Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo X3 II model 2018


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, bigmaras napisał:

 

Musi być jeszcze miejsce na nowe x10 pomiędzy x20 a x3 ;)

Szczerze, to nie wiem gdzie oni chcą go wcisnąć, skoro już X3 jest blisko X20.

 

32 minuty temu, Weird_O napisał:

No właśnie chodziło mi o SQ, bo to jednak liczy się dla mnie najbardziej. Także dzięki ;D

Dla mnie Alien+, to najlepszy grajek jakiego słyszałem ?

Jeszcze obok niego chciałbym Opusa#3 i coś pokroju C10, ale to jako dopełnienie o innym brzmieniu, a nie zastępstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mniej mocy, jeden slot na kartę... no i zapewne lata świetlne do rockboxa... ;)

 

Czekam więc na testy, jak to gra, bo może dźwięk zrekompensuje nam wszystko :)

 

Bigmaras, nie wycofuj się z Xduoo x3 I, ok? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rob72 napisał:

Mniej mocy, jeden slot na kartę... no i zapewne lata świetlne do rockboxa... ;)

 

Czekam więc na testy, jak to gra, bo może dźwięk zrekompensuje nam wszystko :)

 

Bigmaras, nie wycofuj się z Xduoo x3 I, ok? ;)

 

Rockboxa nie będzie na pewno skoro soft dedykowany pisze hiby. Ale widzę dalej ból z Twojej strony skoro wbijasz do wątku i wylewasz marudzenie mimo, że nic o nim nie wiesz. Daj spokój, to nie jest grajek na pewno dla Ciebie.

  • Like 3
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Bigmarasie, to wolne forum i można się chyba wypowiadać (jestem na tym forum obecny od grudnia 2007...) i jak to nazywasz "wbijać się do wątku", ale czy warto aż tak osobiście? Ja do Ciebie nie piszę w ten sposób i nie obraziłem Cię nigdy... Możesz się ze mną nie zgadzać i fajnie, super (i nie tylko Ty), ale to co wymieniłem, to na pewno dla mnie (dla mnie tylko przecież...) są jakieś minusy nowej wersji X3, nie wiem jak gra, ludzie zaczynają chwalić, więc zapewne  to wielce, wielce ciekawy grajek i oddaje wszystko w jakości dźwięku...

 

Dzięki za radę, że to DAP nie dla mnie, ok, pomogłeś mi... ;)

 

Xduoo X3 I był fenomenem w swojej klasie, przepraszam jest nadal :)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rob72 napisał:

Drogi Bigmarasie, to wolne forum i można się chyba wypowiadać (jestem na tym forum obecny od grudnia 2007...) i jak to nazywasz "wbijać się do wątku", ale czy warto aż tak osobiście? Ja do Ciebie nie piszę w ten sposób i nie obraziłem Cię nigdy... Możesz się ze mną nie zgadzać i fajnie, super (i nie tylko Ty), ale to co wymieniłem, to na pewno dla mnie (dla mnie tylko przecież...) są jakieś minusy nowej wersji X3, nie wiem jak gra, ludzie zaczynają chwalić, więc zapewne  to wielce, wielce ciekawy grajek i oddaje wszystko w jakości dźwięku...

 

Dzięki za radę, że to DAP nie dla mnie, ok, pomogłeś mi... ;)

 

Xduoo X3 I był fenomenem w swojej klasie, przepraszam jest nadal :)

 

Ok, to nieco bardzie merytorycznie...

 

W dniu 8.07.2018 o 16:21, rob72 napisał:

Mniej mocy, jeden slot na kartę... no i zapewne lata świetlne do rockboxa... ;)

 

Moc przy 32ohm to 210 mW, to jeden z lepszych wyników w swojej klasie cenowej jak i dużo wyższej, np. Shanling M3s/M2s mają po 130 mW,

Jeden slot na kartę? W momencie kiedy wchodził X3 ceny kart, szczególnie o większej pojemności miały astronomiczne ceny. Większość użytkowników miała 8GB lub 16GB karty i wówczas jak najbardziej słusznym były dwa sloty. Taniej było kupić dwie lub trzy sztuki 16GB aniżeli jedną 32GB. Teraz rynek się zmienił i nawet bardzo pojemne karty są już przystępne cenowo zatem mało jaki producent nawet drogich odtwarzaczy decyduje się na dwa sloty w dzisiejszych czasach. We flagowym modelu X20 również jest już jeden slot zatem mocno dziwnym posunięciem było by umieszczenia dwóch w niższej klasie grajku.

Rockbox to w miarę nie duży kawałek softu tylko i wyłącznie dla prostych odtwarzaczy, najczęściej bez większych stockowych funkcjonalności. Ich oprogramowanie dawało więcej opcji a solidna konfiguracja wyciągała więcej z układów. Dzisiejsze grajki to rozbudowane systemy operacyjne z mnogością wszelkiej maści funkcjonalności i marne szanse aby zastąpić soft tworzony przez Hiby. Poza tym Hiby ma na tyle już doświadczony zespół, że zaryzykuje twierdzenie, iż wyciskają z urządzenia co mogą i tutaj sama nazwa rockbox nie sprawi żadnego przeskoku. Pomijam już fakt, że raczej nie zgodzili by się na grzebanie w ich kodzie, chyba, że jakiś dobry hacker by się do tego dobrał.

 

Stąd też wziął się mój komentarz o marudzeniu po dość ciekawej naszej wymianie w wątku x3, którą moderator musiał usunąć. Nie powtarzajmy tego i tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa lepsza niż na starym X3 z Rockboxem, drugiego slotu trochę szkoda, ale przecież w jedynce pod RB i tak działa jeden, więc wychodzi na to samo. W bonusie funkcja DAC USB i obsługa protokołu BT.

A dźwięk inny niż w starej wersji, ale na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Byłem pewny że mój xduoo na rb bez problemu odtwarzał, muzykę z obu kart bez żadnego problemu.

Nie wiem czemu ale na sofcie hiby brakuje mi dodania rekursywnie folderu do playlisty/odtwarzania. I przeraża mnie, że przez hiby link można bez żadnej autoryzacji usunąć utwory z grajka.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3 z RB obie karty widział bezproblemowo u mnie.

Obecnie jeden slot na kartę to raczej problem nie jest - potaniały te karty i nawet 200-256 GB idzie w rozsądnej cenie kupić.

@Inszy szumi to to na MEE P1? Raczej nie powinno, bo to mało czułe doki, ale warto spytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9 lipiec 2018 o 18:51, bigmaras napisał:

 

Ok, to nieco bardzie merytorycznie...

 

 

Moc przy 32ohm to 210 mW, to jeden z lepszych wyników w swojej klasie cenowej jak i dużo wyższej, np. Shanling M3s/M2s mają po 130 mW,

Jeden slot na kartę? W momencie kiedy wchodził X3 ceny kart, szczególnie o większej pojemności miały astronomiczne ceny. Większość użytkowników miała 8GB lub 16GB karty i wówczas jak najbardziej słusznym były dwa sloty. Taniej było kupić dwie lub trzy sztuki 16GB aniżeli jedną 32GB. Teraz rynek się zmienił i nawet bardzo pojemne karty są już przystępne cenowo zatem mało jaki producent nawet drogich odtwarzaczy decyduje się na dwa sloty w dzisiejszych czasach. We flagowym modelu X20 również jest już jeden slot zatem mocno dziwnym posunięciem było by umieszczenia dwóch w niższej klasie grajku.

Rockbox to w miarę nie duży kawałek softu tylko i wyłącznie dla prostych odtwarzaczy, najczęściej bez większych stockowych funkcjonalności. Ich oprogramowanie dawało więcej opcji a solidna konfiguracja wyciągała więcej z układów. Dzisiejsze grajki to rozbudowane systemy operacyjne z mnogością wszelkiej maści funkcjonalności i marne szanse aby zastąpić soft tworzony przez Hiby. Poza tym Hiby ma na tyle już doświadczony zespół, że zaryzykuje twierdzenie, iż wyciskają z urządzenia co mogą i tutaj sama nazwa rockbox nie sprawi żadnego przeskoku. Pomijam już fakt, że raczej nie zgodzili by się na grzebanie w ich kodzie, chyba, że jakiś dobry hacker by się do tego dobrał.

 

Stąd też wziął się mój komentarz o marudzeniu po dość ciekawej naszej wymianie w wątku x3, którą moderator musiał usunąć. Nie powtarzajmy tego i tutaj.

Ok ;)

 

ale przyznaj, że moc w "jedynce" było czuć na większych słuchawkach, dawał radę... w ogóle DAP powinien mieć z 250 mW żeby ciągnąc słuchawki. Ja obecnie mam Fiio A5 i to już jest potęga z xduoo x3 czy Fioo x3  :)

W dniu 9 lipiec 2018 o 18:52, Inszy napisał:

Obsługa lepsza niż na starym X3 z Rockboxem, drugiego slotu trochę szkoda, ale przecież w jedynce pod RB i tak działa jeden, więc wychodzi na to samo. W bonusie funkcja DAC USB i obsługa protokołu BT.

A dźwięk inny niż w starej wersji, ale na wysokim poziomie.

A jest gapless w dwójce już? Ja to jeden slot chodzi pod RB w jedynce? Ja mam muzę na dwóch kartach i wszystko śmiga... ;)

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rob72 napisał:

ale przyznaj, że moc w "jedynce" było czuć na większych słuchawkach, dawał radę... w ogóle DAP powinien mieć z 250 mW żeby ciągnąc słuchawki.

A ile takich DAPów masz? Przy tak mocnym wyjściu albo to będzie grać parę h albo trzeba dopakować taką baterię, że to nie będzie poręczne urządzenie.
Jak chcesz półstacjonarną zabawkę, to wtedy niech i ma więcej nawet. Ale jednak DAPy, zwłaszcza te tańsze, są raczej dedykowane przenośnemu użytkowi.

 

Zresztą moc to nie wszystko. Moim zdaniem Sony A15 czy Shanling M1, mocowo słabiaki, miały lepszą jakość na wyjściu, na skutecznych słuchawkach dawały lepszy efekt niż X1 pierwszy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bachankas napisał:

A ile takich DAPów masz? Przy tak mocnym wyjściu albo to będzie grać parę h albo trzeba dopakować taką baterię, że to nie będzie poręczne urządzenie.
Jak chcesz półstacjonarną zabawkę, to wtedy niech i ma więcej nawet. Ale jednak DAPy, zwłaszcza te tańsze, są raczej dedykowane przenośnemu użytkowi.

 

Zresztą moc to nie wszystko. Moim zdaniem Sony A15 czy Shanling M1, mocowo słabiaki, miały lepszą jakość na wyjściu, na skutecznych słuchawkach dawały lepszy efekt niż X1 pierwszy.

Ok, moc to nie wszystko, ale bez mocy reszta też jest taka sobie, jak sprzęt nie jest w stanie napędzić słuchawek, no chyba że jak piszesz do doków itp ;) X1 to ja miałem, niby grał fajnie, ale bez ikry niestety, no ale moc była malutka, chyba jak pamiętam ze 70mW, czyli bardzo słabo...

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ich czułość to raczej klasa DACa powinna większą różnicę zrobić niż samo wzmocnienie. Ale nieistotne. Jak chcesz przenośnego grajka z wielkim zapasem mocy, to też kompromisy - albo duże rozmiary albo krótki czas pracy na baterii. Xduoo to raczej chlubny wyjątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności