Skocz do zawartości
  • 0

Doki do 250zł (coś pomiędzy SM E80 i TAKSTAR HI 1200_


shell89

Pytanie

Witam,

 

Chciałbym prosić was o pomoc i wskazówki w doborze nowych pchełek.

Zgubiłem swoje SM E10, z których byłem w miarę zadowolony. Do wysokich i średnich tonów nie miałem zastrzeżeń. Brakowało mi trochę dołu.

Pomimo korekt w RB nadal był mały niedosyt. Bass w elektronice rzecz święta.

W poszukiwaniu słuchawek wybrałem się do sklepu stacjonarnego mp3store i porównałem sobie kilka modeli.

Miałem okazje przesłuchać SM E80 - fajne, czyste, szczegółowe granie jednak brakowało mi bassu.

SM E50 - nie moja bajka. Totalnie mi nie odpowiadały. 

TAKSTAR HI 1200 - tutaj byłem pozytywnie zaskoczony. Góra i średnie do przełknięcia. Trochę zepchnięte na 2 plan ale za to bass! Ten robił robotę i idealnie trafił w moje upodobania. Poza tym leżały dobrze w moich specyficznych uszach czego nie mogę powiedzieć o SM E80 (może to kwestia innych gumek) oraz były prawie dwukrotnie tańsze od E80

Czy szanowne grono może polecić mi jakieś słuchawki, które urzekną mnie wygodą i  bassem jak TAKSTAR HI 1200 a górą i średnicą jak SM E 80?

 Pchełki będą podpięte pod telefon HONOR 7 oraz Xduoo X3

Budżet to około 250zł

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To może pomyśl o Klipsch R6 wireless. W mp3stor są za chyba 249 pln. W klipschach bas jest konkretny ale nie zalewa niczego. Jedyny minus jak posłuchasz świeżych z pudełka mogą ci się nie spodobać, bo one potrzebują z 80 godzin wygrzewania zanim się otworzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale Klipsce do tych 80 godzin mogą zniechęcić, za to jak już się wytrzyma to na prawdę porządne granie, w stosunku do Twoich starych E10 to ze 2 klasy wyżej. Albo zerknij do tematu Tanie słuchawki z Chin, tam ostatnio sporo o Tin Audio T2 i E-MI CI880. Ja te mogę poleci Swing IE800 od majfriendów. za 12-13$ słuchawki które deklasują pod każdym względem E10 ( mam też SM E10) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mogę dać like @Jaro54, za polecenie świetnych Swing IE800, wypstrykałem się na razie :mellow:
Jednak Tin Audio T2 i E-MI CI880 nie spełnią oczekiwań, bo to inne granie.
Swing IE800 w pełni oczekiwania powinny spełnić. Mogę polecić jeszcze MEMT X5 - jeszcze mocniejszy bas (subbas). Oba modele bardzo tanie i bardzo wygodne. Kasy też Ci zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te klipsche wyglądają dość kosmicznie i boję się że nie będą wygodne. Zaraz spojrzę na te swingi. Już gdzieś widziałem o nich wpisy.

Edit:

W sumie wszyscy chwalą te swingi że są oh i ah w tej cenie.

Dizajn brzydki a kabel jak wąż ogrodowy w wersji mini;)

W sumie w tej cenie warto sprawdzić.

Czy ktoś tutaj nimi handluje czy pozostaje mi transakcja zaa Wielkiego muru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też dodam kilka propozycji :)

- Takstar TS-2280 - jeżeli podobały ci się HI1200 to te też mogę podejść, szerzej, głębiej i lepiej zbalansowane;

- AuGlamour RT-1 - basowa V-ka, bas jest momentami ogromny, ale łatwy w odbiorze, kształtny, gładkie brzmienie, bardzo dobra przestrzenność,

- Shozy Zero - warto dać im chwilę pograć, a potem bardzo pozytywnie mogą zaskoczyć jakością basu i łatwością odbioru

- Fidue A65 - jeżeli zależałoby Ci jednak na jakościowym basie i dość neutralnym przekazie, nie łupią jak głupie dołem, stawiają raczej na kształtność

 

Klipsch R6 też są spoko, ale znamy tylko wersję na kablu. Chyba trochę droższa. W niej góra jest przejrzysta, ale nieco schowana. Bas jest niezły.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Ale Klipsce do tych 80 godzin mogą zniechęcić, za to jak już się wytrzyma to na prawdę porządne granie, w stosunku do Twoich starych E10 to ze 2 klasy wyżej. Albo zerknij do tematu Tanie słuchawki z Chin, tam ostatnio sporo o Tin Audio T2 i E-MI CI880. Ja te mogę poleci Swing IE800 od majfriendów. za 12-13$ słuchawki które deklasują pod każdym względem E10 ( mam też SM E10) 

Jak się ma bass pomiędzy E10 a IE800?

18 minut temu, Methuselah napisał:

Też dodam kilka propozycji :)

- Takstar TS-2280 - jeżeli podobały ci się HI1200 to te też mogę podejść, szerzej, głębiej i lepiej zbalansowane;

- AuGlamour RT-1 - basowa V-ka, bas jest momentami ogromny, ale łatwy w odbiorze, kształtny, gładkie brzmienie, bardzo dobra przestrzenność,

- Shozy Zero - warto dać im chwilę pograć, a potem bardzo pozytywnie mogą zaskoczyć jakością basu i łatwością odbioru

- Fidue A65 - jeżeli zależałoby Ci jednak na jakościowym basie i dość neutralnym przekazie, nie łupią jak głupie dołem, stawiają raczej na kształtność

Potężny bass mi nie potrzebny ten z HI 1200 był odpowiedni a czasem aż za duży ale to już kwestia ustawienia na equalizerze. Dawał mi dużo frajdy mimo mniejszej szczegółowości w porównaniu do SM E80 dlatego mam takie pozytywne odczucia po odsłuchu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
29 minut temu, shell89 napisał:

Jak się ma bass pomiędzy E10 a IE800?

Potężny bass mi nie potrzebny ten z HI 1200 był odpowiedni a czasem aż za duży ale to już kwestia ustawienia na equalizerze. Dawał mi dużo frajdy mimo mniejszej szczegółowości w porównaniu do SM E80 dlatego mam takie pozytywne odczucia po odsłuchu. 

 

Niebo a ziemia. W IE800 bas jest bardzo dobrze kontrolowany, są dużo bardziej szczegółowe. Przy nich SM E10 to klucha.

A dzizajn wzorowany na senkach IE800, tylko kopułki są wg sprzedawcy ale nie tylko, ceramiczne. I kupisz je w Chinach, chyba, że ktoś z nich zrezygnuje, ale raczej na tą drugą ewentualność nie licz :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, w sumie sugerując się @Jaro54 oraz @strong6 zamówiłem 1 parę ie800 (kusząca cena)  z rozpędu klepłem jeszcze Hi-1200 ( nie mogłem się powstrzymać). Jezeli żadne z nich nie podejdą to pójdą cieszyć ucho innego odbiorcy a wtedy ja wypróbuję shozy które wspomniał @Inszy

Edit:

Dziękuję wszystkim za pomoc i porady.

Jak tylko odbiorę słuchawki to zostawię info po odsłuchu. Może pomoże to komuś o podobnych preferencjach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności