz wygodnych wokółusznych słuchawek o podobnej sygnaturze.
Poniżej link do wątku z zapytaniem. 
" Pomożecie? " :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witajcie,
Tak niewiele ale do 300 pln jaki balans na koncu z 2.5 polecacie do FH5. Jest fiio LC-2.5c ale czy cos jeszcze w tym budżecie jest warte do rozważenia?



Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zielinskitomasz napisał:

Witajcie,
Tak niewiele ale do 300 pln jaki balans na koncu z 2.5 polecacie do FH5. Jest fiio LC-2.5c ale czy cos jeszcze w tym budżecie jest warte do rozważenia?



Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka
 

2.5C można nabyć nawet za 150zł, ja tak trafiłem. Za 300zł można szukać czegoś lepszego ale czy warto... Osobiście uważam że 2.5C jest super, wersję 2.5B bije na głowę już przy odtwarzaniu z BTR5 :) 

 

Swoją drogą jestem mocno ciekaw jak wielkie są różnice między FH5 a FH7 skoro na tych kablach słyszę tak ogromne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie sprawiłem sobie FH5 i jestem bardzo zadowolony. Słucham głównie z btr5. Już miałem pytać o polecany kabel zbalansowany, ale z tego co widzę warto pójść w ten firmowy od Fiio? Czy któreś jeszcze są godne uwagi?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kaleidgalaxy napisał:

Właśnie sprawiłem sobie FH5 i jestem bardzo zadowolony. Słucham głównie z btr5. Już miałem pytać o polecany kabel zbalansowany, ale z tego co widzę warto pójść w ten firmowy od Fiio? Czy któreś jeszcze są godne uwagi?

Najlepiej wypada wersja C w tym zestawieniu, jak znajdziesz używkę za 150zł to miód malina ;) Mam B i D, wszystko w 2.5 ale to C jest takim złotym środkiem. D gra inaczej, z początku brakowało mi średnicy ale to kwestia przyzwyczajenia, jest po prostu łagodniejszy chyba. Super zestaw, ja jestem zadowolony :)

29 minut temu, luksand1981 napisał:

Witam. Jestem zdecydowany na zakup btr5. FiiO LC-C, lub B 2.5, i teraz najważniejsze czy fh3 lub fh5. Przy fh5 na razie daruję sobie kabel zbalansowany. Fh3 plus kabel to cena fh5. Więc proszę o doradztwo.
Pozdrawiam

Na Twoim miejscu szukałbym używek w komisie, kabel też utrafisz. Celuj raczej w FH5 ;)

Edytowane przez rayfe
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności