Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Massdrop Plus IEM


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Jak te słuchawki mają się do Fiio F9Pro? 

Czy bedą dobrą parą do Fiio X7MKII?

Co do muzyki słucham: rock, jazz, dobry pop, trochę klasyki, muzyka filmowa. Szukam muzykalnych słuchawek, łatwych w odbiorze (miłych). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarły, to coś napiszę :)

Jakość wykonania całkiem dobra, kabel z fajnej plecionki - nie ma efektu mikrofonowania. Aplikacja do ucha bez problemów, nie to co etymotic ;)

Bass jest tam gdzie powinien być, ma dobre łupnięcie ale nie wchodzi na resztę pasma. Średnie i wysokie bardzo naturalne. Przy słuchaniu większych składów muzycznych nie robi się jedna ściana dźwięku i można cieszyć się barwą poszczególnych instrumentów. Na tych słuchawkach bardzo słychać jakość źródła do którego je podłączamy, tak że kilku playerków na pewno się pozbędę i sprawię sobie coś dla nich odpowiedniego. To są pierwsze słuchawki przy których nic mi nie przeszkadza i nie mam ochoty poprawiać pasma przenoszenia equalizerem. Grają tak poprawnie, że na tą chwilę w kategorii IEM to dla mnie koniec drogi :)

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2018 o 14:37, Spawn napisał:

@andi prawie wszyscy takie stosują. UE pro, JH Audio, AAW, 64 audio, Aurisonics, Heir, Empire Ears, Custom Art i więcej.

Dzieki za info, zupelnie nie siedze w customach, zaraz szukam w sklepach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły. 

Więcej napiszę za parę dni jak pograją, ale na razie jest dobrze z tendencją do poprawy, jest potencjał.  Słychać że to multiarmatury, są strojone w miarę równo i dość miękko jak na moje standardy,  słychać scenę, słychać że są szybkie, ale też słychać że to wszystko  zmienia się w czasie. I dobrze. 

Offtop 

<facepalm> Jak dociera jakaś nówka  zawsze daję się nabrać na ten sam numer i przechodzę ten sam cykl : odpakowanie, podłączenie, szok "co to kur..  jest?", rezygnacja,  nerwosol,  dobra zostawiam do wygrzania, po 2 godzinach "uff", po 15 godzinach:  "Nooo, o to chodziło.." 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham ich i słucham i już głupieje. Te słuchawki to jakaś zagadka. Z jednej strony potrafią dać naprawdę dobry show z dużym dzwiękiem, wykopem, faktycznie potrafią być średnicowe i twarde jak życie (moooja szkoła jeszcze z walkmanów xd), potrafią  naprawdę pokazać  klasę, a z drugiej strony podłączam do lapka z którego przeważnie większość słuchawek gra bardzo ładnie i przemieniają się w jakieś monumentalne działa basowe z cofniętą górą i środkiem. Ki diabeł?

Tzn mądrzy ludzie na forach wspominają że są  wrażliwe na źródła o dużej impedancji, że grają po swojemu na impedancji <1

Ale nawet w takim wypadku brakuje im trochę wykończenia na górze i tu znowu mądrzy ludzie powiadają że po zmianie kabla jest znacznie lepiej. No właśnie @andi , co dała zmiana kabla? I na jaki zmieniłeś? 

Jeszcze jedna rzecz: jeśli chodzi o te wysokie, to bardzo ładnie reagują na eq, tzn wygląda na to że drivery bez problemu się wyrabiają (co zresztą nie dziwi), więc to chyba kwestia strojenia. Co kto lubi, jak na mój gust za bardzo je złagodzili, ale pan Tyll i inni zwolennicy harmankardoncośtam byliby na pewno zadowoleni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródła z kilkoma ohmami na wyjściu zabijają kompletnie wysokie tony i przewalają bas w niektórych multiarmaturach gdzie część słuchawek jest na to kompletnie nie wrażliwa. Tak mają Massdropy i tak samo miały np Prophile 8 które jak podłączyłem je do mojego wzmacniacza lampowego to grały jak przysłowiowe ruskie radio. To nie jest wada słuchawek tylko ich specyfika, wadą jest kilka ohmów na wyjściu w Twoim lapku. 

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2018 o 11:03, roger987 napisał:

@andi na jaki kabel zmieniłeś? I jakie tipsy? 

 

Tipsy na razie niezmiennie od flc8s, magicznie dodają w moich uszach +1 do efektu 3d.

Kable próbowałem różne, srebro od flc8 (czarny kabel), teraz jadę na "chińczyku" (8 żył, niby srebro i miedź) i mam jeszcze kilka kabli do sprawdzenia. Czyste srebro (drut) z przyczyn użytkowych (niestety) porzuciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, roger987 napisał:

@andi

I ktory kabelek polecasz? 

 

Generalnie polecam coś dobrać "pod siebie" jeśli chodzi o tonalność/dynamikę/przestrzeń, ale przed tym trzeba zaznaczyć że słabe kable mocno psują dźwięk. Zatem niestety większość tanich/chińskich odpada (sam sprawdziłem kilka). Droższa chińszczyzna wydaje się być całkiem dobra (mam 3), ale to pewnie też trochę loteria. Tak jak @Spawn pisał, gniazda cofnięte i trudno znaleźć taki kabel gotowy. Wyjść jest kilka, czasem można przyciąć wtyczki by pasowały - jak w kablu do flc8. Polecam też dobre robione kable np. JD lub Forza.

 

Ostatnio widziałem gdzieś adaptery, z mmcx na 2pin, ale chyba kosztowały prawie tyle co przyzwoity kabel.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak te słuchawki mają się do Fiio F9Pro? 

Czy bedą dobrą parą do Fiio X7MKII?

Co do muzyki słucham: rock, jazz, dobry pop, trochę klasyki, muzyka filmowa. Szukam muzykalnych słuchawek, łatwych w odbiorze (miłych). 

Też chętnie poczytałbym jakieś porównanie do fiio f9 pro.

 

Ewentualnie inne pytanie. Zastanawiam się ostatnio nad czymś od custom art na przykład fibae2. Super izolacja nie jest dla mnie bardzo istotna. Czy warto dołożyć trochę grosza do custom art czy jednak te iemy zrobiłyby robotę?

 

Tapnięte z Notesa numer 8

 

 

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem wersje demo fibae 2 oraz 3 i to inne granie niz massdrop plus wiec ciezko powiedziec czy Ci zrobia robote :)Poziom porownywalny.

 

Fibae3 demo mnie z kapci nie wyrwalo choc to porzadne granie w bardzo dobrej cenie jak na customy. Zamiar chyba byl zrobic neutralne i referencyjne brzmienie ale jak na to moim zdaniem maja za bardzo zlagodzone pasmo i sa za malo przejrzyste. Wersja custom podobno jest jasniejsza i bardziej hardcorowa ale o tym czy to prawda to sie czlowiek przekona dopiero po zakupie. 

 

Fibae2 to kompletnie inna bajka. Bardzo ale to bardzo ciemne brzmienie z blyszczacą samą góra pasma. Bardzo ciekawe brzmienie ktore na poczatku mnie odrzucilo a potem zaintrygowalo. Moglbym je miec ale jako ktorestam sluchawki w kolekcji bo jako jedyne lub glowne napewno nie.

 

Massdropy to ni mniej, ni wiecej neutralne etymotic er4s dodanym basem co zlagodzilo i troche przyciemnilo ogolny charakter. Lepsza jest tez przestrzen i instrumenty sa bardziej trojwymiarowe a nie takie plaskie jak w etach. Napewno bardziej referencyjne , analityczne i bezlitosne sa etymotic.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności