Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki dla chirurga do 1000zł


kay

Pytanie

Hej,

Jako, że niestety moje 990tki ktoś sobie pożyczył w wieczysty użytek jestem zmuszony kupić sobie jakiś prezent :P  Pracuje dużo z dźwiękiem zawodowo. Często robię montaże i wtedy biorę ze sobą tylko interfejsik laptopa i słuchawki, więc są dla mnie dość istotną sprawą. Zależy mi na jak najbardziej płaskim brzmieniu. Chętnie otwarta konstrukcja.

Myślałem oczywiście o HD600, bo to pierwsze co przychodzi mi na myśl. Chociaż na papierach 650 wydaje się bardziej "wypłaszczone". Oczywiście wiem, że wykresiki to nie wszystko, i ze wszystkim można się osłuchać,  dlatego Was pytam, bo pewnie niektórzy z Was mieli 10x  więcej słuchawek w życiu niż ja :P.  No i jakoś tak jest, że na niektórych parach się pracuje po prostu jakoś lepiej

 

pozdrówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
11 minut temu, tybysh napisał:

Podobno Beyerdynamic DT-48 są "płaskie" ale są to niezbyt popularne słuchawki, osobiście ich nie słuchałem, możesz poczytać na ich temat w sieci. Bez wzmacniacza raczej nie zagrają dobrze.

Chyba najgorsze słuchawki ever, brzmią jak radyjko tranzystorowe, pewnie stąd ta ich "popularność" :P.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, retter napisał:

k271 wygodniejsze niż hd600 ? coś paliłeś? 

 

Mam HD650 i dłużej niż dwie godziny nie daje rady. Ściskają łeb jak w imadle.

 

Może jak ktoś ma małą główkę ... :P

 

IMO HD650 czy tam HD600, do zawodowej pracy z dźwiękiem, to jakieś nieporozumienie.

 

Nie palę dwadzieścia parę lat:)

 

chyba, że zioło, ale to sporadycznie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, chico99 napisał:

 

Mam HD650 i dłużej niż dwie godziny nie daje rady. Ściskają łeb jak w imadle.

 

Może jak ktoś ma małą główkę ... :P

 

IMO HD650 czy tam HD600, do zawodowej pracy z dźwiękiem, to jakieś nieporozumienie.

 

Nie palę dwadzieścia parę lat:)

 

chyba, że zioło, ale to sporadycznie ...

Mięczak jesteś :D. A tak serio, to HD-ki są dla mnie bardzo wygodne, jak je zakładam, to na początku są sztywne, ale po kilku minutach zapominam, że je mam na głowie. A ich sztywność odbieram, jak najbardziej na plus, bo trzymają się łba, jak zespawane. Też się dziwię, jak można ich używać zawodowo, ale podobno w niektórych studiach to robią, więc może coś jest na rzeczy, o czym nie wiemy :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może Pan wyżej uargumentować, czemu hd600 do takich zastosowań to nieporozumienie? 

btw. polecam stronkę https://diyaudioheaven.wordpress.com

 

wiem, że popularnie polecane są akg kxxx do pracy z dźwiękiem, ale jak dla mnie jest to nieporozumienie. Na pewno nie są płaskie. To samo DT 880, miałem je i jest tam nienaturalnie duza baza stereo. 

Bardzo pasuja mi AT m40x, które również mam, aczkolwiek one z kolei dość dużego peaka mają w okolicach 8k. DT990 z kolei grały po prostu zbyt przyjemnie :P a jak chcę mieć focus na środek, to sobie odpalam auratony. Od słuchawek oczekuję najbardziej brak wąskich podbić, mogą mieć mniej dołu lub mniej góry, ale nie chcę by przy jakiejś częstotliwości następowała znacząca nielinowość (ofc w miarę możlwiości, wiem, że nie ma headseatu idealnego, więc ...dlatego pytam :P )

 

 

Co do eq tak jak Pan wyżej pisze, raczej jakieś drastyczne zmiany nie wchodzą w grę   więc chciałbym mieć wejściowo coś jak najbardziej idealnego, jeśli już musieć stosować filtry to półkowe a nie belle (faza)

 

Edytowane przez kay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, kay napisał:

Może Pan wyżej uargumentować, czemu hd600 do takich zastosowań to nieporozumienie?

 

To w zasadzie nie moja opinia. Nie zajmuję się zawodowo realizacją dźwięku ale mam przyjaciela w Monachium, który w tym siedzi.

 

To jego opinia. Przyjaciel, będąc kiedyś u mnie, ją wyraził, jak założył HD650.

 

Powiedział tak, dla mnie najistotniejsze w słuchawkach jest ich ergonomia, wygoda użytkowania, możliwość wielogodzinnego

funkcjonowania z nimi na głowie. W wygodnych, słabo grających, jakoś zrobię montaż, w niewygodnych nie zrobię go wcale.

 

Dodam, że używa w pracy DT990 lub k701 w zależności od realizowanego materiału. Muzyki słucha w domu na k812.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Cytat

Może Pan wyżej uargumentować, czemu hd600 do takich zastosowań to nieporozumienie? 


Dla wygody zawsze można ubrać inne pady. Pamiętam HD650 trochę miały tego nacisku, ale w HD600 na padach od BW już było całkiem spoko.

Co do dźwięku to nie wiem czy dobrze to przekazuje, ale HD600 (650) i prawdopodobnie też  K712 pro były tworzone przy nałożeniu tła akustycznego polepszającego wrażenia przestrzenne słuchawek. To sytuacja podobna jaka jest w cyfrowych uprzestrzenniaczach dźwięku. Chodzi o wprowadzenie pewnych zniekształceń, których nasz aparat słuchu i mózg potrzebują aby lepiej lokalizować dźwięki. Poprawia to wrażenia no, ale... zniekształcenia to dalej zniekształcenia. Jeśli nie potrzebujesz precyzji, a po prostu chcesz dobrze słyszeć nagranie to myślę, ze HD600 i właśnie AKG nie są złym wyborem. 

Od siebie dodam ATH R70x, które są podobne w jakiś sposób do HD600 tylko bardziej wierne. Myślę o ich sprzedaży bo chcę ograniczyć kolekcje, ale ciągle się waham...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności