Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Jakie słuchawki wokółuszne do 500 zł (muzyka elektroniczna, rap)


michalpio1988

Pytanie

Witam serdecznie.

 

Przewertowałem internet w poszukiwaniu słuchawek wokółusznych do muzyki elektronicznej i rapu, niestety bez rezultatów. Nawet brak mi typów. Proszę więc kolegów i koleżanki o jakieś propozycje. Budżet 500zł, oczywiście mogę go trochę nagiąć ;) Posiadam od kliku dni HyperX Cloud Stinger, zakochałem się w wygodzie użytkowania (wokółuszne), dźwięk również spoko. Niestety nie mają odczepianego mikrofonu. Szukam też czegoś z wyższej półki na nieco dłużej. Stylistyczne podobają mi się z prostokątnymi muszlami. Mogą być też w stylistyce tych HyperX Cloud Stinger.

 

Bardzo proszę o pomoc, chcę dobrze wydać te pieniądze.

 

Pozdrawiam Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
9 minut temu, chico99 napisał:

Używki DT150, mają pady takie jak chcesz;) chyba są jeszcze w naszym komisie

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-beyerdynamic-dt150/

No szczególnie dobry wybór do elektroniki czy hh. Z tym basem ze studni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, chico99 napisał:

Jakub miałby na ten temat inne zdanie, ja zresztą też.

To chyba dobrze?:) Bo jak każdy miałby ten sam gust to po co byłoby tyle marek sprzedających sprzęt audio?

Do takiego rodzaju muzyki szukałbym po prostu coś zdecydowanie z lepszym zejściem niż DT150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, chico99 napisał:

Czyli ... ? Więc zaproponuj coś koledze.

Niestety będzie mi trudno coś doradzić, bo nie posiadam żadnych słuchawek które byłyby bassowymi monstrami. DT150 to typowe realizatorskie słuchawki które do słuchania takich gatunków jak hh czy elektronika, które to wpisane mają w swoją naturę sporą ilość basu dla mnie, powtarzam dla mnie sprawdzą się słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, mantr napisał:

Mój głos na Sony MDR-1A. Teraz sporo potaniały i nawet nówki zmieszczą się w budżecie. Są szeroko dostępne więc możesz odsłuchać w jakimś sklepie. Gają V czyli mocny bas, czyste wysokie. 

 

To są słuchawki wokółuszne? Tylko takie biorę pod uwagę.

 

Dziękuje za zainteresowanie tematem i czekam na dalsze propozycje. Nie mogę mieć żadnych wątpliwości co do słuszności wyboru, więc odmienne zdanie kolegów na temat DT150 skreśla je z listy.

 

Aha napędzać je ma telefon głównie na początku. Póżniej chcę zainwestować w jakiś przenośny odtwarzacz. Sony Walkman?

Edytowane przez michalpio1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Cytuj

Nie mogę mieć żadnych wątpliwości co do słuszności wyboru, więc odmienne zdanie kolegów na temat DT150 skreśla je z listy.

Czyli właściwie nie kupisz żadnych słuchawek, bo każda konstrukcja ma swoich zwolenników jak i przeciwników. W skrajności też nie wolno popadać. Decyzję najlepiej podjąć na podstawie odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, projack napisał:

Czyli właściwie nie kupisz żadnych słuchawek, bo każda konstrukcja ma swoich zwolenników jak i przeciwników. W skrajności też nie wolno popadać. Decyzję najlepiej podjąć na podstawie odsłuchu.

Słuszna uwaga. Postaram się posłuchać proponowanych słuchawek, lecz będąc na terenie Dani do czerwca, może to być nieco utrudnione.

 

Czekam na dalsze propozycje.

Edytowane przez michalpio1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dorzucę od siebie BossHifi B8, wokółuszne, na ebayu do kupienia poniżej 300 zł, elektroniki i hh (z tego gatunku w zasadzie tylko pro8l3m) słucha mi się na nich bardzo dobrze, jest ten bass ale dobrze kontrolowany, reszta pasm też jest obecna. Nie mają typowej V-ki ale moim zdaniem to lepiej bo nie męczą tak szybko i odsłuch dłużej sprawia przyjemność. Sama przyjemność. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuje Ci bardzo. Właśnie o to chodzi, żeby nie męczyły a często tak jest, gdy bas zalewa resztę pasma lub jest słabo kontrolowany. Trochę odpycha to wooden....są wersje bez tej imitacji drewna?

 

 

Nikt żadnych propozycji więcej? 

Sony MDR-1A słuchawki wokół uszne?

 

Kupione Sony MDR-1A. Po odsłuchu za około tydzień napiszę swoją opinie. Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za wszelką pomoc.

Edytowane przez michalpio1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 26.04.2018 o 01:27, Ryusse napisał:

@michalpio1988
Koniecznie daj znać jak wypadają w elektronice/rapie oraz jak sobie radzą ze spokojniejszymi kawałkami, gdzie bardziej liczą się wokale. :)

Jestem na etapie wygrzewania. Za mną około 10 godzin. Pod koniec tygodnia postaram się opisać swoje wrażenia, mimo iż nigdy przedtem tego nie robiłem '?

 

Słuchawki po kilkunastu godzinach wygrzewania. Jeszcze nie skończyłem, ale napiszę swoje odczucia.

Pierwszy odsłuch bez wygrzewania był dla mnie porażający w negatywnym tego słowa znaczeniu. Bas jakby, ktoś uderzał kijem o karton,twardy, wąska scena i nierównomierny balans. Średnie tony przytłumione a wysokich brak. Podchodziłem do nich po kilka razy w ciągu paru dni i za każdym razem te same beznadziejne odczucia. Postanowiłem zacząć je wygrzewać po kilka godzin dziennie z przerwami w nocy, bo nie mogłem znieść tych odgłosów z utworu do wygrzewania od Jlab.

 

Po kilku pierwszych godzinach dałem im kolejną szansę, zabrałem się do odsłuchu. W moim przekonaniu różnica była kolosalna. Bass w końcu się "pokazał'' (wciąż dosyć twardy). Scena znacznie się poszerzyła. Tak jakby słuchawki w końcu nabrały stereofonii. Moim uszom wreszcie też ukazały się tony wysokie. Dokładne, nieprzesadne. "Tańczą" po całych słuchawkach z świetnym efektem. Nie przerwałem wygrzewania no i w sumie do tej pory nie skończyłem. Zamierzam to robić przez około 150 h.

 

Ogólnie jestem zadowolony z efektu jaki uzyskałem. Nie mam solidnego źródła ani żadnego wzmacniacza, ale przymierzam się do kupna i wiem, że wtedy te słuchawki pokażą co potrafią. Wielka zaleta to, to że są mega lekkie i świetnie leżą na głowie. Trochę słaba wentylacja ucha, ale myślę że to przez te upalne dni, bardziej to dokucza. 

 

Przykładowe utwory, na których robiłem odsłuch:

Boris Brejcha - Sad But True (High Tripping Minimal Techno) trochę, aż za dużo basu.

AC Slater - Bass Inside (Official Music Video) świetna kontrola i natężenie basu.

Pennywise-The Devil In przy tym utworze perkusja brzmi świetnie ;) zaskoczony byłem .:)

Kartky - niemanieba (prod. NoTime) dla mnie idealnie grają ;)

KURA - Namek - tutaj przy 80% głośności z laptopa jest OGIEŃ. Świetne proporcje basu, tonów średnich i wysokich.

 

Na nowo też odkryłem stare kawałki Eminema. Co do polskiego rapu to mam wrażenie jakby trochę za blisko głowy był wokal. Tak jakby był ciut za bardzo wysunięty do przodu. Reszta cacy.

 

 

Mam nadzieję, że komuś pomogę w wyborze. Opisałem swoje odczucia najlepiej jak umiałem, więc proszę o wyrozumiałość.

Po zmianie źródła i kupnie jakiegoś wzmacniacza dopiszę swoje uwagi.

 

Pozdrawiam Michał.

Edytowane przez michalpio1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności