Skocz do zawartości

Lampy duże i małe, gdzie i jak Wam grają.


audionanik

Rekomendowane odpowiedzi

On 4/17/2020 at 8:54 PM, Name44 said:

 

Niestety też się takiej ceny spodziewam.

A w czym grają te 2A3 EML?

Ja mam KRAudio 242x2 + 274B - ceny kosmiczne, ale granie nieprawdopodobne:-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Name44 said:

2A3 grają w WBA Electron. Towarzyszą im 2x845C Shuguang i 1xAmperex Bugle Boy. 

Dziekuje. Widzialem oddzielny watek - piekny wzmacniacz i pewnie tak tez gra.

EML 2A3 sa genialne, ale ceny EML, KRAudio i Elrog zrobily sie absurdalne.

Jesli chodzi o 845 to pewnie warto sprawdzic PSvane. 
W lampach 805 roznica pomiedzy Shuguang a PSvane jest olbrzymia na korzysc tych ostatnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, mrosin72 napisał:

Dziekuje. Widzialem oddzielny watek - piekny wzmacniacz i pewnie tak tez gra.

EML 2A3 sa genialne, ale ceny EML, KRAudio i Elrog zrobily sie absurdalne.

Jesli chodzi o 845 to pewnie warto sprawdzic PSvane. 
W lampach 805 roznica pomiedzy Shuguang a PSvane jest olbrzymia na korzysc tych ostatnich.

Absurdalność cen producent dostrzeże, gdy mu sprzedaż znacząco spadnie lub zaniknie. Nie wcześniej. Przesuwanie granicy w górę w obecnej sytuacji wydaje się logiczne. :) Sweet spot prawdopodobnie nie został jeszcze osiągnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ceny dobrych lamp są wysokie a nawet przesadnie wysokie! Niby odwzajemniają się wspaniałym brzmieniem ale w przypadku awarii lub uszkodzenia ( odpukać ) taki wydatek jest bolesny.

 

@mrosin72 Dziękuję za dobre słowo 🙂 Lampa 845C od Shuguanga to w mojej ocenie znakomita lampa. Być może w tym roku zrobię przymiarkę właśnie do PS-WE845 ale to czas pokaże. 

 

PS. W ostatnim czasie Amperex'a godnie zastępuje Lampa 6922 Sylvania JHS. Trudno jednoznacznie wskazać lepszą lampę, obie oferują znakomite brzmienie co świadczy o wysokiej jakości tej Sylvanii ( niestety dłuuuuugo się wygrzewa )! A cena znacznie niższa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Name44 said:

To prawda, ceny dobrych lamp są wysokie a nawet przesadnie wysokie! Niby odwzajemniają się wspaniałym brzmieniem ale w przypadku awarii lub uszkodzenia ( odpukać ) taki wydatek jest bolesny.

 

@mrosin72 Dziękuję za dobre słowo 🙂 Lampa 845C od Shuguanga to w mojej ocenie znakomita lampa. Być może w tym roku zrobię przymiarkę właśnie do PS-WE845 ale to czas pokaże. 

 

PS. W ostatnim czasie Amperex'a godnie zastępuje Lampa 6922 Sylvania JHS. Trudno jednoznacznie wskazać lepszą lampę, obie oferują znakomite brzmienie co świadczy o wysokiej jakości tej Sylvanii ( niestety dłuuuuugo się wygrzewa )! A cena znacznie niższa. 

Jesli chodzi o 6922/E88CC/6DJ8 to ja mam bardzo dobre doswiadczenia z E88CC Amperex/Philips SQ Gold oraz 6DJ8 Amperex Orange Globe, w sluchawkowcu Phast’a obie lampy wybitne a ceny jeszcze nie absurdalne. Tylko trudno zdobyc sztuke a nie pare. 
 

Co do Shuguang vs. PSvane to bardzo sie zdziwilem jak duza jest roznica na korzysc tych drugich. Akurat lampy 805 nie sa drogie, sztuka ok 200Pln za Shuguang i 450Pln za wysoki model PSvane. Oczywiscie mozna duzo drozej bo PSvane ma kilka flagowych linii produktow, ale moim zdaniem roznica wtedy jest niewielka. Takze przeplacac chyba nie ma sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba szybciej pomyślę o tych Psvane ale nie mam zbytniego ciśnienia na podmianki. Na tą chwilę jest bardzo dobrze 🙂 

Lampa 6DJ8 Amperexa nie przypadła mi do gustu, z czystym sumieniem sprzedałem ją bez żalu. Natomiast Philips SQ bardzo sobie cenie i mam ich komplet w swojej skromnej kolekcji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
23 godziny temu, dj1978 napisał:

ewentualnie środki typu Deoxit też sie sprawdzą?

Ten Deoxit wygląda na preparat do zastosowania po wstępnym czyszczeniu. Ja od lat używam Kontakt

- U uniwersalny do czyszczenia wszystkiego, choć zostawia bardzo delikatny nalot. 

- S nieco gorzej czyści niż U (mniej rozpuszcza) ale nie zostawia osadu. Niektórzy czyszczą nim po użyciu U, mi się nie chce. 

- IPA, czysty izopropylowy, odparowuje, czyszczę nim wszystko od płytek drukowanych po monitor.

 

Ze względu na koronawirusa poczatkowo ceny IPA odstraszały, ale z tego co widzę idzie kupić poniżej 10zł za 60ml, więcej Ci nie potrzeba. Ja na Twoim miejscu kupiłbym fioletowego P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2020 o 20:16, mrosin72 napisał:

WD40😊

Do połączeń elektrycznych w audio? Nigdy w życiu. Masakruje dźwięk, jak wiele innych niewłaściwych preparatów. Polecam Cleanser Druk. Tylko tego używam od wielu lat. Mieszanina izopropanolu i innych chemikaliów, prawdopodobnie jest trochę acetonu. Czysty izopropanol to też nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, majkel said:

Do połączeń elektrycznych w audio? Nigdy w życiu. Masakruje dźwięk, jak wiele innych niewłaściwych preparatów. Polecam Cleanser Druk. Tylko tego używam od wielu lat. Mieszanina izopropanolu i innych chemikaliów, prawdopodobnie jest trochę acetonu. Czysty izopropanol to też nie to.

To miał być zart🤪

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCB Cleaner używam przy lutowaniu, wersja z pędzelkiem jest wygodna. Dobrze radzi sobie z kalafonią czy płynnymi topnikami, choć trochę gorzej z tlenkami czy resztkami elektrolitu.

12 godzin temu, mrosin72 napisał:

To miał być zart🤪

Powiedz to Panu Heniowi co od 92 naprawia telewizory :P w końcu właściwości smarujące są bardzo ważne przy elektrolitach, elementach SMD itd. W przypadku lampy na pewno pomoże - piny gładko wejdą w gniazdo :D

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, gumiak9 said:

PCB Cleaner używam przy lutowaniu, wersja z pędzelkiem jest wygodna. Dobrze radzi sobie z kalafonią czy płynnymi topnikami, choć trochę gorzej z tlenkami czy resztkami elektrolitu.

Powiedz to Panu Heniowi co od 92 naprawia telewizory :P w końcu właściwości smarujące są bardzo ważne przy elektrolitach, elementach SMD itd. W przypadku lampy na pewno pomoże - piny gładko wejdą w gniazdo :D

A tak na poważnie to nie wierzę, że rodzaj płynu do czyszczenia ma wpływ na dźwięk - sorry ale to już za dużo nawet jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności całą drugą część była żartem :P Grunt to ostrożnie i dobrze zmyć, wystarczy poczytać czym czyszczą płytki drukowane od wd40 i pochodnych po benzynę ekstrakcyjną i czyścik do rur miedzianych. 

18 minut temu, mrosin72 napisał:

nie wierzę, że rodzaj płynu do czyszczenia ma wpływ na dźwięk - sorry ale to już za dużo nawet jak dla mnie.

No i dobrze, bo wpływu nie ma. Pomijam sytuację gdy ktoś przesadzi i poniszczy ścieżki, stopi plastik itd. ale to już nie wina wd40, tylko braku innej rzeczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mrosin72 napisał:

A tak na poważnie to nie wierzę, że rodzaj płynu do czyszczenia ma wpływ na dźwięk - sorry ale to już za dużo nawet jak dla mnie.

A gdzie Ty to wyczytałeś? Nie chodzi o to jak wpłynąć na dźwięk, ale jak skutecznie usunąć naloty na pinach lamp elektronowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, majkel said:

U mnie tylko empiria decyduje. Nie mieszam do tego wiary, ani zanim sprawdzę, ani po sprawdzeniu.

Przypominam, że empiryści do czasów Kopernika uważali że Ziemia to centrum wszechświata, a do czasów Galileusza że jest płaska:-)

Także z tym empiryzmem to ja bym uważał😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrosin72 napisał:

Przypominam, że empiryści do czasów Kopernika uważali że Ziemia to centrum wszechświata, a do czasów Galileusza że jest płaska:-)

Także z tym empiryzmem to ja bym uważał😂

Nieprawda. Teoria heliocentryczna była znana wieki przed Kopernikiem ( który ją tylko udowodnił matematycznie).  Była też poważnie rozpatrywana ( tak jak i nieskończony Wszechświat) przez uczonych teologów już w Xllw. Kopernik nie był uważany za heretyka, zarzucano mu tylko zbyt „mechanistyczne” podejście do zagadnienia.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, majkel napisał:

empiria decyduje

 

2 godziny temu, mrosin72 napisał:

Przypominam, że empiryści do czasów Kopernika uważali że Ziemia to centrum wszechświata, a do czasów Galileusza że jest płaska:-)

 

1 godzinę temu, audionanik napisał:

Nieprawda. Teoria heliocentryczna była znana wieki przed Kopernikiem ( który ją tylko udowodnił matematycznie).  Była też poważnie rozpatrywana ( tak jak i nieskończony Wszechświat) przez uczonych teologów już w Xllw. Kopernik nie był uważany za heretyka, zarzucano mu tylko zbyt „mechanistyczne” podejście do zagadnienia.

Chłopaki mrosin pytał czym piny wyczyścić... :P 

 

 

 

 

 

 

Chociaż...

 

 

6 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Dobra, a jakim środkiem najlepiej przeczyścić trzeszczący potencjometr? 

Może warto zwalczyć przyczynę problemu a nie skutek.  Być może w Twoim rejonie po cichu grupa ludzi testuje 5G, przez co fale radiowe wchodzą w interferencje z falami generowanymi przez Twój chip ( na pewno się szczepiłeś na coś ) . Folia aluminiowa ale nie bierz produkowanej przez zachodnie koncerny (w szczególności Izrael, rozpoznasz  po kodzie kreskowym zaczynającym się na 729 ) . Oklejasz ściany wewnątrz, na zewnątrz nie ma sensu bo Ci zerwą, plusem oklejenia w naszym hobby jest poprawa audio, u mnie lampa z Xduoo łapie mniej zakłóceń. Oprócz oklejenia ścian musisz wykonać hełm typu garnczkowego lub średniowieczną przyłbice typu "psi pysk". Osobiście polecam ten pierwszy, bardziej uniwersalny design, pasuje zarówno na spotkania biznesowe jak i weekendowe spotkania ze znajomymi, nie wychodzi z mody do dziś. Poza tym wciąż obowiązuje nakaz noszenia maseczek a hełm ma perforacje.  Niestety w przypadku smartfona sposób ten jest nieskuteczny, Reptilianie się postarali i w jakiś sposób obchodzą zabezpieczenie z folii. Jeżeli masz ogródek/działke pozostaje zakopanie , tzw. uziemienie. Komunikacja tylko przez stukanie w rurę od grzejnika, krzyczenie z głowa skierowaną do muszli wc lub znaki dymne.  W zależności od pogody polecam w dni słoneczne palenie gumą (stare opony) wtedy będzie ciemny dym lub w dni pochmurne jasny dym (palenie plastikiem) tylko w Krakowie uważaj na Straż Miejską , wiadomo komu służą. U kolegi kiedyś byli to do dziś go nie mogą znaleźć....

 

 

A kontakt PR mam taki jasnozielony, nie pomyl z ciemnozielonym U bo ma inny skład

 

ag-termopasty-kontakt-pr-1-hurtownia-ele

 

 

https://allegro.pl/oferta/kontakt-pr-300ml-spray-do-czyszczenia-potencjometr-7210230038

 

 

Edytowane przez gumiak9
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności