Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio FH5


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Adamesq napisał:

Nie wiem do kogo jest zaadresowane Twoje pytanie, jesli do mnie to pelne podsumowanie znajdziesz pare postow wyzej. Wedlug mnie CP145 najlepiej pasuja dzwiekowo i solidnie sie trzymaja sluchawek. Izolacja akceptowalna, chociaz nie tak dobra jak z Symbio. Dla mnie to zwyciezca. CP155 nie sluchalem, wiec nie wiem jak wypadaja na tich tle.

 

Spoko, mi raczej chodziło, czy 145tki wchodzą i się trzymaja ok, ale wynika, że tak. Zamówie CP145 i dam znać jak u mnie. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o dobranie rozmiaru jeśli chodzi o CP145. W większości słuchawek do tej pory pasował mi rozmiar M. W wypadku FH5 jest to L. Czy ktoś się kto ma CP145 mógłby się odnieść jak to jest w jego wypadku. Jakich używa najczęściej a jakie pasują Spinfity.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gentillo napisał:

Pytanie o dobranie rozmiaru jeśli chodzi o CP145. W większości słuchawek do tej pory pasował mi rozmiar M. W wypadku FH5 jest to L. Czy ktoś się kto ma CP145 mógłby się odnieść jak to jest w jego wypadku. Jakich używa najczęściej a jakie pasują Spinfity.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

CP145 wydaja sie miec nieznacznie wiekszy plaszcz od stockowych tipsow. Standardowo dolaczone tipsy rozmiaru L ledwo siedzialy mi w uszach, SpinFity daja mi lepszy fit, wiec moze M Ci wystarcza? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem przesyłkę( szło 5 od zamówienie na Ali). Wieczorem wrzucę parę fotek czarnej wersji. Niektórzy pytają o cło. Tak DHL doliczyl. 7.3 % wartości przesyłki. Summarum i tk do przodu.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zielinskitomasz napisał:

Właśnie odebrałem przesyłkę( szło 5 od zamówienie na Ali). Wieczorem wrzucę parę fotek czarnej wersji. Niektórzy pytają o cło. Tak DHL doliczyl. 7.3 % wartości przesyłki. Summarum i tk do przodu.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Cło tak a VATu już nie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
58 minut temu, wiatrak napisał:

Cło tak a VATu już nie ? 

 

Wkrótce czarna wersja będzie tez w MP3Store.

 

Może trochę zaoszczędziłeś, ale w przypadku serwisu niestety będą już koszty - wysyłka do Chin, a z powrotem kolejne cło.

 

Niestety serwisy słuchawek są na porządku dziennym, ale życzymy powodzenia.

 

A wystarczy zapytać o rabat i wspierać polskich przedsiębiorców.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wkrótce czarna wersja będzie tez w MP3Store.

 

Może trochę zaoszczędziłeś, ale w przypadku serwisu niestety będą już koszty - wysyłka do Chin, a z powrotem kolejne cło.

 

Niestety serwisy słuchawek są na porządku dziennym, ale życzymy powodzenia.

 

A wystarczy zapytać o rabat i wspierać polskich przedsiębiorców.

Nie fair takie komentarze z Pana strony. Tym bardziej że ode mnie Pan zarobił i to nie raz. Ale o tym Pan nie musi wiedzieć.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

Obiecałem jednemu z użytkowników z paru postów wcześniej więc wrzucam. 597a58d8c728e7a3c7febce3c4dd5623.jpg5e4441b3560c5a6ee8f7720d95381c98.jpg71c059898fcc1ddda6cc5b3d089aaf51.jpg636d316983a3c4be4222a7ba48496608.jpg2d4fa38b876556ed7ffeecdcdc437a99.jpg075e049dd7a34bb0e093f240ae1405c5.jpgfe4626bcedf2dd08353973e99f3ee1a7.jpg065bca532a602226bead10e9d3ff958e.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klika słów komentarza i odczuć po pierwszych odsłuchach. Będę opisywał językiem subiektywnych odczuć.

 

Słuchawki na ten moment jawią mi się jako ciemne i ciężkie. Bas jest bardzo dominujący aż za bardzo. Lgv30 nie radzi sobie z nimi dostatecznie dobrze. USB audio player pro trochę temat poprawia w kierunku większej wyrazistości i przejrzystości. Odczucie odsłuchu określiłbym jako dźwięk za kotary. Pliki roznej jakości i różne gatunki. Zdecydowanie sytuacja się zmienia na zdecydowane lepsze gdy podpinam je do Fiio X5 III oraz Fiio A5. Dźwięk wychodzi z ciemności. Bas jest bardziej mięsisty równie głęboki i przenikający ale nie zagęszcza nie przeszkadza. Środek i góra stają się bardziej ciepłe i wyraziste. Jest klarowniej i bardziej harmonijnie.

Zdecydowanie widzę je w klasyce i jazzie. Cięższe brzmienia w moim odczuciu w tych słuchawkach nie pokażą się z dobrej strony.

 

Zarówno w LG jak i Fiio X5 szły na USB audio player pro. Pliki fizyczne jak i streaming z Tidala (master).

 

To dopiero pierwsze moje spostrzeżenia. Zdecydowanie to kawał porządnych słuchawek. Muszę je jednak jeszcze lepiej poznać.

 

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klika słów komentarza i odczuć po pierwszych odsłuchach. Będę opisywał językiem subiektywnych odczuć.
 
Słuchawki na ten moment jawią mi się jako ciemne i ciężkie. Bas jest bardzo dominujący aż za bardzo. Lgv30 nie radzi sobie z nimi dostatecznie dobrze. USB audio player pro trochę temat poprawia w kierunku większej wyrazistości i przejrzystości. Odczucie odsłuchu określiłbym jako dźwięk za kotary. Pliki roznej jakości i różne gatunki. Zdecydowanie sytuacja się zmienia na zdecydowane lepsze gdy podpinam je do Fiio X5 III oraz Fiio A5. Dźwięk wychodzi z ciemności. Bas jest bardziej mięsisty równie głęboki i przenikający ale nie zagęszcza nie przeszkadza. Środek i góra stają się bardziej ciepłe i wyraziste. Jest klarowniej i bardziej harmonijnie.
Zdecydowanie widzę je w klasyce i jazzie. Cięższe brzmienia w moim odczuciu w tych słuchawkach nie pokażą się z dobrej strony.
 
Zarówno w LG jak i Fiio X5 szły na USB audio player pro. Pliki fizyczne jak i streaming z Tidala (master).
 
To dopiero pierwsze moje spostrzeżenia. Zdecydowanie to kawał porządnych słuchawek. Muszę je jednak jeszcze lepiej poznać.
 
 
Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
 
 
Poczekaj niech się wygrzeją (~200h)

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2019 o 21:12, Adamesq napisał:

Tak, wygrały SpinFit CP145, a jeśli chodzi o izolację od otoczenia to Symbio są górą, co było do przewidzenia.

Dzięki za test. Ja też kupiłem CP145. Dźwiękowo pobiły moje wszystkie pozostałe konfiguracje tipsów i pianek. Wzrosła dynamika i czytelność, której mi deczko brakowało w niektórych nagraniach. Seal u mnie także świetny.  Polecam połączenie DX120 + kabel srebro po balansie + CP145. Teraz pozostaje tylko czekać na FH7.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, neonlight napisał:

Mi po 3h się wygrzały, więc bez przesady z tymi 200h, życia może zabraknąć. 😉

U mnie otworzyly sie po 70h, i pewnie bedzie coraz lepiej. Kwestia wygrzania zawsze pozostaje dość kontrowersyjna, nawet na hedfaju nikt nie byl w stanie powiedziec czy sluchawki trzeba w ogole wygrzac czy nie. To doprowadziło mnie do oficjalnego forum fiio na ktorym admin zasugerowal zeby sluchawki poddac procesowi wygrzewania przez 150-200h. 

@zielinskitomasz wedlug mnie po balansie z m5s te słuchawki właśnie wybitnie nadaja sie do ciezszych brzmień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie otworzyly sie po 70h, i pewnie bedzie coraz lepiej. Kwestia wygrzania zawsze pozostaje dość kontrowersyjna, nawet na hedfaju nikt nie byl w stanie powiedziec czy sluchawki trzeba w ogole wygrzac czy nie. To doprowadziło mnie do oficjalnego forum fiio na ktorym admin zasugerowal zeby sluchawki poddac procesowi wygrzewania przez 150-200h. 
[mention=79677]zielinskitomasz[/mention] wedlug mnie po balansie z m5s te słuchawki właśnie wybitnie nadaja sie do ciezszych brzmień
Potrzebuje waszej pomocy bo wiedza za mała i trochę się miotam. W Fiio X5 jest gniazdo zabalansowane 2.5. Do tej pory odtwarzacza używam ze wzmacniaczem Fiio A5. Tam jest zwykle 3.5 I podpinam pod wzmaka FH5 a także HD660S.
Chce w FH5 wymienić kabel na zbalansowany. Czy dobrze rozumiem ze ten zabieg będzie miał sens jesli zamówię go właśnie z wtyczka 2.5 I podepnę bezpośrednio do odtwarzacza. Nie ma natomiast sensu kupno kabla z wtyczka 3.5 lub przejściówki z 2.5 na 3.5 I podpięcie do wzmacniacza do standardowego gniazda 3.5
Trochę to pokrętne. Reasumując. Jeśli zbalansowany kabel to tylko do zbalansowanego gniazda? Wright?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Cały myk polega na tym, że gniazdo zbalansowane ma w środku wtyczki cztery piny, nie trzy i dzięki temu da się poprowadzić sygnał zbalansowany do obu kanałów. 

Jeśli chcesz zacząć przygodę z takimi kablami to polecam zakupić TRN z 2.5mm jackiem. Nie jest najlepszy sonicznie, nie wybija sie ergonomicznie ale jego koszt jest śmiesznie niski. Możesz popytać na bazarku, może ktoś taki akurat będzie chciał sprzedać. 

Ogolnie to... Wtykanie wtyczek tam gdzie nie wolno może nam tylko napykać biedy :D

Edytowane przez Adamesq
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adamesq napisał:

Zgadza się. Cały myk polega na tym, że gniazdo zbalansowane ma w środku wtyczki cztery piny, nie trzy i dzięki temu da się poprowadzić sygnał zbalansowany do obu kanałów. 

Jeśli chcesz zacząć przygodę z takimi kablami to polecam zakupić TRN z 2.5mm jackiem. Nie jest najlepszy sonicznie, nie wybija sie ergonomicznie ale jego koszt jest śmiesznie niski. Możesz popytać na bazarku, może ktoś taki akurat będzie chciał sprzedać. 

Ogolnie to... Wtykanie wtyczek tam gdzie nie wolno może nam tylko napykać biedy :D

Podsumowując: do każdego gniazda mmcx można podpiąć kabel zbalansowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ja w kwestii nakładek. Otóz, dotarły CP145 w rozmiarze M od @bigmaras. Pełny entuzjazmu je rozpakowałem, założyłem na FH5 i rozpocząłem odsłuch :-) Niestety, nie dla mnie te nakładki :-( Po pierwsze wogóle u mnie nie łapią seala i przy poruszaniu głowy się wysuwają - efekt, słaby bass i pudełkowaty dźwięk. Może to kwestia wielkości, bo może powinienem wybrać L lub biorąc pod uwagę krótką tuleję w FH5 oraz specyfikę kanału usznego, są po prostu za krótkie i wypadają. Coś w tym jest, bo w pudełeczku od FH5 znalazłem bi-flangi (te na zadjęciu) i szczerze mówiąc najbardziej mi podeszły - dobre uszczelnienie, neutralny, nie przesadzony bass, wpychający się na inne pasma oraz brak zabierania "powietrza", jak to słyszałem na niektórych piankach. Ze stockowych, posłuchałem na wszystkich - szału nie ma, Voice w rozmiarze L nawet, pianki mogą być, ale te bi-flangi jak na razie super u mnie!

 

tipsy_cayin.thumb.jpg.bce715041790be7466688208ab72bad4.jpg

Edytowane przez Krzysztof Maj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie CP145 dzisiaj dostarcza kurier. Zasadzę na FH5 i potestuję - Cayin N5iiS/LC-2.5C kabel/FH5.
Który konkretnie kabel 2.5 Fiio podejdzie do FH5 i X5 III?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rafik87 napisał:

Np ten
https://s.click.aliexpress.com/e/bjEe2Kku

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

A ten za 69$ to rozumiem, że sonicznie to samo tylko oplot tkany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności