Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lampy duże i małe, gdzie i jak Wam grają.


audionanik

Rekomendowane odpowiedzi

Hornet9 ma pojechane ceny. Zawsze takie miał. Ale są jeszcze lepsi - np. TubeStore spod Krakowa. Ten to już bije rekordy:D.

 

Ja lubię kupować tu:

https://sklep.lampyelektronowe.pl/?wyniki-wyszukiwania,19&sPhrase=5670

Mało mają widzę, ale zagadaj, to Ci może wincy poszukają, bo mają sporo kontaktów. 

Edytowane przez audionanik
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 I niestety WE 396A nie lubią się z ICanem a niby są to naturalne zamienniki ze stockowymi GE5670 a sprzęt je odrzuca (przechodzi w stan ochrony mimo że lampy się żarzą). 

 

W FAQ IFi napisane jest coś takiego :

"Tube rolling - What are the other replacements?

Question: I am looking at some different tubes for my iCan Pro and I would like to know if the iCan Pro uses AC or DC filament heaters?

 

Answer: It uses DC.

 

Also, filament current is designed for 5670 Standard, that is 0.35A @ 6.3V+/-10%. Do not use tubes of other rating.

 

Also 5670 has a very unique pinout (RETMA code 8CJ) that is not shared by other tubes, so only 5670/2C51/WE396A tubes that share the RETMA 8CJ pin out and are electrically equivalent can be used.

 

Any tube that is pin-compatible and electrically compatible with the 2C51/5670 will work.

 

WE396A are often co-marked 2C51 they will most certainly work.

 

Pin out in the iFi products are all for 5670, so no adapters needed."

 

Szczerze mówiąc mało z tego rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Warto  jeszcze rosyjskie 6N3P-DR (koniecznie w wersji DR z gold Gridem - biją na głowę GE 5670 i podobne średniaki,  mnie wiem jak gra GE 5670 5 stars - to tez podobno dobra lampa.

U mnie własnie 6N3P-DR została.

Pięknie gra tez podobno 2C51 Sylvania ( gold pins). Przetestowałem kilka 5670 i zamienników w swoim DAC. Jedzie do mnie WE 396A więc zobaczymy jak zagra.

Jak coś super uniwersalnego i neutralnego to Westinghouse 5670 ( gold pin)  - bardzo fajna scena. to też zaleta tej lampy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka dla użytkowników F.O.L 

Obie lampy to Polam Pcl 86.Z prawej strony lampa stock.

Pierwsze różnice względem stock,dżwięk nie jest tak dociążony,lekkie zwiewne granie,lużniejszy bas,łagodniejsza góra.Może się spodobać w odpowiednio dobranym repertuarze.

Namierzyłem też Telam Pcl86 o jeszcze innej budowie,tak że z krajowej produkcji jest jakiś wybór.

DSCN2763.JPG

DSCN2765.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła lampa (wypożyczona) od @vonBaron'a WE396A. Nie słuchałem tej lampy z doby rok i jedyną rzecz jaką kojarzyłem, to bardzo dobra scena. Po odpaleniu w DAC-u... mały szok! Taka mała petarda! Lekka, zwiewna, ale nie rachityczna. Przez to sprawia wrażenie bardzo szczegółowej. No i jest ta super scena. Bas mocny, punktowy. Doskonale zgrywa się z 6f8g RCA (szarak) i TUNG-SOL 7236 w OTL-u + Sony Z1R oraz Beyerdynamic T1v2. T1 grają tak zwiewnie i eterycznie jak Staxy :) Sony rewelacja... Napisanie tych paru zdań zajęło 40 minut, tak bardzo chce się słuchać muzyki :) 

 

IMG_20191019_202845.jpg

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć Lampowi 

Jakie zamienniki polecacie do 6N13S?

Czy te będą pasować: 6AS7G? lub inne pasujące?

Czy macie jakieś doświadczenie, czy możecie porównać je ze sobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6as7g RCA czarne anody dolny getter z lat 50-tych . Mega bas i przestrzeń, drive, energia. Moje ulubione :)

 

Tung Sol 5998 podobna do tej RCA tylko wszystkiego więcej może z wyjątkiem basu. 

 

Tung Sol 7236 komputerowa wersja tej powyżej. Genialna lampa i nadaje się do niskoomowych słuchawek. Energia, bas, przestrzeń trochę jaśniejsza od powyższych. Ma chyba najlepszą kontrolę basu z lamp tej rodziny. 

 

6080 Mullard czarne anody z "kolcami". Ja mam wersję z błyszczącym anodami podobno niklowane... Przyjemne, pulsujace, basowe granie, dynamiczne nie mulące. 

 

6080 Sylvania Łagodna bardziej srednicowe granie od powyższych. Dla mnie za delikatna. Raksujaca. 

 

6080 Bendix grafitowe anody tych nie mam ale to święty Graal w tej rodzinie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

6as7g RCA czarne anody dolny getter z lat 50-tych . Mega bas i przestrzeń, drive, energia.

Ok, poszukam ich. Masz może jakieś pewne źródło? Gdzie szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

     Od kilku dni mam niewątpliwą przyjemność słuchania muzyki na lampach 2A3 Emission Labs Mesh. To najnowszy element mojego aktualnego toru, na którego dostawę trzeba mi było czekać…i czekałem, czekałem…i się doczekałem.

     Zacznę krótko, treściwie i od końca bo…po całości. Te lampy w moim odczuciu i konfiguracji, którą posiadam to absolutne mistrzostwo świata w kwestii brzmienia, temperatury brzmienia, palety barw, przestrzeni, zmysłowości, naturalności/neutralności…Grają dźwiękiem dużym, niezwykle swobodnym i pięknym. Realnym. Zmysłowym. Czarującym, mającym w sobie jakiś pierwiastek magii, który nie pozwala przestać słuchać i coraz bardziej wciąga słuchacza w muzyczne przestrzenie. W moim odczuciu brzmienie prezentowane jest raczej w ciepłych barwach. Ale nie bez przesady. W przypadku tych lamp nieco bliżej im do neutralności.  Ogólnie trudno jednoznacznie zdefiniować ich brzmienie bo to już jest taki moment ( tak jak w przypadku IC Argentum ), kiedy rozkładanie dźwięku na czynniki pierwsze mija się z celem.  Całościowo, to przepięknie ułożone brzmienie pełne emocji oraz prezentowane w ciepłych barwach zawieszonych w dużej i naturalnej przestrzeni.

Lampy, ze względów bezpieczeństwa przybywają w ogromnym pudle. Doskonale chronione. Same lampy są zapakowane w piękne pudełko wypełnione pianką. Są też większe niż standardowe 2A3. Rozmiarami niewiele im brakuje do lamp typu 845…

Ale tak w telegraficznym skrócie, góra pasma bardzo bogata we wszystkie szczegóły. Mógłbym powiedzieć, że jest jasna i jak na moje standardy aż za bardzo ale w tym przypadku kompletnie mi nie przeszkadza. Jest to zaprezentowane w tak niesamowity sposób, że po krótkiej chwili uznałem, że tak właśnie powinna być prezentowana góra pasma. Mnóstwo powietrza, szczegółów i szczególików .

Średnica, tutaj pierwsze skrzypce odgrywają ludzkie głosy. Bardzo ale to bardzo zmysłowe. Wciągające. Wrażenie przebywania z wykonawcą, Quintetem, zespołem w jednym pomieszczeniu jest niezwykle realne. Odczucia z nagrań koncertowych też znakomite!

Góra/wysokie tony. Niby jasno ale tak jak wspomniałem wcześniej jest to tak sprytnie przestawione, że nie przeszkadza. Nie kłuje, nie syczy – chyba, że tak jest w nagraniu ( Peter Gabriel – Sledgehammer ).

Bas\niskie tony – to nie są ilości, które zalewają nam uszy ale jest on najwyższej jakości i bardzo zróżnicowany.  

 

Lampy mają dwie i tylko dwie wady.

 - cena

 - nie świecą jasno 😊

Brzmienie tych lamp wciąga i nie puszcza łatwo słuchacza. Cena, mimo że wysoka w pełni uzasadniona.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności