Skocz do zawartości

Lampy duże i małe, gdzie i jak Wam grają.


audionanik

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Taki oto killer :) 

Oj będzie pięknie świecił.. 

Co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Wzmacniacz słuchawkowy z szerokim zakresem impedancji 12-200Ohm. Opamp NE5532 więc można się pobawić w wymianę. Lampa FU32 chińska, rosyjska GU32 lub 832 amerykańska (RCA). 

podlinkujesz gdzie to kupujesz? jakiś dokładniejszy opis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To to musi świecić :)
https://pl.aliexpress.com/item/32748133734.html

2019-08-02 09.13.56 pl.aliexpress.com 626042e56def.jpg

Mały wpis ode mnie. Dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów dostałem całe pudło lampek do testów z moim DarkVoice. DV na pierwotnych lampach u mnie wisiał w komisie, nie podszedł mi do końca i uznałem, że lampy to chyba nie pode mnie granie. Zwłaszcza z Z1R.

Ale nastąpiły małe zmiany. Nabyłem wpierw TUNG-SOL 7236 5952 i już było o niebo lepiej. Ale z pudełeczka "czekoladek" dobrałem i nabyłem RCA 6AS7G 6904 i zagrało. Bardzo zgrabnie.

Na innych konfiguracjach miałem problem z brumieniem lub szumami. Po wstawieniu tych dwóch problemy zniknęły a granie jest świetnym uzupełnieniem RMA ADI-2 DAC. Jak mam ochotę na ciekawsze granie, mniej analityczne a luźniejsze - do roboty idzie DarkVoice.

 

Jestem na tyle zadowolony, że w komisie DarkVoice dostał zapis [REZERWACJA] :). Teraz będę kombinował czy warto wsiąść w Pathosa Aurium czy też już tak pozostać.

 

Chętnie poczytam komentarze do mojej konfiguracji i ewentualne sugestie. Ponoć DV jest bardzo podatny na zmiany i wdzięczny w tym temacie. A ja się na lampach kompletnie nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Macie jakieś ulubione 12AU7, które warto sprawdzić?

Mi na razie najbardziej pasują Raytheony i RCA bp mają najwięcej muzyki w sobie:) RCA ct są fajne bardzo duża przestrzeń, ale brakuje trochę "muzyki", mullardy z lat 60 i GE z 50 spoko, ale jakoś jak grają Raytheony albo RCA bp to chce się bardziej słuchać, no i Sylvanie podobnie jak mullardy i GE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@lsd @Tommy66 Dzięki za wskazówki.

 

Fabrycznie w Cayinie siedzą Sovteki? Z tych dużych lamp dostałem jeszcze w komplecie Telefunkeny oraz Motorole, o takie:

Te małe dla pre ampa to mnie raczej nie interesują? Jak już wymieniać to EL84?

 

Philips EL84 6BQ5 1950s D-Getter Motorola Golden Series Premium Rated Label - Sittard Holland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Karmazynowy napisał:

@lsd @Tommy66 Dzięki za wskazówki.

 

Fabrycznie w Cayinie siedzą Sovteki? Z tych dużych lamp dostałem jeszcze w komplecie Telefunkeny oraz Motorole, o takie:

Te małe dla pre ampa to mnie raczej nie interesują? Jak już wymieniać to EL84?

Te małe to bym wymienił od razu, jeżeli masz chińskie. 12AX7 (ECC83) to są super lampki i wdzięczne do "rolowania". Amerykańska 12AX7 to RCA, Sylvania, Raytheon, a z europejskich ECC83 to niemieckie Telefunken i Siemens, z holenderskich to Amperex, Philips.  No i angielskie Mullard. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie siedzą 12ax7 i 12au7 brandowane Cayin, podejrzewam że to Shuguang. El84 to EH by Russia.

ElL84 to lampy mocy.

Pisałem wcześnie ,,

Ze swojej strony polecam lampy mocy Tungsram EL 84 do rocka.Telam/Polam/6p14p-ew to przy nich Pikuś. 

Do łagodniejszych gatunków 6p14p-K''

 

@Karmazynowy ,,Te małe dla pre ampa to mnie raczej nie interesują?''

ecc83 i ecc82 to lampy sterujące które mają mnóstwo zamienników. {jak znajdę spis to Ci podeślę na P.w]

W którejś recenzji czytałem że jedna ze sterujących jest do pre.

Ja mam drugi egz. z którego grają wyłącznie słuchawki. Obie lampy sterujące mają wpływ na dżwięk.

 

Nie mogę wstawić zdjęcia na P.w tak więc archiwum tutaj -

 

 

 

 

 

 

DSC00269.JPG

DSCN1292.JPG

Edytowane przez Tommy66
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tommy66 napisał:

 

 

DSCN1292.JPG

 

Przydałaby się taka tabelka dla innych rodzajów lampek, np. ecc88 lub 6cg7.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, timecage napisał:

 

Przydałaby się taka tabelka dla innych rodzajów lampek, np. ecc88 lub 6cg7.

Zanim sie wykosztujesz na NOS'y sprowadzane z zagranicy, sprobuj pelnego setu lamp Psvane Gold z polskiej dystybucji. Wyjdzie taniej i bedziesz mial przynajmniej dobry punkt odniesienia do dalszych eksperymentow. Natomiast sam skok jakosciowy moze sie dla Ciebie okazac juz zupelnie wystarczajacy. Ja przerobilem dziesiatki lamp na tym wzmaku i za wysoko juz nie podskoczylem od tego rozwiazania. 

Poza tym jak ktoras lampa Ci nawet padnie to i tak bez problemu sobie ja odkupisz.

Edytowane przez lsd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lsd napisał:

Zanim sie wykosztujesz na NOS'y sprowadzane z zagranicy, sproboj pelnego setu lamp Psvane Gold z polskiej dystybucji. Wyjdzie taniej i bedziesz mial przynajmniej dobry punkt odniesienia do dalszych eksperymentow. Natomiast sam skok jakosciowy moze sie dla Ciebie okazac juz zupelnie wystarczajacy. Ja przerobilem dziesiatki lamp na tym wzmaku i za wysoko juz nie podskoczylem od tego rozwiazania. 

Poza tym jak ktoras lampa Ci nawet padnie to i tak bez problemu sobie ja odkupisz.

 

Ale mnie właśnie nie interesują eksperymenty i skoki jakościowe. Jeżeli już to chciałbym kupić lampy ciche i o konkretnym brzmieniu, ale o takie informacje nie jest łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, timecage napisał:

 

Ale mnie właśnie nie interesują eksperymenty i skoki jakościowe. Jeżeli już to chciałbym kupić lampy ciche i o konkretnym brzmieniu, ale o takie informacje nie jest łatwo.

Psvane sa ciche. Bas robi sie zwarty, twardszy niz na stockowych lampach, jest go wiecej ale jest tez mimo wszystko lepsza kontrola. Piekna, nasycona srednica, bardziej zaznaczajace sie wokale na tle calego przekazu i jeszcze bardziej szczegolowa gora, to z pamieci moje obserwacje wzgledem stockowym lamp z czasow gdy parowalem go z dackiem na Sabre 9018 wykonanym dla mnie wtedy przez Fatso. 

No ale jesli nie interesuja Cie skoki jakosciowe, to Panie bez sensu sie produkuje :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lsd napisał:

Panie bez sensu sie produkuje :P 

 

Zważywszy, że Psvane Gold to ani ecc8, ani 6cg7, to trochę tak :P. Ale dzięki.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, timecage napisał:

chciałbym kupić lampy ciche i o konkretnym brzmieniu, ale o takie informacje nie jest łatwo

To kup chińskie z z którejś ichniej audiofylskiej serii, albo tungsole z bieżącej produkcji (ja je bardzo lubię); niektóre electroharmonixy też są dobre. 

Sprzedawcy lamp ze starej produkcji, to są bardzo często naciągacze o małych, chytrych oczkach jarzących się rozkosznie jak paciorki na widok ofiary, zwłaszcza gdy oferują tzw. "rarytasy", uznawane w świecie audiofylskim za absolutny top. Tymczasem nos-owa rzeczywistość nie jest znowu taka cudowna, a te całe graale nierzadko okazują się po prostu nierównymi cudakami z charakterem. Ecc83 telefunkena z żebrowanymi anodami to były jedne z najgorszych lamp z jakimi miałem do czynienia - poszarpana, agresywna, wyeksponowana góra i bumiący bas, rca - gładkie i szczegółowe, ale męczące (po 10min ból głowy); naprawdę dobre to były telefunkeny z gładkimi anodami - twardy niskoschodzący bas, technicznie blisko tranzystora, przeeestrzeń, powietrze, szczegół, separacja...ale chude. Najlepiej sprawdzać samemu - hehe.

 

7 minut temu, timecage napisał:

 

Zważywszy, że Psvane Gold to ani ecc8, ani 6cg7, to trochę tak :P.

Ecc82 i 83 sąprzecież.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audionanik napisał:

To kup chińskie z z którejś ichniej audiofylskiej serii, albo tungsole z bieżącej produkcji (ja je bardzo lubię); niektóre electroharmonixy też są dobre. 

Sprzedawcy lamp ze starej produkcji, to są bardzo często naciągacze o małych, chytrych oczkach jarzących się rozkosznie jak paciorki na widok ofiary, zwłaszcza gdy oferują tzw. "rarytasy", uznawane w świecie audiofylskim za absolutny top. Tymczasem nos-owa rzeczywistość nie jest znowu taka cudowna, a te całe graale nierzadko okazują się po prostu nierównymi cudakami z charakterem. Ecc83 telefunkena z żebrowanymi anodami to były jedne z najgorszych lamp z jakimi miałem do czynienia - poszarpana, agresywna, wyeksponowana góra i bumiący bas, rca - gładkie i szczegółowe, ale męczące (po 10min ból głowy); naprawdę dobre to były telefunkeny z gładkimi anodami - twardy niskoschodzący bas, technicznie blisko tranzystora, przeeestrzeń, powietrze, szczegół, separacja...ale chude. Najlepiej sprawdzać samemu - hehe.

 

Ecc82 i 83 sąprzecież.

 

No okej, ale ecc88 i ecc82/83 chyba nie są wymienne? Jeżeli są to cóż, skąd miałbym to wiedzieć :).

Widzisz, dlatego właśnie wspomniałem, że przydałaby się taka tabelka. Bo ktoś kto nie siedzi w temacie nie wie, które to chińskie z ichniej audiofylskiej serii chociażby.

Pozostaje pewnie po prostu rozpytywać na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, timecage napisał:

 

No okej, ale ecc88 i ecc82/83 chyba nie są wymienne? Jeżeli są to cóż, skąd miałbym to wiedzieć :).

Widzisz, dlatego właśnie wspomniałem, że przydałaby się taka tabelka. Bo ktoś kto nie siedzi w temacie nie wie, które to chińskie z ichniej audiofylskiej serii chociażby.

Pozostaje pewnie po prostu rozpytywać na forum.

Jesli by nie byly to jakim cudem bym je tam niby wsadzil ;)

Edytowane przez lsd
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, timecage napisał:

No okej, ale ecc88 i ecc82/83 chyba nie są wymienne?

A kto pisze, że są?

Myślałem, że chodzi Ciebie o lampy zaczynające się na ecc8:

20 minut temu, timecage napisał:

ani ecc8,

 

5 minut temu, lsd napisał:

Jesli by nie byly to jakim cudem by je tam niby wsadzil ;)

Gdzie i kto?

Odnosiłem się ogólnie do tabelki i lamp np do cayina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności