Skocz do zawartości
Questyle preorder Czytaj więcej.. ×
Astell & Kern Diana by Jerry Harvey Audio - preorder Czytaj więcej.. ×

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym rozebrać swoje dokanałówki, tylko problem w tym, że nie wiem jak...

BEYERDYNAMIC BYRON BT
Wczoraj podczas jazdy rowerem zaczęła przerywać mi lewa słuchawka, czasami po postukaniu, przedmuchnięciu grała przez minutę, albo trzeba było ją w jednym położeniu ułożyć... 
Strzelam, że to coś z kablem nie łączy, ponieważ słuchawki parowałem drugi raz, robiłem hard reset - nic nie daje, telefon też restartowałem - nic nie pomogło.

Mógłby ktoś doradzić jak je otworzyć i czy w ogóle się da?
Próbowałem odkręcić ten ostatni, zębaty element przy samym brzegu ale bezskutecznie :|

ZDJĘCIE

____
Jeżeli zły dział to proszę o przeniesienie, ale uznałem, że ten będzie najlepszy.

Edytowane przez Ariven

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgaduję, że są klejone po środku i musisz jakoś przerwać połączenie. Kręcenie elementem z ząbkami nic nie da. 

Edytowane przez Karbon315

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lub podgrzać, wtedy klej puszcza :) 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, Sound John napisał:

Lub podgrzać, wtedy klej puszcza :) 

Próbowałem podgrzać zapalniczką, ale oprócz nadpalonych palców i kabli nic nie zdziałałem :/

John, znasz jakiś serwis w Lublinie lub okolicach (w stronę Lubartowa), który by się takimi słuchaweczkami zajął?
Sam raczej nie dam rady, bo nawet jak je jakimś cudem otworzę, to nic dalej nie zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję podgrzać je zgrzewarką a jak nie to od biedy można użyć suszarki lub wrzucić do piekarnika pilnując żeby się nie spaliły.
Przed wrzuceniem do piekarnika proponuję odciąć fragment z BT i baterią :D

Edytowane przez PapierowySamolot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbuj w mp3store xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Golemnik2
      Cześć,
      Szukam słuchawek do 400zł, które zastąpią moje SM E50. Dodam, że bardzo mi się podobały te SoundMagic, ale niestety się z nimi pożegnałem. Zastanawiam się na dwoma modelami Fioo, czyli FH1 i F5. Słuchawki będą używane z Samsungiem S7 Edge i Spotify. Możecie też dać inne propozycje, ale na chwilę obecną skupiam się nad tymi modelami. Pytanie jest takie, które słuchawki będą bardziej przypominać SM E50?
    • Przez Swordfish_
      Żeby nie było, że ciągle hi-end, to teraz taka mała odmiana: Koss Porta Pro Wireless. Czyli Porta Pro w odsłonie bezprzewodowej.

" Koss Porta Pro Wireless to nowa, bezprzewodowa wersja słuchawek, które chociaż są ogólnie znane, to mimo wszystko wymagają pewnego wprowadzenia. Otóż jeżeli istnieje jakiś produkt, który można uznać za jedną z ikon popularnego, przenośnego sprzętu audio, to z pewnością będą to właśnie Koss Porta Pro w swojej oryginalnej, kablowej wersji. Model ten wprowadzony został ładnych parę lat temu, czyli w 1984 roku i jest – z drobnymi zmianami – produkowany aż do dzisiaj. Sam fakt, że słuchawki te utrzymały się bez znaczących modyfikacji tyle czasu na rynku naprawdę powinien dać do myślenia."

https://hifizone.pl/recenzja-koss-porta-pro-wireless/
    • Przez Mindless Egg
      Kłaniam się serdecznie,

Przybywam tutaj w poszukiwaniu Słuchawek Dokanałowych.
      Cena Maksymalna? - 500pln.
      Dlaczego dokanałowe? - Jeżeli chodzi o masywne nauszne słuchawki, to posiadam Brainwavz HM5 - z nimi jedynie taki problem, że wykonane są ze słabych materiałów, więc pałąk jest kruchy i pęka. Jednak elektronika działa w nich bez zarzutu. Ale ja nie o tym, dokanałowe, gdyż dużo podróżuję, a jak podróżuję, to też słucham dużo muzyki, oglądam sporawą ilość filmów, seriali, produkcji animowanych itd itp. Zauważyłem, że największy komfort mam w użytkowaniu słuchawek dokanałowych. 
      Czego oczekuję od słuchawek? - Przede wszystkim chciałbym, że były bardzo solidnie wykonane z dobrej jakości materiałów. Żeby nie posiadały cieniutkiego jak włos kabla, który przy pociągnięciu 5N większym, niż zalecane, ulega uszkodzeniu. Moje fatum polega na tym, że kupuję dużo par słuchawek na przestrzeni roku/dwóch do 100-150 złoty, które nie ważne jak ostrożnie użytkuję psują się. (Przykład - Obecnie posiadam SnaB OverTone EP-101M - bardzo fajne słuchawki dokanałowe za 100 złoty. Posiadają sporą ilość gumek, nawet są pianki w zestawie, nie wspominając o sztywnym etui. Grają też bardzo fajnie. Problem polega na tym, że po roku użytkowania lewa słuchawka gra ciszej od prawej - nie zależnie od urządzenia do jakiego są podłączone, lewa gra ciszej. Warto wspomnieć, że w domu jest jeszcze jedna para tychże słuchawek należąca do innego członka rodziny i tam nie występuje problem cichej lewej słuchawki. Mózg mój wariuje od tego gdyż czasami lewa słuchawka gra głośniej niż zazwyczaj (nie mam pojęcia od czego to zależy) i wtedy wrażenie niejednakowej głośności w obu słuchawkach pogłębia się. Lewa słuchawka gra tak nieregularnie, że ciężko jest się czasami przyzwyczaić). Inne rzeczy jakie wymagałbym od słuchawek, to duża ilość gumek/pianek w zestawie.
      Jakość dźwięku? - Nie jestem audiofilem, aczkolwiek jestem w stanie poznać różnice jakie płyną z jakościowego produktu. Nie znam się aż tak na dźwięku, by podawać tutaj jakieś ciekawe statystyki, które mogłyby mnie albo was zainteresować. Zakładam, że w słuchawkach dokanałowych za 500pln jakość będzie zadowalająca.
      Urządzenie z jakimi będą współpracować? - Posiadam DAC FiiO Olympus 2. Jeżeli chodzi o telefon, to nie jest to nic specjalnego, Xiaomi Redmi Note 5 Pro zakupiony na początku roku.
      Domyślna firma? - Producent nie ma znaczenia, nie jestem nastawiony na 1 produkt.
      Inne? O ile to możliwe, to miło byłoby również przeczytać jakąś recenzję 
      Chyba tyle! TL;DR - 500pln, wytrzymałe, solidne, grubszy kabel, dobre wyposażenie w gumki/pianki, głównie grać będą z DAC FiiO Olympus 2 i Redmi Note 5 Pro.

Pozdrawiam, Mindless Egg.

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności