Skocz do zawartości

Lampy duże i małe, gdzie i jak Wam grają.


audionanik

Rekomendowane odpowiedzi

To jest WA2.
Chciałem czarny, ale srebrny jednak fajniejszy moim zdaniem.
Jak grają? Long story short, w porównaniu do Siemensów CCa tak jakoś bardziej "technicznie", może ciutkę chłodniej, z odrobinkę większym "powietrzem".
I bardziej buczą default_wink.png
Tak subiektywnie.

Edit: Kupione na ali, po okazyjnej raczej cenie - mniej więcej połowa typowej za dobraną parę, a ze wszystkimi szykanami, karteczkami, podpisami i gąbkami:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, hammerh34d napisał(a):

I bardziej buczą

No ja wolę aby lampy w miarę były ciche,

9 minut temu, hammerh34d napisał(a):

z odrobinkę większym "powietrzem

To akurat mi pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, powietrza jakby wiecej, ale życia jakby mniej;)
To buczenie niestety dotyka wszystkich lamp u mnie. Dopóki nie miałem headonica z idealnie czarnym tlem, wydawało mi się że nie buczą praktycznie wcale. Ale tolerancja mi się obniżyła.
Najmniej chyba buczą CCa i Mullardy. Ruskie TungSole najbardziej. Im większa bańka tym generalnie więcej śmieci.
A co do oceny brzmienia, to Headonic jako końcówka mocy pokazuje różnice między sterującymi naprawdę ładnie, bo sam jest bardzo szybki i przezroczysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki dla @The Grand Wazoo za podesłania dwóch lamp 6SN7 do testów.

 

61F549E7-BCA3-4B53-9CA2-55BA712A7F1C.jpeg

Edytowane przez Corvin74
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Name44 napisał(a):

@Corvin74 Podaj mi proszę na PW namiary jakiegoś paczkomatu w Twojej okolicy.

 

Pzdr

Spokojnie, muszę się z tymi ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Jestem po kliku odsłuchach na lampach podesłanych mi przez @The Grand Wazoo (jeszcze raz wielkie dzięki) i mam klika wniosków. Nie jestem wielkim znawcą oraz brakuje mi chyba wiedzy, aby dokładnie opisać wszystkie niuanse, ale postaram się coś Wam z mojej „walki” przekazać.

 

Na początek dla systematyki – zestaw testowy składał się z:
1.    Źródło: Streamer/DAC Auraelic Altair G1
2.    Wzmacniacz słuchawkowy / przedwzmacniacz: WBA Electron
3.    Końcówki mocy: WBA Thunderbirdna lampach mocy KT150
4.    Kolumny: Klipsch Heresy III
5.    Słuchawki: AKG K812, Hifiman Arya

 

Większość odsłuchów prowadziłem na torze kolumnowym i do niego będę się odnosił.

 

Testy polegały na porównaniu jak system zmieniał się (a raczej jak odbierałem zmiany dźwięku) po wymianie lampy sterującej 6SN7 w przedwzmacniaczu WBA Electron. Pamiętajcie, że nie byłem wstanie szybko zmieniać lamp i każdy odsłuch był oddzielony w czasie, trudno więc mówić o jakimś „ślepym teście” itp.

 

Porównanie obejmowało:
1. Moja lampa TungSol 6SN7GTB 
https://sklep.lampyelektronowe.pl/?137,6sn7gtb-tung-sol

2. Lampa: CV181TII PSVANE Gold
https://sklep.lampyelektronowe.pl/?742,cv181tii-psvane-gold-fabrycznie-dobrana-para

3. LinLai 6SN7
https://sklep.lampyelektronowe.pl/?1733,e-6sn7-linlai-tube

 

Na wstępnie mój opis lampy TungSol 6SN7GTB:
Lampa jest bardzo dobrym wyborem na początek drogi, w miarę równa nie podkreśla żadnego zakresu, dość przestrzenna ze złagodzoną górą (trochę brakuje szczegółów). Brakuje zejścia w basie (choć dla mnie nie jest to aż tak istotne), oraz teraz to chyba czuję trochę „dociążenia” dźwięków. W swojej cenie jednak jest to b.dobra lampa.

 

Co zmieniło się po przejściu na lampy pożyczone mi przez @The Grand Wazoo

 

LinLai:
Jestem wzrokowcem i od razu zwróciłem uwagę na lampę LinLai – ładna, miałem nadzieję, że będzie też fajnie świecić (tutaj słabo, ale to chyba wszystkie 6SN7 mało świecą), więc wrzuciłem ją jako pierwszą. Po daniu lampie trochę czasu, aby osiągnęła stabilne warunki pracy, puściłem kilka swoich testowych kawałków.
Pierwsze co od razu „rzuciło” mi się w uszy to dużo większe dociążenie dźwięków, także zejście na basie dużo głębsze niż w TungSol, moc odczuwana w muzyce była zdecydowanie większa. Wokale nabrały większej organiczności, ale zgubiły (zwłaszcza kobiece) trochę lekkości i zwiewności. Początkowo bardzo podobała mi się taka prezentacja muzyki (nie sądziłem, że mogę dostać taki bas tylko przez zmienienie lamp), ale coś mi przeszkadzało… czegoś brakowało. W miarę jak czas płynął a kolejne kawałki „wypluwał” z trzewi DAC, doszło do mnie czego mi brakowało. Scena na LinLai jest zdecydowanie węższa niż na TungSol, dźwięki dochodziły spomiędzy kolumn, głębokość też nie była jakaś imponująca. Do tego górny zakres był zdominowany przez bas i średnicę, a ja lubię, jak słychać „przeszkadzajki”, talerzyki itp. Jak uświadomiłem to sobie, zaczęło to jeszcze bardziej mi przeszkadzać i zatęskniłem do lampy TungSola gdzie te elementy są obecne.

 

PSVANE 
Do lampy PSVANE CV181TII po odsłuchu LinLai podchodziłem już trochę inaczej, skupiłem się na tym co lubię i czy coś zyskam nie tracąc. Tak jak przy LinLai lampa PSVANE zdecydowanie dociążyła i pogrubiła dźwięk, ale nie zgubiła przy tym przestrzenności. Nie ma może takiego zejścia jak LinLai w basie, bardziej nacisk jest położony w mid-basie niż sub-basie, ale dzięki temu nie mamy chyba efektu dominacji nad innymi pasmami. Podobnie jak w LinLai wokale zostały dociążone, zyskały organiczności stały się bardziej obecne. Cała magia jednak polegała na tym, że dalej miałem lubianą przestrzeń (dźwięki dochodziły spoza kolumn, głębokość też była dobra), lekkość oraz obecną górę pasma.

Dla przyzwoitości i aby być sprawiedliwym jeszcze kilka razy zmieniałem lampy sterujące, ale efekt był ten sam.

 

W tej chwili od 3-4 dni słucham wyłącznie na lampie sterującej PSVANE CV181TII i jestem zadowolony, jest tak jak lubię. Zastanawiam się tylko czy może być jeszcze lepiej? A może wymienić moje lampy 2A3?

 

Podsumowując, dla mnie wyborem jest PSVANE CV181TII i pewnie zagości wcześniej niż później u mnie w systemie na stałe, chyba że znajdzie się godny konkurent.

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności