Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Czy FOCAL LISTEN będą odpowiednie do muzyki, którą słucham? Słuchawki do 500 zł.


Ryusse

Pytanie

Cześć, szukam słuchawek do 500zł i natknąłem się na Focal Listen.
Słucham głównie muzyki elektronicznej i rapu/trapu(jak zwał tak zwał te nowe wytwory), ale zdarzy się też posłuchać czegoś spokojniejszego, czy różnych odmian rocka. Jednak jest to jakieś 10% z całości.

Przykładowe utwory:
-electro: Don Diablo, James Newman-Head Up
-rap: Paluch-W moim życiu

-rock: BMTH-Throne

-spokojniejsze: Dawid Podsiadło-Cashew/161644

Czy Focale będę odpowiednie do moich upodobań? Źródłem dźwięku będzie laptop z jakąś średnią dźwiękówką oraz LG G3 (w wakacje zmieniany raczej na One Plus 6).
Zdarzało się, że słuchawki, czy to głośniki, na których czegoś słuchałem przykładowo grały zadowalająco electro, ale byłem zawiedziony wokalami. Chciałbym tutaj uniknąć takiej rozbieżności.
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/recenzja-focal-listen/2/

Słuchawki nie zadowolą „basogłowych” – niskie tony z pewnością nie są tu priorytetowe. To raczej równa i optymalna ilościowo prezentacja dołu, ale tym samym z trochę większym zejściem subbasu niż w przypadku Professional lub Classic. Listen nadal nie będą stanowiły nagłownego subwoofera, nie wypychają też midbasu lub wyższego basu. Mimo że kontrola niskich tonów jest dobra, to nie jest to bas wyjątkowo szybki. Jego atak nie ma mocnego uderzenia, brakuje mu „kopa”. Oceniłbym niskie tony raczej mianem spokojnych, może nawet powściągliwych. Nie jest też totalnie szkicowo, czy wyjątkowo szczegółowo. Brakowało mi sprężystości basu, dynamiki, informacji, a liczyłem też na mocniejsze różnicowanie faktury instrumentów, które często są trochę zmiękczone.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Ryusse napisał:

Słucham głównie muzyki elektronicznej i rapu/trapu(jak zwał tak zwał te nowe wytwory), ale zdarzy się też posłuchać czegoś spokojniejszego, czy różnych odmian rocka. Jednak jest to jakieś 10% z całości.

Hmm ... poczytaj o DT770

poradziłbym DT990 pro 250ohm ale masz na razie LG G3 a to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam Listeny od około 2 tygodni i muszę powiedzieć, że to jedna z najdziwniejszych słuchawek jakie miałem. Czy pasują do tego co słuchasz? Nie mam pojęcia, bo moim zdaniem one pasują do wszystkiego i do niczego. Z jednej strony są strasznie dobre z drugiej strasznie przeciętne. Nie rozumiem ich zupełnie, ale bardzo ciekawy przypadek :D

Jeśli masz możliwość posłuchania ich, zrób to. Ponieważ z jednej strony, tak jak napisali koledzy przede mną, sygnatura pasmowa Listenów zdaje się nie pasować do twojej muzyki, ALE one są na tyle specyficzne, że albo będzie "meeeeh", albo bardzo Ci podejdą ;) Powiedziałbym również, że nadają się do zastosowań analitycznych, ponieważ uwypuklają mocno błędy w nagraniach.

 

Jeśli jednak chcesz coś bezpieczniejszego to wspomniane DT770/DT990 (używki), lub AKG K702 - kolega, który słucha podobnej muzyki bardzo je do tego ceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, killwasi napisał:

albo będzie "meeeeh", albo bardzo Ci podejdą ;)

Zgadzan się z @killwasi czasem, w konkretnym przypadku, słuchawki zupełnie niepasujące do odsłuchiwanej muzyki, były strzałem w dziesiątkę:) Miałem tak z AKG701. Tu może być podobnie. Poza tym, jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz ...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Listeny maja okreslilbym to nautralne brzmienie ktore oznacza ze maja ilosc basu conajwyzej akuratną. Jak ktos jest przyzwyczajony to basotlukow to one beda dla niego kompletnie bez basu. Nie sa to optymalne sluchawki do elektroniki i rapu bo nie bedzie "bassa". Problem z nimi jest taki ze przy cenie 500zl obiektywnie ciezko znalezc sluchawki lepsze tym bardziej ze one zostaly wycenione pierwotnie na 1200zl po czym cena zostala zanizona przez ciagle promocje na morelach. Dla mnie to poziom porownywalny do bardzo cenionych przezemnie beyerdynamicow dt150 ktore maja juz kawal basu ale przy 250ohmach potrzebuja jakiegos wzmacniacza. Meze99 classics uwazam za troche lepsze niz Listen a i basu im nie brakuje ale sa prawie 3 razy drozsze dlatego polecam kupic uzywki bo to kawal dobrej sluchawki.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Listeny maja okreslilbym to nautralne brzmienie ktore oznacza ze maja ilosc basu conajwyzej akuratną. Jak ktos jest przyzwyczajony to basotlukow to one beda dla niego kompletnie bez basu. Nie sa to optymalne sluchawki do elektroniki i rapu bo nie bedzie "bassa". Problem z nimi jest taki ze przy cenie 500zl obiektywnie ciezko znalezc sluchawki lepsze tym bardziej ze one zostaly wycenione pierwotnie na 1200zl po czym cena zostala zanizona przez ciagle promocje na morelach. Dla mnie to poziom porownywalny do bardzo cenionych przezemnie beyerdynamicow dt150 ktore maja juz kawal basu ale przy 250ohmach potrzebuja jakiegos wzmacniacza. Meze99 classics uwazam za troche lepsze niz Listen a i basu im nie brakuje ale sa prawie 3 razy drozsze dlatego polecam kupic uzywki bo to kawal dobrej sluchawki.
Akurat do elektroniki i rapu, Listeny nadają się całkiem nieźle, pod warunkiem że nie jest się przyzwyczajonym do tłukącego basu. Ogólnie, Listeny bardzo dobrze radzą sobie z nowszą muzyką. Problematyczne są jedynie w muzyce rockowej, metalu, stonerze - czasami brakuje im dociążenia w mid basie, choć dużo tu zależy od realizacji albumu.

Wysłane z mojego ZTE B2017G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do zarzutów o ilość basu - IMO to nie jest problemem. Problemem jest to, że kompletnie brak im wypełnienia i na neutralnym torze nadają się tylko do odpowiednio zrealizowanych albumów. 

 

Ja bym autorowi tematu poradził spojrzeć w kierunku Takstarów HD6000

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Listen się albo uwielbia albo nie trawi. Dla mnie zajmują ważne miejsce w mini kolekcji. Lubię jak grają Pionkiem, a i Note8 się bardzo ładnie zachowują. W FL lubię wokale i wysokie, fajna jest też separacja i ogólny odbiór. Często po nie sięgam. Ale koledze chyba na początek też bym polecił coś w stylu HD6000. Miałem je lata temu i było to dobre coś do elektroniki.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DT770- ilu omowe?
DT990 pro 250ohm- w przeciągu 2/3 miesięcy zmienię telefon, w 90% będzie to One Plus 6, który jeszcze nie miał premiery więc ciężko powiedzieć o jego możliwościach muzycznych. Chyba, że coś mnie przekona do kupna LG V30, tutaj nie będzie problemu ze źródłem dźwięku. Z drugiej strony nie będę słuchał muzyki tylko z telefonu. Zamiennie z laptopem, gdzie wiadomo jakie dźwiękówki wsadzają.
Meze 99- cena za wysoka, a chcę produkt nowy.
AKG K702- 650 zł, trochę za dużo.
Beyerdynamic dt150- również budżet przekroczony. Mógłby też być problem ze wzmacniaczem. Kompletnie nie wiem jak to wszystko dobrać.
Takstar HD6000- nie podchodzą mi wizualnie te znaczki na górze, głupi powód, ale jednak. Kosztują 300 zł. Może warto dołożyć te 200, czy one są tak dobrze zrobione pomimo niższej ceny?

Jest jeszcze opcja, że kupię Listeny i w razie czego mam 30 dni na zwrot. (Zdążę je wygrzać? Nie było by problemu później z ich zwrotem?)


Chciałbym się zamknąć w 550 zł w słuchawkach z ewentualnym wzmacniaczem jeśli byłby potrzebny. Pamiętajmy, że nie wiadomo co będzie źródłem za te parę miesięcy. Może być lepiej lub trochę gorzej więc nie chciałbym żeby zaważyło to na wyborze słuchawek.

Edytowane przez Ryusse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jak chcesz, to kup listeny i je zwróć w razie czego. ale jestem niemal pewien, że w twojej muzyce się zwyczajnie nie spełnią. Takstary byłyby zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem, no ale pstrokate wzorki

 

do beyerów nie podchodź bez wzmaka

Edytowane przez Play
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W takim razie zastanowię się nad tymi Takstarami. Wokale będą dobrze grały? Nie chciałbym żeby bas zagłuszał resztę dźwięków jak to jest na przykład w Philipsie NL5616LZ-400-SFH4, gdy słucham czegoś spokojniejszego. Bas nie jest na mega wysokim poziomie a w dodatku przeszkadza w odbiorze innych dźwięków.

Możecie podać jeszcze jakąś alternatywę?

*Na audiokrytyku autor recenzji Takstarów twierdzi, że lepsze są m.in. Superluxy 669, AudioTechnica m30x, Rockmaster Encore. Ich cena jeszcze bardziej odbiega od mojej granicy 550 zł i wydaje mi się, że na 100% można w tej cenie znaleźć coś lepszego. Możecie się do tego odnieść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Parę wskazówek z mojej strony. Nie wybieraj słuchawek po przez pryzmat ceny. Bywa, że względnie tanie słuchawki podejdą tobie, tylko tobie dużo bardziej, niż droższe. Nie opieraj się w stu procentach na naszych opiniach. Każdy słyszy inaczej. Najlepiej jak się umówisz i pojedziesz do przyjaznego salonu audio. Zrób odsłuch kilku par słuchawek na muzyce której słuchasz i sam wtedy złapiesz perspektywę, a może nawet nasze opinie będą ci niepotrzebne w dokonaniu wyboru. Sam będziesz wiedział co kupić:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do elektroniki ultrasone hfi580 jak najbardziej, midbasu od groma, bardzo agresywne i szybkie słuchawki, to słowo najlepiej do nich pasuje. Nie mają żadnych wymagań co do źródła, zagrają głośno z byle czego. Dużo sopranu co może być nie do przyjęcia dla osób lubiących ciemniejsze granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności