Skocz do zawartości
  • 1

Konkurencja dla Etymotic Er4xr


Dzudas

Pytanie

Witam,
Jestem w trakcie poszukiwań dokanałówek i dotychczas zdecydowanie wygrywają Etymotic er4xr, jednak mam lekką obawę, że będą one dla mnie zbyt anemiczne.
Czego szukam w kolejności priorytetów:
1. Przynajmniej dobra izolacja, będą używane w głośnych miejscach / podróżach, im większa tym lepsza.
2. Przynajmniej dobry/bardzo dobry detal.
3. Nie męcząca sygnatura na dłuższe sesje, coś między lekką V-ka a neutralnym brzmieniem. Brak ostrej góry lub zbyt podbitego basu, ale ze względu na najczęściej słuchane gatunki (metal, elektronika), bas zdecydowanie musi być obecny, a przygaszonej góry nie lubię. Obecnie posiadam Rha T20 i uwielbiam ich energię, ale przy dłuższej sesji jednak są męczące.
4. Przynajmniej poprawna scena, skoro chcę izolacji to rozumiem, że tu muszę liczyć na pewnien kompromis.

 

Cenowo raczej nie chciałbym wydać więcej, niż kosztują wymienione er4xr, twarda granica to pewnie 2 tysiące.

 

Chciałem zapytać, jakie jeszcze modele powinienem brać pod uwagę jako konkurencję dla er4xr? 

Dodatkowo, czy wie ktoś czy można ich gdzieś w Warszawie posłuchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Abstrahując od Twojej sugestii, że wygrywają Etymotic...

 

Idealnie wpisują się tu Flare Audio R2pro (nie do kupienia nowe, ale są u nas w komisie - 1 sztuka, a ich budowa sprawia że nowe czy używane wyglądają tak samo).

Kapitalna izolacja, bardzo dobry detal (tak 8.5-9/10), słuchałem ich 4h w drodze na targi audio i nie miałem dość (w ogóle nie męczą, plus potem nic mnie już na targach nie urzekło w porównaniu do nich), scena podobnie jak detal (8.5-9/10). Gładka, niemęcząca góra, pełny, świetny bas, ale nieprzesadzony i najlepsza średnica jaką można uzyskać w dynamikach.

Trzeba tylko dobrze dobrać źródło - świetnie grają z telefonami Samsung Galaxy od S6 edge+ w górę, Alien+, Oppo HA-2, Sabaj DA3... Tak przykładowo.

 

Słuchawki robiły szał jak wychodziły, potem wszystko o nich wygasło. Najbardziej niedoceniane doki jakie znam - po części dlatego, że grają świetnie tylko na piankach Comply i muszą być właściwie - głęboko zaaplikowane, a po części dlatego, że choć nie są wybredne co do źródeł, to jednak trzeba znaleźć synergię.

 

Miałem setki doków i te ciągle są numerem 1. To się już raczej nie zmieni.

 

Warto wypróbować, bo w komisie są w baardzo dobrej cenie (nowe kosztowały 400 funtów / 2300 zł).

Flare Audio R2S też jeszcze można gdzieś znaleźć i są bliższe Etymoticom, ale ciągle gładsze i pełniejsze, mniej analityczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Jak dla mnie grubo niedohajpowane :) i tanizna w porównaniu do tych "high-endowych".

Ale ani za ciemne je nie uważam, ani tym bardziej za mało przejrzyste.

Takich tekstur jak w Ety nie będzie, ale też Ety nawet się nie zbliżą do naturalności i organiczności brzmienia Flare'ów - coś za coś.

 

BTW. R2S jednak są najgorsze pod względem doboru źródła, tu może być pies pogrzebany. Ale wiele osób je na forum doceniło i to grubo po okresie początkowego hajpu :)

 

ER4XR słuchałem co prawda tylko na QP1R i być może była to tragiczna synergia, ale raczej bardzo mało to prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Massdrop Plus spełniają wszystkie parametry, do tego są tańsze jedynie nie ma ich gdzie posłuchać bo sie je zamawia na Massdropie.

To są słuchawki zestrojone praktycznie identycznie jak er4xr tyle że mają więcej basu, mają bardziej trójwymiarową scene i są troszke gładsze.

 

Tak u mnie wygladaja jedne kolo drugich

 

IMAG5070~01.jpg

 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To znaczy żeby nie było ja nie mam zamiaru się kłócić że to co serwują etymotici to jedyna poprawna prezentacja. Rozumiem i szanuje że ktoś woli nasycenie od analityczności ale mnie chodzi tylko o to że to są różne słuchawki i jakby ktoś mnie pytał o coś podobnego do r2s to napewno nie poleciłbym mu etów.

 

Ja znowu QP1R odsłuchiwałem tylko na etymoticach i miały na nim za dużo basu i spowolniony dźwięk. Porównywałem w tym samym czasie Questyle qp1r, Colorfly c10, ak300, ak70 i ak380 na zakończenie i tylko z qp1r mogę powiedzieć że to nie grało.

 

Notabene kupiłem wtedy ak300 ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, Spawn napisał:

To znaczy żeby nie było ja nie mam zamiaru się kłócić że to co serwują etymotici to jedyna poprawna prezentacja. Rozumiem i szanuje że ktoś woli nasycenie od analityczności ale mnie chodzi tylko o to że to są różne słuchawki i jakby ktoś mnie pytał o coś podobnego do r2s to napewno nie poleciłbym mu etów.

 

Racja, źle się wyraziłem. Chodziło mi o to że są bliżej Etymoticów niż R2pro bo mają trochę bardziej armaturowy charakter. Tak dygresja, może niepotrzebna. 

 

Ale polecałem R2pro w odniesieniu do wymagań i jak napisałem "abstrahując" od Etów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za propozycje :)

Flary chyba sobie podaruję ze względu na ich kabel, zwłaszcza przy kupowaniu z drugiej ręki.

MD+ wydają się ciekawe, jak u nich wygląda izolacja vs ety?  Trochę szkoda, że nie są teraz dostępne, no i ze zwrotem ciężko jakby nie podeszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności