Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio FH5


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, rayfe napisał:

Ten kabel kosztuje ok 800zł jak dobrze widzę, masakra... Ja słuchałem FH5 z alo od andromed i poprawa też była ogromna a cena połowę niższa...

 

Litz (SPC) jest spoko, ale Beer to "nieco" inna liga. Model alo Audio kosztuje jakieś 150 USD, więc różnica w cenie wcale duża nie jest. Kable Ego Audio z Andro też zrobią robotę, ale akurat Beer z Andromedami to nie jest moja ulubiona para, chociaż wielu osobom ta konfiguracja może przypaść do gustu :) 

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Methuselah napisał:

Model alo Audio kosztuje jakieś 150 USD

Widywałem niby używki opisane jako nowe za 100 USD.

 

2 godziny temu, userfrom napisał:

zrobić taki kabelek samodzielnie

Zgadza się tylko gdzie namierzyć fajny sklep żeby był dobry wybór przewodów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby mi poradzic czy w FIIO FH5 w jednym z kanalow ma znajdowac sie czarna rurka jak na zdjęciu? Jest tylko w prawej sluchawce.

Moze to normalne w takich sluchawkach ale nie znam sie i chcialem sie upewnić.

 

 dzieki

20190513_194109.thumb.jpg.1ae6770f658da14d003afd18897addb2.jpg
Rurkami prowadzi się dźwięk z przetworników armaturowych są w każdym kanale dedykowanym armaturze, w Twoim przypadku najwidoczniej chińczyk składając słuchawki nie przyciął jej na odpowiednią długość lub odkleiła się od kanału. Jakby niepatrzeć nie jest to normalne ani oczekiwane zjawisko w dokach za taką kasę

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Methuselah napisał:

 

Litz (SPC) jest spoko, ale Beer to "nieco" inna liga. Model alo Audio kosztuje jakieś 150 USD, więc różnica w cenie wcale duża nie jest. Kable Ego Audio z Andro też zrobią robotę, ale akurat Beer z Andromedami to nie jest moja ulubiona para, chociaż wielu osobom ta konfiguracja może przypaść do gustu :) 

Ten Litz od Alo za 150 zielonych to to samo co dodają do Comet? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, rayfe napisał:

Widywałem niby używki opisane jako nowe za 100 USD.

 

Zgadza się tylko gdzie namierzyć fajny sklep żeby był dobry wybór przewodów...

Forza sprzedaje licowane przewody OCC na metry. 18 zł. za metr więc jeśli chcemy mieć coś zbliżonego do wspomnianego wyżej Beer (8 przewodów) to potrzebujemy 12 m (prze założeniu, że długość kabla będzie 1,5 m). Wychodzi 216 zł., do tego trzeba kupić konektory. Jeśli ma się już sprzęt do lutowania, to koszt takiego przewodu wyjdzie ok. 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, rafik87 said:

Rurkami prowadzi się dźwięk z przetworników armaturowych są w każdym kanale dedykowanym armaturze, w Twoim przypadku najwidoczniej chińczyk składając słuchawki nie przyciął jej na odpowiednią długość lub odkleiła się od kanału. Jakby niepatrzeć nie jest to normalne ani oczekiwane zjawisko w dokach za taką kasę

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Dzieki za odpowiedz. 

Czyli prawdopodobnie rurka jest za dluga ale jest to tylko kwestia estetyczna nie majaca wplywu na jakość dźwięku?

 

Jesli mialoby to miec wpływ na jakość to może pownienem zareklamować. 

Edytowane przez phOint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Methuselah napisał:

A to jest właśnie chyba ten od Andromed...?

2 godziny temu, userfrom napisał:

Forza sprzedaje (...)

Luknę sobie. Ale mi nie potrzebny mega gruby kabel i 2+2 mi wystarczy, wygodę też bardzo sobie cenię. 

 

Poza tym słychać że słuchawki mają potencjał skoro kabel tyle z nich wyciąga i warto w to pójść, dla mnie ten Alo już jest super opcją, nie wiem czy potrzebowałbym lepszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, userfrom napisał:

Forza sprzedaje licowane przewody OCC na metry. 18 zł. za metr więc jeśli chcemy mieć coś zbliżonego do wspomnianego wyżej Beer (8 przewodów) to potrzebujemy 12 m (prze założeniu, że długość kabla będzie 1,5 m). Wychodzi 216 zł., do tego trzeba kupić konektory. Jeśli ma się już sprzęt do lutowania, to koszt takiego przewodu wyjdzie ok. 250 zł.

Zdziwiłbyś się jak niewiele wspólnego może mieć ze sobą przewód od Forzy z tym stosowanym przez Ego Audio lub jakimkolwiek innym producentem kabli :) Taki Effect Audio Ares II to miedź Litz OCC, a kabel od Forzy dźwiękowo gra KOMPLETNIE inaczej od niego. Taki jeden z przykładów jaki miałem pod ręką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vaiet napisał:

Zdziwiłbyś się jak niewiele wspólnego może mieć ze sobą przewód od Forzy z tym stosowanym przez Ego Audio lub jakimkolwiek innym producentem kabli :) Taki Effect Audio Ares II to miedź Litz OCC, a kabel od Forzy dźwiękowo gra KOMPLETNIE inaczej od niego. Taki jeden z przykładów jaki miałem pod ręką.

 

Wierzę, że tak jest. Chyba szukam argumentów do nabycia tego Ego Audio Beer. Czy w Polsce można go nabyć, czy pozostaje ściąganie do z Singapuru (i ryzyko Vatu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W IEMach bardziej niż dźwięk i SQ bardziej liczy się wygoda, bo przecież głównie używa się ich w drodze.

Pod FH5 mam coś 4 i 8 żyłowego, zależnie czy w ruchu czy bezruchu (opcja słuchania przed snem obok kobiety 😛 kiedy nie można hałasować).

 

Osobiście wole coś z dodatkiem srebra pod FH5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, retter napisał:

W IEMach bardziej niż dźwięk i SQ bardziej liczy się wygoda

 

To się zgadza :) I o ile może FH5 nie siedzą w uszach rewelacyjnie mimo że mam wielkie jak kubki na kawę to ciut krótka tulejka sprawia wrażenie że jakby tylko lekko były założone... Używam tipsów piankowych crystal tips, super wygoda. Tylko kabel sztywny ale alo audio litz od andromed nie tylko okazał się super wygodny ale i te fiio z nim zagrały niesamowicie... Poluję na niego i w nocy na ebayu nowy ktoś mi zajumał sprzed nosa za 75$... Okazja kosmiczna jak dla mnie ale jeszcze go trafię :) Te grube 8 żyłowe jakoś mnie nie przekonują, wykonanie ręczne i splot z prześwitami oraz sztywność zapewne sprawią że zamiast słuchać muzyki czułbym kabel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2019 o 19:43, retter napisał:

W IEMach bardziej niż dźwięk i SQ bardziej liczy się wygoda, bo przecież głównie używa się ich w drodze.

14 godzin temu, rayfe napisał:

To się zgadza :)

 

Ja się z tym kompletnie nie zgadzam, bo skoro tak, to po kiego kupować FH5, jak jest sporo wygodniejszych i przy okazji tańszych słuchawek na rynku?! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, neonlight napisał:

Ja się z tym kompletnie nie zgadzam, bo skoro tak, to po kiego kupować FH5, jak jest sporo wygodniejszych i przy okazji tańszych słuchawek na rynku?! ;)

Odpowiedź jest banalna w swojej prostocie, nie kupowć FH5 😋 bo na rynku jest spory wybór słuchawekcwygodnych i dobrze brzmiących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wegiel21 napisał:

Odpowiedź jest banalna w swojej prostocie, nie kupowć FH5 😋 bo na rynku jest spory wybór słuchawekcwygodnych i dobrze brzmiących :)

Zazwyczaj jest tak że jak ktoś mądrze szuka "swoich" słuchawek to testuje 1:1 i tak robiłem i ja. Kupowałem coś, słuchałem na przemian i lepsze (cena/brzmienie) zostawały. Zabawa mogłaby się nigdy nie kończyć a jak wiadomo kosztuje trochę pieniędzy i czasu na szukanie kolejnych oraz odsprzedawanie ale na moim przykładzie skoro FH5 są u mnie po andromedach to znaczy że w miarę dały radę :) Chętnie słuchałbym dalej ale pojawiły się nowe wydatki i brak czasu więc raczej słucham chi-fi na co dzień w drodze do pracy a fh5 jak mam wolny czas na relaksie w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2019 o 02:09, neonlight napisał:

Ja się z tym kompletnie nie zgadzam, bo skoro tak, to po kiego kupować FH5, jak jest sporo wygodniejszych i przy okazji tańszych słuchawek na rynku?! ;)

Chyba nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi, powiem inaczej.

Masz do wyboru

 

1- super grające ale średnio wygodne lub 

2- średnio grające ale super wygodne słuchawki

 

które wybierzesz do mobilnego słuchania w drodze, poruszając się komunikacją?

Dla mnie wybór jest prosty 1 do domu, 2 w drogę. 

 

Większość słuchawek mobilnych ja i pewnie wielu używa jako zatyczek od hałasu otoczenia. I tak teraz widzę wiele iemów.

FH5 da się słuchać :D ale mam to szczęście ze jakoś trzymają mi się uszu, kwestia jest tylko standardowy dość sztywny kabel co to jest słabą stroną fh5 w kwesti wygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, retter napisał:

Większość słuchawek mobilnych ja i pewnie wielu używa jako zatyczek od hałasu otoczenia. 

Doskonale zrozumiałem, co napisałeś i dlatego się z tym nie zgodziłem, bo zbyt generalizujesz, tak jak w powyższym wpisie. :) Gdybym szukał zatyczek do uszu, to na pewno bym takowe zakupił, ale już z całą pewnością nie wydawałbym na nie +-1000zł (FH5), bo byłby to przerost formy nad treścią. :P

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, retter napisał:

1- super grające ale średnio wygodne lub 

2- średnio grające ale super wygodne słuchawki

 

które wybierzesz do mobilnego słuchania w drodze, poruszając się komunikacją?

Ja z kolei ująłbym to podobnie z małym ALE - słuchawki które podobają się nam brzmieniowo z automatu tolerujemy bardziej niż te wygodne które już nie podobają się nam tak bardzo, przynajmniej w moim przypadku. Owszem wygoda ma znaczenie zwłaszcza w przypadku kabla i tipsów ale same obudowy jak u mnie przy pojemnych uszach już tak nie dokuczają i nawet kanciaki jak andromedy układały się dobrze. Chyba tylko customy są zbliżone do ideału pod kątem wygody użytkowania ale też trzeba mieć do tego odpowiednie uszy (u mnie ruchome kanały zabiły tą szansę, jakiekolwiek ruchy szczęki powodowały pracę słuchawek jak tłoka w cylindrze i brzmienie się zmieniało, powstawało niekomfortowe ciśnienie no i inaczej znosi się powstającą w uszach wilgoć z czym pianki, gąbki lub nawet hybrydy jak symbio radzą sobie bardzo dobrze.

 

Co do mobilnego słuchania... Obecnie zastępuję KZ ZS10 przez CCA C16 do słuchania "na codzień" tj w drodze do pracy na te 15-20min czy ot tak coś posłuchać dla rozrywki bez konieczności wsłuchiwania się w detale itp jako tańsze, te na które teoretycznie mniej uważam niż na droższe FH5. ZS10 też niby miały służyć w gorszych warunkach jako wycieruchy a w sumie i tak o nie dbałem i nie są niczym zmęczone bo te gorsze warunki to np przechowywanie w kieszeni luzem bez etui itp a nawet nie mają rys... Kabel gorzej znosi użytkowanie (plastics one) i po nim to widać bo codziennie jest zwijany, zausznice żółkną... No ale to już się traktuje jako norma.

 

W ogóle tak poza tematem - jakie (wśród uniwersalnych) są najwygodniejsze ale niezbyt dobrze brzmiące doki a jakie najlepiej brzmiące mimo iż niewygodne to już chyba indywidualna kwestia... Ale do wszystkiego idzie przywyknąć w kwestii wygody o ile gra fajnie, w druga stronę już chyba tylko w zastosowaniach jak intensywne sporty :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2019 o 19:33, neonlight napisał:

Doskonale zrozumiałem, co napisałeś i dlatego się z tym nie zgodziłem, bo zbyt generalizujesz, tak jak w powyższym wpisie. :) Gdybym szukał zatyczek do uszu, to na pewno bym takowe zakupił, ale już z całą pewnością nie wydawałbym na nie +-1000zł (FH5), bo byłby to przerost formy nad treścią. :P

No patrz a ja FH5 traktuje jak zatyczki do uszu :P:ph34r: tylko te zatyczki do uszu już jakoś GRAJO :D a reszta (po za wyjątkami) raczej udaje ze gra dla mnie.

Zatyczki bo dobrych otwartych słuchawek to nie zastąpi tym bardziej kolumn, ale jeśli słuchasz fh5 w domu to spoko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

akurat jack od kabla byl luzny i nie laczyl po 1,5 roku uzywania kupilem kabel

FiiO LC-3.5C

  https://mp3store.pl/article/3663-fiio-lc-35c.6953175730491.2019090140021170947.html

 

Teraz bas nieziemsko schodzi w dol i daje mocno i pewnie . Tez tak macie wrazenia ? Sluchawki dostaly 2 zycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności