Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo X3 II model 2018


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

z jednej strony racja, a z drugiej... w opcjach bootowania możesz ustawić czy chcesz korzystać z rockboxa czy ze stocka. Swoją drogą to czegoś mi w tym dźwięku brakuje na oryginalnym oprogramowaniu natomiast mam conajmniej ze 20 ustawień equalizera zapisanych w własnych konfiguracjach, które spełniają moje oczekiwania... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jednak dźwięk na Rockbox bardziej przejrzysty, również tu jest skuteczny korektor, różnica podoba jak w starszym X3 zdecydowanie na korzyść Rockbox. Rzeczywiście mamy prosty wybór w trakcie uruchamiania, więc są jakby dwa różne odtwarzacze. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, chciałbym by X Duoo XII słuzył jako DAC USB z laptopa.  Ostatnio przyszły do mnie KEF Q950 i Marantz 6006 i troche wiocha puszczac muze z laptopa. czy ten DAC daje radę jesli chodzi o uzywanie go jako DAC USB pod wzmacniacz Stereo ?

 

Dzieki odpwiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Próbował ktoś na Windows 10?

 

2.Rozumiem, że do laptopa podłączam go po USB i dać XDuoo konwertuje dzwiek na analog i przesyła do wzmacniacza? 

 

3.Jest spora różnica pomiędzy XDuoo a zwykłym laptopem? 

 

4.Jakbyście opisali charakterystykę dzwieku? 

 

5.Xduoo vs Cambridge 100.DAC, jak myślicie co lepsze? 

 

6.Mozna zainstalować tam roxboxa? 

 

7. Zna ktoś sklep z możliwym ewentualnym  zwrotem na fakturę firmowa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak próbował, nie słyszę różnicy między Win 7 64 a Win 10 po wgraniu sterów ze strony XDuoo. Opóźnienie wynosi ok. 0,2 sek, więc wielu ludzi go po prostu nie zauważa.
2. Po podłączeniu do kompa korzystasz po prostu z wyjść XDuoo
3. Owszem, ciężko mi to opisać z racji braków w terminologii ale ogólnie rzecz biorąc w przypadku lapka zawsze mi wszystko brzmi na takie przytłumione i złożone jedno na drugie, dlatego XDuoo mocno pomaga
4. Tutaj się nie wypowiem, braki w terminologii
5. Nie mam porównania
6. A można
7. Jedynym sklepem jaki sprzedaje sprzęt XDuoo w Polsce to Audioheaven. W tej sprawie pisz do BigMarasa.

Edytowane przez BitWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem wszystkim!

Nabyłem właśnie xDuoo x3II i mam do Was pytanie czy "uciągnie" on 250 ohmowe słuchawki Beyerdynamic DT880? Wyczytałem na forum, że x3 pierwszej generacji bardzo dobrze się z nimi "dogaduje". Chciałbym właśnie taki zestaw ale II wersja x3 ma trochę mniejszą moc (210mw zamiast 250mw w x3). Czy to jest problem, czy może mimo różnicy w mocy poradzi sobie odpowiednio? Biorę jeszcze pod uwagę Audio-Technica ATH-MSR7, może to lepsza opcja? (budżet na słuchawki ok. 800zł). Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym DAPem przetestowałem jedynie skrajności... podłączyłem do niego vintage DT440 600 ohm i choć dostałem pożądaną głośność na High Gain 95 to i tak oczywistym było, że nie jestem ich w stanie napędzić wcale a wcale. Bardziej bym się kierował w stronę MSR7. Choć X3 II jest jednym z mocniejszych DAPów w tej półce cenowej to i tak do 250 ohm dobrze by już było go sparować z jakimś ampem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ma żadnej możliwości sortowania utworów niż po alfabecie. Pliki w folderach są układane alfabetycznie, natomiast w albumach układa się tak jak są numerowane tracki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam forumowiczów, 

Pisze z prośbą o pomoc w wyborze między m0 a xduoo x3 II. Generalnie słucham popu i nie jestem bardzo wymagający, a odtwarzacz ma grać razem z ve Monk +. Dodatkowo mogę powiedzieć, że używam audiotrak'a prodigy cube z hyper x Cloud i bardzo mi podpasowały dźwiękiem( szczególnie jeśli chodzi o bas). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens pakować do niego np taką kartę: https://www.morele.net/karta-microsd-goodram-irdm-microsdxc-64gb-v60-uhs-ii-u3-adapter-ir-m6ba-0640r11-1515654/ ?

 

Czy to urządzenie obsłuży taką szybkość odczytu, ma standard SD 4.0? Jak to jest? Bo w sumie nigdzie nie widzę info... a po wpisaniu w googlu modelu + microsd, wyskakuje mi więcej reklam kart niż wątków na ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, czaps napisał:

Jest sens pakować do niego np taką kartę: https://www.morele.net/karta-microsd-goodram-irdm-microsdxc-64gb-v60-uhs-ii-u3-adapter-ir-m6ba-0640r11-1515654/ ?

 

Czy to urządzenie obsłuży taką szybkość odczytu, ma standard SD 4.0? Jak to jest? Bo w sumie nigdzie nie widzę info... a po wpisaniu w googlu modelu + microsd, wyskakuje mi więcej reklam kart niż wątków na ten temat...

Powątpiewam, żeby odtwarzacz muzyczny i to jeszcze z takiego budżetu miał możliwość obsłużenia UHS-II kiedy chociażby wiele aparatów fotograficznych takiej możliwości nie posiadają. Ja mam Sandiska Ultra 64 GB 80 MB/s. W międzyczasie jeszcze włożyłem 16 GB 48 MB/s. Praktycznie zero różnicy, więc już lepiej jak masz wydać te 250 zł to kup większą pojemność albo kup 3x64GB. Za swoją dałem 55 zł, Samsungi Evo bodajże są jeszcze tańsze - 90 MB/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dlatego pytam tutaj, żeby mieć pewność czy to ma sens, grajka jeszcze nie kupiłem, co za tym idzie karty też nie i myślę o takiej UHS-I, A2, że będzie optymalnie. Tylko czy zrobi to realną różnicę, do jakich prędkości obsługuje karty X3II?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo nie ma górnej granicy obsługiwania transferu kart pamięci. Różnica będzie na pewno przy przerzucaniu z odtwarzacza na kompa i na odwrót przy wykorzystaniu USB 3.0 i to znaczna. Jak już chcesz coś takiego to Sandisk XC. Bardzo spoko karta a nie kosztuje dużo bo ok. 80 zł za 64 GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, ciekaw jestem Waszych spostrzeżeń co do słuchawek z X3 II. Chwilowo gram w zestawieniu dap z Mee M6pro, ale odnoszę wrażenie, że coś tracę, czegoś brakuje... Po podłączeniu akg k702 scena rośnie, pojawiają się nowe detale. Co warto kupić aby zyskać lepszy efekt na dokanalowkach? Tin audio t2? Kombinuje ze znalezieniem też czegoś ciepłego, bliskiego co da podobny efekt jak sennki hd600... 

 

Sam dap myślę, bardzo dobry do testowania różnych słuchawek... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, LukaszMag napisał:

Co warto kupić aby zyskać lepszy efekt na dokanalowkach?

Testowałem na nich jedynie VE Monki Lite/Plus/Plus Espresso i Shozy Hibiki.
Plusy grają całkiem spoko, Hibiki bez rewelacji.
Na ogół nie siedzę w IEMkach ale akurat te mam na testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności