Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki douszne/dokanałowe do 100$


tyres81

Pytanie

Witam,

Urwałem kabelek w moich Marshall Minor FX Black earplugs, szukam zamiennika. Jako, że latam od tematu do tematu i po reckach z YT, trwa to bardzo długo i nic nie wybrałem. Proszę o pomoc w wyborze.

 

Szukałem głównie dousznych tego typu - bardzo niewielki wybór. Niestety producent wycofał je ze sprzedaży, a to chyba czas poszukać innych.

Podoba mi się idea odłączanego kabla, ale musi mieć mikrofon do rozmów to minimum.

Problem jest taki, że nigdy nie miałem dokanałowych, raz próbowałem wtykać jakieś takie tanioszki...dziwne uczucia (czy to siedzi w uchu, że zatyka i odcina od świata zew.) Rozumiem, że dokanałowe tak robią bo nie są ani otwarte ani półotwarte. Czy istnieje model (może w droższych - a na pewno RHA ma mnóstwo końcówek), który pozwoli na uczucie wygody w uchu (nie muszą być super szczelne - byle by fajnie siedziały). :) Wiem, że to trudny warunek bo każdy ucho ma inne.

 

Najważniejsze poszukiwane cechy:

  • mikrofon do rozmów (będą głównie do telefonu OnePlus5 / czasem bieg z  iRiver E50)
  • wtyk nie musi być kątowy - jednakże musi przejść przez case telefonu (moje dwa modele AKG nauszne mają wtyk o średnicy, która blokuje się i nie wpina)

 

Muzyka: (nie potrzebuję extra basu, nie ustawiam EQ - zależy mi na naturlanym brzmieniu)

  • Rock
  • Pop
  • Blues
  • R&B

 

Patrzyłem na kilka modeli: 

 

Jestem bardzo otwarty na sprzęt Ali/Gearb.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z dousznych MS 16, a z dokanałówek Swing IE800. W sumie zapłacisz ok 20 $ a zagrają jedne i drugie w muzyce którą słuchasz. Też podobnej słucham. Spróbuj może wystarczy wydać tylko tyle by mieć radość ze słuchania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 30.04.2018 o 15:55, tyres81 napisał:

... nie muszą być super szczelne - byle by fajnie siedziały..

No właśnie muszą. Bo sealu nie będzie;)

Jest to kluczowa kwestia związana z użytkowaniem słuchawek dokanałowych. Konstrukcja tych słuchawek wymaga bowiem całkowitego zamknięcia kanałów słuchowych - dopiero wtedy można wydobyć ze słuchawek ich pełny dźwięk. Najłatwiej słyszalnym efektem niewłaściwego uszczelnienia jest prawie całkowity brak basów.

 

Zrób tak jak napisał @Jaro54  kup swingi. Będzie mały wydatek i niewielka strata jak doki ci nie podejdą.

I widzę nawet taniej:)

https://pl.aliexpress.com/item/Wooeasy-Swing-IE800-Earbuds-HiFi-In-ear-Ceramic-Earphone-Earbud-Earbuds-Wth-Microphone-Top-Quality-HiFi/32489941823.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

GEVO-Handmade-DIY-IE800-ceramic-Earbuds-HiFi-In-ear-Earphone-With-Microphone    --- takie z mic. ?

 

Wooeasy-Swing-IE800-Earbuds-HiFi-In-ear-Ceramic-Earphone-Earbud-Earbuds-Wth-Microphone - ktoś widzi różnicę w tej ofercie (nie idzie mi o 1$ tylko nie widzę czym się różnią)

Edytowane przez tyres81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Monki Plus są ciekawą opcją, a do lepszego sprzętu wersja Coffee ze zbalansowanym kablem, jest też dostępna wersja SPC z kablem z lepszej miedzi. 

Edytowane przez Miljar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, chico99 napisał:

Zrób tak jak napisał @Jaro54  kup swingi. Będzie mały wydatek i niewielka strata jak doki ci nie podejdą.

I widzę nawet taniej:)

https://pl.aliexpress.com/item/Wooeasy-Swing-IE800-Earbuds-HiFi-In-ear-Ceramic-Earphone-Earbud-Earbuds-Wth-Microphone-Top-Quality-HiFi/32489941823.html

 

Ja pisałem o 20$ za MS16 i Swing IE800 razem :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności