Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki wokół-uszne do ok. 500zł!


Nickenz

Pytanie

Witam!

Przez niemiłe doświadczenia z Brainwavzami HM5 (2017) jestem zmuszony do wymiany słuchawek na inne. Potrzebuje coś co będzie miało bogatszą scenę i bardziej wyczuwalny bas niż w HM5. Muszą słuchawki być świetnie wykonane, bardzo wytrzymałe, aby starczyły na długi okres czasu. W jednej parze HM5 wypadały prowadnice z pałąka, a drugie HM5 miały fabrycznie uszkodzony gwint przy pałąku przez to regulacja chodzi luźno. Słuchawki będą podpięte do interfejsu Focusrite Scarlett Solo 2. Słuchawki mogą być używane! Proszę was o pomoc i pozdrawiam!

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
2 godziny temu, rgomez napisał:

Cholercia, to ja mam zepsute jakieś. Bas, może nie potężny, to one mają. A patrząc na wymagania autora postu co do tego pasma, to myślę że jednak mogłyby pasować.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie masz popsutych, DT770 PRO 250 odpowiednio napędzane mają naprawdę fajny bas i też uważam że @Nickenz powinien ich posłuchać, bo to może być to czego szuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
Godzinę temu, Nickenz napisał:

Czymś się różnią custom one pro od normalnych DT990 i DT770? Myślałem nad AKG 701/K702/K612, lecz są to słuchawki otwarte i czy jest możliwość, aby zrobić z nich jakoś zamknięte, czy jest to niemożliwe? Chciałbym bez problemu zmienić na pewno pady od Brainwavza do nowych słuchawek. Da się zamontować je na beyerkach? 

 

są gorsze i nie chcesz zmieniać padów w beyerach

Edytowane przez whero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
5 godzin temu, Nickenz napisał:

Czymś się różnią custom one pro od normalnych DT990 i DT770? Myślałem nad AKG 701/K702/K612, lecz są to słuchawki otwarte i czy jest możliwość, aby zrobić z nich jakoś zamknięte, czy jest to niemożliwe? Chciałbym bez problemu zmienić na pewno pady od Brainwavza do nowych słuchawek. Da się zamontować je na beyerkach? 

 

Wymienione przez Ciebie AKG, nie pasują do Twoich wymagań odnośnie odczuwalnego basu, to po pierwsze. Po drugie, bez sensu robić sobie pod górę, skoro jest pełno modeli zamkniętych. Po trzecie, Custom One Pro są nieco "gorsze" jakościowo od DT770/880/990, za to masz regulację ilości basu na muszli. Jak już miałyby być Beyer-y z serii Custom, to polecam wersję Studio, bardzo fajne, zbalansowane  brzmienie i wspomniana regulacja basu.

 

A tak poza tematem, to nie byłbym sobą, gdybym nie polecił DT150 z zamkniętych, w tym budżecie :P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
Przecież one nie mają wyczuwalnego basu????
Cholercia, to ja mam zepsute jakieś. Bas, może nie potężny, to one mają. A patrząc na wymagania autora postu co do tego pasma, to myślę że jednak mogłyby pasować.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czymś się różnią custom one pro od normalnych DT990 i DT770? Myślałem nad AKG 701/K702/K612, lecz są to słuchawki otwarte i czy jest możliwość, aby zrobić z nich jakoś zamknięte, czy jest to niemożliwe? Chciałbym bez problemu zmienić na pewno pady od Brainwavza do nowych słuchawek. Da się zamontować je na beyerkach? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, neonlight napisał:

Wymienione przez Ciebie AKG, nie pasują do Twoich wymagań odnośnie odczuwalnego basu, to po pierwsze. Po drugie, bez sensu robić sobie pod górę, skoro jest pełno modeli zamkniętych. Po trzecie, Custom One Pro są nieco "gorsze" jakościowo od DT770/880/990, za to masz regulację ilości basu na muszli. Jak już miałyby być Beyer-y z serii Custom, to polecam wersję Studio, bardzo fajne, zbalansowane  brzmienie i wspomniana regulacja basu.

 

A tak poza tematem, to nie byłbym sobą, gdybym nie polecił DT150 z zamkniętych, w tym budżecie :P.

 

Źle mnie zrozumiałeś. Ja nie chce MOCNEGO basu, ale chcę po prostu lepszego i lekko podbitego basu. Porównywałem dźwięk do Brainwavzów HM5. Jest tam montaż padów w Custom One Plus, bo chcę je wymienić bez żadnego problemu nie tracąc gwarancji, bo nie chce niczego niszczyć. Zależy mi, aby słuchawki były wytrzymałe, jak czołg. Chcę, aby mi starczyły na długi czas, bo za 500-600zł oczekuje od słuchawek dobrej jakości wykonania. Mam Brainwavzy HM5 i już drugie muszę wysłać na gwarancję ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aby posłuchać z DT770 Pro mam 120KM do Lublina. Więc nie mam z kim jechać. Chcę wam przypomnieć jeszcze raz. Nie chcę przesadzonego basu. Chcę cieplejsze troszkę/trochę bardziej niż HM5. Z HM5 jestem bardzo niezadowolony. Nawet 3 miesiące nie miały i już 2 raz idą na gwarancje ? Ale bardzo polubiłem liniową średnicę i pnące się do góry soprany. Jakoś mnie bardzo kuszą Beyerki custom one pro plus, ale zdecydowana większość chwali tylko DT770 i zastanawiam się, czy nie będą lepszym wyborem. W customach mogę zmienić wiele elementów i jest to bardzo fajne. Problemem też jest to, że mój interfejs może nie unieść te DT770 250-cio ohmowe. Dla przypomnienia jest to scarlett solo 2. Gdybyście nie widzieli ten interfejs jest transparentny, który polepsza scenę i lepi łatki w dźwięku. Jak patrzę na zdjęcia widzę, że custom od 770 wydaje się lepiej wykonany. Koniecznie też potrzebuje słuchawki zamknięte. 

Kolega wyżej stwierdził, że Customy są gorsze od DT770/DT990 PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz to mam bardzo duży dylemat. Każdy zachwala dźwięk mówi, że mi będzie pasować i nagle słyszę, że raczej średnio... Podsumowując. Chcę słuchawki z przyjemnym lekko podbitym basem, równą precyzyjną i krystaliczną średnicą, pnącymi się do góry sopranami. Zależy mi bardzo na wytrzymałości i jakości wykonania samych słuchawek, wyczuwalnej, sztywnej regulacji pałąka. Chcę, aby słuchawki starczyły mi na długi czas. Jak pisałem HM5 są bardzo awaryjne i nietrwałe. Więc tak, do wyboru mam: DT770 Pro 80 Ohm, Custom One Pro. Zależy mi na tym, aby słuchawki otoczenie mi wyciszały. Teraz na koniec. Kwestia dźwięku. DT770 jest lepsze, czy gorsze od "COP" i jak znacznie. 

Nie chcę, aby mikrofon MXL770 zbierał dźwięk ze słuchawek. Mam gaina około 60% i czułość w systemie ustawioną na 70%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności