Skocz do zawartości

Lampy duże i małe, gdzie i jak Wam grają.


audionanik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 5.02.2021 o 21:27, bpiotrow13 napisał:

A słuchał ktoś Genalexa Gold Lion? Chodzi mi o ecc82, ale każde doświadczenie się przyda.

  

Na xDuoo ta-03. Wszystkie to 12au7.

 

Genelex Gold Lion

- rozdzielczo;

- szeroko;

- bliska średnica;

- po ~20h zaczęła grać lepiej, jak lampa - pojawiła się głębia - wcześniej było zero magii, tranzystorowo, ale tranzystor potrafi lepiej, bo jest... tranzystorem;

- dosyć lekka w brzmieniu - dół lekki i rozdzielczy;

- mocno srebrna w barwie;

- klasyka i chińska muza - brzmią miodnie (jak się lubi jasną stronę mocy); 

- wydaje się, że najmniejszy/najlżejszy dźwięk;

- najchudsza i najchłodniejsza; 

 

RCA(prawdopodobnie) 5814 NOS

- ciaśniej niż Genelex;

- wysokie potrafią być szorstkie(?) - chyba czasami, zależy od utworu, jego nagrania lub jakiegoś zakresu góry;

- rockowa;

- mocniejszy dół od Genelexa - mniej rozdzielczy;

- srebrna w barwie;

- chłodna, ale cieplejsza niż Genelex;

- dźwięk chyba trochę grubszy niż w Genelex;

 

Shuguang 40 zł (standardowa lampa dodawana do wzmaka)

- chyba największa magia i czarowanie;

- głębia;

- wydaje się, że dźwięk taki dosyć 3D (na RCA i Genelex nie było jak dotąd ani przez moment takiego wrażenia)

- wydaje się, że największy dźwięk;

- dosadniejszy bas od Genelexa,

- bas inny niż w RCA - mniej wyrzeźbiony i/lub więcej najwyższego;

- jest bas i średnica (raz myślę, że dominuje bas innym razem, że średnica), a na końcu wysokie;

- barwa bliżej złotej lub jakaś żółto-brązowa (mroczniej w stosunku do RCA i Genelex);

- najbardziej mulą - chociaż nie odbieram tego jako typowy zamuł, że aż słuchać się nie chce;

- wydaje się, że najmniejsza dynamika - jest to pierwsze co rzuciło się w ucho przy pierwszym odpaleniu wzmaka, gdy był na standardowych lampach - z czasem wrażenie mocno zmalało - raczej przywykłem;

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Widzę, że temat pokryty kurzem ;)

Koledzy ,co  polecicie na początek z rodziny ecc83/12ax7 do cayin mt 35s?
Myślałem  o lampkach ze starej produkcji.....nie ukrywam, że kusi mnie trochę zabawa z dźwiękiem. Obecnie zainstalowane mam fabryczne od cayin i prawdopodobnie są to shuguang - pewności nie mam,ale intuicja podpowiada, że można lepiej . Będę wdzięczny za podpowiedzi.










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cześć

Czy ktoś z szanownych miał styczność z taką lampą trioda  6SN7:

 - PSVANE PS-CV181-TI

Zastanawiam się nad zakupem? może ktoś ją testował?

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Corvin74 napisał(a):

Cześć

Czy ktoś z szanownych miał styczność z taką lampą trioda  6SN7:

 - PSVANE PS-CV181-TI

Zastanawiam się nad zakupem? może ktoś ją testował?

image.png

 

Testowałem, ale TII, chyba, że o tą chodzi. Na początku nie lubiłem tej lampy. Za delikatna, za jasna. Z czasem zyskała. Bardzo zwiewna, eteryczna, duża przestrzeń. Bas z tych bardziej łagodnych, który potrafi zejść nisko, ale wpisuje się w ten zwiewny charakter. Absolutnie nie ma misiowatego i rozlazłego brzmienia. Bardzo dobrze paruje się z lampami (u mnie 6as7) o basowej podstawie i tymi masywnymi w brzmieniu.

 

 

IMG_20190719_221517.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Testowałem, ale TII, chyba, że o tą chodzi

Tak, o tą, gdzieś zgubiłem „I”. 
Ja muszę ewentualnie jedna taka lampę do mojego WBA kupić. Piszesz ze jasna i zwiewna, to może mi pasować, generalnie lubię trosze więcej powietrza, delikatności. Góra nie robi się za ostra? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Corvin74 napisał(a):

Tak, o tą, gdzieś zgubiłem „I”. 
Ja muszę ewentualnie jedna taka lampę do mojego WBA kupić. Piszesz ze jasna i zwiewna, to może mi pasować, generalnie lubię trosze więcej powietrza, delikatności. Góra nie robi się za ostra? 

Mogę Tobie podesłać te 3 chińskie na zdjęciu + Linlai, to sobie porównasz. Sterujące co implementacja i parowanie z innymi lampami mogą zagrać inaczej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Mogę Tobie podesłać te 3 chińskie na zdjęciu + Linlai, to sobie porównasz. Sterujące co implementacja i parowanie z innymi lampami mogą zagrać inaczej. 

uff, nie spodziewałem się takiej propozycji. Daj mi chwilę, ochłonę i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo @Name44 Dziękuję za propozycje.

Muszę się poukładać, bo na takie porównania trzeba mieć dużo czasu, a z tym krucho w grudniu.

Ale mam pytanie,  z tych co ewentualnie możecie pożyczyć - wybierzcie po jednej - według Was najlepszej, z tym że ja lubię otwarty, ale łagodny przekaz. Może pożyczę po jednej lapie i porównam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Czy lampy 6SN7 mają znaczny wpływ na górne pasmo? Jeżeli lampy mocy grają za ostro, to wspomnianymi lampami sterującymi jestem w stanie to pasmo wygładzić? 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję za odpowiedz. Na dolne pasmo również? W sensie, gdyby mi czegoś tutaj brakowało i chciałbym aby ten bas był ciut mocniejszy, to dobierając odpowiednie 6SN7 też jestem w stanie znaleźć to czego szukam? Lampy mocy, które mnie interesują maja technicznie ponoć super bas - zwarty i kontrolowany, ale może mi brakować siły uderzenia. A ja solidny bas sobie bardzo cenie ;) Zwłaszcza jakbym chciał wydobyć ciut więcej basu od np. Susvary. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną lampą można wpłynąć na całe brzmienie wzmacniacza. Przykładowo RCA daje nieco ciemniejsze brzmienie z mocniejszym basem za to Sylvania cudowną przestrzeń i namacalność wokali kosztem nieco delikatniejszego basu. Piszę tutaj o lampach z lat 40, 50 i 60ych. 

Kombinacji jest mnóstwo a efekt końcowy u każdego z nas będzie nieco inny. Taka to właśnie zabawa 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Przepieknie dziękuję za info. 🙂👍 Czyli podsumowujac, tak abym miał pewność - zamawiając w ciemno, tylko na podstawie przeczytanych opinii i recenzji, takie lampy jak Elrogi 300B Mo (nie mam jak wypożyczyć, są ciężko dostępne i byłoby robione na zamówienie), to w razie czego jeżeli nie byłbym zadowolony z jakiegoś pasma, to zawsze mogę to skorygować lampami 6SN7. Zgadza się? 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii tak, w praktyce może się okazać że dobranie odpowiednich sterujących tak, aby trafiły dokładnie w Twoje wymagania może być bardzo trudne i będzie wymagało przesłuchania iluś tam par.
A w międzyczasie możesz się przyzwyczaić do prezentacji swoich lamp mocy default_wink.png


Edit: tak sobie czytam i czytam i mam wrażenie że Ty po prostu chcesz kupić te Elrogi. No to kup i tyle. Chciane lampy grają lepiej ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można korygować brzmienie ale zmiana lampy wpłynie także na pozostałe pasma. Mówiąc krótko, coś w brzmieniu można poprawić a coś zepsuć. Osobiście uważam, że w przypadku lamp 6SN7 warto rozglądać się za lampami z ubiegłego wieku. Ale to tylko moje zdanie - mają w sobie dużo więcej tego czaru i naturalnego grania. Ja, pomimo że od pewnego czasu rozglądam się za godnym zastępstwem dla wzmacniaczy WBA to jeszcze nie znalazłem urządzenia, które tak bardzo przypadłoby mi do gustu.   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hammerh34d

 

Dużo na ten temat rozmawiam z ludźmi i parę osób mnie przekonało, że Envy z tymi lampami wychodzi poza schemat ogólnie pojętego brzmienia 300B i nie ma mowy o misiowatym czy powolnym brzmieniu, za to jest świetna przestrzeń, przejrzystość, dynamika i podkreślony detal, ale może być też ciut za ostro z Abyssami i tego się obawiam. Teoretycznie po przewertowaniu internetów brzmienie tych lamp mi odpowiada, no ale właśnie - teoretycznie. Wiadomo, że opinie czy recenzje często się mogą mijać z rzeczywistością i wszystko zależy od indywidualnego gustu sonicznego. Dlatego chciałem się upewnić, czy w razie jakby ta góra była za ostra, czy brakowałoby mi siły uderzenia basu, to czy będę w stanie to skorygować odpowiednimi lampami 6SN7. Uzyskałem taka odpowiedź i jestem zadowolony 🙂👍 Tym bardziej jestem zadwolony, bo lampy sterujące nie już są już takie drogie i można będzie się bawić :)

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hammerh34d

 

Podejrzewam, że masz rację, że nie ma górnej granicy. Tak jak mówię, ja tylko się opieram na tym, że wspomniane Elrogi są polecane do Envy i teoretycznie mi pasuje ich opis co do dźwięku. 

 

To Wa22? Jak się prezentuje srebrna obudowa w tym wzmaku? Porównywałeś do czarnej? :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności