Skocz do zawartości
Uwaga konkurs! Wejściówki na AVS 2018 Czytaj więcej.. ×
core3m

Wzmacniacz lampowy pod AudioTechnic'e

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Co sądzicie o połączeniu ATHW1000Z z np. Feliks Audio Espressivo ?

Szukam jakiegoś lampowego kompana do tych słuchawek - ale jedni twierdzą, że będzie brum, przebasowienie itp...

Moglibyście coś polecić  ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie znam Espressivo ale 43 ohmy to trochę za mało ohmow dla większości OTLi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam właśnie u siebie xDuoo TA-20 i nie mam problemu z Hifimanami HE-400i (35 ohm) i z Fostexami TH610 (25 ohm). Nic nie brumi, bas zależy od lamp, dźwięk jest poukładany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak ten xDuoo TA-20 gra na stockowych lampach ?

czy gra ciepło, naturalnie ? szukam czegoś miększego, drażni mnie twardość typowych tranzystorów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie na stockach gra za miękko. Lampy zmieniłem na RCA, żeby zwiększyć dynamikę i podkreślić skraje. Ale ja lubię granie słuchawek ATH i raczej bym ich nie zmiękczał, także tu każdemu według potrzeb ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

xDuoo to chyba hybryda.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Inszy napisał:

Na pewno TA-01. TA-20 wygląda tak:

http://www.xduoo.com/xduoo/En/ProductView.Asp?ID=21

TA-20 to tez hybryda. Cytat z broszurki reklamowej xduoo „Clever combination of Tube and Transistor”

Mam OTLa i wiem z doświadczenia podłączanie 32 omowych słuchawek nie jest dobrym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli nawet lepiej że hybryda :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Yamamoto Soundcraft HA-02. Został stworzony do Audio-Technik. Nie jest OTLem, więc można wierzyć, że jego transformator wyjściowy jest dopasowany do niższych impedancji słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.05.2018 o 21:26, majkel napisał:

Yamamoto Soundcraft HA-02. Został stworzony do Audio-Technik. Nie jest OTLem, więc można wierzyć, że jego transformator wyjściowy jest dopasowany do niższych impedancji słuchawek.

Czy ktoś z Was wie jak ten Yamamoto gra ? Wygląda kapitalnie... pytanie jak gra. Na headfi jedni piszą, że jasno, drudzy, że neutralnie, a jeszcze inni, że typowa ciepła sygnatura.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkopując, podejrzewam, że mało będzie osób, które miały możliwość słuchać  na tym wzmacniaczu. Lampy są wredne i potrafią zaszumieć ale jak się odpowiednio dobierze zestaw to się go łatwo nie odda.

Espressivo, przynajmniej egzemplarz, na którym słuchałem w1000z brumiał :( w dodatku dźwięk stał się mocno sklejony. Żałuję, że nie miałem jakiś bardziej precyzyjnych lamp ale z fabrycznymi było słabo.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest beyerdynamic a2 osładzający dźwięk ale bez efektu zamulenia. Cayin iHA-6 również bardzo dobrze zgrywa się z tymi słuchawkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z ATH-W1000X grał pięknie, choć podobno z W5000 jeszcze lepiej, to bardzo ładny wzmacniacz, choć kapryśny, ma też wyjścia głośnikowe;) Kego wadą są lampy dość trudno dostępne 408A. Potrafi brumić na niektórych zestawach. Z ATH nie jest to ciemne granie raczej jasne ale bardzo przyjemne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi