Skocz do zawartości

Mpio Fy700 - Szybkie Wrażenia


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

zabijcie, ale nie zrobiłem ani zdjęć ani filmiku - nie było czasu :( ale...

 

odtwarzacz mały, lecz zgrabny i wygodny w obsłudze, na baterię AAA

 

na froncie ma: cztery przyciski ułożone w dość niespotykany sposób (głośność +/- oraz następny/poprzedni) + trzy normalne przyciski (M, R, play/pauza) na boku: przycisk (REC/A-B) i suwak HOLD oraz oczywiście wyświetlacz (mały, ale czytelny - podświetlony na biało), na górnej krawędzi jest gniazdko słuchawkowe, mikrofon i (nie zabezpieczone) gniazdko USB, na dolnej taka "zaślepka" (można zamiast niej przyczepić karabinek etc.)

 

odtwarzacz obsługuje tagi ID3v2 i Unikod (wyświetla polskie znaki :) ), przeglądanie odbywa się po katalogach, odtwarzacz widoczny jest w systemie jako dodatkowy dysk (UMS), gra pliki MP3 i WMA (nie sprawdzałem z jakiego zakresu WMA gra)

 

menu jest całkiem niezłe, wrażenia z samej obsługi są zupełnie "normalne" (jest zupełnie OK)

 

radio działa zupełnie dobrze, nagrywanie do ADPCM WAV

 

co do samego dźwięku... hmm... za krótko żeby coś powiedzieć - pierwsze wrażenie jest takie, że gra nieźle (ale nie miałem akurat ani EP-ków ani CX-ów), EQ jest, EQ użytkownika jest (5-pasmowy, pasma nie opisane, zakres -4/+4... huh? O_o ) ale daje radę

 

---

 

konkludując - jak za taką cenę to jest to naprawdę dobra alternatywa dla sandisków (zwłaszcza jak ktoś woli "po katalogach" a nie "po tagach") :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wyświetlacz nie sprawia problemów z odczytaniem? czy trzeba się nachylić/przybliżyć playerka do oczu?

Zastanawiam się właśnie nad tym modelem, ale troche zwątpiłem/wystraszyłem się gdy przeczytałem to:

KLIK!!!

 

Jak z wygodą używania przycisków (głównie tych + -)?

 

Miałeś może mozliwość konfronatcji, lub też miałeś doczynienia wcześniej z SanDisk c150 (2 GB) , bo to chyba jego największy rywal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czytelnością jest nieźle, choć faktycznie widywałem już większe wyświetlacze - nie musiałem jednak przybliżać odtwarzacza do oczu żeby coś widzieć, choć ktoś z mniej sprawnym wzrokiem faktycznie mógł by mieć z tym problem...

 

co do wygody... hmm... ewentualnym problemem może być nie samo rozłożenie, a "mechanizm" - te cztery przyciski są wykonane z jednego kawałka gumy, więc trzeba się bardziej przyłożyć do jego wciśnięcia (kolega robił to wręcz paznockiem, ja normalnie opuszkiem) niż do wciśnięcia "normalnych" klawiszy - np. tych trzech pozostałych

 

ale nie ma problemu, nic się "samo" nie wciska, samo sterowanie jest precyzyjne i dość wygodne... wydaje mi się że lepsze takie "gumowe" przyciski niż np. źle wykonany joystik...

 

a sandiska c100 (nie chodzi o c200?) niestety nie miałem w ręku... ale jak będę następnym razem w saturnie (pewnie jutro) to się przyglądnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, chodziło mi właśnie o te "płaskie" przyciski, ciekawe czy wciskanie ich paznokciem nie przebije gumy, czy jest wystarczająco wytrzymała.

 

 

 

Chodziło mi o tego sandiska: C150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabijcie, ale nie zrobiłem ani zdjęć ani filmiku - nie było czasu :( ale...

 

odtwarzacz mały, lecz zgrabny i wygodny w obsłudze, na baterię AAA

 

na froncie ma: cztery przyciski ułożone w dość niespotykany sposób (głośność +/- oraz następny/poprzedni) + trzy normalne przyciski (M, R, play/pauza) na boku: przycisk (REC/A-B) i suwak HOLD oraz oczywiście wyświetlacz (mały, ale czytelny - podświetlony na biało), na górnej krawędzi jest gniazdko słuchawkowe, mikrofon i (nie zabezpieczone) gniazdko USB, na dolnej taka "zaślepka" (można zamiast niej przyczepić karabinek etc.)

 

odtwarzacz obsługuje tagi ID3v2 i Unikod (wyświetla polskie znaki :) ), przeglądanie odbywa się po katalogach, odtwarzacz widoczny jest w systemie jako dodatkowy dysk (UMS), gra pliki MP3 i WMA (nie sprawdzałem z jakiego zakresu WMA gra)

 

menu jest całkiem niezłe, wrażenia z samej obsługi są zupełnie "normalne" (jest zupełnie OK)

 

radio działa zupełnie dobrze, nagrywanie do ADPCM WAV

 

co do samego dźwięku... hmm... za krótko żeby coś powiedzieć - pierwsze wrażenie jest takie, że gra nieźle (ale nie miałem akurat ani EP-ków ani CX-ów), EQ jest, EQ użytkownika jest (5-pasmowy, pasma nie opisane, zakres -4/+4... huh? O_o ) ale daje radę

 

---

 

konkludując - jak za taką cenę to jest to naprawdę dobra alternatywa dla sandisków (zwłaszcza jak ktoś woli "po katalogach" a nie "po tagach") :)

 

Witam

 

Mam serdeczną prośbe o informacje na temat trwałości MPIO

 

Odnoszę się do mojego poprzedniego pytania w którym pisze o moim pechu w przypadku MPI FE 100 1 GB l\blue.

bardzo przyjemny ale padł w ciagu miesiąca (a posługiwałem sie ostroznie gdyz wydawał mi sie delikatny)

 

Wszyscy chwalą w sansie c240 te chechy na których mi zależy tzn. dźwięk, obsługe i dyktafon - o czym dowiedziałem sie od Uczestników niniejszego Forum. Ale mi zależy także a katalogach. NIgdy nie tagowałem i nie wiem na ile jest to pracowchłonne przy plikach które sa surowe (no name)

 

Kupując MPIO nie chce ryzykowac awarii i słabszych jak u sansy cech. <_<

Mysle o kupnie FY700 1 GB lub dopłacie i kupnie ML 100 1 GB /

Jednak jezeli z tagowaniem nie jest trudno chetnie kupie sansę ( ma takze slota na micro SD :huh: ale nie typowy kabelek)

 

Jak widać nie wiem co wybrać :(

Prosze o pomoc

dziękuje z góry

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy także a katalogach. NIgdy nie tagowałem
w takim razie nie polubisz się z sansą, bo wszytskie utwory zostaną wrzucone do worka "nieznany wykonawca - nieznany album"...

 

Kupując MPIO nie chce ryzykowac awarii i słabszych jak u sansy cech.

 

co do awarii - nie mam pojęcia, co do "cech" - nie sądzę żeby był gorszy, jeśli już to te odtwarzacze są porównywalne...

 

jezeli z tagowaniem nie jest trudno chetnie kupie sansę

 

nie jest trudne, jest tylko nieco pracochłonne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem, można (bez szukania oprogramowania) na oprogramowaniu załączonym lub na WMP wer. 11 czy Winamp spokojnie zapisać nazwy utworów, wykonawcy i sansa je ułoży?

 

Bardzo jeszcze prosze o opinię co jest lepsze w przypadku MPIO

mpio ML 100 (FY900) (1 GB) czy mpio FY 700 black (1 GB)? Ja w nie zauważyłem różnicy dla mnie...

czy ML100 ma lepszą jakość dzwięku? obsługe ? dyktafon? (a mpio FL 500 (1 GB) to juz tylko design ?)

 

dziękuję Ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, można w WMP albo Winampie... a można przez iriver plus2 http://tnij.org/plus2 który zrobi to za ciebie (automatycznie otaguje nawet pojedyncze utwory, nie mówiąc już o albumach) - inne programy potrafią tylko albumami (foobar2000) albo tylko i wyłącznie ręcznie, plik po pliku (WMP, Winamp) co jest MASAKRYCZNIE pracochłonne i po prostu nudne...

 

co do pytań o jakość - nie wiem, to jest drugi raz w ogóle kiedy mam odtwarzacz mpio w ręku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności