Skocz do zawartości

Lampy duże i małe, gdzie i jak Wam grają.


audionanik

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, audionanik napisał:

A kto pisze, że są?

Myślałem, że chodzi Ciebie o lampy zaczynające się na ecc8:

 

Gdzie i kto?

Odnosiłem się ogólnie do tabelki i lamp np do cayina

 

Mi chodzi o lampki do mojego MF V8P, bo fabryczne grają słabo, a Philipsy co mam na zmianę tylko nieco lepiej, a za to sieją że hoho.

V8P z tego co wiem zjada ecc88 właśnie. Chciałbym coś dobrać średnicowo-magicznego na odpowiednim poziomie i nie zbankrutować, ale mam wrażenie, że prędzej go sprzedam niż znajdę takie lampki :P.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, timecage napisał:

 

Mi chodzi o lampki do mojego MF V8P, bo fabryczne grają słabo, a Philipsy co mam na zmianę tylko nieco lepiej, a za to sieją że hoho.

Haha a ja o Caynie HA-1A gadam. 12AX7 to ECC83, a 12AU7 to ECC82 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=14851]lsd[/mention] [mention=77026]Tommy66[/mention] Dzięki za wskazówki.
 
Fabrycznie w Cayinie siedzą Sovteki? Z tych dużych lamp dostałem jeszcze w komplecie Telefunkeny oraz Motorole, o takie:
Te małe dla pre ampa to mnie raczej nie interesują? Jak już wymieniać to EL84?
 
Philips+EL84+6BQ5+1950s+D-Getter+Motorola+Golden+Series+Premium+Rated+Label+-+Sittard+Holland.jpg
Większy wpływ na dźwięk w tym Cayinie mają sterujące, mocy zostaw na koniec.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, audionanik napisał:

Aha, a ja zrozumiałem, że ktoś wsadzał ecc88/6dj8 i inne wariacje zamiast ecc82/12au7 i ecc83/12ax7:D

 

Wysadziłem wątek z szyn i nawet się nie zorientowaliście :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, szwagiero napisał:

Większy wpływ na dźwięk w tym Cayinie mają sterujące, mocy zostaw na koniec.

W lampiakach wszystkie lampy mają wpływ na dźwięk, łącznie z lampami prostowniczymi. Też kiedyś wierzyłem w obiegową opinię, że sterujące mają największy...ale mi przeszło po wielu eksperymentach.

Co do el84, to w posiadanym przeze mnie puszpulu Feliksa, ruskie 6p14p sprawdziły się najlepiej.

1 minutę temu, Tommy66 napisał:

Można, ja przed chwilą wsadziłem...bez odpalania.😅

Pewnie że można, u mnie diodę też wsadzisz w miejsce el34;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś dwa duże kartony lamp do pożyczonego lampiaka, załączone wraz z nim do zabawy. Powiem, że 2/3 zawartości pudeł nie nadawała się do słuchania muzyki z przyjemnością. Poziom grania gorszy niż generyczne op-ampy pod audio. Z tych i innych doświadczeń za bezpieczne NOSy uważam Sylvanie Gold Pin, zwłaszcza jeśli priorytetem jest wieloaspektowa równowaga i dobrze prowadzony bas. Innymi słowy, lampy bez wyeksponowanych bolączek lampowych z akuratną barwą. W tym samym guście, żeby nie zakląć używając słowa "hi-endowo" potrafią zagrać niektóre Raytheony, ale tylko niektóre - z ciemnymi anodami, pakowane w czerwono-niebieskie pudełeczka. Te z żółtych to, jak wskazuje opakowanie, co najwyżej zwykły banan. 

Poza tym - rzeczywiście, jak ma być bez cudów i negatywnych zdziwień, to można brać EH, albo coś z radzieckiej fabryki Reflektor. Z innych porad od gościa, który nie trawi lamp w torze słuchawkowym - lepsza dobra RFT, niż nietrafiony Mullard, na przykład. :) 

Z Tung-Soli poznałem tylko prostowniki, no i Sophia Princess 274B spuściła im łomot. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkelZ tym Mullardem zgadzam się. Miałem je w mojej integrze i o ile ciekawie brzmiały na nich albumy jazzowe, to w innych odczuwałem zamulanie, lekką mgiełkę na paśmie, a przy tym bas stawał się zbyt przysadzisty (szczególnie na D8k). W tej chwili mam Siemensy i okazały się dobrym rozwiązaniem, przyjemnie naturalizając brzmienie (przynajmniej odnoszę takie wrażenie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, szwagiero napisał:

@audionanik ale ja nie prezentuję ogólnoobiegowej opinii, że sterujące maja większy wpływ na brzmienie tylko opinię, że w tym Cayinie mają większy wpływ :)

@szwagiero, ale kiedy mam atak strugania mądrali, to nie jest dla mnie żadna przeszkoda.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10062]szwagiero[/mention], ale kiedy mam atak strugania mądrali, to nie jest dla mnie żadna przeszkoda.
Ale jak cytujesz moją wypowiedź, to wydaje mi się, że na nią odpowiadasz, więc opcje są dwie:
1. nie przeczytałeś tego co napisałem,
2. niepotrzebnie cytujesz skoro odpowiedź nie odnosi się do mojego wpisu tylko do ogółu.

Mam nadzieję, że nie odczytałeś mojego wpisu jako "atak strugania mądrali", bo jeśli tak, to źle go odczytałeś :)

Generalnie to spoko, tylko piszę dla jasności ;)

ps. a tak w temacie, to wyraziłeś wcześniej opinię, że ten Cayin "nie gra", rozumiem, że takie wnioski, to po dogłębnym żąglowaniu lampami w HA1?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szwagiero napisał:

wyraziłeś wcześniej opinię, że ten Cayin "nie gra",

Nie wyraziłem takiej opinii, więc opcje są dwie:
1. nie przeczytałeś tego co napisałem,
2. niepotrzebnie przywołujesz mój wpis, skoro odpowiedź nie odnosi się do mojego wpisu tylko jego błędnej interpretacji.

 

 

 

A moj wpis o wpływie lamp odnosił się do ogółu ( przecież w cayin ha1 nie ma lampowego prostownika). Nie sądzę jednak aby cayin był wyjątkiem jeśli chodzi o o wpływ wachlowania lampami na brzmienie, obojętnie czy lampami mocy czy malymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwagiero, nie gniewaj się, ale robisz się napastliwy jak kobieta w "te dni" i męczący jak cudze dziecko, które rozumie dopiero pojedyncze słowa i niektóre krótkie zdania. Przy tym jesteś tak rozkojarzony, że nawet linka nie potrafisz właściwie wstawić, że o prawidłowym odczytaniu sensu z sekwencji kolejnych wypowiedzi nie wspomnę.

 

Pokazuję i objaśniam:

W dniu 12.09.2019 o 17:10, Karmazynowy napisał:

No, to teraz jeszcze mi napiszcie, że Cayin to gra tylko na wyjściach głośnikowych. :D 

W tym zdaniu zmęczony nami i zrezygnowany Karmazynowy, mający już dość naszych wcześniejszych porównań i mendzenia na temat kupowanych przez niego sprzętów, użył zabiegu retorycznego mającego doświetlić naszą niedelikatność, brak taktu, gruboskórność, jędzowatość, upierdliwość, podłość.

 

 

W dniu 12.09.2019 o 17:16, audionanik napisał:

Jak będziesz cierpliwy to się dowiesz, że w ogóle nie gra:D

Natomiast w tym zdaniu, audionanik wyraził przypuszczenie (graniczące z pewnością), że za czas jakiś Karmazynowy dowie się, jak bardzo nie przejmujemy się naszymi wadami.

 

Przecież to, czy dany sprzęt obiektywnie gra dobrze, czy nie, nikogo na tym forum nie obchodzi :D, a w moim wpisie to nawet nie było mojej opinii na temat ha1 (zachodzę w głowę gdzieś ją tam znalazł, ale to chyba jednak okres lub menopauza musi być).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik faktycznie link wklejony źle, ale w tapatalku tak mi się wkleja, grunt, że wiesz o co chodzi. Jak chcesz sobie pogadać między wierszami z kimś na forum, to masz od tego PW, a tutaj z ciągu wypowiedzi wynika to, co wynika i każdy się może do tego odnieść. Jak cytujesz czyjąś wypowiedź i odpowiadasz, to raczej jest jednoznaczne, że odpowiadasz na cytowany temat, chyba, że dla Ciebie nie jest?

Karmazynowy widać jest w ostrej fazie audionervosy, która chyba jest Ci doskonale znana. Jeśli jednak sobie tak żartujecie między sobą, że np. jego nowy zakup nie gra, to miejcie świadomość, że ktoś inny może to odebrać na poważnie - ja widać odebrałem i stąd moje pytania.

Co do Twoich insynuacji na mój temat - nawet mi się nie chce odpowiadać, przestały mnie bawić złośliwe żarty, bo one mają często głębsze powody.

Miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwagiero aleś Ty uparty:unsure:.

 

A w temacie to @timecage - różne są philipsy (ale raczej ciepłe i miękkie), spróbuj jeszcze 6922 od EH (wyraziste - mnie ostatnio pozytywnie zaskoczyły). Wyżej raczej nie ma co  inwestować, bo ani rodzina ecc88 to nie są jakieś super bańki, ani ten mf v8p jakiś tęgi zawodnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2019 o 16:52, szwagiero napisał:

Karmazynowy widać jest w ostrej fazie audionervosy, która chyba jest Ci doskonale znana. Jeśli jednak sobie tak żartujecie między sobą, że np. jego nowy zakup nie gra, to miejcie świadomość, że ktoś inny może to odebrać na poważnie - ja widać odebrałem i stąd moje pytania.

 

Fakt, ja to odebrałem tak, że pewnie gdzieś w czeluściach forum były opinie, że ten Cayin jest słaby jako słuchawkowiec, a gra dobrze jako wzmak z podpiętymi głośnikami. I że wbrew tym opiniom @Karmazynowy postanowił to sprawdzić. :)

Bo jest tak, że na mnóstwo sprzętów jest hajp, a potem znikają z pamięci. Mam wrażenie, że tak jest np. z dakiem Cayina iDac-6. Teraz rzadko się pojawia zarówno w polecankach, jak i "w obrocie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy A próbowałeś podłączyć przed  Cayin ten nowy wzmak? Nie wiem na jakiej zasadzie działa przełącznik Bypass w Twoim nowym wzmaku. Ale jeśli tak jak w Oppo Ha-1 to na Cayin Ha-1a Powinieneś mieć ponad 6h różnicy.

U mnie z Bypass na 9.15 jest fest głośno,z reguły za głośno.Tak więc zapas mocy że hoho...

Żeby uzyskać porównywalną głośność bez Bypass to trza przekręcić na godz 15+. 

Może z Bypass odczepy głośnikowe okażą się zbędne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tommy66 napisał:

@Karmazynowy A próbowałeś podłączyć przed  Cayin ten nowy wzmak? Nie wiem na jakiej zasadzie działa przełącznik Bypass w Twoim nowym wzmaku. Ale jeśli tak jak w Oppo Ha-1 to na Cayin Ha-1a Powinieneś mieć ponad 6h różnicy.

U mnie z Bypass na 9.15 jest fest głośno,z reguły za głośno.Tak więc zapas mocy że hoho...

Żeby uzyskać porównywalną głośność bez Bypass to trza przekręcić na godz 15+. 

Może z Bypass odczepy głośnikowe okażą się zbędne?

 

Podłączałem Cayina przez bypass w THX-ie, który po prostu przekazuje sygnał dalej, nawet jak THX jest wyłączony. Wrócę to sprawdzę Cayina bezpośrednio z DACa ale nie powinno być różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli u Ciebie Bypass działa jako włączenie/wyłączenie przelotki?  Jeśli tak to bezpośrednio z Dac faktycznie nie powinno być różnicy.

U mnie to działa tak - Oppo Ha-1 jako dac w ust.Bypass- ,,poziom wyjściowy przedwzm.jest dokładnie taki sam jak sygnał wejściowy,a pokrętło głośności nie ma wpływu na głośność wyjściową przedwzmacniacza."

Edytowane przez Tommy66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności