Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ranking słuchawek dokanałowych IEM - Spawn - 09 październik 2020 - 77 pozycji


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Spawn napisał:

Wedle pomiarow to one juz od wyzszej srednicy maja roll offa

 

https://drive.google.com/file/d/0B0VOjqY8dVYWTkFfdmFhaEpFTFU/view

 

Monki za 30zl maja lepiej rozciagniete pasmo

 

https://drive.google.com/file/d/0B0VOjqY8dVYWcTktR3M0VFU4Qms/view

No super. Wiedziałem, że skończy się na wykresach. Monki są fajne jak na pchełki, mają rzeczywiście całkiem dobre rozciągnięcie. Ale co z tego, jak tego za dobrze nie słychać, bo grają typowo "pchełkowo". ZST mają dobry bas, ale kiepską średnicę, ja tam nic analogowego w niej nie słyszę, wokale fatalne, nie są czyste. I nie powiem, lubiłem je na swój sposób, ale i Monki i ZST są przehajpowane. Co innego Audeo, co do tych nie powiedziałbym złego słowa. Ale nie są zbyt muzykalne, tu najlepsze są Triple.Fi 10. Ja wolę porównywać w realu, o tak:

IMG_20180425_112812.jpg

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na obiegowe opinie wiedzialem ze ktos mi wypomni niska pozycje flare ;) Dzwiekowo to nie sa zle sluchawki ale do mnie kompletnie nie gadaja. Zadnych innych nie testowalem na tylu zrodlach i nic. Naprawde sie staralem zrozumiec hype na nie. Westonow 4 tez nie lubie ale uwazam ze sa przynajmniej o klase lepsze.

 

I zeby nie bylo ze hajpuje ze zst to nie wiadomo co. To sa fajne sluchawki ale sa niemal na dole listy wiec nie dajmy sie zwariowac. Uzywam ich codziennie w drodze do pracy bo graja na tyle fajnie ze niechce mi sie wyciagac nawet audeo. Przez jakis czas w drodze uzywalem nawet er4xr w tramwaju ale szkoda mi ich tyrac, nie mowiac juz o vegach ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Spawn napisał:

Patrzac na obiegowe opinie wiedzialem ze ktos mi wypomni niska pozycje flare ;) Dzwiekowo to nie sa zle sluchawki ale do mnie kompletnie nie gadaja. Zadnych innych nie testowalem na tylu zrodlach i nic. Naprawde sie staralem zrozumiec hype na nie. Westonow 4 tez nie lubie ale uwazam ze sa przynajmniej o klase lepsze.

 

I zeby nie bylo ze hajpuje ze zst to nie wiadomo co. To sa fajne sluchawki ale sa niemal na dole listy wiec nie dajmy sie zwariowac. Uzywam ich codziennie w drodze do pracy bo graja na tyle fajnie ze niechce mi sie wyciagac nawet audeo. Przez jakis czas w drodze uzywalem nawet er4xr w tramwaju ale szkoda mi ich tyrac, nie mowiac juz o vegach ;)

 

Różnie ze źródłami w przypadku Flare, ale ważniejsze jest to, że grają tylko na Comply i z bardzo głęboką "insercją". Ja miałem to szczęście, że wszystkie ich modele mają niesamowitą synergię z serią Galaxy i żaden DAP w przypadku R2S nie zagrał lepiej niż S7 czy S8.

 

W sumie przez pewien czas wystawiłem wszystkie moje modele Flare w komisie, bo ich nie używałem i zapomniałem trochę o nich w natłoku innych doków, typu FLC8 czy Earsonics Velvet, ale potem do nich wróciłem i wymiotły każde inne słuchawki (co prawda R2pro i R2A, nie R2S).

 

Dla mnie to co najmniej lower high-end a pewnie i high-end w tym zestawieniu, ale podobnie EX-1000. Mogę się jedynie zgodzić, że są trochę wyżej niż GR07 :) Tyle, że te też dałbym wyżej... No, ale każdy ma swój ranking. Chociaż wg mnie zestawianie ich z KZ ZST, JBL jako entry level woła o pomstę do nieba ;)

 

Ciekawi mnie pozycja Fibae... Miałem tylko Harmony 8.2 przez jakieś pół roku, które niby powinny być lepsze, a nie były w stanie nawet podjąć walki z EX1000.

Andromeda i Vega porównywałem bezpośrednio z Flare R2pro i choć wydawały mi się technicznie na trochę wyższym poziomie (góra w Andromedach i tekstury w Vega), to ogólnie nie zamieniłbym Flare na Campfire - R2pro są wyraźnie bardziej organiczne, naturalne i przyjemnie brzmiące (bez przesady oczywiście), kosztem minimalnie gorszych "technikaliów".

 

Dokanałówki za bardzo zmieniają swoje granie w zależności od źródeł i co gorsza tipsów, no i anatomii ucha... Często od łutu szczęścia zależy czy trafimy akurat na właściwą konfigurację. Dlatego takie rankingi mogą się bardzo diametralnie różnić pomiędzy użytkownikami, nawet jeżeli testowali podobne spektrum słuchawek.

 

Zgadzam się, że pierwsza trójka to ten topowy poziom wśród doków (zgaduje w przypadku ProPhile-8), ale różnica między miejscem nr 3 a miejscem nr 10 jest minimalna, a między miejscem 10 a miejscem 18 bardzo duża....

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy nie zrobić więcej poziomów ale stwierdziłem że chyba nie ma się co aż tak rozdrabniać bo słuchawek w zestawieniu w sumie nie ma aż tak wielu i potem były by po 2 pozycje na level. Już ten lower high end tak rzutem na taśmę dodałem bo nie mogłem dopasować er4xr nigdzie. Myślę że mógłby się pojawić się dodatkowy level między entry a mid w którym znalazły by się pozycje miedzy 12-13 a 17. Ma ktoś pomysł na nazwę? Myślałem żeby dać szkolną skalę ocen ale już w tym momencie jest wypełniona bo musze zostawić sobie margines na jakiś ewentualny ultra high end typu shure KSE1500, empire ears zeus xr czy noble k10 encore. Trzeba mieć jakieś marzenia ;) 

 

Bierzcie pod uwagę że ja nie jestem recenzentem i nie dostaje sprzętów od tak tylko muszę je albo kupić albo wysępić wypożyczenie dlatego zestawienie zawiera tylko słuchawki które sądziłem że mi się spodobają albo takie na które był hype i uległem albo takie które ustrzeliłem bo okazja. Nie kupuje sprzętów które sądze że mi się nie spodobają. Np takie Shure se846 to jest moim zdaniem wielki nieobecny ale po prostu wydaje mi się że mi nie podejdą więc ciężko mi uzasadnić zakup. Przez kilka lat siedziałem też głównie w nausznych stacjonarnych a doki traktowałem jako dodatek ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Spawn napisał:

Np takie Shure se846 to jest moim zdaniem wielki nieobecny ale po prostu wydaje mi się że mi nie podejdą więc ciężko mi uzasadnić zakup.

 

Na pewno nieobecny, ale czy wielki? Nie sądzę. 

 

Miałem i z radością się ich pozbyłem, choć z ogromną stratą finansową. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Spawn napisał:

Ma ktoś pomysł na nazwę? 

 

4 poziomy chyba wystarczą. Ten ultra high end to nadal będzie poziom flagowców Campfire, czy InEar ProPhile-8 (czy Flares Pro / Flares GOLD ;) ). Ceny są coraz wyższe, ale nie można nieskończenie poprawiać jakości dźwięku - można tylko manipulować tonalnością i ograniczać w stosunku do niej kompromisy.

Entry level, Mid end, High end i Ultra high end bym proponował. 

 

Dla mnie

entry level to takie KZ ZST, NuForce NE-700, Piston 2 - mniej lub bardziej tanie, ale dobre

Mid end to takie PFE121, Triple.Fi10, Cardas A8 - słuchawki, które już aspirują do wyższego poziomu, są bardzo dobre, ale to jeszcze nie dźwiękowy high end

High end to EX1000, GR09, K3003, R2pro, ER4XR, Velvet, większość dobrych customów pewnie

Ultra high end to Andromeda, Flares Pro, Oriolus MKII, ProPhile-8, pewnie niektóre customy od 1500$ - czyli słuchawki gdzie wszystko jest bardzo dobre, a niektóre elementy są wybitne

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Spawn napisał:

@BernieZ ciekawosci, Twoim zdaniem kazety powinny byc nizej czy staxy wyzej?

Według mnie Staxy wyżej, bo to jest inna półka niż KZ. Chociaż trudno mi według Twoich wymagań pozycjonować. To Twój osobisty ranking.

Dla mnie te małe Staxy według Twojego określenia to "w pewnych aspektach bardzo dobre brzmienie" czyli według Ciebie Mid end " jednak w innych do tego poziomu brakuje".

(choćby porzez ten roll off wysokich, ale mi tam jak słucham i podłączę po LO do dobrego źródła nic nie brakuje).

I co najmniej jak Triple Fi.10, które są moimi najczęściej używanymi dokanałówkami teraz,  nie niżej od Audeo.

Co do cen, to ten starszy model SRS-001 MK2 kosztował chyba 300 $, a w Polsce ok.1700 zł, co i tak było dużo, ale to są słuchawki + energizer, mały, bo mały ale jest.

Potem SRS-002 za 3100 zł to już jest duże przegięcie za ten zestaw tym bardziej, że w Japonii można kupić za przelicznik ok. 1500 zł https://www.ebay.pl/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=stax+srs-002&LH_PrefLoc=2

 

KZ ZST to mniej więcej tam, gdzie EP-630 ( zachowały mi się jeszcze i jak ich posłuchać, to nie odstają wcale od KZ-tów na stockowym kablu :) ).

No może KZ mają lepszy bas, ale wokal to można się spierać. Ale w sumie tak wysoko nie są , prawie na samym dole są umieszczone.Tanie granie i tyle.  Niezłe jak na cenę, może być postrzegane jako przyjemne w odbiorze, ale nie dla każdego. 

Przy okazji, nie bolą Cię uszy od KZ-tów?  (w sensie od grubej tulejki).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bernie napisał:

Przy okazji, nie bolą Cię uszy od KZ-tów?  (w sensie od grubej tulejki).

 

Nie ale one rzeczywiście jakieś dziwne są pod tym względem. Zazwyczaj przy innych słuchawkach używam tipsów M albo ML a przy kazetach wogóle seala nie mam na takich. Używam rozmiaru L i łapie dobrego seala w KZ a jak tego samego tipsa próbuje upchnąć w innych słuchawkach do ucha to bardzo płytko siedzi i izolacja słabiutka.

 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2018 o 13:58, Sound John napisał:

Te pierwsze monki wcale nie były przehajpowane. 

Chociaż analityczność leżała.

Monki Classic za swoją cenę były znakomite. Ale Espresso Edition też nic nie brakuje , choć droższe.

 

W którym miejscu umiescicie FiiO F9 PRO ? Oraz rózne modele Westone ?

Ja umieściłbym FiiO FH-1 i F9 w Entry Level. A F9 Pro w Mid End. 

 

Ciekawy jest przykład UE Triple Fi 10. - obecnie chodzące po 300 zł. To słuchawki, które miałem 2 razy. Są dobre ale ich kształt nie do końca pozwala mi się nimi cieszyć. A gdzie umieścić UE900s ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triplefi do dziadunie, mialy premiere gdzies w 2006 roku i byly to pierwsze 3 driverowe sluchawki. Ksztalt maja conajmniej dziwny, dosc powiedziec ze lepiej je nosic z przepietym kablem prawa na lewą. Ue900 co prawda nie slyszalem ale czytalem ze o ile komfort to niebo a ziemia to dzwiek juz nie teges. Niby podobne, niby rowniejsze ale ze gorszy bas i niby przyblizona srednica ale slabszej jakosci.

 

Fiio nie znam zadnych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja za to uczepię się JBL 220 reference. Dlaczego się znalazły w tym zestawieniu? One były dobre ale w czasach gdy szukało się jakiejkolwiek alternatywy dla Creative ep-630 (owe jbl kosztowały ok 100-200 zł jeśli dobrze pamiętam) a nie było jeszcze znanych  na forum Sony ex-82, ex-85. 

Co prawda z pamięci ale na obecne czasy, jestem przekonany że wypadłyby fatalnie. 

 

Wysoko umieszczone Massdrop plus co rsz bardziej kuszą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

Update listy - mamy nowego lidera.

A 4 pozycja to Andromedy? :) Z pośpiechu chyba część nazwy wykasowałeś

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Spawn zmienił(a) tytuł na Ranking słuchawek dokanałowych IEM - Spawn - 09 październik 2020 - 77 pozycji

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności