Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Scarlett 2i2 problem z podłączeniem


choragiewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, używałem normalnie scarlett 2i2 do którego miałem podpięty mikrofon i głośniki, lecz pewnego razu zakupiłem ibasso dx90 jako główny odtwarzacz muzyki przez komputer i odłączyłem scarlett.
Po jakimś czasie, chciałem znów podłączyć scarlett żeby móc używać mikrofonu, lecz gdy wpinam usb ze scarlett 2i2 do komputera to automatycznie przestaje mi działać karta wifi która jest podpięta obok. Gdy wpinam z tyłu komputera sytuacja jest identyczna, ponadto zauważyłem, że przestaje działać klawiatura i myszka :D. O co chodzi? Gdy wpinam sam kabel usb to nic się nie dzieje, ale gdy podłącze drugą końcówkę do scarlett to efekt ten sam. Sterowniki wydaję mi się, że wszystkie mam, bo przecież dawniej dobrze się sprawdzało.
Tutaj film z prezentacja: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, whero napisał:

sprawdź na innym pc / oddzielne sekcje usb z tyłu - jak wciąż się powtarza to masz z****ny zasilacz w scarlett'ce

 

 

Przyczyn może być wiele ale dobre praktyki wymagają weryfikacji i eliminacji najpierw najprostszych przypadłości takich jak np. uwalony kabel. Potem można szukać dalej problemów w zasilaczach czy mostku południowym płyty. Długość kabla też tutaj ma znaczenie i nie zalecał bym dłuższych aniżeli 1,5m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bigmaras napisał:

 

Przyczyn może być wiele ale dobre praktyki wymagają weryfikacji i eliminacji najpierw najprostszych przypadłości takich jak np. uwalony kabel. Potem można szukać dalej problemów w zasilaczach czy mostku południowym płyty. Długość kabla też tutaj ma znaczenie i nie zalecał bym dłuższych aniżeli 1,5m

dlatego uznałem że nie ma sensu pisać ponownie o potrzebie próby na innym kablu.... co do samego mostka to bym się kłócił - błąd softowy jest mało prawdopodobne a tak ograniczony problem hardware'owy byłby dosyć dziwny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, whero napisał:

dlatego uznałem że nie ma sensu pisać ponownie o potrzebie próby na innym kablu.... co do samego mostka to bym się kłócił - błąd softowy jest mało prawdopodobne a tak ograniczony problem hardware'owy byłby dosyć dziwny

 

Błąd softowy (uwalonych sterowników) też jest możliwy podobnie jak uszkodzenie mostka, który w specyficznych warunkach pod obciążeniem się wywyla. Widywałem takie rzeczy ale to już na koniec bym zostawił gdy wcześniej potwierdzimy że porządku jest kabel, zasilacz (komp,Scarlett), sekcja zasilania na płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bigmaras napisał:

 

Błąd softowy (uwalonych sterowników) też jest możliwy podobnie jak uszkodzenie mostka, który w specyficznych warunkach pod obciążeniem się wywyla. Widywałem takie rzeczy ale to już na koniec bym zostawił gdy wcześniej potwierdzimy że porządku jest kabel, zasilacz (komp,Scarlett), sekcja zasilania na płycie.

softowy co by się wywalał mostek w reakcji na jedno specyficzne urządzenie jest możliwy (ale 'chyba- brak doświadczenia i statystyk a jedynie wiedzą techniczna' mało prawdopodobny) co do problemów z samym zasilaniem urządzenia (jeżeli uznajemy że scalett i kabel są w porządku) to ponownie określiłbym jako mało prawdopodobne jeżeli podłączając ją w stanie 'spoczynku' zaczynałyby się już problemy i dodatkowo podłączenie pod porty tylnie powodowałoby że jest klawiatura i mysz przestają działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował odpalić z płyty albo pena jakiegoś linuksa. Jak wszystko będzie działało, to wiadomo, że błąd leży po stronie oprogramowania (w takim przypadku bym wywalił sterowniki iBasso oraz Scarletta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności