Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Jakie ZAMKNIĘTE słuchawki do metalu/elektroniki do około 900 zł?


TempleInDreams

Pytanie

Cześć!

Muzyki z komputera słucham obecnie na zestawie Fiio E10 + BossHiFi B8. Jestem w sumie zadowolony ale myślę, że już czas na zmianę na coś lepszego.

Chcę zamienić oba sprzęty. Wymiany chciałbym dokonać stopniowo. Na DAC/Wzmak chcę przeznaczyć podobną sumę czyli też około 900 zł.

Wymagania główne to dobre sparowanie i brzmienie w metalu i elektronice. Lubię dobrej jakości, nie przesadzony bass, czystą, wyraźną i detaliczną średnicę i niekłującą w uszy górę.

Miło by było gdyby zestaw potrafił zagrać również przestrzennie ( ja wiem, że od zamkniętych cudów spodziewać się nie można, ale może coś znacie).

Chwaliłem sobie mobilność E10, możliwość zabrania do pracy czy gdziekolwiek i podłączenia do czegokolwiek ale nie jest to priorytet.

Jeśli chodzi o słuchawki nie trafiłem na nic konkretnego co wpadło by mi w oko, jedynie DT990 ale one są otwarte, a takiego rozwiązania moja żona raczej nie przyjmie (mamy komputery tuż obok siebie)

Ze wzmaków coś tam w pamięci zostało po przeglądaniu, m.i. Sabaj DA3, DragonFly RED (droższa wersja Sabaja DA2 a co za tym idzie DA3?), xDuoo TA-01.

Polecicie jakieś docelowe sprzęty? I co wymienić jako pierwsze?

Pozdrawiam

P.S. Do administratorów - jeśli post jest nie w tym miejscu, przepraszam i proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W tej cenie można złapać używane Sonorusy III - nawet chyba w naszym komisie są takowe. Powinny pasować.

A źródło... Może Aune X1s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może powinienem podciągnąć trochę budżet na słuchawki? z 200 zł pewnie by się za jakiś czas znalazło, czyli jakieś 1100 zł.

Sonorousy wyglądają ciekawie, z czym je sparować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na początek do nich nawet taki Dragonfly Black wystarczy, są łatwo napędzalne. A w przyszłości lepszy wzmacniacz stanowiłby prosty upgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, Synthax napisał:

To weź podciągnij budżet do 1500 i kup NightOwl :)

To też niezły pomysł, chociaż nie jestem pewien, czy one do metalu się nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to mam już 3 głosy na DT150... Zastanawiam się, czy ich cena da mi rzeczywiście skok w porównaniu do HD 380 pro i B8, poniekąd podobna. a DT z 380 podobnie neutralne. No i pytanie o źródło dla nich. Dragonfly/Sabaj? Ifi Black label?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A te B8 masz fabryczne, czy zmodowane na padach HM5? Imo po takiej przeróbce to bardzo dobre słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, TempleInDreams napisał:

No to mam już 3 głosy na DT150... Zastanawiam się, czy ich cena da mi rzeczywiście skok w porównaniu do HD 380 pro i B8, poniekąd podobna. a DT z 380 podobnie neutralne. No i pytanie o źródło dla nich. Dragonfly/Sabaj? Ifi Black label?

DT 150 po małych zabiegach które ogarną trochę bas + wymiana kabla to dla mnie najlepsze słuchawki zamknięte do 1000 zł spokojnie ,ale do tych dt 150 to nie żaden dragonfly mam go i moim zdaniem nie pędzi dt 150 jak należy.

Edytowane przez patmal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

23 minuty temu, Perul napisał:

A te B8 masz fabryczne, czy zmodowane na padach HM5? Imo po takiej przeróbce to bardzo dobre słuchawki.

Osobiście nie miałem czasu, a jak pytałem o Twoje usługi nie miałeś czasu. :) nie wykluczam zostania przy nich przez jakiś czas a zmiany tylko DACa, i wtedy z chęcią podesłał bym je do Ciebie. Jak kolejki? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, TempleInDreams napisał:

 

Osobiście nie miałem czasu, a jak pytałem o Twoje usługi nie miałeś czasu. :) nie wykluczam zostania przy nich przez jakiś czas a zmiany tylko DACa, i wtedy z chęcią podesłał bym je do Ciebie. Jak kolejki? ;)

Sam mod ze zmianą padów, to dość szybko jestem w stanie ogarnąć (jak pady podeślesz od razu). Rekabling wewnętrzny już niekoniecznie, bo to bardziej czasochłonne - imo nie jest on niezbędny, w swoich B8 go nie robiłem i różnica między słuchawkami, jest na tyle mała, że mi nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, to powiedzmy, że zostaje przy B8 z założeniem, że idą do @Perula na modowanie, jaki dac/wzmak do nich który będzie przyszłościowy i poprawi im te zlewające się i więdnące gitary?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 18.04.2018 o 09:30, timecage napisał:

To też niezły pomysł, chociaż nie jestem pewien, czy one do metalu się nadają.

Co sprawia, że mogą się nie nadać do metalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupiłem w piątek beyery dt770 pro 80 ohm, właśnie do metalu głównie i jak dla mnie są świetne. Brzmienie jest dosyć rozrywkowe, angażujące, więc jak takie lubisz to polecam. Wymagań też nie mają wielkich. Jak na zamknięte to nawet mi tak nie grzeją i nie pocą uszu, welurowe pady są świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, cezar1125 napisał:

Kupiłem w piątek beyery dt770 pro 80 ohm, właśnie do metalu głównie i jak dla mnie są świetne. Brzmienie jest dosyć rozrywkowe, angażujące, więc jak takie lubisz to polecam. Wymagań też nie mają wielkich. Jak na zamknięte to nawet mi tak nie grzeją i nie pocą uszu, welurowe pady są świetne.

z czego ich słuchasz? jak ze sceną, separacją instrumentów jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, TempleInDreams napisał:

Co sprawia, że mogą się nie nadać do metalu?

No, kwestia czego od metalu oczekujesz. Nightowl to trochę gęste granie, a moim zdaniem metal potrzebuje przejrzystości, dźwięczności i wykopu. Zatem ja bym do metalu polecał Sonorusy, ale do elektroniki z kolei Nightowle jak najbardziej. No ale to tylko moja opinia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słucham ich w sumie z 3 źródeł - sansa clip+, telefon + fiio a1, audiotrak prodigy hd2 adv i z każdego jest bardzo w porządku, choć oczywiście na "maluchach" czuć mniejszą moc. Dużo też oczywiście zależy od jakości nagrań bo niestety kiepsko nagrane albumy brzmią źle, już chce się wyrzucać audiotraka, a inny album się włączy i jest miód.

Scena oczywiście mniejsza niż w otwartych ale na pewno źle nie jest. Bałem się trochę o zbyt duży bas ale wcale nie ma go zbyt wiele, nie męczy, nie dudni - jest dokładny, precyzyjny i nie przykrywa reszty pasm. Góra jest soczysta ale nie kłuje w uszy. V-ka, ale nie przesadzona.

Słuchałem w piątek kilku modeli i ATH M50X mocno niewygodne - małe muszle i mocny docisk i do tego mocno czuć ciśnienie w uszach po kilkunastu minutach. Soundmagic HP150 wygodne, ale jednak brzmieniowo słabsze od beyerów. Do tego welurowe pady robią robotę. Słuchałem też AKG K550 i były bardzo fajne, wyjątkowo lekkie i wygodne z olbrzymią sceną jak na zamknięte, ale jednak są sporo droższe nic 770-ki i na dodatek to była pierwsza rewizja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 minut temu, timecage napisał:

No, kwestia czego od metalu oczekujesz. Nightowl to trochę gęste granie, a moim zdaniem metal potrzebuje przejrzystości, dźwięczności i wykopu. Zatem ja bym do metalu polecał Sonorusy, ale do elektroniki z kolei Nightowle jak najbardziej. No ale to tylko moja opinia :).

No to Nightowle do metalu rzeczywiście nie byłyby ok. Z drugiej strony opinia jak grają elektronikę brzmi zachęcająco w tą stronę.... Ale aktualnie jestem bardzo zadowolony z grania w tej materii B8, satysfakcjonuje mnie. Krótko mówiąc, nie ma uniwersalnych słuchawek i szukać muszę do metalu aktualnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ktoś może porównywał K550 mk2 z DT 150? poczytałem nieco o tych i o tych, w k550 podoba mi się to, że grają równo, naturalnie, dość przestrzennie jak na zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności