Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio FH5


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, neonlight napisał:

Tak, jak napisałem, scena jest naturalnie/równomiernie rozłożona, bez sztucznego podziału na obie strony i podkreślania efektów stereo, choć i tak nie da się (z racji konstrukcji dokanałowej) uzyskać prawdziwej sceny, jak z kolumn, co jest oczywiste. Natomiast odnośnie brzmienia talerzy, to brzmią one prawdziwie, słychać ich ciężar, ale z lekkim

przygaszeniem na samej górze, co było efektem zamierzonym i według mnie, pozytywnie wpływa na całościowy odbiór dźwięku, który nie jest przejaskrawiony.

 

Nie wiem, czy słuchałeś klasycznych K240, ale właśnie taką charakterystykę te słuchawki posiadają (poza zejściem basu ;)), czyli grają blisko, zbitą, koherentną sceną,

z wyeksponowaną średnicą i przygaszoną górą, i to jest według mnie studyjne/płaskie granie, bez efekciarstwa, typowych konsumenckich v-ek (DT990) i rozdmuchanej

sceny (K550, HD800 itp.).

 

Oczywiście rozumiem, że może Ci brakować góry, po przesiadce/przyzwyczajeniu słuchu do jasnych słuchawek, normalka. ;)

 

 

 

 

Porównanie do K240 jest faktycznie całkiem trafione, to podobna maniera grania. Szczególnie zestawiłbym je ze starymi K240DF. Ale jestem w stanie zrozumieć, że wiele osób odbierze takie granie jako nudne.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SlawekR napisał:

A co do złapania seala w FH5, to jedynie przekleństwa mi się cisną na usta, więc nie skomentuję.

 

A, teraz widzę że to co zacytowałem to chyba nie o FH5, tylko o innym nabytku.

 

Dokładnie tak jak ja. Bardzo zależało mi na odsłuchaniu FH5. I mimo wielu godzin poświęconego im czasu, kiszka.;)

 

Tak, to co napisałem dotyczy IMR R1.

Edytowane przez chico99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, SlawekR napisał:

Porównanie do K240 jest faktycznie całkiem trafione, to podobna maniera grania. Szczególnie zestawiłbym je ze starymi K240DF. Ale jestem w stanie zrozumieć, że wiele osób odbierze takie granie jako nudne.

Oj, 240DF akurat grają chudo, dosyć przestrzennie i baaardzo neutralnie, i one faktycznie potrafią być "nudne". Bardziej celowałem w K240Monitor/Sextett, z racji mocnego nasycenia/dociążenia środka i grania "na twarz". :)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy chudo, zależy do czego je podłączyć, z racji na impedancję 600ohm, to trzeba naprawdę konkretnego sprzętu. I dla jasności, pisałem o starych DFach, takich Vintage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam, to podpinałem je pod Nuforce HDP i LCP, oba miały sporo mocy i w obu przypadkach DF-y grały lekko i neutralnie, tam nie było ani trochę wygaru i bezposredniości K240 Monitor, a tym bardziej Sextett. 

 

Ps.

Oczywiscie, mowa o starym modelu DF z lat 80-90's i Sextett z 80's. :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, neonlight napisał:

Z tego, co pamiętam, to podpinałem je pod Nuforce HDP i LCP, oba miały sporo mocy i w obu przypadkach DF-y grały lekko i neutralnie, tam nie było ani trochę wygaru i bezposredniości K240 Monitor, a tym bardziej Sextett. 

 

Ps.

Oczywiscie, mowa o starym modelu DF z lat 80-90's i Sextett z 80's. :)

 

 

HDP jest za słaby do nich. Wiem bo miałem i jedno i drugie i akurat jednocześnie, HDP idealny do HD600, ale to górna granica jego możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SlawekR napisał:

 

HDP jest za słaby do nich. Wiem bo miałem i jedno i drugie i akurat jednocześnie, HDP idealny do HD600, ale to górna granica jego możliwości.

Uuu... faktycznie, byłem przekonany, że HDP miał przynajmniej 1000mw/32ohm. :(

 

No, ale LCP na pewno miał zapas, bo max do połowy na potku dochodziłem, przy wymagających słuchawkach. 

 

Ok, mniejsza o to, bo off top niezły się tutaj zrobił. ;)

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, neonlight napisał:

Uuu... faktycznie, byłem przekonany, że HDP miał przynajmniej 1000mw/32ohm. :(

 

No, ale LCP na pewno miał zapas, bo max do połowy na potku dochodziłem, przy wymagających słuchawkach. 

 

Ok, mniejsza o to, bo off top niezły się tutaj zrobił. ;)

 

 

Prawda, ale informacje i tak cenne, więc może komuś się przydadzą. Tak na koniec warto napisać, że HDP ma wzmacniacz słuchawkowy na TPA6120, który najbardziej lubi słuchawki 150 do 300Ohm, z naciskiem na tę górną wartość. To też jeden z powodów dla których tak fajnie "rozmawia" z HD600.

A w ujęciu tyłułowym wątku, byłby jeden syk z FH5 i prawdopodobieństwo nierównomierności kanałów. Więc do FH5 zdecydowanie bym HDP nie polecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówione M. Mam nadzieję na rozwiązanie problemu

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

No tak. Tipsy super dostosowaly się do mojego ucha. Dźwięk stał się jaśniejszy bardziej detaliczny jakby ciut basu mniej. Do tej pory szły vocale albo zbalansowane . Testowane narazie na koncertach skrzypcowych Bacha. Dzisiaj protestuje dłużej. Generalnie super.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Luk@s napisał:

Ale dyskusję wywołałem. Mimo wszystko zamierzam w najbliższym czasie przesłuchać FH5. Może mnie urzekną głębokością sceny chociaż jeśli nie szerokością, jak to FH1 zrobiły :)

Od razu uprzedzam, nie więcej, niż 1ohm na wyjściu, bo będzie klucha na basie i przynajmniej parę godzin grane. :)

 

ps.

Bardzo duża wrażliwość na jakość realizacji, w związku z powyższym, najlepiej odsłuchać na różnym materiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z DFB mi się bardzo dobrze zgrywają, ale tylko w połączeniu z LG G3, bo np. z V30 dźwięk już jest zbyt zaokrąglony, i praktycznie nie słychać różnicy pomiędzy DFB, a dziurką V30. 

 

Ale fakt, z DFB lekki szum się wydobywa, co mi osobiście nie przeszkadza. ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2018 o 09:27, blueme napisał:

@music hunter No i Twoj przypadek potwierdza coś dla mnie oczywistego, brudniejsze analogowe brzmienie (a65) na dłuższą metę jest mocniej preferowane od bardzieh technicznie poprawnego i sterylnego (fh5)

Dodam, ze sam zrobiłem podobnie: nie wybrałem ani fh5 ani f9pro tylko fh1, bo są brudniejsze ciemniejsze i mają bardziej efektowną scenę i przestrzenność

Czy producenci słuchawek wreszcie to zrozumieja i będą robili głównie muzykalne modele, nastawione na fun i akustykę, holografię a nie bezsensowne wyostrzanie brzmienia?

Czy ja dobrze rozumiem, że FH1 mają bardziej efektowną scenę niż FH5?

Edytowane przez Luk@s
Pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak, te słuchawki są wyjątkowe. Zadziwiające jest to ich granie na planie W, żadne pasmo nie wchodzi na sąsiednie a jednocześnie każde jest wyeksponowane - takie miałem pierwsze odczucia i do tej pory zdania nie zmieniłem :) Gdyby miały tę samą wygodę co FA1 to byłyby to dla mnie słuchawki idealne. Nie mam na myśli tylko doków ale słuchawki ogółem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych wyjątkowe dla innych dziwaczne. Dla mnie jeszcze wyjątkowe pod takim względem, że jak puszczał seal w lewym uchu to góra wariowała wchodząc w jakieś wibrujące zakłócenia jakbym miał ucho popsute albo tą słuchawkę, nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem i do dziś się zastanawiam czy to ucho mam w porządku :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bokrug napisał:

Dla jednych wyjątkowe dla innych dziwaczne. Dla mnie jeszcze wyjątkowe pod takim względem, że jak puszczał seal w lewym uchu to góra wariowała wchodząc w jakieś wibrujące zakłócenia jakbym miał ucho popsute albo tą słuchawkę, nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem i do dziś się zastanawiam czy to ucho mam w porządku :D 

Moja pierwsza para FH5 nowa zafoliowana! miała w jednej słuchawcę którąś armaturę walnięta, dostałem nową parę a ta poszła do chinoli.

Bywa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham z HTC10 i choć dawno ich nie słuchałem ostatnio to są zdecydowanie super. Problem z sealem i komfortem rozwiązały u mnie crystal tipsy piankowe chociaż ciśnie mnie na customowe tipsy od custom art ale fundusze na razie zbyt szczupłe... Nie lubię silikonów a tipsy symbio mi się uszkodziły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
4 godziny temu, userfrom napisał:

Kolego @Methuselah, w innym temacie pisałeś o tym, że do FH5 są lepsze kable niż stockowy. Wobec tego jaki kabel byś do nich polecał?

 

Za najbardziej budżetowy upgrade może uchodzić LC-C (spoko, gdy chce się dodać trochę blasku talerzom), ale by wydobyć naprawdę dużo z FH5 zainwestowałbym w coś lepszego. Moim faworytem jest Ego Audio Beer (8 x miedź OCC litz 27,5AWG). Dość jasna, ale gładka miedź. Poprawia kontrolę subbasu, średni bas z lepszą definicją, gładka wyższa średnica i niższy sopran, ale pozostają prominentne. Sporo więcej wyższej góry, więcej powietrza, granie szersze, bardziej przestrzenne (nie zamykają tak sceny w głowie), ale bez zabicia charakteru FH5. To wydatek 1680 HKD, ale dla mnie w parze z tym kablem FiiO mogłoby sprzedawać te słuchawki za 2000 zł, a i tak by się broniły. Ogólnie, bardzo konkurencyjna para do 3000 zł. Pod kątem tego kabelka dobrze wypadają tipsy: SpinFit CP-145, Acoustune AET07a czy "bass" z zestawu.

 

FiiO FH5 Ego Audio Beer.jpg

 

Fajne efekty dają Rhapsodio Dark Knight czy Noctua Audio One-01, ale w tych cenach ciężko je polecić ponad Beer. W niedalekiej przyszłości sprawdzę jeszcze Nocturnal Asteria Trimetal, Nocturnal Leggera czy Satin Audio Medusa, więc mogę dać znać odnośnie zmian jakie wprowadzają.

 

 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2019 o 13:13, Methuselah napisał:

Ego Audio Beer

Ten kabel kosztuje ok 800zł jak dobrze widzę, masakra... Ja słuchałem FH5 z alo od andromed i poprawa też była ogromna a cena połowę niższa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności