Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio FH5


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.10.2018 o 18:03, neonlight napisał:

Tylko tipsy "Vocal" ?. Aha.. i muszą pograć ze 3-4h.

Wymieniłem się z kimś na forum, wiec chyba są wygrzane :P . Vocal zaraz sprawdzę, bo jest parę utworów gdzie ten bas mi się podoba i na balansie to się trochę ugrzeczniło lub ciszej słucham. Pewnie odezwę się na późno lub jutro, bo moja opinia będzie się zmieniać co godzinę.
@neonlight Na "Vocal" bas mnie mniej męczy i zaczyna się  podobać.. Nie mogli od razu jednych dobrych dać? Wymienianie w ich przypadku to mordęga.  
Chyba amp7 załatwiłby sprawę na dobre, ale już go nie mam. 

ED2...
Chyba ten bas do mnie nie przemawia, jest taki hmm.... Dla mnie za głęboki, potężny, czy jak to nazwać. 
Czaszami jest bardzo dobrze i to powoduje u mnie dylemat... W końcu nie wiem czy lubię je czy nie. 
Niech ten inpost się pośpieszy z ex1000.
ED3
Dziś trzymam się głośności poniżej 70/150 w mango player na dx150, repertuar na razie trochę inny... Teraz to grają normalnie ? .

Ostatnia edycja:
Nie wiem co się stało, czy mój słuch/sprzęt się wygrzał czy też sprawa ustawienia głośności... Na 59-66/150, po balansie mam piekielnie dobry dźwięk :D . Myślałem, że dx150 i FH5 są już wyrobione, bo kupiłem używane, wiec to chyba nie to.
 

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham na crystal tipsach, słuchałem też na symbio. Ogólnie celuję w wygodę więc wolę pianki a brzmienia nie krzywdzą. Z ciekawości jak znajdę czas to może sprawdzę tipsy vocal bo fakt średnica zawsze mogłaby być lepsza :) Kabel alo od andromed fajnie je rozruszał, zapolowałbym kiedyś na taki bo sprzedałem z andromedami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rayfe napisał:

Ja słucham na crystal tipsach, słuchałem też na symbio. Ogólnie celuję w wygodę więc wolę pianki a brzmienia nie krzywdzą. Z ciekawości jak znajdę czas to może sprawdzę tipsy vocal bo fakt średnica zawsze mogłaby być lepsza :) Kabel alo od andromed fajnie je rozruszał, zapolowałbym kiedyś na taki bo sprzedałem z andromedami...

Tylko ten kabel kosztuje prawie tyle co same słuchawki fh5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przypomniałem sobie, że mam kabel zbalansowany od F9Pro i podłączyłem go do FH5 .... jest różnica in plus, a przecież to podstawowy kabel. FH5 potrzebują balansu, teraz trzeba jakiś kupić. Zastanawiam się nad tym posrebrzanym od Fiio RC-MMCXBR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FH5 to jednak fajne słuchawki, całkiem rozrywkowe, ale Sony to Sony, legenda ex1000 nigdy nie umiera :P .
Jeśli przez długi czas nie znajdę nic innego to kupię je na miasto, bo mają te coś co może się podobać. Na razie na spacery starczą mi Fidue A65.
Potwierdzam, ze na balansie jest jakaś różnica, nawet chyba na plus :D .
@Superata Jak będziesz miał okazję to porównaj je na amp6 vs amp7, Najlepiej na jakiś utworze z basem. Mi właśnie bas, głównie ten niższy dość często przeszkadzał, ale z czasem się przyzwyczaiłem. Niestety sprzedałem amp7, który by pewnie to naprawił  pod moje gusta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@music hunter No i Twoj przypadek potwierdza coś dla mnie oczywistego, brudniejsze analogowe brzmienie (a65) na dłuższą metę jest mocniej preferowane od bardzieh technicznie poprawnego i sterylnego (fh5)

Dodam, ze sam zrobiłem podobnie: nie wybrałem ani fh5 ani f9pro tylko fh1, bo są brudniejsze ciemniejsze i mają bardziej efektowną scenę i przestrzenność

Czy producenci słuchawek wreszcie to zrozumieja i będą robili głównie muzykalne modele, nastawione na fun i akustykę, holografię a nie bezsensowne wyostrzanie brzmienia?

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blueme napisał:

@music hunter No i Twoj przypadek potwierdza coś dla mnie oczywistego, brudniejsze analogowe brzmienie (a65) na dłuższą metę jest mocniej preferowane od bardzieh technicznie poprawnego i sterylnego (fh5)

Dodam, ze sam zrobiłem podobnie: nie wybrałem ani fh5 ani f9pro tylko fh1, bo są brudniejsze ciemniejsze i mają bardziej efektowną scenę i przestrzenność

Czy producenci słuchawek wreszcie to zrozumieja i będą robili głównie muzykalne modele, nastawione na fun i akustykę, holografię a nie bezsensowne wyostrzanie brzmienia?

Gdzie ty tam masz sterylność i wyostrzenie w FH5? Niczego takiego u mnie nie ma. Jest fun, zagęszczenie na basie, góra uspokojona. Pewnie dużo zależy od źródła.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha... no właśnie, jakie wyostrzenie i sterylność? FH5 to jedyne znane mi doki, które pomimo dużej precyzji, są kapitalnie zrównoważone, nic oprócz podbitego basu nie wychodzi przed szereg.

 

Grają dźwiękiem pełnym, bezpośrednim  i przyjemnym, dalekim od technicznego wyżyłowania. Scena w nich nie powala, to fakt, ale za to holografia jest pierwszorzędna.

 

Dla mnie są to słuchawki kompletne i zdecydowanie warte swoich pieniędzy, gdyby tylko dali dłuższą tulejkę, to byłbym w pełni kontent, a tak pozostało mi jedynie oblizać się na ich widok i dźwięk ?.

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neonlight napisał:

Grają dźwiękiem pełnym, bezpośrednim  i przyjemnym, dalekim od technicznego wyżyłowania. Scena w nich nie powala, to fakt, ale za to holografia jest pierwszorzędna.

Całkowicie się zgadzam, takie są FH5. Warto jednak ich posłuchać na kablu zbalansowanym... poprawia o całość o taki drobne niuanse w każdym paśmie - trudno mi to opisać mam wrażenie lepszego wypełnienia dźwięków. Do tego wszystkiego FH5 na balansie grają głośno, X7mkII mam ustawione 25 (120 max można dać) na głośności i nie ma potrzeby dawać więcej :).

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, userfrom napisał:

Gdzie ty tam masz sterylność i wyostrzenie w FH5? Niczego takiego u mnie nie ma. Jest fun, zagęszczenie na basie, góra uspokojona. Pewnie dużo zależy od źródła.

 

Ale piszesz to po porownaniu ich z FH1 lub Fidue czy ot tak sobie? Bo wiesz biorac jakiekolwiek sluchawki same bez punktu odniesienia możesz wypisać o nich co chcesz, że np. mają genialną scenę lub średnicę, potem bierzesz coś za referencję i już cała Twoja konstrukcja i przekonania upadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, blueme napisał:

 

Ale piszesz to po porownaniu ich z FH1 lub Fidue czy ot tak sobie? Bo wiesz biorac jakiekolwiek sluchawki same bez punktu odniesienia możesz wypisać o nich co chcesz, że np. mają genialną scenę lub średnicę, potem bierzesz coś za referencję i już cała Twoja konstrukcja i przekonania upadają...

Etymotic er4xr, Fiio F9 pro, KZ ZS6, z nausznych MF-200B, Focal Listen - żadne z nich nie mają tak dobrze wytłumionej góry i zagęszczenia na górnym basie.

53 minuty temu, blueme napisał:

 

Ale piszesz to po porownaniu ich z FH1 lub Fidue czy ot tak sobie? Bo wiesz biorac jakiekolwiek sluchawki same bez punktu odniesienia możesz wypisać o nich co chcesz, że np. mają genialną scenę lub średnicę, potem bierzesz coś za referencję i już cała Twoja konstrukcja i przekonania upadają...

Etymotic er4xr, Fiio F9 pro, KZ ZS6, z nausznych MF-200B, Focal Listen - żadne z nich nie mają tak dobrze wytłumionej góry i zagęszczenia na górnym basie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam porównanie do F9pro  i właściwie we wszystkim jest lepiej a zwłaszcza na górze, jest fajnie wytłumiona i nie razi już mnie od czasu do czasu jak w F9pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, blueme napisał:

@music hunter No i Twoj przypadek potwierdza coś dla mnie oczywistego, brudniejsze analogowe brzmienie (a65) na dłuższą metę jest mocniej preferowane od bardzieh technicznie poprawnego i sterylnego (fh5)

Dodam, ze sam zrobiłem podobnie: nie wybrałem ani fh5 ani f9pro tylko fh1, bo są brudniejsze ciemniejsze i mają bardziej efektowną scenę i przestrzenność

Czy producenci słuchawek wreszcie to zrozumieja i będą robili głównie muzykalne modele, nastawione na fun i akustykę, holografię a nie bezsensowne wyostrzanie brzmienia?

W FH5 przeszkadzała  mi głównie  tylko  linia  basowa.  Do słuchania  w domu  mam sony ex1000,  a fidue  a65 używam  tylko  na zewnątrz  z telefonem lub gdy  jest zbyt leniwy  by podpiąć soniaki do odtwarzacza  :P .  Gdyby fh5 kosztowały  tyle  co a65 to bym  już je miał.., ale fidue chyba   nadal  by zostały ;)

Edytowane przez music hunter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Corvin74 napisał:

Ja mam porównanie do F9pro  i właściwie we wszystkim jest lepiej a zwłaszcza na górze, jest fajnie wytłumiona i nie razi już mnie od czasu do czasu jak w F9pro.

 

Przecież F9 Pro nie mają góry, FH5 posiadają ją w większych ilościach. :P 

 

35 minut temu, userfrom napisał:

Etymotic er4xr, Fiio F9 pro, KZ ZS6, z nausznych MF-200B, Focal Listen - żadne z nich nie mają tak dobrze wytłumionej góry i zagęszczenia na górnym basie.

 

 

Boże ludzie, czy wy słuchacie samej średnicy i dołu?  Do tego zwrot "wytłumiona góra" jest tak nie poprawny że aż mnie w żołądku ściska... Wytłumiona to może być komora akustyczna w słuchawkach. Albo samochód, bo wam blacha w drzwiach rezonuje.

Chcecie by wam wysokie tony nie cieły po uszach? Wytnijcie wszystko powyżej 6 kHz i zobaczcie jak fajnie się słucha muzyki z "wytłumioną górą". 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, D@rkSid3 napisał:

Przecież F9 Pro nie mają góry, FH5 posiadają ją w większych ilościach

Tak, masz rację,  źle się wyraziłem, góry w FH5 jest więcej ale jest lepsza jakościowo niż w F9Pro, czasem dawało mi po uszach a w FH5 nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Corvin74 napisał:

Tak, masz rację,  źle się wyraziłem, góry w FH5 jest więcej ale jest lepsza jakościowo niż w F9Pro, czasem dawało mi po uszach a w FH5 nie.

 

A to w tej sytuacji się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, D@rkSid3 napisał:

 

Przecież F9 Pro nie mają góry, FH5 posiadają ją w większych ilościach. :P 

 

 

 

Boże ludzie, czy wy słuchacie samej średnicy i dołu?  Do tego zwrot "wytłumiona góra" jest tak nie poprawny że aż mnie w żołądku ściska... Wytłumiona to może być komora akustyczna w słuchawkach. Albo samochód, bo wam blacha w drzwiach rezonuje.

Chcecie by wam wysokie tony nie cieły po uszach? Wytnijcie wszystko powyżej 6 kHz i zobaczcie jak fajnie się słucha muzyki z "wytłumioną górą". 

 

Wysokie tony, to jednak dosyć szerokie pasmo, wytłumione w FH5 są na pewno te częstotliwości, które są szczególnie nieprzyjemnie odczuwalne (9 - 10 kHz?). Góra w F9 Pro była bardziej odczuwalna, chyba że z piankami, to się zgodzę, że może było jej mniej.

Pozwolę sobie używać dalej używać wyrazu "wytłumiać", bo jest on w tym kontekście prawidłowo użyty. Polecam lekturę Słownika Języka Polskiego w wolnym czasie. Oczywiście masz prawo nie używać tego czasownika - nie przeszkadza mi to.

 

10 minut temu, D@rkSid3 napisał:

 

Przecież F9 Pro nie mają góry, FH5 posiadają ją w większych ilościach. :P 

 

 

 

Boże ludzie, czy wy słuchacie samej średnicy i dołu?  Do tego zwrot "wytłumiona góra" jest tak nie poprawny że aż mnie w żołądku ściska... Wytłumiona to może być komora akustyczna w słuchawkach. Albo samochód, bo wam blacha w drzwiach rezonuje.

Chcecie by wam wysokie tony nie cieły po uszach? Wytnijcie wszystko powyżej 6 kHz i zobaczcie jak fajnie się słucha muzyki z "wytłumioną górą". 

 

Wysokie tony, to jednak dosyć szerokie pasmo, wytłumione w FH5 są na pewno te częstotliwości, które są szczególnie nieprzyjemnie odczuwalne (9 - 10 kHz?). Góra w F9 Pro była bardziej odczuwalna, chyba że z piankami, to się zgodzę, że może było jej mniej.

Pozwolę sobie używać dalej używać wyrazu "wytłumiać", bo jest on w tym kontekście prawidłowo użyty. Polecam lekturę Słownika Języka Polskiego w wolnym czasie. Oczywiście masz prawo nie używać tego czasownika - nie przeszkadza mi to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, userfrom napisał:

Wysokie tony, to jednak dosyć szerokie pasmo, wytłumione w FH5 są na pewno te częstotliwości, które są szczególnie nieprzyjemnie odczuwalne (9 - 10 kHz?). Góra w F9 Pro była bardziej odczuwalna, chyba że z piankami, to się zgodzę, że może było jej mniej.

Pozwolę sobie używać dalej używać wyrazu "wytłumiać", bo jest on w tym kontekście prawidłowo użyty. Polecam lekturę Słownika Języka Polskiego w wolnym czasie. Oczywiście masz prawo nie używać tego czasownika - nie przeszkadza mi to.

 

Która definicja z PWN jest według Ciebie poprawna?

 

1. «spowodować, że coś stało się lepiej izolowane od hałasu»
2. «spowodować, że coś stało się mniej głośne»
3. «spowodować, że coś stało się niezauważalne»

 

Dla mnie PWN posiada zbyt ogólną definicję nie pozwalającej jej na precyzyjne stosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, D@rkSid3 napisał:

 

Która definicja z PWN jest według Ciebie poprawna?

 

1. «spowodować, że coś stało się lepiej izolowane od hałasu»
2. «spowodować, że coś stało się mniej głośne»
3. «spowodować, że coś stało się niezauważalne»

 

Dla mnie PWN posiada zbyt ogólną definicję nie pozwalającej jej na precyzyjne stosowanie.

 

Punkt 2 i 3 tutaj można ewidentnie zastosować. Oczywiście, że nie jest to precyzyjny wyraz. Wytłumienie a wytłumienie całkowite, to dwie różne kwestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności