Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio FH5


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.01.2019 o 07:49, Krzysztof Maj napisał:

Hej,

Ja w kwestii nakładek. Otóz, dotarły CP145 w rozmiarze M od @bigmaras. Pełny entuzjazmu je rozpakowałem, założyłem na FH5 i rozpocząłem odsłuch 🙂 Niestety, nie dla mnie te nakładki 😞 Po pierwsze wogóle u mnie nie łapią seala i przy poruszaniu głowy się wysuwają - efekt, słaby bass i pudełkowaty dźwięk. Może to kwestia wielkości, bo może powinienem wybrać L lub biorąc pod uwagę krótką tuleję w FH5 oraz specyfikę kanału usznego, są po prostu za krótkie i wypadają. Coś w tym jest, bo w pudełeczku od FH5 znalazłem bi-flangi (te na zadjęciu) i szczerze mówiąc najbardziej mi podeszły - dobre uszczelnienie, neutralny, nie przesadzony bass, wpychający się na inne pasma oraz brak zabierania "powietrza", jak to słyszałem na niektórych piankach. Ze stockowych, posłuchałem na wszystkich - szału nie ma, Voice w rozmiarze L nawet, pianki mogą być, ale te bi-flangi jak na razie super u mnie!

 

tipsy_cayin.thumb.jpg.bce715041790be7466688208ab72bad4.jpg

To dowodzi tego, że te słuchawki lepiej leżą w małych uszach. Ja zamówiłem CP145 w rozmiarze S. U mnie kanał jest świetnie uszczelniony i słuchawki nie wysuwają się podczas chodzenia. Cała słuchawka bardzo fajnie wypełnia małżowinę dając wrażenie noszenia customów. Wczoraj właśnie za sprawą CP145 przeprosiłem się z FLC8s. W końcu te słuchawki zabrzmiały kapitalnie. FH5 grają pełniej z większymi dźwiękami i uderzeniem. Za to FLC8s na miedzi Forzy 7N mają większą scenę, lepszą rozdzielczość i wyłapują więcej mikrodetali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adamesq napisał:

Przykro mi slyszec ze niestety moje rozwiazanie ktore pomoglo mi nie zadzialalo u Ciebie. Mi z kolei biflange kompletnie nie podchodza, a mam duze kanaly i CP145 sa swietnie do nich dopasowane. 

 

Teza potwierdzona - każdy jest inny ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2019 o 20:57, Adamesq napisał:

Bylem w stanie przetestować wszystkie dostarczone tipsy i chciałbym podzielić się z Wami wrazeniami:

 

CP500 - z nimi, nie ukrywam, wiązałem największą nadzieję i niestety nie byłem w stanie z nimi złapać seala w żaden sposób. Być może płaszcz jest za szeroki i zbyt miekki na moje kanały i się w którymś momencie zawija do srodka. 

 

SpiralDot - najwygodniejsze z całej czwórki i gdybym brał pod uwagę tylko walory związane z komfortem i tłumieniem, to wygrałyby te zawody, niestety dźwiękówo w polączeniu z FH5 nie powalają, bo spłaszczaja dzwięk i wyższa średnica brzmi bardzo nienaturalnie. 

 

Symbio - opisałem je powyżej i byłem pewien że nie znajde nic lepszego... Dopóki nie nałożyłem

 

CP145 - dźwiękowo to rewelacja, słuchawki zagrały w tym zestawieniu najczyściej i najbardziej dynamicznie. O ile Symbio lepiej izolują, tak SpinFity brzmią najlepiej. O dziwo według słuchacza obok emitują mniej szumów na zewnątrz od hybryd.

 

Zostawiam to więc obie pary, przetestuję je jeszcze w głośniejszych warunkach niż domowe, ale obawiam się że będę miał dylemat na polu jakość dźwięku vs. lepsze tłumienie otoczenia, ponieważ fh5 mają być głównymi słuchawkami outdoor, a obie z tych par mają swoje plusy i minusy.

 

To ten... Jest tu może ktoś chętny do odkupienia CP500? :D

 

CP145 do mnie tez dotarły (rozmiar M) . Sluchawki zagraly bardziej muzykalnie i w bas zaczął sie "cick"  - porownujac z standardowymi M Balanced. Rowniez mocniejsza izolacja od standardowych. Jedyny minus , że cieżko nakladać ale moze przenajmniej nie bedą spadać jak standardowe tipsy

 

 

Edytowane przez komtraja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli to komuś pomoże, przez krótka tulejkę trzeba trochę się pomęczyć z tipsami. Testowałem kilka różnych.

L bas, rha L, spinfity L, cały zestaw fiio + choinki , kilka innych których nie ma sensu wymieniać.

 

Długa tulejka tipsa daje to że słuchawki bardziej odstają, co ma znaczenie zimą.

 

Najlepiej pasowały L-ki bas z zestawu, spinfity nie były jakoś lepsze bo sprawiły ze tonalnie poszło to lekko do sopranów zabierając lekko bas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
U mnie problem rozszczelniania (FH5), rozwiązały tipsy SpinFit, polecam.
Zamówione M. Mam nadzieję na rozwiązanie problemu

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłeś większy rozmiar, niż zwykle? Bo do FH5 przez ich budowę, tak właśnie trzeba dobierać tipsy.
 
Wedle opisów. Raczej na czuja. We will see

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą sceną w FH5? Opinie są podzielone niestety. Żonie się bardzo FH1 podobają to bym Jej dał, a ja ostatnio mam najwięcej okazji słuchania, gdzie dokanałowe się sprawdzą najlepiej, więc rozważam coś lepszego. Chciałbym trochę mniej funu niż FH1 i kilometry sceny :) iSine 10 pewnie by mnie oczarowały, ale izolacja potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena jest bardziej wgłąb jak wszerz. A to co jest wszerz, jest relatywnie mniej niż w wielu innych konstrukcjach. Nie wiem czy tego szukasz pisząc o kilometrach sceny.

 

EDIT

 

Chcesz sceny w dokach, to K3003i, Earsonics Velvet, no i iSine też oczywiście. To z tych co znam i mi przychodzą do głowy.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Luk@s napisał:

Jak to jest z tą sceną w FH5? Opinie są podzielone niestety.

Według mnie, nie są to słuchawki stawiające na efektowność sceniczną, one grają tak samo w głąb, jak i wszerz, jest to prezentacja bliska, bezpośrednia, a nawet pokuszę się o stwierdzenie, że "studyjna", coś a'la K240 i HD600.

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chico99 napisał:

 

Kilometry sceny tylko w IMR R1, o czym się już przekonałem.

Kilometry sceny z hakiem tylko w IMR R1 Zenith, o czym przekonam się niebawem.

 

A jak chico odczuwasz/porównasz resztę w odniesieniu do FH5? 

 

Posiadacze Flares mogą spróbować pianki audiofilki wraz z FH5 - u mnie L'ki przytkały kanał i subiektywnie wyrównały lekko granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Eldamari napisał:

A jak chico odczuwasz/porównasz resztę w odniesieniu do FH5?

 

Z FH5 poległem (nie złapałem seala, mimo usilnych, wielogodzinnych prób), więc miarodajny nie będę i nie odniosę się.

Zacytuję tylko, samego siebie:P, gdzieś już to pisałem. Trochę offtop ale trudno.

 

Porażają sceną, głębią i fakturą basu. Super góra rozciągnięta. Świetna średnica. Doskonała holografia.

Poza tym separacja, napowietrzenie, dynamika. Nie spotkałem się jeszcze z tak dociążonym i głębokim brzmieniem.

Uniwersalne. Fajnie się skalują z różnymi źródłami. Nawet z chińskim fonem dobrze zagrały.

Zestaw filtrów, które w znacznym stopniu wpływają na sygnaturę. Regulacja komory, otwarte - zamknięte.

Z pozoru mało ergonomiczne ale mi nie sprawiły kłopotu. Kabelek tylko trochę za sztywny, będzie smocza hybryda.

Jak na razie to jedyną ich wadą jest to, że bezpośrednio po ich odsłuchu nic innego mi nie leży.

Muszę zrobić dłuższą, co najmniej kilkugodzinną przerwę i dopiero wtedy mogę sięgnąć po inne słuchawki.

 @bigmaras, który może odsłuchać praktycznie co chce, napisał mi, że IMR R1 to najlepsze doki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, neonlight napisał:

Według mnie, nie są to słuchawki stawiające na efektowność sceniczną, one grają tak samo w głąb, jak i wszerz, jest to prezentacja bliska, bezpośrednia, a nawet pokuszę się o stwierdzenie, że "studyjna", coś a'la K240 i HD600.

FH5 co prawda słuchałem krótko, ale poza ergonomią, to mi nie przypadła właśnie ich sceniczność. Środek sceny jest bardzo mocny i bliski, a to co dzieje się na skrajach sceny (lewa-prawa) wydało mi się być przygaszone, nieczytelne i jakoś tak "obok" reszty muzyki. Szczególnie dziwnie brzmiały talerze perkusyjne, które były nienaturalnie złagodzone. Z pewnością nie powiedziałbym, że to studyjna prezentacja.

 

Na plus na pewno fajny, energiczny basik i duża ilość powietrza między instrumentami.

 

Słuchane z ZX300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chico99 napisał:

 

Z FH5 poległem (nie złapałem seala, mimo usilnych, wielogodzinnych prób), więc miarodajny nie będę i nie odniosę się.

Zacytuję tylko, samego siebie:P, gdzieś już to pisałem. Trochę offtop ale trudno.

 

Porażają sceną, głębią i fakturą basu. Super góra rozciągnięta. Świetna średnica. Doskonała holografia.

Poza tym separacja, napowietrzenie, dynamika. Nie spotkałem się jeszcze z tak dociążonym i głębokim brzmieniem.

Uniwersalne. Fajnie się skalują z różnymi źródłami. Nawet z chińskim fonem dobrze zagrały.

Zestaw filtrów, które w znacznym stopniu wpływają na sygnaturę. Regulacja komory, otwarte - zamknięte.

Z pozoru mało ergonomiczne ale mi nie sprawiły kłopotu. Kabelek tylko trochę za sztywny, będzie smocza hybryda.

Jak na razie to jedyną ich wadą jest to, że bezpośrednio po ich odsłuchu nic innego mi nie leży.

Muszę zrobić dłuższą, co najmniej kilkugodzinną przerwę i dopiero wtedy mogę sięgnąć po inne słuchawki.

 @bigmaras, który może odsłuchać praktycznie co chce, napisał mi, że IMR R1 to najlepsze doki.

 

 

Nie wiem czy dobrze odczytuję "porażają sceną", bo ja bym to odniósł do precyzji kreowania sceny, to i owszem, ale raczej nie do jej rozmiaru, szczególnie na boki.

Instrumenty rysowały na scenie precyzyjnie i w sposób dobrze poukładany, ale niekoniecznie szeroko. Prędzej w głąb. To w sumie jedne z nielicznych słuchawek w których miałem poczucie że w głąb jest więcej niż na szerokość. Ale to nie dlatego że w głąb były szczególnie rozległe, raczej to że szerokość była nieszczególna, ale precyzja rysowania sceny, jej wypełnienie były znakomite, może nie w kategoriach bezwzględnych, ale jak na ten przedział cenowy. Chociaż z drugiej strony iSine to też potrafiły pokazać co potrafią. Słuchając ich miałem odczucie jakbym słuchał nausznych słuchawek a nie doków. A cena ich na dziś nie jest relatywnie wysoka. No ale one praktycznie otwarte.

 

EDIT

 

A co do złapania seala w FH5, to jedynie przekleństwa mi się cisną na usta, więc nie skomentuję.

 

EDIT2

 

A, teraz widzę że to co zacytowałem to chyba nie o FH5, tylko o innym nabytku.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Suszec napisał:

FH5 co prawda słuchałem krótko, ale poza ergonomią, to mi nie przypadła właśnie ich sceniczność. Środek sceny jest bardzo mocny i bliski, a to co dzieje się na skrajach sceny (lewa-prawa) wydało mi się być przygaszone, nieczytelne i jakoś tak "obok" reszty muzyki. Szczególnie dziwnie brzmiały talerze perkusyjne, które były nienaturalnie złagodzone. Z pewnością nie powiedziałbym, że to studyjna prezentacja.

 

Na plus na pewno fajny, energiczny basik i duża ilość powietrza między instrumentami.

 

Słuchane z ZX300.

Tak, jak napisałem, scena jest naturalnie/równomiernie rozłożona, bez sztucznego podziału na obie strony i podkreślania efektów stereo, choć i tak nie da się (z racji konstrukcji dokanałowej) uzyskać prawdziwej sceny, jak z kolumn, co jest oczywiste. Natomiast odnośnie brzmienia talerzy, to brzmią one prawdziwie, słychać ich ciężar, ale z lekkim

przygaszeniem na samej górze, co było efektem zamierzonym i według mnie, pozytywnie wpływa na całościowy odbiór dźwięku, który nie jest przejaskrawiony.

 

Nie wiem, czy słuchałeś klasycznych K240, ale właśnie taką charakterystykę te słuchawki posiadają (poza zejściem basu ;)), czyli grają blisko, zbitą, koherentną sceną,

z wyeksponowaną średnicą i przygaszoną górą, i to jest według mnie studyjne/płaskie granie, bez efekciarstwa, typowych konsumenckich v-ek (DT990) i rozdmuchanej

sceny (K550, HD800 itp.).

 

Oczywiście rozumiem, że może Ci brakować góry, po przesiadce/przyzwyczajeniu słuchu do jasnych słuchawek, normalka. ;)

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności