Jump to content

Recommended Posts

Witam, chciałbym rozebrać swoje dokanałówki, tylko problem w tym, że nie wiem jak...

BEYERDYNAMIC BYRON BT
Wczoraj podczas jazdy rowerem zaczęła przerywać mi lewa słuchawka, czasami po postukaniu, przedmuchnięciu grała przez minutę, albo trzeba było ją w jednym położeniu ułożyć... 
Strzelam, że to coś z kablem nie łączy, ponieważ słuchawki parowałem drugi raz, robiłem hard reset - nic nie daje, telefon też restartowałem - nic nie pomogło.

Mógłby ktoś doradzić jak je otworzyć i czy w ogóle się da?
Próbowałem odkręcić ten ostatni, zębaty element przy samym brzegu ale bezskutecznie :|

ZDJĘCIE

____
Jeżeli zły dział to proszę o przeniesienie, ale uznałem, że ten będzie najlepszy.

Edited by Ariven

Zgaduję, że są klejone po środku i musisz jakoś przerwać połączenie. Kręcenie elementem z ząbkami nic nie da. 

Edited by Karbon315

16 godzin temu, Sound John napisał:

Lub podgrzać, wtedy klej puszcza :) 

Próbowałem podgrzać zapalniczką, ale oprócz nadpalonych palców i kabli nic nie zdziałałem :/

John, znasz jakiś serwis w Lublinie lub okolicach (w stronę Lubartowa), który by się takimi słuchaweczkami zajął?
Sam raczej nie dam rady, bo nawet jak je jakimś cudem otworzę, to nic dalej nie zrobię.

Proponuję podgrzać je zgrzewarką a jak nie to od biedy można użyć suszarki lub wrzucić do piekarnika pilnując żeby się nie spaliły.
Przed wrzuceniem do piekarnika proponuję odciąć fragment z BT i baterią :D

Edited by PapierowySamolot

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By marek_m
      Szukam odbiornika BT 5,0 obsługującego AptX HD. Na Ali jest tego pełno, ale trudno mi oddzielić ziarno od plew (nie znam się na kościach - trudno mi ocenić jakość na podstawie opisów).
      Cel jest taki, aby odbiornik BT podłączyć do klasycznego wzmacniacza i móc tym samym przesyłać muzykę z telefonu.
      Odbiornik nie musi mieć baterii, będzie częścią sprzętu stacjonarnego. Fajnie jakby miał na wyjściu  2 x RCA (czyli klasycznie).
      Doradźcie coś proszę  

• By tyres81
      Witam, 
      Poczytałem trochę tutaj pytań na temat dousznych modeli i mam pytania
      Zacznę, że poleciliście mi kiedyś Vsonic VSD2Si - popsuły się na kablu a dokładniej ten pczycisk (gumka na sterowiku odkleiła się ) Stąd też już nie chcę z kablem na stałe.

Do czego:
      głównie telefon,  Iriver E50 rzadziej   
      Wymagania:  
      odpinany kabel z mikrofonem (nie musi być sterownika głośniej/ciszej) możliwość podpięcia kabla BT (ale to chyba każde obsłużą) raczej nie będzie prawdziwego ANC ale porządna izoalacja bardzo bym sobie życzył  
      Bez podbić, aczkolwiek nie wiem czy to wina moich uszu ale VSD2Si grały praktycznie bez basu
      Na razie spoglądam na KZ AS10 BA10 i FIIO tak ogólnie. 

• By mariusz10101
      Od wczoraj próbuję zdecydować się na zakup słuchawek, ale nie mając w tym doświadczenia, mogę czytać o tym jeszcze tydzień i nic nie kupię, dlatego proszę tutaj o pomoc.

Muzyka jakiej słucham to (przykładowo):
      tematy około Rockowe -> 50%: Tool, Coma, AC/DC, Dream Theater, RHCP, Led Zeppelin, Rammstein, System of a Down, Stone Sour
      w tym czasami coś mocniejszego typu Frontside, Black Label Society
      Lżejsze, w tym akustyczne i w jakiejś części elektroniczne -> 40%: Bob Marley, Eddie Vedder, Hans Zimmer, The Piano Guys, Coldplay, czasami lekkie i przyjemne typu Akurat, Power Of Trinity, Tabu, Jamal
      uniwersalne, radiowe, głosowe -> 10%

Zacząłem lekturę od KZ ZST. Po spędzeniu dnia na czytaniu i oglądaniu polskich i angielskich recenzji, skończyłem na KZ ZSN i TRN V80 i nie jestem w stanie się zdecydować. Pojawiały się także inne interesujące modele, takie jak KZ ES4 i Senfer DT6, ale z jakiegoś powodu mniej się na nich skupiłem. Mimo wszystko, jestem otwarty na cokolwiek zaproponujecie. Jeżeli coś trzeba dokupić żeby było dobrze (np. kabel, tipsy) to też chciałbym to zrobić od razu, ale raczej górna granica budżetu to cena V80 + tipsy. Na ten moment oceniam każdą z tych słuchawek po równo, dlatego jestem skłonny wybrać najtańszą opcję jaką jest KZ ZSN, w wersji z fioletowym plastikiem (wydaje się, że całość z kablem nie odstaje tak jakoś niespójnie na twarzy jak te ciemne wersje). Najlepiej wygląda chyba czarny V80 z czarnym kablem. Chciałbym mieć na kablu przycisk i mikrofon, ale spotkałem się też z informacją, że rzekomo powoduje to degradację dźwięku. W przypadku ZSN czytałem, że bardzo pomaga zmiana kabla i tipsów na piankowe. Przy V80 pojawiają się wskazówki żeby dokupić tipsy piankowe ze względu na "szumienie" (?) na górze.

Obecnie nie posiadam przedwzmacniacza i słuchawki będę podłączał do telefonu i komputera. Być może się tym zajaram i coś dokupię w przyszłości, ale teraz przy zakupie wolałbym jednak bazować na tym co mam. Dosyć duża część muzyki jakiej słucham nie jest w najwyższej jakości, ale jak słuchawki się odwdzięczą to już się postaram o lepszą jakość.
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy