Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio FH5


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

On 12/28/2018 at 11:47 AM, Adamesq said:

Dobra koledzy, z mala pomoca @bigmaras rozpoczalem misje "Uratuj seal i popraw fit w FH5". Moja operacja wziela sie z faktu zgubienia jednej nasadki Balanced, i uszkodzenie drugiej Vocal podczas nakladania jej na dysze sluchawki oraz zaklada wyprobowanie nastepujacych silikonowych tipsow:
 

CP500 (nowosc, wygladaja jak celowo skrojone pod te sluchawki)
Symbio W
SpiralDot (na przyszlosc do innych dokow, sa jednak niezle!)
CP145

Wszystko to, co zostalo wylistowane powyzej ma przyjsc w rozmiarze L ktory nosze na co dzien. Nie omieszkam sie podzielic uwagami i raz na zawsze mam nadzieje zakonczyc sprawe fitu w FH5. 

 

Hejka,

Bardzo zainteresowany wynikami. Mnie do końca żadne ze stockowych nie spasowały. Najbardziej jednak te piankowe, chociaż zmulały nieco dźwięk. Przełożyłem Comply T400 z moich F9 i na razie pozostały, grają bardziej równoważnie i nie mulą. Kiedy możemy się spodziewać opisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krzysztof Maj napisał:

 

Hejka,

Bardzo zainteresowany wynikami. Mnie do końca żadne ze stockowych nie spasowały. Najbardziej jednak te piankowe, chociaż zmulały nieco dźwięk. Przełożyłem Comply T400 z moich F9 i na razie pozostały, grają bardziej równoważnie i nie mulą. Kiedy możemy się spodziewać opisu?

Jak tylko dojda i sie z nimi zapoznam. Byl lekki poslizg z dostawa ale dzis powinny juz trafic do mnie, wiec testy bede przeprowadzal wieczorem dzis i jutro. Podsumowanie pewnie podrzuce na dniach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Adamesq said:

Jak tylko dojda i sie z nimi zapoznam. Byl lekki poslizg z dostawa ale dzis powinny juz trafic do mnie, wiec testy bede przeprowadzal wieczorem dzis i jutro. Podsumowanie pewnie podrzuce na dniach :) 

 

Super, czekamy. BTW, te również wyglądają na obiecujące (https://allegro.pl/spinfit-cp240-m-profesjonalne-nakladki-biflange-i7542071190.html?reco_id=f9e3f48c-0f35-11e9-bc81-b4b52f70fed0), bo mają dodatkowe tuleje, które na krótkiej tulei FH5 mogłyby się sprawdzić :-)

Edytowane przez Krzysztof Maj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krzysztof Maj napisał:

 

Super, czekamy. BTW, te również wyglądają na obiecujące (https://allegro.pl/spinfit-cp240-m-profesjonalne-nakladki-biflange-i7542071190.html?reco_id=f9e3f48c-0f35-11e9-bc81-b4b52f70fed0), bo mają dodatkowe tuleje, które na krótkiej tulei FH5 mogłyby się sprawdzić 🙂

Tez je rozwazalismy z BigMarasem, ale w koncu doszlismy do wniosku ze maja tylko 4mm srednicy, kiedy tuleja FH5 ma ok 5,8mm wiec raczej nie bedzie to dobrze siedziec. Pozatym nie spotkalem jeszcze tipsow bi-flange ktore siedzialby dobrze w moich uszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Adamesq said:

Tez je rozwazalismy z BigMarasem, ale w koncu doszlismy do wniosku ze maja tylko 4mm srednicy, kiedy tuleja FH5 ma ok 5,8mm wiec raczej nie bedzie to dobrze siedziec. Pozatym nie spotkalem jeszcze tipsow bi-flange ktore siedzialby dobrze w moich uszach.

 

OK. Z tego co czytałem na różnych anglojęzycznych forach, to najbardziej obiecujące mogą być Symbio i Spiral Dot, no ale sami zobaczycie. Ja na razie gram na Comply, fajny kąśliwy bas, a przy tym nie zamulający reszty pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adamesq napisał:

Tez je rozwazalismy z BigMarasem, ale w koncu doszlismy do wniosku ze maja tylko 4mm srednicy, kiedy tuleja FH5 ma ok 5,8mm wiec raczej nie bedzie to dobrze siedziec. Pozatym nie spotkalem jeszcze tipsow bi-flange ktore siedzialby dobrze w moich uszach.

 

Na ZST wchodza jak by co a one sa prawie takie same.

20190103_122553~01~01.jpg

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mialem popracowac...

 

Na szybko Symbio:

 

Weszly na dysze dosc gladko, ale raczej nie mam obaw ze sie moga zsunac, bo trzymaja sie mocno. 


Mocno też wypelniaja kanal sluchowy i sa brzmieniowo blisko "vocal" z lekko przyjmniejszym basem, fit i izolacja na duzy +. Ze stockowymi silikonami slyszalem bez wlaczonej muzyki ludzi w drugim pokoju, tu jest cisza. Troche mnie bola od nich uszy, tak mocno wypelniaja ale moze to kwestia lepszej aplikacji na ktora teraz nie mam czasu albo przyzwyczajenia uszu do pianek. Jesli komuś nie siedzialy zbyt solidnie i sie bal ze wypadna to Symbio jest na to remedium. 

 

Edytowane przez Adamesq
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adamesq napisał:

A mialem popracowac...

 

Na szybko Symbio:

 

Weszly na dysze dosc gladko, ale raczej nie mam obaw ze sie moga zsunac, bo trzymaja sie mocno. 


Mocno też wypelniaja kanal sluchowy i sa brzmieniowo blisko "vocal" z lekko przyjmniejszym basem, fit i izolacja na duzy +. Ze stockowymi silikonami slyszalem bez wlaczonej muzyki ludzi w drugim pokoju, tu jest cisza. Troche mnie bola od nich uszy, tak mocno wypelniaja ale moze to kwestia lepszej aplikacji na ktora teraz nie mam czasu albo przyzwyczajenia uszu do pianek. Jesli komuś nie siedzialy zbyt solidnie i sie bal ze wypadna to Symbio jest na to remedium. 

 

Do symbio się ucho przyzwyczaja, mnie pierw obcierała w lewy kanał a teraz już jest ok :) Łączy zalety pianki i silikonu, w sumie bez większego odczuwania ich wad. Pozostaje tylko kwestia fitu. Ale wiadomo, człowiek chce testować też inne kombinacje zależnie od słuchawek, tulejki jak w FH5 czy izolacji albo wygody. Dla mnie comply odpadły, za bardzo złagodziły górę... Chciałbym jakieś silikony wygodne teraz przetestować bo FH5 słucham w wygodniejszych crystal tipsach a KZ ZS10 w wytrzymalszych symbio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rayfe napisał:

Do symbio się ucho przyzwyczaja, mnie pierw obcierała w lewy kanał a teraz już jest ok :) Łączy zalety pianki i silikonu, w sumie bez większego odczuwania ich wad. Pozostaje tylko kwestia fitu. Ale wiadomo, człowiek chce testować też inne kombinacje zależnie od słuchawek, tulejki jak w FH5 czy izolacji albo wygody. Dla mnie comply odpadły, za bardzo złagodziły górę... Chciałbym jakieś silikony wygodne teraz przetestować bo FH5 słucham w wygodniejszych crystal tipsach a KZ ZS10 w wytrzymalszych symbio.

Jeśli używałeś Symbio w rozmiarze L to niewykluczone że nasze odczucia w przypadku silikonowych będą również zbieżne. Mam na deser dwa modele SpinFitow silikonowych i jedna pare SpiralDotow do przetestowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adamesq napisał:

Jeśli używałeś Symbio w rozmiarze L to niewykluczone że nasze odczucia w przypadku silikonowych będą również zbieżne. Mam na deser dwa modele SpinFitow silikonowych i jedna pare SpiralDotow do przetestowania.

Tak jest rozmiar L, rozmiar M posiadam ale po paru sekundach uznałem że są za małe... Natomiast crystal tipsy mam w rozmiarze M i tu jest ok. Czekam zatem na Twoją opinię o wymienionych silikonach :)

Edytowane przez rayfe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w stanie przetestować wszystkie dostarczone tipsy i chciałbym podzielić się z Wami wrazeniami:

 

CP500 - z nimi, nie ukrywam, wiązałem największą nadzieję i niestety nie byłem w stanie z nimi złapać seala w żaden sposób. Być może płaszcz jest za szeroki i zbyt miekki na moje kanały i się w którymś momencie zawija do srodka. 

 

SpiralDot - najwygodniejsze z całej czwórki i gdybym brał pod uwagę tylko walory związane z komfortem i tłumieniem, to wygrałyby te zawody, niestety dźwiękówo w polączeniu z FH5 nie powalają, bo spłaszczaja dzwięk i wyższa średnica brzmi bardzo nienaturalnie. 

 

Symbio - opisałem je powyżej i byłem pewien że nie znajde nic lepszego... Dopóki nie nałożyłem

 

CP145 - dźwiękowo to rewelacja, słuchawki zagrały w tym zestawieniu najczyściej i najbardziej dynamicznie. O ile Symbio lepiej izolują, tak SpinFity brzmią najlepiej. O dziwo według słuchacza obok emitują mniej szumów na zewnątrz od hybryd.

 

Zostawiam to więc obie pary, przetestuję je jeszcze w głośniejszych warunkach niż domowe, ale obawiam się że będę miał dylemat na polu jakość dźwięku vs. lepsze tłumienie otoczenia, ponieważ fh5 mają być głównymi słuchawkami outdoor, a obie z tych par mają swoje plusy i minusy.

 

To ten... Jest tu może ktoś chętny do odkupienia CP500? :D

Edytowane przez Adamesq
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Adamesq napisał:

Bylem w stanie przetestować wszystkie dostarczone tipsy i chciałbym podzielić się z Wami wrazeniami:

 

CP500 - z nimi, nie ukrywam, wiązałem największą nadzieję i niestety nie byłem w stanie z nimi złapać seala w żaden sposób. Być może płaszcz jest za szeroki i zbyt miekki na moje kanały i się w którymś momencie zawija do srodka. 

 

SpiralDot - najwygodniejsze z całej czwórki i gdybym brał pod uwagę tylko walory związane z komfortem i tłumieniem, to wygrałyby te zawody, niestety dźwiękówo w polączeniu z FH5 nie powalają, bo spłaszczaja dzwięk i wyższa średnica brzmi bardzo nienaturalnie. 

 

Symbio - opisałem je powyżej i byłem pewien że nie znajde nic lepszego... Dopóki nie nałożyłem

 

CP145 - dźwiękowo to rewelacja, słuchawki zagrały w tym zestawieniu najczyściej i najbardziej dynamicznie. O ile Symbio lepiej izolują, tak SpinFity brzmią najlepiej. O dziwo według słuchacza obok emitują mniej szumów na zewnątrz od hybryd.

 

Zostawiam to więc obie pary, przetestuję je jeszcze w głośniejszych warunkach niż domowe, ale obawiam się że będę miał dylemat na polu jakość dźwięku vs. lepsze tłumienie otoczenia, ponieważ fh5 mają być głównymi słuchawkami outdoor, a obie z tych par mają swoje plusy i minusy.

 

To ten... Jest tu może ktoś chętny do odkupienia CP500? :D

 

Czyli u Ciebie wygrały CP145 czyli SpinFit tak? To czyste silikony z utwardzoną tuleją, ciekawe na ile się mogą różnić od tych, które dostajemy w pudełeczku ;-)

Edytowane przez Krzysztof Maj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adamesq napisał:

Tak, wygrały CP145, a jeśli chodzi o izolację od otoczenia to Symbio są górą, co było do przewidzenia.

OK, a jak bass, bo jak dla mnie w tych z pudełka silikonach, to słabo i bez "mocy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

symbio mają lepszą izolację od spinfitów, zwykle też bardziej bas utwardzają - ale spinfity potrafią zagrać jeszcze swobodniej/z powietrzem na górze - niestety symbio mocno upycha kanały i trzeba się przyzwyczaić

 

oczywiście z tipsami i fitem to jest prosta prawda - najlepsze są te które pasują do konkretnego ucha - czasem spinfity wręcz degradują dźwięk, jak się nietypowo układają/zaginają w kanale, a symbio zbyt hula na basie i zbija dźwięk

 

jak nic nie pasuje to zostają pianki - teraz wybór jest całkiem całkiem, bo i obłe i wydłużone porobili i powlekane/lakierowane, żeby dłużej służyły

 

w fh5 się trochę namęczyłem ze znalezieniem dobrych tipsów, a dobry fit to podstawa - inaczej fh5 nie pokazują jak grają

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, neonlight napisał:

Ale ja nie twierdzę, że go nie ma, bo jest, sam tak miałem, tylko zdziwiłem się, że dla kolegi @Krzysztof Maj jest mało basu i mocy w FH5. :)

I mi to wygląda właśnie na brak seala. ;) 

 

No może tak być, pianki chyba dają lepszy fit, to się układają pod wypływem ciepła w kanale. No musze poeksperymentować i zakupić z allegro coś poza Comply i zobaczyć. Ogólnie to nie jest tak, że FH5 nie mają basu, mają, tylko zależy on od pianek, czyli pewnie fitu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Dobra wiadomość. Tą rzekomą "forwardness" na FH5 można skorygować poprzez EQ, jak pisze jeden z recenzentów:

"Dropping the 2 kHz by 4 dB and the 1 kHz by 2dB was enough to take some of the forwardness from the overall frequency range, and (for me anyway) completed the overall balance."

 

https://www.headphone-earphone.reviews/2018/07/23/fiio-fh5-hybrid-iem-review/

 

Edytowane przez Krzysztof Maj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety CP145 o ile dzwiekowo sa swietne to podczas przemieszczania sie maja problem z izolacja i moga lekko sie wysuwac z uszu . Prawdopodobnie wraz ze wzrostem temperatury na zewnatrz uszy zaczna wydzielac troche wiecej ciepla i przestanie byc to problemem bo zaczna siedziec solidniej w kanale. 

Edytowane przez Adamesq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adamesq napisał:

Niestety CP145 o ile dzwiekowo sa swietne to podczas przemieszczania sie maja problem z izolacja i moga lekko sie wysuwac z uszu . Prawdopodobnie wraz ze wzrostem temperatury na zewnatrz uszy zaczna wydzielac troche wiecej ciepla i przestanie byc to problemem bo zaczna siedziec solidniej w kanale. 

 

No właśnie, dzisiaj to zauważyłem na stockowych "voice" do FH5 - w chacie OK, a na zewnątrz, gdzie mamy teraz z -5C, niestety stwardniały i zaczęły się wysuwać z uszu. Czyżby wszystkie drogi prowadziły do pianek ;-)

...a tak BTW, to może warto zrobić taki ranking/tabeleczkę z plus i minus dla porównania?

Edytowane przez Krzysztof Maj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do kogo jest zaadresowane Twoje pytanie, jesli do mnie to pelne podsumowanie znajdziesz pare postow wyzej. Wedlug mnie CP145 najlepiej pasuja dzwiekowo i solidnie sie trzymaja sluchawek. Izolacja akceptowalna, chociaz nie tak dobra jak z Symbio. Dla mnie to zwyciezca. CP155 nie sluchalem, wiec nie wiem jak wypadaja na tich tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności