Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję pomocy osoby która słuchała zarówno słuchawek AKG K518 oraz Encore Rockmaster Live, wszystkie inne proszę o wyjście z tej strony naprawdę.

Czy moglibyście napisać jak rózni się dźwięk w tych słuchawkach? Chodzi mi bardziej o średnicę i treble, bo basu więcej mają AKG to wiem a że obie pary jakościowo mają OK to więcej wiedzieć mi nie trzeba. Pragnę więc wiedzieć jak w tych słuchawkach brzmi średnkca tzn czy w AKG nie jest przyćmiona basem i czy wysokie tony są raczej suche czy melodyczne, preferuję te drugie. Dziękuję z góry za pomoc, informacje te być może zmienią moje życie?

Edytowane przez FreshOne
Pominięcie słowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K518 aż takie zalane basem nie są. Chociaż na pewno tego wyższego jest trochę za dużo, na czym traci średnica.

Rockmasterów słucham tylko na welurach, bo te proteinowe pady są beznadziejne jeśli chodzi o komfort i w takim zestawieniu zarówno średnica, jak i tony wysokie są lepiej zaznaczone i kontrolowane niż w AKG. Przy czym w obu parach ciężko mówić o suchości jakiejkolwiek składowej dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, FreshOne napisał:

Ok, czyli chyba jednak będę musiał ich koniecznie posłuchać, a powiedzcie mi proszę panowie jak w obu parach słuchawek wypada niski bas, czy w ogóle jest słyszalny?

O k518 już wyżej było zaznaczone - mid, mid i jeszcze raz mid. Encore OE zejściem nie pozwalają, również strojone z nastawieniem pod lepsze uderzenie niż zejście ale jest dużo przyjemniejszy w odbiorze, sporo lepszy imo :)

 

8 godzin temu, Inszy napisał:

K518 aż takie zalane basem nie są. Chociaż na pewno tego wyższego jest trochę za dużo, na czym traci średnica.

Rockmasterów słucham tylko na welurach, bo te proteinowe pady są beznadziejne jeśli chodzi o komfort i w takim zestawieniu zarówno średnica, jak i tony wysokie są lepiej zaznaczone i kontrolowane niż w AKG. Przy czym w obu parach ciężko mówić o suchości jakiejkolwiek składowej dźwięku.

No nie są bardzo, ale mimo wszystko jest to średniej jakości bas, skupiony na uderzeniu coby to efektywnie łupało aniżeli należycie brzmiało i zgrywało się z resztą pasm ^_^

I z welurkami również się w pełni zgadzam - dużo wygodniejsze :)

Edytowane przez Patriq6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oe nie kupię, są za duże a ja potrzebuję bardziej miejskich, chyba jednak jestem dość niezdecydowanym człowiekien i będę musiał ich posłuchać. Blisko mam do torunia inowrocławia i bydgoszczy. Wiem że mp3store ma sklep w Bydgoszczy, a wie ktoś może gdzie jeszcze w tych trzech miastach ew. znajdę jakiś sklep gdzie będą któreś z tych słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OE są nieduże jak na słuchawki wokółuszne. Choć to że nie są składane za bardzo im nie pomaga w mobilności. Ja bym jeszcze brał pod uwagę SoundMagic P11S. Są tańsze bo to produkcja własna słuchawek produkowanych dla Beyerdynamic przez tego producenta z uproszczonym pałąkiem lecz lepszej jakości padami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dorzuć Audictus Dreamer, bo to słuchawki gdzieś pomiędzy K518 i Rockmasterami. I jeśli chcesz pseudo skórzane pady, które lepiej odcinają od hałasów niż welur, to Audictusy będą najwygodniejsze z tej trójki. A że cena podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi mętlik w głowie robicie?

Beyerdynamiki odrzucam, bo z opinii wynika że plastik się w nich bardzo szybko łamie, a te Soundmagic... Już sam nie wiem. Może się jeszcze o coś spytam. Jak wygląda stosunek sił tych trzech par (AKG, ERML i SM) jeśli będą podłączone do słabego źródła tj. telefonu, konkretnie Huaweia P8lite? Wiem że założyłem wcześniej podobny temat, ale nie rozważałem wtedy SoundMagic a ponadto tam uzyskane odpowiedzi nie miały charakteru porównującego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Rockmastery i powinieneś byc zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te AKG to sporo basu i są z nich najgłośniejsze. Jednak wielu ludzi że bardzo mocno cisą w uszy. SM  są pośrednie. Dobrze wyważone brzmienie z niezbyt mocnym V. Bardzo dobrej jakości pady z miękkiej skóry proteinowej, wygodne jak na słuchawki nauszne. ERML grają bardziej wokalem i są najmniej skuteczne.

To czy głośność wszystkich będzie dla Ciebie wystarczająca  możesz tylko sam ocenić.

Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG są głośniejsze chyba głównie basem nad SM . Jeśli wolisz więcej basu to lepsze będą AKG. Moim zdaniem SM są lepsze jeśli chodzi o dźwięk i ich skuteczność sprawia że da się nimi wystarczająco głośno grać z telefonu. Lubie ich płaski kabelek z wtyczką z przełącznikiem na 2 standardy wtyków 4-pin. Jednak pilot ma przycisk o bardzo małym skoku i nie działa zbyt pewnie.

Beyerdynamic DTX 350 ostatnio bardzo potaniały, wcześniej bywały droższe od AKG K518.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to AKG przeważają ilością średniego basu. Mam starszy model spokrewniony z K518 i o ich systemie przegubów jakie mają i te, również wielokrotnie czytałem jak się łamią. Swoje latami nosiłem w torbie w woreczku wrzucone pomiędzy innymi rzeczami i są całe. Podejrzewam że podobnie jest z wytrzymałością tych SM. Wszystkie te słuchawki są lekkie  i mają niewielkie rozmiary. Jeśli na nich usiądziesz to nic nie pomoże. Są zrobione z tworzyw które w pewnym monecie muszą pęknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli chodzi o słuchawki nauszne to dość trudno jest z nich uzyskać zbyt dużo subbasu z powodu szczelności. Często jest to możliwe jeśli dokładnie ułożymy słuchawki na uszach i dociśniemy pady rękoma. No i wtedy trzeba by było tak trzymać. Bywają od tego wyjątki. Jednak trzeba by szukać wśród słuchawek o znacznie cięższej budowie i sporych padach. Sporo może też zalezeć od ukształtowania muszli uszu ich użytkownika. Do takich słuchawek na pewno należą Bluedio T3. Da się je kupić nowe w podobnej cenie i do tego mają łączność bluetooth. Grają bardzo głośno, ważą jakieś 3 razy więcej choć ich dźwięk jest skierowany raczej do entuzjastów mocnego basu,a góra jest mocno złagodzona. Środek pasma jest dość specyficzny. Zapewne są skierowane do wielbicieli bardzo dużych natężeń dźwięku w zakresie basu. Powinny być też wytrzymałe, bo są zbudowane głównie z chromowanego metalu i dobrej jakości sztucznej skóry. Nawet ich membrany są chromowane :) . Na dodatek mogą posłużyć jako odbiornik bluetooth lub do podłączenia innych słuchawek. W wersji  + mają jeszcze odtwarzacz mp3 na pokładzie :D . Są zrobione na bogato jak za pieniądze które kosztują. Jednak nie powiedział bym że ich jakość dźwięku jest na poziomie SM P11s, choć nie dziwię ze że mogą mieć swoich wielbicieli. Nazwanie ich turbinami nie jest gołosłowne :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności