Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo XQ-23 Portable USB DAC, Receiver z BT4.1 i aptX lol


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

W przyszłym tygodniu premiera nowego urządzenia od xDuoo a mianowicie XQ-23

Z wyglądu i głównego zastosowania to receiver BT z przetwornikiem DAC, mogącym także służyć jako USB DAC

 

Na pokładzie całkiem ciekawie:

  • Układ dac to Wolfson WM8955
  • BT, to brytyjski CSR8670 - BT4.1 z aptX
  • Mikrofon z redukcją szumów CVC
  • Obudowa ze stopu aluminium, cięcie CNC
  • Czas pracy na baterii: ok 5h
  • Moc na wyjściu: 32mW przy 32ohm

 

Wielkich nauszników nie wysterujemy ale jako dodatek portable do kieszeni może się sprawdzić.

 

Cena oficjalna: 48 USD lol

 

HIwDqxA.jpg

 

DNchJd2.jpg

 

IBg3QTt.jpg

GwbUYCH.jpg

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej :D Gdyby nie fakt, że mamy drugą połowę kwietnia, to bym pomyślał, że to żart na Prima Aprilis :D Wygląda kozacko w każdym względzie, a cena jest po prostu śmieszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Inszy napisał:

Jakby co, to pierwszy stanąłem po niego w kolejce :P

Tuż Marudo za moimi plecami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś już wiadomo kiedy będzie dostępny ?  Na alie można zamówić https://pl.aliexpress.com/item/XDUOO-XQ-23-High-Performance-CSR8670-Bluetooth-APTX-WM8955-Audiophile-DAC-Wzmacniacz-HiFi-Przeno-ny-Wzmacniacz/32864017248.html

Przede wszystkim jak gra, choć fajerwerków w tej cenie sie nie spodziewam. 

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Damix napisał:

Coś już wiadomo kiedy będzie dostępny ?  Na alie można zamówić https://pl.aliexpress.com/item/XDUOO-XQ-23-High-Performance-CSR8670-Bluetooth-APTX-WM8955-Audiophile-DAC-Wzmacniacz-HiFi-Przeno-ny-Wzmacniacz/32864017248.html

Przede wszystkim jak gra, choć fajerwerków w tej cenie sie nie spodziewam. 

 

Generalnie już dostawa do Polski dotarła. Kwestie formalne jeszcze trwają. Myślę, że poniedziałek/środa już powinien być dostępny.

Edytowane przez bigmaras
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, unboxing lol

 

Na razie zgodnie z oczekiwaniami jeżeli chodzi o "build quality" tego maleństwa. W całości z metalu, ładne cięcia na brzegach, piaskowane aluminium, ładnie leży w rękach. Na plecach fragment wydaje mi się, że szklany. Zapakowany jak każdy z ostatnich produktów xDuoo.

 

P7lNcIG.jpg

 

J7JtIjg.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupione i przetestowane na szybko z KZ ZS6, źródła Z5 Compact jak i Laptop Lenovo Y700. Pierwsze spostrzeżenia, wyłącza się automatycznie po 3 minutach bezczynności, bardzo szybko łapie kontakt z telefonem (do dwóch sekund po włączeniu). Duża ilość energii dla słuchawek (xDuoo zamienia kazety w małe głośniki), zasięg bluetooth jest przyzwoity, dobre 5 metrów + całe moje ciało do przebicia (stoję pomiędzy xDuoo a telefonem). Co do dźwięku, zdaje się być lepszy od tego wbudowanego w Z5C (tego dla toru 24 bitowego - korzystam z powerampa, który daje możliwość skorzystania z tej alternatywy). Po podłączeniu do lapka instalują się sterowniki i po 2 minutach wszystko śmiga (ważna rzecz, trzeba mieć go włączonego przesuwakiem podczas połączenia USB, żeby dawał dźwięk). Co ciekawe, panel sterujący współpracuje z laptopem (testowane w aplikacji foobar2000)

Porównanie do używanego przeze mnie Avantree Clippera (wersja podstawowa - czerwona jak i Pro - szara). Avantree przede wszystkim brakowało mocy, żeby napędzić nawet takie ZS6, do tego pomimo aptX było słychać, że Avantree grało gorzej niż Z5 Compact. xDuoo zdecydowanie szybciej się łączy do tego sam panel jest dużo wygodniejszy w obsłudze, a jedyne co mnie w xDuoo zastanawia, jak to nosić? Osobiście powiesiłem na szyi za kółko, może wsiowe lekko, ale nie mam pomysłu jak to nosić "w terenie".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam kilka uwag odnośnie ogólnie technologii bluetooth, może się przyda:

1) Po pierwsze woda blokuje bardzo mocno sygnał BT. Organizm ludzki to 70% wody zatem jeżeli w idealnej linii na zewnątrz budynku pomiedzy  nadajnikiem a odbiornikiem będzie nasze ciało to ograniczymy połączenie i wówczas jakiekolwiek urządzenie będzie miało "ścinki" połączenia lub sygnał będzie bardzo mocno ograniczony. Wewnątrz budynku sytuacja może być trochę łagodniejsza. Zjawisko zostało nawet profesjonalnie nazwane i nosi nazwę: Bluetooth Cross Body Interference

2) BT działa na częstotliwości 2.4 GHz zatem wszelkie urządzenia siejące u nas w domu/na zewnątrz na tej częstotliwości będą zakłócać nam sygnał dość mocno, czyli:

- mikrofalówki

- sieć WiFi (chyba, że mamy na 5 GHz wszystko)

3) Na zewnątrz, duże skupiska urządzeń np. skrzyżowania z dużą liczbą świateł i instalacji również zakłócają nam sygnał. Duża liczba z tych urządzeń sieje na bardzo popularnej, wspomnianej wcześniej częstotliwości 2.4 GHz U mnie w mieście gdy biegam bez względu na rodzaj nadajnika i bez względu na marke/rodzaj/cenę słuchawek mam skrzyżowanie gdzie gdy podbiegam zdarza się, że słuchawki wręcz potrafią się rozparować a zakłócenia to wręcz norma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem świadomy tego, że stojąc pomiędzy telefonem, a odbiornikiem obetnę znacząco zasięg, stąd ten test w sumie i jestem zaskoczony, dla porównania Avantree przycina dość znacząco. Jeśli chodzi o wolną przestrzeń, spokojnie 10 metrów można łazić czy nawet trochę więcej bez zrywania audio, zasięg jest jak najbardziej na plus.


Kilka kolejnych rzeczy; liczyłem na to, że po podłączeniu do komputera wykorzystam mikrofon z xDuoo do nagrywania, ale nie wykrywa mikrofonu w systemie (chyba, że są potrzebne jakieś sterowniki?). 
Można za to podłączyć xDuoo do komputera i jednocześnie do BT, pierwszeństwo ma sygnał BT, jednak po około 1-2 sekundach bezczynności zaczyna odtwarzać sygnał z komputera (jeśli jest oczywiście).


Co do dźwięku, jako źródło nie jest wybredne jeśli chodzi o jakość, 320 kbps MP3 brzmią dobrze, natomiast od razu czuć różnicę jeśli się wskoczy na FLACe, maksymalny bitrate jaki testowałem to 3083 kbps (24 bit, 96kHz) dla całego albumu Dark Side Of The Moon od Pink Floydów. Osobiście uwielbiam to jak moje słuchawki zaczęły schodzić dużo niżej z basem (wreszcie odpowiednia moc), a scena pozostała taka jaka była w ZS6, czyli dość rozległa.


Na razie nastukane 4,5 godziny muzyki po naładowaniu, niestety nie mam iPhone'a więc nie znam stanu baterii, zobaczymy kiedy zacznie migać na czerwono.
Swoją drogą te ledy, niepotrzebnie narzekam, ale jakbym była aplikacja do sterowania i zarządzania nimi (może najlepiej całym xDuoo, jakiś equalizer itp) + obsługa mikrofonu po USB, to byłoby cudo.

PS. Nie wiem czy opłaca się kupować z chin, jak u Bigmarasa są za 200 złotych w Polsce.

Edit: Jeśli kogoś by interesowało, jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby kliknął się któryś przycisk niepotrzebnie, nawet jak miałem xDuoo przez pół godziny w kieszeni chodząc po mieście, razem z portfelem w jednej kieszeni

Edytowane przez Marsson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update

xDuoo grał przez 6 godzin i 23 minuty bez przerwy, powiadomił mnie, że bateria pada i padła w 10 minut, ale co pół minuty był dźwięk padającej baterii. Swoją drogą, można podłączyć do niego 2 telefony po BT i do tego dołożyć USB i wszystkie trzy źródła działają w symbiozie. Dla wszystkich z androidem 8 powinien być wskaźnik baterii od akcesoriów BT.
Rozmowy dźwiękowo na najwyższym poziomie, mikrofon brzmi identycznie jak te z dobrych telefonów z redukcją hałasu.
Co do dźwięku jeszcze, jestem dość nastawiony na bas, a brzmienie tego odbiornika mi jak najbardziej pasuje, cieszy ucho, na pewno nie jest to analityczny dźwięk, ale nie brakuje szczegółów takich jak faktura basu czy np całego pasma jak średnicy, może ciut za dużo góry, ale może to wynikać również z tego, że teraz armatury dostają więcej mocy i szaleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym odsłuchu powiem tak - chyba stroiła go ta sama osoba co xDuoo Nano D3. Granie zdecydowanie podobne, choć w XQ-23 nie podbito tak bardzo wyższego basu, więc całość wydaje się bardziej przejrzysta od D3 (choć grajek wypada lepiej scenicznie). Góra faktycznie mocno zaznaczona, więc osoby mocno na nią wyczulone mogą mieć jej nadmiar. Dla mnie to wesołe fałkowanie.

A, i mimo że słychać szum, to jest on na tyle niski, że przy muzyce praktycznie do pominięcia.

 

Ogólnie zapowiada się fajne małe ustrojstwo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności