Skocz do zawartości

Audeze LCD2 Classic "Budżetowy" high end.


KaszaWspraju

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Dawindyk napisał:

Holki? Mezze 99? Wielogodzinne odsłuchy w Audeze? To chyba wyłącznie po solidnym treningu mięśni szyji. Swoją drogą do czego żeśmy doszli że za cenę absolutnego topu jeszcze kilka lat sprzedaje się takie słuchawki i jeszcze ich ktoś broni...


Sent from my LG-H930 using Tapatalk
 

 

Wczoraj 12h, dziś już z 6h mam je na głowie i dopiero po przeczytaniu twojego komentarza zacząłem się zastanawiać czy coś mnie boli ;-). Ale może to kwestia pójścia na siłownię i zrobienia pleców/barków :). Zgadzam się, słuchawki w ogóle są za drogie, to jakiś kosmos co się dzieje. Według mnie cena za audeze lcd-2c nie powinna przekroczyć 2.000 zł. Bronię? Wskazuję tylko dla kogo są i co robią dobrze, a do czego się nie nadają. Co do NightHawków to cena początkowa była na podobnym poziomie co lcd2c, bo chyba 2999 zł XD. A to, że w necie nie ma jednej dobrej recenzji tych słuchawek spowodowało tąpnięcie ceny, to inna bajka. Meze ponoć fajne, ale nie słyszałem, nie wypowiem się :(.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, prolim napisał:

Meze ponoć fajne, ale nie słyszałem, nie wypowiem się

Moim zdaniem są tragiczne. Dudnią i nic więcej.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 3
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, jak graja z gownem to faktycznie dudnic potrafia ale juz z Meridianem Explorerem 2 Meziaki graly tak, ze 90% osob, ktore ich sluchalo nigdy by nie powiedzialo, ze one moga zagrac z takim wykopem i bez ich slynnego nalazenia basu na reszte pasma. Wiec, nie takie 99C zle jak nam sie wydaje, powaga.

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 21.04.2018 o 10:07, Synthax napisał:

Witajcie,

słuchałem ich w tygodniu i nijak poza wyglądem nie łapią za serce. Dźwięk taki trochę honky tonky na średnicy. Jest sygnatura Audeze, ale całościowo słabo. Pręży muskuły to Audeze, wielkie te słuchawy, ciężkie a w zasadzie tylko koloryzacja średnicy czasem czaruje jeśli ktoś lubi orto podbarwienia. Wolne granie, duszne, bez przenikliwości. Po anerykańsku wszystko...

Nawet dla porównania LCD XC założyłem i wyraźniej tam wszystko wypadało ale za to najbardziej brakowało spójności między średnicą a dołem. Twarde te XC-ki. Piękne, to fakt. Ale całościowo przerost formy nad treścią.

Wyszedłem z salonu ze swoimi DT150 po modach bez kompleksów :)

 

Źródłem był Moon 230 HAD

BB39FC57-C024-4BE2-B860-B39DEE1F0D81.jpeg

Piękna kolekcja :)

Witajcie planarowcy.

Dojrzewam i nadgryzam produkty firmy Audeze i muszę przyznać że smakuje dobrze. Może po tylu różnych modelach słuchawek w końcu znalazłem brzmienie w których moje uszy tańcują w rytm Hz które dostaje mój organizm doznając orgarytmicznych odruchów ekstazy i euforii dodającej jakiejś energii.

Nie wiem czy inne planary trzeba wygrzewać albo potrzebują widocznie porządnej elektrowni atomowej żeby z nich wycisnąć więcej soków jak z pomarańczy.

Jeszcze jedno co ostatnio zaobserwowałem kupione słuchawki a te reklamowane przez youtuberów to całkiem inny dźwięk a oni podobno reklamują na takich wypasionych sprzętach. Moim zdaniem to z kompresowane youtuberskie filmiki.

Drugie co odkryłem jak zmieniłem muzykę na słuchawkach które przeważnie używam to zauważyłem że słyszę dźwięki które dają tym słuchawkom takiego synonimu playmusic-boy-or-girls". I to właśnie cenię w słuchawkach że zawsze potrafią mnie zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mnie się bardzo LCD-2 Classic podobają, ale pod warunkiem że grają po balansie - na zwykłym kablu jest "tak sobie". Bardzo przyjemne, gęste i bliskie granie w stylu starych "ortodynamików" - plastyczna i lekko "chropowata" średnica. Słyszę ten sam, specyficzny i przyjemny charakter brzmienia którego szukałem w vintage Yamahach czy Elektronikach TDS. Doceniam je tym bardziej mając wcześniej kontakt z innymi "nowymi" planarami (Audeze, HiFiMan, Monolith, Fostex). Widać, że to przemyślany projekt powstały w wyniku wielu doświadczeń firmy. Całościowo lepiej mi pasują niż LCD-2f choć ocena ta może być niemiarodajna, bo te słuchałem bez balansu.

Edytowane przez Andrewek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności