Skocz do zawartości
  • 0

Jakie ZAMKNIĘTE słuchawki do metalu/elektroniki do około 900 zł?


TempleInDreams

Pytanie

Cześć!

Muzyki z komputera słucham obecnie na zestawie Fiio E10 + BossHiFi B8. Jestem w sumie zadowolony ale myślę, że już czas na zmianę na coś lepszego.

Chcę zamienić oba sprzęty. Wymiany chciałbym dokonać stopniowo. Na DAC/Wzmak chcę przeznaczyć podobną sumę czyli też około 900 zł.

Wymagania główne to dobre sparowanie i brzmienie w metalu i elektronice. Lubię dobrej jakości, nie przesadzony bass, czystą, wyraźną i detaliczną średnicę i niekłującą w uszy górę.

Miło by było gdyby zestaw potrafił zagrać również przestrzennie ( ja wiem, że od zamkniętych cudów spodziewać się nie można, ale może coś znacie).

Chwaliłem sobie mobilność E10, możliwość zabrania do pracy czy gdziekolwiek i podłączenia do czegokolwiek ale nie jest to priorytet.

Jeśli chodzi o słuchawki nie trafiłem na nic konkretnego co wpadło by mi w oko, jedynie DT990 ale one są otwarte, a takiego rozwiązania moja żona raczej nie przyjmie (mamy komputery tuż obok siebie)

Ze wzmaków coś tam w pamięci zostało po przeglądaniu, m.i. Sabaj DA3, DragonFly RED (droższa wersja Sabaja DA2 a co za tym idzie DA3?), xDuoo TA-01.

Polecicie jakieś docelowe sprzęty? I co wymienić jako pierwsze?

Pozdrawiam

P.S. Do administratorów - jeśli post jest nie w tym miejscu, przepraszam i proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie wiem. Słuchałem na spokojnie DT150 i jakoś tej sceny nie zauważyłem. Fakt, że kilka płyt brzmiało na ich świetnie (na tyle, że rozważałem chwile ich zakup), ale większość nie. Łupały basem jak porypane. To konstrukcja kilkudziesięcioletnia, a wtedy muzyka była nagrywana inaczej i na takiej muzie się sprawdzają. Na dzisiejszych przebasowionych, głośnych nagraniach nie bardzo.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fakt, scena nie jest jakaś specjalnie duża, na szerokość owszem, ale głębia taka sobie i tutaj takie K550, czy TH-610 mają więcej do pokazania. Natomiast, odnośnie ich charakteru, to na pewno są bardzo przyjemne, a zarazem efekciarskie, co często ciężko pogodzić i np. dla mnie i nie tylko, wszystko brzmi na nich poprawnie, mają umiejętność do maskowania złych realizacji, jednocześnie zachowując wystarczającą precyzję i czystość dźwięku. Basu na neutralnym źródle jest w sam raz, na tyle, że utwory z jego nadmiarem nie brzmią zbyt bułowato, zaś te odchudzone dostają odpowiednią dawkę i brzmią tak, jak brzmieć powinny, z prawidłową podstawą basową. Wszystko sprowadza się do tego, z jakim torem je łączymy i jakie mamy preferencje, i logicznym jest, że osoby lubiące neutralne, odchudzone brzmienie w stylu K701, cisną w kąt takimi basowymi potworami, jakimi "są" rzeczone DT150 :).

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie moja zmodowana wersja nie wali basem jak porypana , stokowych nie słuchałem i może dlatego mam o nich takie dobre zdanie w tych beyerach też warto zmienić kabel u mnie trochu rozjaśniły się na górze po wymianie na Litza ewentualnie welurowe pady w nich.

Te słuchawki mają wyborną średnice i dla niej się je kupuję.

Miałem dt 770 i jak miał bym wybierać pomiędzy 770 a dt 150 zdecydowanie wole dt 150 w każdym aspekcie są dla mnie lepsze.

Scena może na szerokość nie jest ogromna,ale grają fajną głębią w k702 np,szerokość ogromna ,ale nie mają tej średnicy basu tego czaru dźwięk nie ma tej głębi wypełnienia soczystości co dt150.

Dużo zamkniętych do 1k słuchawek szukałem.Słuchałem kilku modeli m50 ,dt 770,990,k702,shurki 840,ultrasony 780,sm hp 150,k550,fidelio x1 i zostałem przy dt 150 teraz to już chyba musiał bym dać coś koło 2k aby znaleźć coś znacznie lepszego żeby mi to grało tak jak chcę.

edit. Te słuchawki muszą się wygrzać dźwięk się zmienia pady muszą się ułożyć rozejść.

Edytowane przez patmal
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności