Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio FH5


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, kordal napisał:

Wychodzi na to, że tak

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli tak będzie to może się skuszę i jak będzie ok, to F9Pro pojadą w świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kordal napisał:

@maciux a jak zausznice w tym kablu? Takie same jak w F9/F9 Pro/FH1? Bo pamiętam, że w recenzjach trochę narzekałeś, że lepsze by były koszulki termokurczliwe z drucikami

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

 

Również nie można nadać im kształtu, ale są dłuższe i nie tak sztywne - nie zawijają się w "rogalik", więc moim zdaniem są lepsze od tych z F9, F9 Pro, FH1.

 

11 godzin temu, Corvin74 napisał:

Czy w takim razie będą łagodniejsze na górze niż F9Pro? Bo F9Pro nie mogę słuchać rocka... spokojniejsza muzyka jest ok.

 

Będą. Świetnie grają rock i metal - są wtedy gęste, masywne, mocno dociążone i bez jazgotu. Ładny drive gitar, mocna basówka, nadal bdb solówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah FH5 brzmią bardziej bezpośrednio i klarowniej od Cometów, wokale odbieram jako bardziej przejrzyste i bliskie, głębsze i bardziej naturalne. Ogólnie FH5 potrafią zabrzmieć basowo gdzie trzeba, a gdzie nie trzeba są bliskie w średnicy i lekkie w dole. Mimo mocnego subbasu nie przytłumi on wokali czy instrumentów, jeśli nie ma tego w nagraniu.

 

Nie chcę nic przesądzać, bo jeszcze mam przed sobą wiele słuchania, ale jak na razie to FH5 szykują się do walki z dużo droższymi słuchawkami. Brzmią pełniej i bardziej naturalnie od New Primacy, a tym samym spokojniej w górze, mniej analitycznie, ale nadal odpowiednio twardą kreską. FH5 oferują holografię godną sporo droższych multi-armatur, brzmią już mocną głębią i w trójwymiarze, z kształtnymi instrumentami. Do tego zaskakują głębokością basu i zejściem, ogólną dynamiką i rozdzielczością, ale pozostają przyjemne w odbiorze, bez żyletek w górze. Słychać trochę ciepła, ale bez przesady. Mimo złagodzenia góry, nie ma przyciemnienia. Generalnie jest tak, jak James FIIO pisał na Head Fi - gładko, z rozmachem i na wysokim ogólnym poziomie. Miałem odnośnie sporo obaw odnośnie FH5, zarówno konstrukcyjnych, jak i brzmieniowych. Przyznaję, że zaskoczyłem się pozytywnie i bardzo podoba mi się to, co słyszę.

 

Jeszcze odnośnie cięższego gitarowego grania. Wczoraj z satysfakcją słuchałem płyt Gojira, Meshuggah oraz Pantery, zarówno nowszych, jak i starszych, co się rzadko zdarza z armaturami - nie było cięcia sopranem, szorstkości i anemii.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maciux napisał:

@Methuselah FH5 brzmią bardziej bezpośrednio i klarowniej od Cometów, wokale odbieram jako bardziej przejrzyste i bliskie, głębsze i bardziej naturalne. Ogólnie FH5 potrafią zabrzmieć basowo gdzie trzeba, a gdzie nie trzeba są bliskie w średnicy i lekkie w dole. Mimo mocnego subbasu nie przytłumi on wokali czy instrumentów, jeśli nie ma tego w nagraniu.

 

Nie chcę nic przesądzać, bo jeszcze mam przed sobą wiele słuchania, ale jak na razie to FH5 szykują się do walki z dużo droższymi słuchawkami. Brzmią pełniej i bardziej naturalnie od New Primacy, a tym samym spokojniej w górze, mniej analitycznie, ale nadal odpowiednio twardą kreską. FH5 oferują holografię godną sporo droższych multi-armatur, brzmią już mocną głębią i w trójwymiarze, z kształtnymi instrumentami. Do tego zaskakują głębokością basu i zejściem, ogólną dynamiką i rozdzielczością, ale pozostają przyjemne w odbiorze, bez żyletek w górze. Słychać trochę ciepła, ale bez przesady. Mimo złagodzenia góry, nie ma przyciemnienia. Generalnie jest tak, jak James FIIO pisał na Head Fi - gładko, z rozmachem i na wysokim ogólnym poziomie. Miałem odnośnie sporo obaw odnośnie FH5, zarówno konstrukcyjnych, jak i brzmieniowych. Przyznaję, że zaskoczyłem się pozytywnie i bardzo podoba mi się to, co słyszę.

 

Jeszcze odnośnie cięższego gitarowego grania. Wczoraj z satysfakcją słuchałem płyt Gojira, Meshuggah oraz Pantery, zarówno nowszych, jak i starszych, co się rzadko zdarza z armaturami - nie było cięcia sopranem, szorstkości i anemii.

 

Jak z napowietrzeniem sceny? Masz możliwość porównać ich przestrzenne granie z 1More Quad Driver? Obiecujący opis wrażeń, będzie trzeba je sprawdzić kiedyś tam w przyszłości :) ONP też śmiało z droższymi rywalizują, więc jeżeli tu będzie jeszcze lepiej to bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam 1More Quad Driver.

 

Mocna separacja, sporo powietrza, mimo basu, który potrafi wypełniać zakamarki. Ogólnie słuchawki grają głębią - potrafią przekazać zarówno granie sprzed twarzy, jak i przesunąć przekaz w okolicę ramion, rysują duże i kształtne źródła pozorne, jak przystało na multi-armaturowce z wyższej półki.

 

Moim zdaniem słuchawki zdecydowanie warte sprawdzenia.

 

@czervip Słuchałem z AK70 MKII. FH5 grają w takiej konfiguracji bardziej analitycznie i mniej obficie w subbasie - tak jakby AK70 MKII trochę ścinał słuchawkom najniższy dół. Bliskie średnie, zarysowane, wyraziste granie - dosyć jasne, ale nie wyostrzone w górze czy wyższej średnicy. Podobało mi się, chociaż bardziej do jazzu i ogólnie lżejszego grania. Dla przykładu z FiiO Q5 z AM3B są również zarysowane, ale głębsze w basie - mocniej schodzą względem AK70 MKII, a bas to moim zdaniem ważny element brzmienia FH5.

 

Detale będą w recenzji za jakiś czas - postaram się żeby nie trwało to długo. Jednak na tę chwilę FH5 z AK70 MKII polecałbym do żywego grania, dla osób, które mogą żyć bez wyjątkowo głębokiego subbasu.

 

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z elektroniką ? Możesz posłuchać takich wykonawców jak Tangerine Dream czy Klaus Schulze, JMJarre a z A/D - Mystic Crock, Astropilot, Carbon Based Lifeforms, Aes Dana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden Można, radzą sobie zarówno z klasyką, jak i nowszą elektroniką.

 

Lordzie, Ty masz dobre porównanie - weź F9 Pro (zarysowanie średnicy, dynamikę i detal), zmiksuj je z FH1 (bas i klarowność), dodaj jeszcze subbasu i rozdzielczości, nutkę ciepła, powiększ scenę z priorytetem na głębię, uspokój lekko górę (ale uważaj, żeby nie przesadzić) i masz przepis na FH5 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciux napisał:

 

Również nie można nadać im kształtu, ale są dłuższe i nie tak sztywne - nie zawijają się w "rogalik", więc moim zdaniem są lepsze od tych z F9, F9 Pro, FH1.

 

 

Będą. Świetnie grają rock i metal - są wtedy gęste, masywne, mocno dociążone i bez jazgotu. Ładny drive gitar, mocna basówka, nadal bdb solówki.

No to chyba będą słuchawki dla mnie.... Czy zgrają się z Fiio X7MKII ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kordal napisał:

Czyli, jeżeli chodzi o brzmienie to FH5>>>>>F9 Pro? emoji57.png

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

 

Moim zdaniem tak, zdecydowanie. No chyba, że ktoś woli mniejszą scenę, bardziej zbite brzmienie i lubi ten peak w sopranie. Jednocześnie F9 Pro brzmią bardziej analitycznie, w dźwięku FH5 jest więcej ciepła i muzykalności, ale nadal bez przesadyzmu :)

 

2 minuty temu, Corvin74 napisał:

No to chyba będą słuchawki dla mnie.... Czy zgrają się z Fiio X7MKII ??

 

Nie znam niestety X7 MKII, nad czym ubolewam. Z Q5 AM3B zgrywają się idealnie, więc sądzę, że producent zadbał o współpracę z flagowym DAP-em.

 

Co do synergii, to aktualnie nie mogę napisać więcej - na razie katowałem je tylko z Q5 i AK70 MKII. Jak przesłucham je z DX200, DX150, X5 III, UHA760 i resztą platformy, to dopiero będę mógł określić jakie są potrzeby słuchawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mogę się doczekać całościowej recenzji.. pierwsze mają się pojawić za 3 dni, w dniu światowej premiery. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, squonk napisał:

też mnie kusi tra promocja: mam m.in.F9pro, także CA Polarisy (Andromedy tyż). ale chęć eksperymentów też jest 

 

Właśnie porównuję z Polarisami i jestem zdumiony. Słuchawki Campfire są jaśniejsze i neutralne w barwie, FiiO są cieplejsze i masywniejsze w basie (pełniejsze subbas-średni bas). Polaris stawiają na szerokość, a FH5 na głębię sceny. W brzmieniu FH5 jest więcej średnicy, a dźwięk jest mniej wygładzony w basie/niskiej średnicy, ale za to góra jest prezentowana łagodniejszą kreską. Instrumenty są bardziej kształtne w FH5, a brzmienie mocniej nasycone i naturalne. Rozdzielczość/dynamika chyba ten sam poziom. Wygoda jest po stronie FH5, bo mnie trochę uwierają kanciaki od Campfire.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, squonk napisał:

też mnie kusi tra promocja: mam m.in.F9pro, także CA Polarisy (Andromedy tyż). ale chęć eksperymentów też jest 

Ja też pewnie się skuszę, dam sobie kilka dni może ochłonę... mam F9Pro i jeśli są takie zmiany jak pisze maciux to się nie powstrzymam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zwrotnik napisał:

A jak FH5 mają się do Aune E1 ? Bo właśnie miałem je zamawiać :-).

 

 

Duże różnice. Aune E1 idą w neutralność i szeroką scenę, FH5 w ciepło i głęboką scenę. Pierwsze słuchawki są jaśniejsze, bardziej krystaliczne, drugie spokojniejsze w sopranie, gęstsze i masywniejsze. Jakościowo FH5 są lepsze (mocniejszy kontur, wyższa rozdzielczość), ale nie ma tutaj bezpośredniej konkurencji - FH5 to jednak dużo bardziej zaawansowane hybrydy i tym samym słuchawki wyraźnie droższe od Aune, nawet biorąc pod uwagę cenę promocyjną.

 

12 godzin temu, Inszy napisał:

@maciux już w sumie masz gotową reckę - tylko posklejaj posty w całość :D

 

Rzeczywiście rozpisałem się z pierwszymi wrażeniami, ale to przez entuzjazm, bo jestem autentycznie zaskoczony poziomem FH5 :)

 

11 godzin temu, kordal napisał:

Apropos recki, @maciux kiedy można się jej spodziewać? :)

 

Tydzień/półtora tygodnia. Zazwyczaj idzie szybko ze sprzętem, który testuje się z przyjemnością.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2018 o 22:50, Corvin74 napisał:

Czy w takim razie będą łagodniejsze na górze niż F9Pro? Bo F9Pro nie mogę słuchać rocka... spokojniejsza muzyka jest ok.

 

Przecież F9Pro nie mają góry, jest w zwykłych F9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności