Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo X3 II model 2018


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

EQ jak najbardziej działa. U mnie jak podbijam bas, to góra nie jest ruszana (oczywiście ustawienie custom). A ściszanie całości przy odpaleniu korektora, to norma w wielu odtwarzaczach - żebyś go nie przesterował.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, zapytam o baterię w tym modelu. Odkupiłem niedawno nowy, zapakowany na olx, z Chin. Wiem, głupio zrobiłem, mogłem kupić w kraju z gwarancją...Zauważyłem, że dość szybko rozładowuje się bateria, dziś testowałem, od maxa do jednej kreski w 3,5 godziny, tak ma być?  Czy to jednak powód do zmartwień ? 😔 Z góry dzięki za info !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Zauważyłem, że dość szybko rozładowuje się bateria, dziś testowałem, od maxa do jednej kreski w 3,5 godziny, tak ma być?  Czy to jednak powód do zmartwień ? Z góry dzięki za info !

Jechałem do Dusseldorfu ostatnio od 7 rano do 21-ej cały czas słuchając z XDuoo. Skończyło się na tym że padł po moim rozpakowaniu się przed godziną 23-cią.
Tak, to jest powód do zmartwień.



Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie przeczuwałem...Możliwa jest ewentualna wymiana baterii ? Gdzie można to zrobić?
Niestety moja po dwóch latach nadal trzyma się rewelacyjnie więc w temat się osobiście nie zagłębiałem.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie przeczuwałem...Możliwa jest ewentualna wymiana baterii ? Gdzie można to zrobić?
Niestety moja po dwóch latach nadal trzyma się rewelacyjnie więc w temat się osobiście nie zagłębiałem.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze raz podpytam delikatnie, czy ktoś może wie, widział baterie w sprzedaży do Xduoo ? Gdzie to można kupić? Z góry dziękuję za sugestie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.06.2020 o 22:39, Inszy napisał:

EQ jak najbardziej działa. U mnie jak podbijam bas, to góra nie jest ruszana (oczywiście ustawienie custom). A ściszanie całości przy odpaleniu korektora, to norma w wielu odtwarzaczach - żebyś go nie przesterował.

Dzienki...

Dałem 3 suwaki z lewej na +4db, tony wyższe się schowały, co mnie cieszy z Anew bo one mają za mocną górę - tzn. wokal bywa natarczywy, aż uszy chce czasami wyp i to na 50-70%...) dźwięk zrobił się bardziej basowy i jest dla mnie już ok, czasami spuszczam nawet 3ci na +2. a reszta na +3/4.

EQ daje na OFF gdzie niema wokalu folk, dubstep i inne - na 55-75% głośności mam orgie, te słuchowy zachwycają, ale mam wrażenie że zachowują się jak armatury, mało basu, dużo sopranu na xduo.

XDuo narazie starcza, ale czuć braki  np. w BT, oraz że USB-DAC lekko zlagowany, często się zapominam i gram w gry i nagle się okazuje ze   w szybkich strzelankach lag za duży... :P dla mnie to grajek z funkcję karty dźwiękowej - za co szacun, w 90% przypadkach lag nieprzeczuwalny.

xduoox3II ma taką moc że ISK HD9999 inaczej grają na nim - zupełnie, co mnie dziwi...mam wrażenie że mam nowy sprzęt... np. Tidal  HF z integry vs USB-DAC Tidal HIFI czy z smartfon. Na każdym grają inaczej, a integra PC czy smartfon różnice małe, na integrze PC góra lepsza, na smartfonie spłaszczona, reszta bez zmian. Kiedyś heheszkowałem z ludzi co pisali "zainwestuj w dapa albo kartę dźwiękową porządną to usłyszysz różnicę Mp3 320 vs flak"... Teraz przyzwyczajenie do klasy dźwięku xduo + anu powoduje ze nie umiem słuchać muzyki z innego źródła dźwięku - np. smartfon z takimi samymi słuchawkami...czuje ogromny niedosyt że czegoś brakuje - a konkretnie wszystkiego, klarowniejszej góry i dołu, środka też coś brak, nie mówiąc o kującej w ucho sceny.

 

Wydawało się że EQ nie działa ze wzgląd że używałem jeszcze starych słuchawek z Sony coś tam a 50zł :P z MExper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Inszy napisał:

Na dokach rozkręcasz xDuoo na 70%?! Nie masz przypadkiem ubytków w słuchu?

 

Słuch mam dobry -  często badania ze wzgląd na pracę w hałasie. na dokach mam 50% max (na większości  głośniej by mi uszy wyp...), ale czasami dźwięk jest tak cichy że musze dać aż 70/75 - zauważam  teraz że często są to pliki DSD które o dziwo grają cicho czasem bardzo cicho. Nie wiem dlaczego ale często jest tak że tj. wokal zbyt głośno w niektórych ścieżkach (może tak nagrane  i artysta nie używa wtyczek VST do wokalu - chodzi o kompresor 😆

 

Jako że często na dokach słucham, to mam ustawione że jak xduo wstaje, ma być na 35% (default volume) świetnie się słucha muzyki jak wracam zmęczony po po pracy busem  - patrząc na drzewa słuc**jąc się w muzykę. 50% to max jak chcę mieć jakieś dyskotekowa brzmienia z EQ. Na ogoł 35-45

 

Wydaje mi się że pliki są różnie nagrane i brakuje "normalizacji"  i mam mocno pomieszane formaty flaki różne, dsd, mp3 ,aac 😆 Bezpiecznie daje 45 z  V na EQ i jest ok do wszystkiego (EQ w xduo je dość obniża głośność)...ale brakuje mi odtwarzania po folderach...tzn...jak odpalam w głównym katalogu to i tak szczytuje wszystkie foldery  też...

 

Jest tak.

/sdcard/

folder dsd

folder acc-mp3

piki .flac

 

Mimo że w głownym wybieram FLAC to zczytuje też wsysztkie foldery i xduo robi swoje, irytuje troche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dokach rozkręcasz xDuoo na 70%?! Nie masz przypadkiem ubytków w słuchu?
I pomyśleć że ja się zastanawiałem nad swoim słuchem słuchając BLONów na 25

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przy odkurzeniu ustawiłem głośność na 14, bo 15 na Avarach AV1 Lite było za głośno 😄

Ale one mają wybitne tłumienie i xDuoo ustawiony na wysokie wzmocnienie, więc trochę to usprawiedliwione 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Inszy napisał:

Dziś przy odkurzeniu ustawiłem głośność na 14, bo 15 na Avarach AV1 Lite było za głośno 😄

Ale one mają wybitne tłumienie i xDuoo ustawiony na wysokie wzmocnienie, więc trochę to usprawiedliwione 😉

Z tego co wiem to G=H ustawia się jak jest wybitnie za cicho i nie powinno się go stosować, na chwilę go włączyłem i musiałem z 37 na 26  😆

 

Zastanawia mnie czy czasem nie mam wadliwej sztuki 😆 że tak nisko macie. Ja ogólnie na LG oscyluje na dokach 35-46, lub 45-50 z EQ

ew. macie nie wiem bardziej ?czułe? słuchawki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 70 nie dojechałem na żadnych, nawet wokółusznych ortodynamikach.

A wysokie wzmocnienie ustawia się gdy słuchawki lubią więcej prądu, niekoniecznie gdy jest za cicho. I jak najbardziej należy je stosować :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawia mnie czy czasem nie mam wadliwej sztuki że tak nisko macie. Ja ogólnie na LG oscyluje na dokach 35-46, lub 45-50 z EQ

ew. macie nie wiem bardziej ?czułe? słuchawki?

 

Nah... Po prostu słuchamy muzyki ciszej. Pomiar głośności nie jest ustandaryzowany. Na XDuoo głośność 30 może być jak na Windowsie z integry głośność 15. BLONy są bardzo dobrym przykładem standardowo czułych 32 ohmowych słuchawek. Tak jak kolega wyżej napisał High Gain daje więcej prądu, więc używasz głównie w momentach gdzie ten prąd będzie potrzebny a nie tylko dlatego że muzyka gra za cicho.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

 

 

 



Do 70 nie dojechałem na żadnych, nawet wokółusznych ortodynamikach.


Ja dojechałem do 95 na High ale to przy 600 ohmowych DT440 Vintage

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć i znowu stałem się  posiadaczem Xduoo X3 Ii, i znowu od BigMarasa. Kupowałem w lipcu 2018 i kupiłem znowu. Coś mnie skusiło. DT990Pro już nie mam ale na chińskich superluxach 681 gra  świetnie.  Poprzedni sofy miałem 1.0 w tym jest już 1.3. Modlitwa Nalepy jakoś brzmi ładniej.  😉

20210117_094648.jpg

Edytowane przez sobek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności